PokecPár dotazů k dnešním trendům

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Pár dotazů k dnešním trendům

Příspěvek od Lyon » pon 29. srp 2016 11:17:14

Zdravím. Když si tak pročítám fóra, občas si říkám, "proč". Některé dnešní trendy ohledně telefonů prostě nechápu, ale třeba mi to objasníte. Expert přes telefony ani myšlení lidí nejsem, tak mě třeba nakopnete.

1) neustálé zvětšování displejů. Bohužel tento trend se mi vůbec nelíbí. 5,5 palcové displeje jsou hrozné pádla, nedá se to pořádně držet, je to příliš velké v kapse a už vůbec se nedá pokrýt celý displej palcem. Přijde mi to hrozně nepraktické, bohužel všechny top telefony mají tyhle kravské rozměry. Když chci velký displej, tak si koupím tablet, ne?

2) 2D displeje. K čemu je to dobré? Vždyť na to ani nenalepím fólii. Tohle jsem vůbec nepobral. Designově se mi to taky nelíbí, ale jasně, je to o vkusu.

3) kupování si drahých výkonných telefonů, nejlépe každého půl roku. Přijde mi, že si lidi často kupují telefony s pro ně nesmyslně vysokými parametry, které nikdy nevyužijí. Proč? Jasně, někdo na tom hraje náročné hry, někdo fotí... Ale většina to prostě nevyužije. Jako třeba můj táta. Vždycky musí mít všechno nejvýkonnější, ale na přímou otázku, co na tom tak náročného dělá, nebyl schopný odpovědět.

4) boom druhořadých čínských telefonů. Těch pseudoznaček typu Elephone, Ulephone, Oukitel, Vernee a podobného balastu je čím dál více a lidi to kupují. Papírově nabušené telefony za směšné peníze a majitelé si mnou ruce, jak dobře nakoupili. Jenže většinou max pár týdnů, než se začnou vynořovat problémy typu špatná WiFi, ještě horší GPS, výpadky LTE, nulová SW podpora... Opravdu to těm lidem za to stojí?

Rozhodně to neberte jako flame, je to pouze mě zamyslení a třeba mi to objasníte.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Pár dotazů k dnešním trendům

Příspěvek od Mirda86 » pon 29. srp 2016 11:31:39

1 i 2 sou silne subjektivni veci. Cim lepsi vybava tak tim vetsi display. Proste to tak je. Na vetsim displayi vic vyuzijes multimedialni funkce. Zkus si na 4" brouzdat po netu, psat delsi text, vyhledavat v mapach, koukat na videa. Imho pekne za trest. Proto mas moznost si vybrat.
Telefony sou stale tenci a proto se taky musi zvetsovat uhlopricka aby se tam nejspis vlezla aspon prumerna baterka. A vetsina lidi ocividne tenky telefony chce.
2.5D sklo je proste design. Osobne se mi libi a folii bych si na telefon nikdy nedal. Vyhodu to asi zadnou nema. Mozna se lip display ovlada tahem od kraje. Aspon me.

3)No tatu si musis vyresit sam. To jestli si nekdo kupuje neco co sam nevyuzije je jeho vec. Sam bych si novinku za 20k nekoupil pac v dnesni dobe predchozi generace treba za 10k neni o moc horsi.
Osobne stridam telefony dost casto ale vetsinou kupuju telefony tak do 10k.Vesmes telefon za 20k me nema cim prekvapit.
4) Se vyjadrovat nebudu. Stejne je otazka casu kdy se nekdo vyjadri a vznikne flame a nasledne lock :D
Kazdopadne ti na to urcite radi odpovi nekteri experti co tu Slonofouny a Ulefouny propagovali... a nasledne od nich s brekem utekli :D

Autor tohoto vlákna
Lyon
Droid

Příspěvek od Lyon » pon 29. srp 2016 11:37:54

Flame tady rozpoutat nechci, to opravdu není účel mých dotazů. Třeba mi jenom něco nedochází.

A k těm drahým telefonů. To není jenom tata, spousta lidí si kupuje nabušené telefony a vlastně neví proč. Vyhodit 15 nebo 20 litrů za telefon mi přijde jako kravina. Koupil jsem si teď Honor 7 Lite za 6 litrů a tomu telefonu pro běžný provoz nechybí vůbec nic. A běžný provoz je to, co potřebuje 90% lidí. Nevím, proč bych za telefon měl dávat o 10 litrů více, když mi udělá naprosto stejnou službu a stejně jej za 2 roky zase vyměním.

Ceon
Robot
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View

Příspěvek od Ceon » pon 29. srp 2016 11:50:58

Já bych se přidal s otázkou, co to v poslední době všechny popadlo a každý řeší schopnost/neschopnost telefonu nahrávat hovor. Umím si to v nějakých naprosto unikátních situacích představit, ale v souvislosti s Huawei telefony v diskusích tedy i na xda mi přijde, že to chce každý .. Nechápu. Tak kdyby mě někdo tenhle trend vysvětlil, budu jen rád.

­   

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 29. srp 2016 11:56:17

Lyon: Pises ze 2 roky koupis novej.A jakej? Zase za 6k? Problem je ze kdyz si dnes koupis highend tak za 2 roky na tom bude po hw strance furt lip jak novinka za 6k.Aspon doted to platilo. Takze kdyz nebudu resit to ze telefon za 15k ti (ted momentalne) bude behat, fotit a zobrazovat o dve tridy lip jak Honor 7L... tak za 4 roky treba poznas jakej byl do budoucna rozdil mezi founem za 6 a za 15 :) Vlastne nepoznas protoze budes mit potrebu vymeny.
Osobne bych to jako vyhazovani penez nevidel. Pokud ho ten clovek pouziva vic let.
Pokud si kupuje highend kazdej pul rok nebo rok novej tak to uz je vec jina. Tomu ja nerozumim :)

Pokud pocitas stejnou sluzbu na zakladnich vecech tak sis mohl prece koupit telefon za 3k a ne za 6k :)
Kdyby tahle premyslel kazdej tak by byl pokrok nulovej.
U auta si taky priplatis za vybavu. I kdyz te doveze z bodu A do bodu B i auto bez klimatizace, el. oken a podobne.

lnadeb
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: bez telefonu

Příspěvek od lnadeb » pon 29. srp 2016 12:26:06

Ceon píše:Já bych se přidal s otázkou, co to v poslední době všechny popadlo a každý řeší schopnost/neschopnost telefonu nahrávat hovor. Umím si to v nějakých naprosto unikátních situacích představit, ale v souvislosti s Huawei telefony v diskusích tedy i na xda mi přijde, že to chce každý .. Nechápu. Tak kdyby mě někdo tenhle trend vysvětlil, budu jen rád.

­
Na tom neni co vysvetlovat. Je to naprosto individualni zalezitost. Nekdo nepotrebuje, nekdo ano. Ja mam automaticke nahravani vsech hovoru. Vyuzivam to proste k dohledani informaci, ktere si jiz nepamatuji. Neni na tom nic k nepochopeni.

Autor tohoto vlákna
Lyon
Droid

Příspěvek od Lyon » pon 29. srp 2016 12:41:30

Mirda: ano, za 2 roky koupím nový a zase za 6 litrů. A ne kvůli výkonu, ale telefon je pro mě spotřební zboží a počítám s tím, že vydrží záruční dobu a pak odejde. Takže ho dám někomu v rodině a vyberu si jiný. Ty auta jsou krásné přirovnání. Já chci auto, které mě pohodlně sveze z bodu A do bodu B, ale stačí mi na to maximální rychlost někde kolem 150. Nepotřebuju, aby to jelo 300, protože bych takovou rychlost stejně nikde nevyužil :).

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 29. srp 2016 13:06:30

Tak to je celkem zrovna extrem. To bych stejne mohl rict ze kdyz si koupis Dacii bez klimy za 150k tak se u kazdodenni cesty po D1 v lete nebude dat rikat ze to bude pohodlne... i kdyz i ta te doveze z bodu A bodu B :) U oktavky nebo nejakyho Hnujdaju za 400k (proste bezneho jineho vozidla) to bude asi odlisne. A nemusi to byt zrovna auto co leti 300km.
Ale to je presne ono. Vybral sis zrovna atribut ktery neni pro pohodli zrovna dulezitej. Je to proste vec nazoru. Kazdej si to pohodli predstavuje jinak :)
Asi chapu jak to myslis ale prezentujes to divnym zpusobem. Jako kdyby si napsal nekupujte si nic jinyho nez H7L pac dalsi telefony smysl nemaji :D

Zdenpok
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Příspěvek od Zdenpok » pon 29. srp 2016 14:24:42

1,já je třeba mám rád, v pohodě ovládám 5,5 jednou rukou a palcem dosáhnu až nahoru a to nejsem žádnej obr. Ale jinak ti rozumím, 90% uživatelů by stačil 4,5 a byl by to trhák, nevím proč na to firmy kašlou.
2, taky tomu moc nerozumím
3, to je jako se vším
4,tady si trošku protiřečíš s bodem tři. Nelze to paušalizovat, kdysi jsem koupil Zopo za třetinu ceny oproti konkurenci. Žádné vážnější problémy s ním nebyly, za ty peníze fungoval dobře. Do rodiny jsem nenáročným uživatelům koupil skoro zadarmo Doogee a překvapivě taky bez problémů. Sám mám OnePlus one a po dvou letech je to pořád špička s nejnovějším systémem

­    

Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 [CrDroid Q]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro [MIUI Q]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Příspěvek od Mareman » čtv 01. zář 2016 10:05:55

1) 5,5+ displej je nejdřív šok co to má být za pingpongovou pálku. Taky jsem si tím prošel. Nicméně netrvá dlouho a člověk zjistí, že tím pádem nemusí mít 4,5" telefon a 7" tablet, ale vystačí s jedním zařízením. V jistých ohledech se s ním dokonce pracuje i líp než se 7" tabletem. Samozřejmě nemusí každý souhlasit. Od toho jsou i menší úhlopříčky a spousta výrobců dělá kompromisní 5,1-5,2 úhlopříčku.

2) 2.5D displej je hroznej vynález, to souhlasím. Nejen že se nedá logicky použít žádný rozumný obal který kdy chránil hrany displeje, ale na většinu z nich se nedá pořádně nalepit ani sklo, protože ten rádius zakřivení bývá nepatrně daleko i do plochy displeje a to sklo se zvedá. Design a efektivita 2,5D skla je taky hodně diskutabilní :)

3) Telefon by měl tomu kdo ho používá sloužit komfortně. Podle toho si zvolí nejen výkon, ale i výbavu, baterku. Někdo má telefon jako pracovní nástroj kterým vydělává a má pak extrémní nároky proti někomu kdo jen telefonuje a kontroluje facebook. Pitomci co na S7 Edge hrají v hospodě a ve škole hry jsou pak samozřejmě jiná kategorie :DD

4) Toto se nedá úplně kategorizovat. Mám tři čtvrtě roku Elephone P8000 a z hlediska výkonu, výdrže a ergonomie je to super telefon za pár peněz. Mě bohužel vadí hlavně věc intereferencí mezi bluetooth a wifi, zbytek bych přežil. Můj nynější Vibe P1 Pro má toto sice relativně doladěný, ale zase stál skoro dvakrát tolik. U dvojky číny platí, že je potřeba sledovat recenze z dlouhodobýho používání a podle toho se rozhodovat. Ne všechny modely jsou špatný.......nehledě na to, že ani Samsung, LG a podobně se nevyhnuly chybám ...
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“