PokecNový telefon do 25 tisíc

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SSuk
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Nový telefon do 25 tisíc

Příspěvek od SSuk » čtv 01. zář 2016 20:19:10

Zdravím, nedávno mi vyhořel telefon (Galaxy Note 4) a prodejcem mi byly vráceny peníze. Tudíž nemůžu zůstat na své náhradní stařičké Galaxy S2 věčně a je čas na nákup telefonu. Jenže....

...netuším jaký telefon pořídit a potřeboval bych od vás poradit či si nechat nějaký rovnou doporučit.
- Docela jsem si zvykl na velikost displeje, jaký Note 4ka měla (5,7''), tudíž nic většího bych si ani nepřál.
- Zásadní je docela i výdrž baterie (v zátěži výdrž na celý den) a přítomnost rychlého nabíjení.
- Podpora dev komunity (root, modifikace, alternativní ROMky), která i po pár letech přinese nový android když výrobce toho není schopen.
- Vodě a prachu odolnost jsou vítaným plusem.
- Vnitřní paměť telefonu alespoň 32GB (s tím si plně vystačím), sim budu používat jen 1

Mým adeptem je byl opět Samsung, a to buď Galaxy S7Edge nebo nově Note 7.
Spíše se u těchto telefonů bojím podpory z řad dev komunity z důvodu SD vs. Exynos procesorů. Přece jen u nás je prodáván model s Exynosem a ten měl (alespoň co já pamatuji) podporu mizernou.
Láká mě více Note 7 (rozdíl v ceně oproti S7 Edge není tak markantní), ale bojím se podpory do budoucna (zvláště kvůli S-Penu). Jenže poté, co mi vyhořela Note4, si nejsem Samsungem už tak jist. edit: a hle: my o vlku

Takže v tuto chvíli jsem tak trochu ztracen. Rád bych si tedy nechal poradit od komunity.

Díky za Vaše tipy a odůvodnění proč zrovna ten, který doporučujete.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Nový telefon do 25 tisíc

Příspěvek od ramon.dexter » pát 02. zář 2016 5:30:25

Moto Z Force. Velká výdrž, odolný provedení a přídavný moduly.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Příspěvek od nofu » pát 02. zář 2016 8:13:52

Nebo zkus ještě mrknout na Huawei Mate 8.

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » pát 02. zář 2016 8:15:00

Já bych teda chvilku počkal na druhou várku a koupil bych ten Note 7. Jestli seš na Note zvyklej, tak nic lepšího nekoupíš (pokud využíváš jeho přednosti). Navíc pokud sis už zvykl na ten S-PEN, tak to je další věc, proč nejít ke konkurenci.

Autor tohoto vlákna
SSuk
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od SSuk » pát 02. zář 2016 9:21:41

Moto Z vypadá zajímavě. Neví se datum zahájení prodeje? Nikde jsem ho nenašel u nás ani zalistovaný.
Huawei Mate 8 je na mne už docela velký, ale rozměry dost podobný Note7. P8lite má přítelkyně, a po zkoušce mi nevyhovoval.
Druhá várka Note 7... zas jsem četl, že ty explodující telefony byly čínské kopie.

Dnes se mi naskytla pořídit nový S7 Edge za 17900Kč, tak nevím mno.
Naštěstí jej má kolega v práci, tak si ho budu moci ošahat.

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » pát 02. zář 2016 9:54:31

Já mám Mate 8 a přechod z 5,5" byl úplně v pohodě, během chvilky jsem si zvykl. Navíc telefon pokrývá téměř z 80% přední části displej (třeba vtipné je porovnání s plus řadou iPhony, který má téměř identické rozměry těla a o 0,5" menší displej), takže rozměry jsou jen o chlup větší než konkurence s menším displejem. Jako designově je to hrozně podvedený telefon, rámečky po stranách i nahoře fakt minimalizovaný, je pravda, že okolo displeje je cca 2mm černý pruh, ale v pohodě. Ale zase pokud máš prostředky, tak já bych fakt sáhl po tom Note 7. Dle mě nemá cenu laborovat nad S7edge. Já bych upřímě ten edge displej ani nechtěl, co jsem ho měl v ruce. U toho Note bych to asi překousl, ale jinak bych šel po klasice. A jediný, co by mě k té S7 táhlo je voděodolnost (v porovnání s konkurencí), a možná subjektivně lepší foťák.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“