Pokecnabijecka a nepeti

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Marketa

nabijecka a nepeti

Příspěvek od Marketa » úte 18. lis 2008 9:23:20

Dobry den,
chtela jsem se zeptat kdyz si objednam G1 v USA, jak je to s nabijeckou ? je to na stejne napeti ? kdesi jse cetla ze to maji v USA jine zasuvky ci napeti

ge0rge
Droid
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: nabijecka a nepeti

Příspěvek od ge0rge » úte 18. lis 2008 9:43:42

k tomu staci jen zásuvková přechodka - redukce za par korun ... ten adapter ma vstupni napeti v rozsahu do ktereho se vejde v pohode jak americka tak evropska rozvodna sit :-)

obecne to muze prinejhorsim prijit jen na nejake dve az tri stovky korun -- to pouze v tom pripade ze do vstupniho napeti adapetru se nevejde americka 110V a evropska 230V rozvodna sit a bude tedy potreba koupit menič 230 na 110 ... zde jsou nejlevnejsi na zbozi.cz

Tento vydaj na menič však v tomto případě nebude vůbec potřeba protože vstupní napětí adaptéru dodávaného se všemi t-mobile g1 je: 100 ~ 240V AC, 50/60 Hz ... takze s rezervou v pohode bez menice... prechodka bude hadam soucasti baleni, takze se kvuli tomu neukvapuj s nejakym nakupovanim :-)

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » sob 29. lis 2008 22:42:18

no, ja redukciu som nezohnal, ale som si nieco zbastlil a adapter v pohode funguje na 230,,, je nanom napisane ze od 100-230V, 50-60Hz
ale aj tak castejsie nabijam cez USB kablik.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 30. lis 2008 22:03:23

vlk píše:no, ja redukciu som nezohnal, ale som si nieco zbastlil a adapter v pohode funguje na 230,,, je nanom napisane ze od 100-230V, 50-60Hz
Ja si redukci koupil v elektre co je cca co bys 3x kamenem dohodil od proclivaci posty Praha 120 (tusim ze plzenska 137) za cca 130 penez. Redukce je to bytelna a od pohledu zadny smejd. Byla to prvni vec co jsem udelal. Ono tyhle bastly fungujou tak dlouho nez to udela neco hnusnyho. ;) tak az nejakou redukci uvidis tak sup sup hned si ji kup.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

monikag08
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikag08 » čtv 04. pro 2008 13:20:00

Sup píše:
vlk píše:no, ja redukciu som nezohnal, ale som si nieco zbastlil a adapter v pohode funguje na 230,,, je nanom napisane ze od 100-230V, 50-60Hz
Ja si redukci koupil v elektre co je cca co bys 3x kamenem dohodil od proclivaci posty Praha 120 (tusim ze plzenska 137) za cca 130 penez. Redukce je to bytelna a od pohledu zadny smejd. Byla to prvni vec co jsem udelal. Ono tyhle bastly fungujou tak dlouho nez to udela neco hnusnyho. ;) tak az nejakou redukci uvidis tak sup sup hned si ji kup.
DIKY ZA TYP :-) balicek uz mam na ceste a tak som sa dnes vydala do spominaneho elektra a jednu som si kupila. Takze potvrdzujem a inak je to na adrese Plzenska 176, http://www.elektromaterial.cz, Elmat prodejna. Tak kto ju este nemate tak tu je jedna moznost. Inak moj prvy pokus o redukci bol v Datarte na Andeli a tam ju nemali, tak len pre info.
:-) Monika :-)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 16. pro 2008 10:22:15

Další možnost jak nabíjet androida je třeba pomocí http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53850 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57603 výhodou jsou menší rozměry oproti dodávané nabíječce s redukci.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
Mark

Příspěvek od Mark » stř 17. pro 2008 8:13:11

jen maly tip, zkusme z duvodu nestrannosti odkazovat v pripade zbozi takto (zbozi.cz) - ono to pak i muze vyjit levneji

* Porte Travel adapter 220V pro napájení USB zařízení

* Fortron Home Charger

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 17. pro 2008 10:08:06

Mark píše:jen maly tip, zkusme z duvodu nestrannosti odkazovat v pripade zbozi takto (zbozi.cz) - ono to pak i muze vyjit levneji

* Porte Travel adapter 220V pro napájení USB zařízení

* Fortron Home Charger
Jasne. a nebo tak :) i kdyz to si nevyberes, protoze pak zase odkazujes na seznam ;) ale protoze cena je cena tak to ma smysl ..

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » stř 17. pro 2008 22:25:19

a do auta se nejen pro G1 může hodit CL>USB nabíječka (objednávám)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 19. pro 2008 15:08:10

Ještě mne zaujala nouzová kapesní nabíječka: MW-MC101 (mají jí jen u gme) Předpokládám že z toho poleze 5V. Koupim to,otestuju to a povím vám jestli to má význam :p Je totiž možné že koupě druhé baterie by byla lepší.

vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » pát 19. pro 2008 15:39:00

hehe, no to urcite ze sa oplati druha nahradna bateria :)
nevie niekto kde ju predavaju?

no ale v kazdom pripade, by mohla byt ovela uzitocnejsia tato vec:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=751-488
ale myslim ze teraz v zime kedze mame take kratucke dni, si stym asi velmi neuzijeme :)

(fuj GME ... zabija mi konquerora)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pát 19. pro 2008 16:04:25

vlk píše:hehe, no to urcite ze sa oplati druha nahradna bateria :)
nevie niekto kde ju predavaju?

no ale v kazdom pripade, by mohla byt ovela uzitocnejsia tato vec:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=751-488
ale myslim ze teraz v zime kedze mame take kratucke dni, si stym asi velmi neuzijeme :)

(fuj GME ... zabija mi konquerora)
Ano musím říct že gme eshop je podezřelý. Teď jsem tam dokončil objednávku. Například u volby "zaslat dobírkou via ppl" není nikde vidět kolik ta dobírka stojí. No asi je zadarmo. Dokonce když se podívám do historie objednávek, tak tam nevidím za kolik ta dobírka je. Celkově to na mě působí dojmem že ten eshop je podivně naprogramovaný. Viz možnost zaslání zapomenutého hesla: Musíte napsat email webmasterovi aby vám ho změnil a poslal. ... Jak v roce 1995. :roll:

Ale abych nebyl úplně OT: zvolil jsem tuhle možnost protože je univerzální a díky ní budu moct občas zamachrovat a dobít telefén i někomu jinému :) (zvyšuje to karmu :lol: ) a navíc se mi otevírání zadního krytu od G1 zdá projektované na velmi velmi vyjímečné sundavání. Solární nabíječka je zajímací leč udávaným parametrům bych věřil někde na rovníku. Osobně se mi hrozně líbí solární nabíječka Solio viz: http://www.youtube.com/watch?v=ysiNB5qMzBM až pojedu na safari tak si ji pořídím ;)

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » ned 04. led 2009 2:04:26

Tak jsem si tu http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=751-488 vyzkoušel .. první kus nabíječky byl vadný a druhý pokud použiju plně nabitou NiMH panasonic infinium 2100 mAh, tak nabiju G1 cca o 25-30procent což je hodnota očekávaná (1,2 V / 2 Ah vs 3,6V 1Ah) Obecně to funguje pofidérně někdy to nabíjí způsobem 2-4% za hodinu a někdy těch 30%. Také mi přijde že to jakžtakž slušně nabíjí z 10% .. při pokusu o nabití z 60% je nabíjení spíše jen udržovací režim než nabíjení. Přesnější test ještě zkusím (vybiti na 10% a následně nabíjení pomocí 4kusu NiMh 2,1Ah)

Edit: Je to smejd. Neda se tomu verit.. Uz dvakrat se mi stalo ze mi to naopak akumulator v g1 uplne vycuclo. (nejdriv nabilo z 20% na 50% a pak hned vybilo pod 1% ..jakoby se to po vybiti AA akumulatoru preplo do opacneho provozu) Nedoporucuju, ma to asi nejakou technickou mouchu (mozna tomu chybi jen oddelovaci dioda ;) )

darodroid
Nové Androidě

Příspěvek od darodroid » pon 09. úno 2009 18:02:32

ja používam nabijačku od Motorolli mam ju v aute a funguje super tak isto aj sieťová funguje od rovnakého výrobcu :-)
G1+8Gb

zaja64
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Y 6 II Xiaomi redmi note 4 3-32 Gb Global
Mobil 2 / ROM: OSF ZTE Blade, G1 ,G1310, lark cirrus 4,5,prestigi
Tablet: lark ultimate 7 i

Příspěvek od zaja64 » pon 09. úno 2009 20:15:14

Ja používám toto http://www.alza.cz/baterie-a-nabijeni/18843926.htm připojení přes usb
nabito na 100% za cca 2 hod.Jako zdroj více jak 20 hodin(ověřenu u Palm treo 750) u G1 zatím pouze 3 hod.Kvalitní mobilní ext.zdroj cena na Alza cca 1641,-
1.Orange San Francisko ZTE Blade root GEN 2 2.ZTE Blade czech distrGEN2 Swedish Snow 6,root
3.G1 root p.e.m.l.i.k. 7.00 16GB class6 4.Gsmart G1310 rom V050.1.Pl CE 2 simm,root
5.Lark ciruss 4,5 root 6.Prestigio 5455 duo,
7.Huawei Y6,8.Huawei Y 6 II 9.Xiaomi redmi note 3 Pro 32 GB SE

roxsy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Motorola Droid 2 Global
Rom: Ofi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roxsy » pon 09. úno 2009 22:30:44

nebo su kup neco jako toto https://ssl.aukro.cz/item522453727_redu ... dlice.html a mas klid btw ma to tak ja a vsechno v pohode :-)
HTC dream G1, Motorola Droid 2 Global, Motorola Droid Razr Maxx

Odpovědět

Zpět na „Pokec“