PokecProsím o pomoc

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
p0wer
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung A3

Prosím o pomoc

Příspěvek od p0wer » ned 04. pro 2016 22:26:26

Zdravím,

Dnes sem si chtěl přetáhnout pomocí počítače fotky z interního uložiště na SD kartu, přetáhl sem si celou složku(ve které bylo přes 600 fotek+ videa) na SD kartu následovně sem tu složku otevřel a složka byla prázdná, zkusil sem tedy složku dát zpět na interní uložiště, ale pořád tam nebyla ani jedna fotka ani video, jsou pro mě ty fotky velmi důležité a nevím co mám dělat? Kdyby tady byl nějaký hodný člověk a mohl by mi nějak pomoct tak bych byl velmi rád.... Můj mobil je Samsung A3

StaryMuz
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: viz podpis

Re: Prosím o pomoc

Příspěvek od StaryMuz » pon 05. pro 2016 5:09:43

Zkontroloval sis znovu to interní úložiště, že tam ty fotky nezůstali?
Pokud nikde nejsou, možná by pomohlo Photorecowery ve Windows (program pro Windows).
Musel bys mít možnost připojit svoje interní úložiště jako disk k PC.
Postupně používané smartphone:
Vodafone 945 > Lenovo A269i > JIAYU G2F > UleFone Be Pro 2 > Xiaomi Redmi 3S
Většinou Cyanogenmod + Root + Xposed, v současnosti jako základ LineageOS.

Autor tohoto vlákna
p0wer
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung A3

Příspěvek od p0wer » pon 05. pro 2016 6:57:35

Ahoj!

Ano kontroloval sem jak interní tak micro sd kartu projel každou složku a nikde nic.
No tak photorecovery do windowsů by byl ten nejmenší problém, ale připojit interní úložiště jako pevný disk CD? To nemám páru jak udělat.. Nenašel by se nějaký strušný návod? Přeji příjemný den

s.s.rock
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Note2
Rom: originální 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od s.s.rock » pon 05. pro 2016 7:21:37

A proč si to vůbec přetahoval přes PC, to byla jiná paměťová karta než ta v mobilu?
Jinak podle mého máš zapnuté v nastavení šifrovaní mobilu a tím že to přesáhl přes PC si to znehodnotil, co s tím ale bohužel nevím. :(
Příště takové věci dělej jen přes vestavěného správce souborů v mobilu, aplikace 3 stran už od androidu 4.4. nemají práva jen tak něco přesouvat na kartu ale systémové programy ano.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 05. pro 2016 9:20:24

A ještě dodám do budoucna, že obecně platí dvě zásady:

1) důležitá data nikdy nemít v žádném okamžiku na pouze jednom úložišti, ale minimálně dvou nezávislých

2) data se mezi dvěma úložišti zásadně nikdy nepřesouvají, ale výhradně kopírují (zejména pokud nemám zálohu jinde, což by se ale nemělo stát!) a teprve až se přesvědčím, že se do nového úložiště data v pořádku zkopírovala, můžu z původního úložiště smazat.

Jinak se ale obávám, že data jsou v háji. Telefon připojuješ k počítači jako PTP nebo MTP? A předpokládám, že fotky zkoušels hledat přes souborový manažer a galerii přímo v telefonu, ne jen přes PC?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

StaryMuz
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: viz podpis

Příspěvek od StaryMuz » pon 05. pro 2016 17:11:56

Nemyslel jsem připojit k PC to interní úložiště jako CD disk. O CD jsem nehovořil.
Prostě připojit jako Velkokapacitní úložiště USB.
V počítači se to načte jako další disk (s přiřazením písmene disku).
Pak by jsi s tím diskem mohl pracovat jako s každým jiným v PC a měla by tak fungovat i možnost obnovení souborů.
Postupně používané smartphone:
Vodafone 945 > Lenovo A269i > JIAYU G2F > UleFone Be Pro 2 > Xiaomi Redmi 3S
Většinou Cyanogenmod + Root + Xposed, v současnosti jako základ LineageOS.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 05. pro 2016 18:04:26

Ovšem za předpokladu, že neměl šifrované úložiště a že jde připojit jako mass storage, což běžně nejde (určitě ne bez rootu).
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“