PokecGalaxy S vs. Desire

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
far4all
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Twitter: far4all
Kontaktovat uživatele:

Galaxy S vs. Desire

Příspěvek od far4all » sob 09. říj 2010 17:28:07

Dobrý den rohoduju se mezi těmito stroji a nevím který znich,Desire má plno nedostatků něž Galaxy S ale zas prej Galaxy S se přestane prodávat a tak se bojím podpory které po ukončení (možná) vznikne Prosím o rady

Nexus S 2.3.4 + New Android Market

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S vs. Desire

Příspěvek od jtoxx » sob 09. říj 2010 17:30:55

Jake nedostatky mas na mysli? O SGS bych se navic vubec nebal ze ztrati podporu. Drive nebo pozdeji se prestane vyrabet ale podle me to nebude hned. To co koluje na internetu jsou nejspis jen famy.

@telefon    
Follow me on - twitter

Autor tohoto vlákna
far4all
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od far4all » sob 09. říj 2010 17:32:55

No tak třeba že nemá Multi-Touch nebo že nemá Amoled(Super)...... TouchWiz Jde vypnout ??

jtoxx
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » sob 09. říj 2010 17:35:29

Multitouch ma a ma i Amoled. Pokud sezenes jeste verzi s Amoled. Mozna ze na internetu je jeste k sehnani. A multitouch podporuje jak ve hrach tak v obrazkach i ve webovem prohlizeci. Touchwiz jde vypnout pokud nainstalujes nejaky alternativni launcher. Jako napriklad launcher pro nebo adw launcher.

@telefon    
Follow me on - twitter

dux3r
Robot
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Příspěvek od dux3r » sob 09. říj 2010 17:38:23

far4all hledal jsi o těchto telefonech vůbec něco než si se zeptal ? ... kdybys sis přečet aspoň nějakou recenzi třeba atd.. tak víš víc věcí, proto si nejdřív najdi mnoho informací na internetu

Autor tohoto vlákna
far4all
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od far4all » sob 09. říj 2010 17:39:44

O těch telefonech víc docela hodně,a Vítězí zatím Galaxy S ,jedí co mě u tohoto stroje odrazuje ta podpora,protože jestly nevydají 2.2 tak to bude na ....

dux3r
Robot

Příspěvek od dux3r » sob 09. říj 2010 17:42:58

hele kdybys vědel o těch telefonech aspoň trochu tak víš že desire má mt a že sgs sice má 2.1 ale zase má hafo paměti na aplikace a to stačí každýmu náročnějšímu uživateli ;) a už tak je rychlí a i kdyby nebyli ofiko 2.2 tak určitě bude nějaký neofiko předělaný z americký verze na evropský sgs a root sgs je opravdu lehký

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 09. říj 2010 17:49:52

jtoxx píše:Jake nedostatky mas na mysli? O SGS bych se navic vubec nebal ze ztrati podporu. Drive nebo pozdeji se prestane vyrabet ale podle me to nebude hned. To co koluje na internetu jsou nejspis jen famy.
I kdyby to fámy nebyly, co na tom záleží? To, jestli se nějaký mobil vyrábí nebo ne, přece ani v nejmenším nemá žádný vliv na podporu, jaké se mu dostává. Skutečnost, že se mobil vyrábí, není ani omylem garancí špičkové podpory, stejně jako to, že se nevyrábí, neznamená, že automaticky přichází o jakoukoliv podporu.

jtoxx
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » sob 09. říj 2010 18:12:06

Tak jsem to myslel. Nic proti nonHTC uzivatelum. Kazdej android dobrej.

@telefon    
Follow me on - twitter

Autor tohoto vlákna
far4all
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od far4all » sob 09. říj 2010 18:16:07

dux3r píše:hele kdybys vědel o těch telefonech aspoň trochu tak víš že desire má mt a že sgs sice má 2.1 ale zase má hafo paměti na aplikace a to stačí každýmu náročnějšímu uživateli ;) a už tak je rychlí a i kdyby nebyli ofiko 2.2 tak určitě bude nějaký neofiko předělaný z americký verze na evropský sgs a root sgs je opravdu lehký
Stejnak mě Root čeká až bude třeba Nový Andorid OS a neofik...

Case píše:
jtoxx píše:Jake nedostatky mas na mysli? O SGS bych se navic vubec nebal ze ztrati podporu. Drive nebo pozdeji se prestane vyrabet ale podle me to nebude hned. To co koluje na internetu jsou nejspis jen famy.
I kdyby to fámy nebyly, co na tom záleží? To, jestli se nějaký mobil vyrábí nebo ne, přece ani v nejmenším nemá žádný vliv na podporu, jaké se mu dostává. Skutečnost, že se mobil vyrábí, není ani omylem garancí špičkové podpory, stejně jako to, že se nevyrábí, neznamená, že automaticky přichází o jakoukoliv podporu.
Asi jo no...Třeba může bejt lepší než ta od HTC...

dux3r
Robot

Příspěvek od dux3r » sob 09. říj 2010 18:18:30

no hele zasebe bych šel určitě do sgs ;) protože až uvidíš ten displej tak to je fakt krása :)

Autor tohoto vlákna
far4all
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od far4all » sob 09. říj 2010 18:19:33

Brácha ho má,pracuje v O2,Fakt krása no jeden z velkých + k SGS :)
Naposledy upravil(a) radegast dne sob 09. říj 2010 20:11:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněná zbytečná citace. Proč při registraci odsouhlašujete pravidla, když je vůbec nečtete?!

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » sob 09. říj 2010 19:17:31

Tak za prve, tohle tema tady uz je a resi se to tam (pro zakladat nove?).A za druhe, ikdyz jsem uz nejakej ten patek za ZS (kde se naposledy dela gramatika), tak ty vase prispevky se fakt nedaji cist a bije me to do oci ... no offence.

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 09. říj 2010 21:00:57

(Myslels asi "offense"...)

jurajisko
Nové Androidě
Rom: Stock 4.1.1

Příspěvek od jurajisko » pát 01. dub 2011 21:42:46

Zdravím, rád bych se s Vámi poradil ohledně koupě nového mobilu, jelikož moje stařičká Nokia E51 začíná pomalu dosluhovat. Jsem s ní celkem spokojený, zpracování super (po téměř 3letech žádné vrzání, prohýbání, apod.), ale 2" displej a rozlišení 320x240 není na prohlížení internetu už zrovna ideální a o omezení symbianu si myslím,že se není třeba nějak dlouze rozepisovat.

Z přečtených recenzí a ohlasů se mi nejvíce zamlouvá právě HTC Desire nebo Samsung Galaxy S. Už se to tady nejednou řešilo, ale doba postoupila a zkušenosti s oběma telefony jsou delší. Chtěl bych se proto zeptat co si myslíte, že je lepší volba Desire za cca 7000Kč, nebo Galaxy se za necelých 8000Kč? Nejsem žádný sběratel nejnovějších novinek na trhu a od mobilu očekávám, že mi vydrží přes 2 a více let. Proto bych se chtěl zeptat jaký byste mi doporučili vzhledem k poměru cena/výkon, případně uvítám i nějaké jiné návrhy na mobily v této cenové kategorii. Oba telefony jsem si byl "ošahat" na prodejně, ale pořád se nemůžu rozhodnout.

Mé hlavní požadavky jsou:
- kvalitní dotykový 3"+ kapacitní displej s vysokým rozlišením
- výdrž baterie okolo 2 dnů
- kvalitní zpracování (žádné vrzání, prohýbání - na to jsem celkem alergický)
- plynulost systému, žádné lagy, apod.
- gps použitelná na geocaching
- podpora ze strany výrobce
- max. cena okolo 7,5 tis. Kč

Opravdu je to pro mě dilema, ani s jednou z těchto značek nemám zkušenost a proto bych byl rád za Vaše postřehy, uživatelské zkušenosti a rady.

Předem děkuji za Váš čas a náměty

jurajisko

max270
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus

Příspěvek od max270 » pát 01. dub 2011 23:03:06

Tak dle pozadavku bych spise volil Desire, plastove telo SGS by jsi asi nerozdejchal a s GPSkou SGSka by jsi toho moc nenasel. S ofiko firmwarem bych rekl, ze je Desire plynulejsi. A vydrz je tak nejak stejna.

@telefon

zoro33
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact

Příspěvek od zoro33 » sob 02. dub 2011 6:50:54

Urcite SGS. O generaciu novsi telefon.
Lepsie riesena pamat, display, zvuk, doktykove ovladanie, grafika, vykon...
Tiez som riesil podobnu dilemu a aj ako fanusik HTC som sa rozhodol pre Galaxy.

@telefon    

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » sob 02. dub 2011 7:22:23

Dle mého názoru: Galaxy S je lepší, ale od toho máš (nejen) na Desire možnost rootu, díky němuž (s novou ROM) získáš zase něco navíc..
Já bych nerozdýchal to tělo GS..
1) je ošklivý, jako by jej přejel náklaďák - nevzhledná placka
2) nesedne do ruky tak, jako Desire
3) vypadá lacině a rychle se uťape
4) když řeknu "mám HTC", kdo se v mobilech vyzná, řekne si "hmm, má dobrý mobil"..
když však řeknu "mám Samsung", budu za stejného debila, jako 90% puberťáků a už nikoho nebude zajímat, zda je to GS, nebo ne..

Čili pokud chceš větší, lepší displej a nepřemýšlíš-li o rootu, kup si Samsung, je lepší.. Ale pokud si kupuješ mobil s tím, že si jej individualizuješ, jedinou výhodou GS bude lepší displej, nic víc ;)

jurajisko
Nové Androidě

Příspěvek od jurajisko » sob 02. dub 2011 8:54:29

Ono je to fakt těžké.. nehodlám mobil používat na hraní nějakých náročných nejnovějších her (na to mám herní konzoli) a po přechodu z mé současné noke E51 budou možnosti a rychlost obou telefonů myslím neuvěřitelná. Zatím se asi více přiláním k Desire, díky již zmiňovanému lepšímu zpracování a přesnější GPS.. u Galaxy S mě zase láká výborný velký displej a výkon. Říkám si, jestli ale ten výkon telefonů, když je nemám vedle sebe bude opravdu tak markantní (koukání na filmy, brouzdání po netu, apod.)? Chtěl bych se ještě zeptat jak je to u obou s nějakou drobnou práci v office dokumentech, který si myslíte, že je v tomto lepší?

Jinak Android jsem ještě nikdy neměl, takže budu úplný nováček, ale až si jej trochu ošahám, tak bych chtěl root určitě vyzkoušet.

Koikus
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Rom: ICS 4.0.4

Příspěvek od Koikus » sob 02. dub 2011 9:52:01

mam SGS včera jsem byl geocachovat a s programem c:geo(pouzivam ho jiz druhym rokem) najite tri kese bez problemu odchylka v lese 5 m. taky sem se rozmyslel mezi desire a samsungem ale protoze jsem jiz htc mel a vim ze sem furt resil jak moc malo mam pameti na aplikace rozhodl jsem se pro samsung a zatim spokojenost. pravda kdyz ho vice na kraji zmacknu tak zavrze. tod muj nazor ale kazdy ma svuj.
Samsung Galaxy S II, ICS 4.0.4

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » sob 02. dub 2011 11:05:18

Ja spis resil sgs nebo dhd...desire je opravdu stary:-( Jinak ten plastovy vzhled SGS je pro me velmi dobre vyvazen lehkosti pristroje. Proste lehka nadupana placka. Desire je imo tloustik. K tem znackam se spis priprav, pokud si nechas touchwiz, tak budou vsici rikat, ze mas okopceny iphone. Jinak ten displej je s velikosti a rozlisenim na hrane...ale ta cerna je proste brutalni.

Kazdopadne muj nazor: Ty rozmery a vaha mi prirostly k srdci...fakt pecka. Kdyz vemu do ruky cokoli tezsiho tak nechapu ze jsem chtel kdysi neco s hw qwerty. A teda ofiko froyo je proti tomu na desire katastrofa. Nastesti ma prijit GB a hlavne diky hw podobnosti s nexusem S vidim v tomto telefonu budoucnost (coz je u me tak rok, dva)
Siemens S a M nejvic!!!...po te nejaky shit symbiany a WM....a pak....
ANDROID: Galaxy Spica->SGS->G2 a moto360

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » sob 02. dub 2011 11:33:25

rozdíl ani nepoznáš... Já bych poznal rozdíl teď, kdy používám asi nejrychlejší dostupnou ROM a mám procesor taktovaný na 1,2 Ghz, ale běžný sense vs. GS, tam bude rozdíl minimální... GS bude mít rychlejší odezvu, nicméně i tak ji má Desire opravdu rychlou, ve zlomku sekundy.. Čili být tebou, na výkon jako takový bych se vůbec nekoukal.. ;)

jurajisko
Nové Androidě

Příspěvek od jurajisko » sob 02. dub 2011 13:25:27

tak teď už nevím vůbec :| Pokud SGS je opravdu na geocaching použitelný a ta GPS není zase tak hrozná jako se na diskuzích píše, výkon je při běžném používání srovnatelný, tak se už mi zbývá rozhodnout se zda vzít Desire s kvalitnější konstrukcí a nádstavbou HTC sense, ale malou pamětí na aplikace nebo SGS s kvalitnějším a větším displejem, ale bohužel s touchwiz.

max270
Androiďák!

Příspěvek od max270 » sob 02. dub 2011 13:45:27

Touchwiz neni problem, je pomerne dost lepsich launcheru na Marketu.

@telefon

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » sob 02. dub 2011 15:57:21

zkrátka majitelé Desire budou vždy obhajovat Desire, majitelé SGS zase SGS... Musíš si to nějak zprůměrovat.. Někdo pomlouvá u SGS GPS, někdo zase obhajuje, že to tak zlé není... Čili průměr? Není špatná, Desire ji má však o kapku lepší.. Já bych volil jednoznačně Desire jen s tím, že nyní bych si jej koupil v bílé, což jsem tehdy nemohl a kryt pořád ne a ne sehnat... Ano, paměť je problém, nicméně můžu ti říci, že s mou aktuální ROM mám nainstalované kde co a pořád mám kolem 50MB volné paměti + 8GB na kartě ;)

max270
Androiďák!

Příspěvek od max270 » sob 02. dub 2011 16:11:04

Oba telefony mam doma a troufam si tvrdit, ze na ofiko ROMkach je Desire plynulejsi. Desire jsem dal mlady a kdyz si ho vezmu do ruky, tak neverim, ze Froyo 2.2 muze byt tak svizne.

@telefon

hudasp
Droid
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudasp » sob 02. dub 2011 16:37:54

Sbírat keše s androidem je peklo. Všechny Androidy do jednoho maj tak příšerně nepřesný GPS, až je to k .. no víte čemu:) Teda spousta lidí jistě se mnou nebude souhlasit, ale Sirf je Sirf.

roxtedy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Příspěvek od roxtedy » sob 02. dub 2011 18:29:55

Nevím co řešíte....desire bych kvůli MALÉ INTERNÍ PAMĚTI NIKOMU NEDOPORUČIL. DO DESIRE SE VÁM VYDÁ CCA MAX. 100 APLIKACÍ!!!!
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)

max270
Androiďák!

Příspěvek od max270 » sob 02. dub 2011 18:57:47

Kazdy nepotrebuje moc aplikaci, ja mam v SGS pameti dost a mam cca 30 aplikaci. I kdyz jsem pouzival Desire, tak mi pamet stacila. Pak je tu kdyztak App2sd.

@telefon

jurajisko
Nové Androidě

Příspěvek od jurajisko » sob 02. dub 2011 21:06:14

Děkuju všem za cenné rady a připomínky, ale pořád se nemůžu rozhodnout.. oba mají svá pro a proti a jednoznačný vítěz z toho asi nevzejde..vidím to tak, že přes týden až bude čas, tak skočím znovu do obchodu a oba si ještě pořádně ošahám a uvidím, který mi bude sedět lépe. U SGS se nejvíce bojím toho zpracování, že ten plast přestane po pár měsících užívání sedět, začne skřípat, apod. Pokud bych měl jistotu, že vydrží, tak bych šel nejpravděpodobněji do SGS, ale takhle opravdu nevím...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“