PokecGalaxy S vs. Desire

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

k0nko
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: AOKP
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S vs. Desire

Příspěvek od k0nko » sob 02. dub 2011 21:20:23

Mne pomohlo k rozhodovaniu aj toto video :
http://www.youtube.com/watch?v=hVlsRCMltDg

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » ned 03. dub 2011 6:54:05

řeknu to takto, dle mého názoru hlavní rozdíly (klady a zápory):
Galaxy S má dle mého otřesné zpracování.. Také jsem nad ním kdysi přemýšlel, ale když jsem jej viděl a měl v ruce, nechápal jsem, zda toto Samsung myslí vážně.. Jako nějaký ohmataný, starý, rozježděný kus plastu.. Oproti Desire je to příšerné, nesrovnatelné..
Nicméně, jak je z videa patrné, nebudeme-li se zaměřovat na to, proč to video vzniklo (pohyb po obrazovce), můžeš si všimnout, že SGS má černý display.. Zatímco Desire má místo displeje zrcátko - video neklame, tak se v reálu skutečně odráží a bohužel, svítí-li intenzivně slunko, nevidíš na tom displeji nic.. Nevím, proč jej v tomto směru udělali tak blbě (a to mám Amoled)..
Čemu dáš tedy přednost je na tobě :)

jurajisko
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Rom: Stock 4.1.1

Příspěvek od jurajisko » ned 03. dub 2011 10:35:30

co jsem se ještě tedkom dočetl v několika diskuzích, tak desire prý má v některých novějších kusech celkem nelisující zadní kryt a po delším užívání se objevuje vrzání, ale asi to nebude taková hrůza jako u SGS

novoty
Robot
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: HTC ONE M8
Tablet: Apple iPad mini Retina
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novoty » ned 03. dub 2011 11:13:01

Take jsem se rozhodoval, vyhral Desire ;) Lepsi kvalita zpracovani, lepe sedne do ruky, displej je velky tak akorat... nekamenujte me, ale i SLCD displej u Desire se mi libi vic nez Super Amoled u SGS.... ma prirozebejsi barvy a opravdu nepotrebuju aby pani co bude sedet vedle me v autobusu vedela co komu pisu :D Pruser u Desire je osizeny multitouch, ale pokud nemas v planu hrat hry tak taky no problem ;) A pamet na aplikace taky neres, pokud pujdes do rootu tak zkus app2sd a taky nebudes mit s pameti nejmensi problem ;) Co se tyce toho vrzani, mam desire z nove varky (prosinec) a zadne vrzani nepozororuju. Telefon vrzal prvni tyden nez si poradne "sedl" kryt... ted je vsechno v naprostym poradku ;) Bejt tebou beru Desire ;)
HTC Desire AMOLED >>> HTC One V Grey >>> Apple iPhone 5 16GB Black >>> HTC ONE M7 Silver >>> HTC ONE M8 Gunmetal Gray
Google Nexus 7 16GB 2012 by ASUS >>> Apple iPad mini Retina Silver

jurajisko
Nové Androidě

Příspěvek od jurajisko » ned 03. dub 2011 11:34:15

nejhorší dojem mám z web prohlížeče, kde i když by mělo vše velmi podobné, sgs jsem na chuť zatím nepřišel. zoomování na desire je jednodušší, přesnější a logičtější. zoom u obrázků je kapitola sama pro sebe a to nejen na webu, ale i v galerii. na desire dochází (nevím odborně popsat postup), k zaostření po zoomu. proto je vždy fotka ostrá na displeji skvěle vypadající. u sgs je po zoomu obrázek (fotka) rozmazaná, barevně nevěrohodná a jsou vidět sloupce v nestejných odstínech (Příspěvek?od anawarr » úte srp 03, 2010 20:14, smartmania.cz)

chtěl bych se ještě zeptat, zda tento popisovaný nedostatek u SGS byl již nějakou aktualizací nebo samotným Froyem opraven?

eraser666
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s
Tablet: asus transformer prime

Příspěvek od eraser666 » ned 03. dub 2011 11:57:41

neodolal som a pridavam svoj nazor.sgs versus desire??no neviem neviem.este keby sa tu porovnavali sgs a dhd tak sa nepridam.nebit toho gps na sgs tak sa nemame o com bavit.mozno este to lepsie spracovanie u htc moze u niekoho zavazit.vykonovo a ani vybavou sa to neda porovnat.neratam blesk,ktory je dobry akurat na prisvietenie v tme.ja ked som kupoval sgs som chcel nadupanu multimedialnu masinu so super amoledom a dlhou vydrzou.musis si ujasnit co vlastne chces a potrebujes.rozhodnutie je na tebe.este musim podotknut,ze sgs s ofiko rom trochu pokrivkava v rychlosti,ale ked si trochu zrucny tak s custom romkamy spravis s sgs raketu.vela stastia pri vybere

eraser666
Stálý androiďák

Příspěvek od eraser666 » ned 03. dub 2011 12:02:21

ano nedostatok pri zoome je odstraneni dalsou verziou galerie

RiKy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od RiKy » ned 03. dub 2011 15:12:25

eraser666 píše:vykonovo a ani vybavou sa to neda porovnat.neratam blesk,ktory je dobry akurat na prisvietenie v tme.ja ked som kupoval sgs som chcel nadupanu multimedialnu masinu so super amoledom a dlhou vydrzou.
A dlouhá výdrž je u tebe co?

Jinak si myslím že ani s jedním chybu neuděláš.
Můj názor je: Pracuješ = Desire
Hraješ hlavně hry = SGS

eraser666
Stálý androiďák

Příspěvek od eraser666 » ned 03. dub 2011 16:09:21

dlha vydrz je relativny pojem ale sgs vydrzi rozhodne viac ako hociktore htc u ktore su tie vydrze tragicke.pre info 7 h prehravanie hd videa.skus to na desire.a este mi prosim vysvetli co spravis s desire a sgs nie co sa tyka tzv.prace.inak nebudeme sa hadat.kazdy ma svoj nazor na vec

zoro33
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xperia Z1 Compact

Příspěvek od zoro33 » ned 03. dub 2011 16:26:24

Znova zopakujem co uz bolo povedane, SGS mozes porovnavat tak akurat s Desire HD.
S klasickym Desire ho nema zmysel porovnavat, tu dostava Desire na frak prakticky vo vsetkom:
vydrz
displej
multitouch
kvalita zvuku
vykon (nielen na hry)
velkost vnutornej pamata (na Desire tragicka, bez rootu takmer nepouzitelny telefon)
dotykove tlacidla su lepsie ako hardverove

pre Desire je plus len:
kvalitnejsie spracovanie
lepsie sadne do ruky

Dnes by som uz naozaj do Desire nesiel, je to na dnesnu dobu zastarany telefon.

RiKy
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od RiKy » ned 03. dub 2011 16:36:14

Nebudu se tu rozepisovat o tom co Desire umí líp než SGS a naopak, protože to nemá smysl. Ten kdo má Desire bude na jeho straně a kdo má SGS tak bude vychvalovat ten. Jak sem psal, ani s jedním neudělá chybu. A jestli je Desire dneska zastaralej tak to bych se hádal. To samý platí o hardverovejch tlačítkách, podle mě sou lepší.
A pokud budeš srovnávat SGS s Desire HD tak si myslím že DHD vyhraje.
Každej si musí vybrat sám za sebe.

Coolajda
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Apollo lite

Příspěvek od Coolajda » stř 06. dub 2011 18:41:54

Tohle vlákno opravdu mělo být spíš SGS vs DHD a i potom by SGS vyhrál.... alespoň u mě - brácha má DHD a nechtěl bych ho (SGS větší výdrž baterky, display má optimální velikost atd)

jurajisko
Nové Androidě

Příspěvek od jurajisko » pát 08. dub 2011 13:00:37

děkuji všem za rady a názory. Ještě jednou jsem si byl oba telefony vyzkoušet na prodejně a nakonec jsem se rozhodl pro SGS. Teď už jenom počkat na výplatu :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“