PokecZáloha tabletu přes fastboot režim - jde to bez rootu ?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
PetrNJ
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Asus MemoPad ME372CG

Záloha tabletu přes fastboot režim - jde to bez rootu ?

Příspěvek od PetrNJ » pon 22. kvě 2017 21:38:12

Prosím o pomoc. Samozřejmě jsem půl dne projížděl různá témata, hledal,ale na svůj problém nenašel dostatečnou odpověd, jen částečné.

K věci
včera jsem byli s klukem venku a zapnul jsem předtím normálně fungující tablet.
jenže ani 5 minut čekání běhající kolečka na najetí systému nepomáhalo.
zařízení je tablet : Asus MemoPad ME372CG

doma jsem pak nastudoval ty běžné techniky jak se dostat do boot nabídky (power+hlasitost+) atd. mám nainstalované všechny potřebné drivery z SDK, ověřeno tím, že jsem se v pohodě spojil přes CMD line z PC a komunikoval s tabletem přes USB, ale jedině v režimu fastbootu.
ADB.exe režim samozřejmě nefunguje, ani během nekonečného najíždění systému ani při (power+hlasitost+)

režim adb.exe je celkem v pohodě, jiné telefony jsem sice zálohoval skrze Helium, ale to je jiný případ, protože byly funkční (takže pomocí adb. exe režimu pohoda zálohy), ten tablet/telefon ale nejde vůbec najet, tj. není možné ani využít klasických postupů záloh, kde musím v zařízení povolit "mod vývojář >USB" a zadat heslo pro zálohy atd.

jediné co jsem na foru našel byla zmínka o TWRM, kde je možné než dojde k rootu telefonu (to nechci) , udělat v prvním kroku zálohu podle potřeb, ale už jsem nenašel někde tento krok více rozepsaný? a ani nevím jaký správný termín napsat aby to našlo danou věc a to co jsem našel prostě zatím nestačilo

uvažoval jsem o tomto postupu, ale pak ho hned vyloučil, jelikož nejsem schopen zadat povolení modu "USB vyvojář", protože tablet jak jsem psal prostě nenajede. Jo a ještě to navíc umí zálohu jen na interní disk tabletu jestli jsem dobře pochopil, takže by při FR šla záloha stejně do háje

a nevím zda fastboot nějaké takové kouzlo umí ?, byla tu i pomoc >> "flashnutí kernelu" , ale navod pro android lamu jsem nenašel a navíc co jsem přečetl tak se všude psalo o nutnosti rootnutí.

Prostě bych rád nejdříve než dám reset do továrního nastavení měl vyzálohované vše potřebné tj. data aplikací, stav her, a samozřejmě všechny fotky a videa od poslední provedené zálohy a to bez jakéhokoliv rootu - je to možné ?

dík za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Pokec“