Pokec"zklamání" za androida, chtíč návratu k WM

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
-Vosa-
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: T-mobile G1_SuperE 1.0.3

"zklamání" za androida, chtíč návratu k WM

Příspěvek od -Vosa- » úte 12. říj 2010 19:59:39

Tak abych to tu hezky uvedl, 3 roky jsem jel na WM (ted je mi 16 let) nyní půl roku na Androidovi. Problém je, že se mi začíná stýskat :D po HTC Universal - prostě po Uníkovi. No jako je to ohromná cihla, ale když vzpomenu co vydržela a uměla...Byla to skvělá klávesnice. velká a hlavně, dali se normálně namapovat klávesy, takže i interpunkce, co mi s G1 nejde. A to já potřebuju, protože píšu články a doma na PC na to nemám čas. Další věc jsou filmy! S přehrávačem TCPMP jsem přehrál jakékoli avi. co jsem stahoval na pc, žádná konverze, jen jsem to prostě hodil na kartu a jel...JENŽE prostě pokrok je pokrok, a musel bych se smířit s tím, že nemám multidotykový kapacitní displej, že nebudu moc hrát ve 4ech 4players reactor, co jsem si dnes koupil, a že nebude nejdokonalejší synchronizace. Dále je to cihla a stydím se s tím volat :D. je to těžký a 64 RAMka :( ...nicméně mě stejně láká.

Ale nechci od Androida, protože se na něm chci učit dělat java aplikace a malé hry (jsem na IT škole)..přesvěčte mne ať tu zůstanu...nechci zpět k WM, však unik neměl ani GPS!! :D

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Re: "zklamání" za androida, chtíč návratu k WM

Příspěvek od radegast » úte 12. říj 2010 20:07:21

-Vosa- píše:...přesvěčte mne ať tu zůstanu...nechci zpět k WM, ...
Však není třeba. Zpět nechceš, tak co.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Kanek
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kanek » úte 12. říj 2010 20:07:47

Taky jsem si jednou říkal, kolik jsem si s Gé jedničkou vytrpěl. Dlouho a dlouho jsem to rozebíral, opravdu dlouho, říkal jsem si jak moc jsem se nad ním naštval. Pak jsem si řekl, co vše zase dokázala a to už jsem byl zpátky. Nemůžu na PC, jdu na mobil .... nemusím psát jak dyliňák na displeji ... viz moje sestra co psala na dotykáč s gelovými nechty :lol:
Bohužel máš pravdu, 64MB Ramka to je příšerné a bez Task Manageru se neobejdeš, to mě dost mrzí a proto plánuji upgrade na novější telefon. Bohužel pokud potřebuješ psát, nic mě nenapadá ... kéž by se alespoň když mám tak skvělý OS dalo psát pomocí HW klávesnice ... to by bylo dobré řešení.

No já nevím, někdo jiný tě přesvědčí, ale já na to moc nejsem, určitě si budeš myslet, že tento příspěvek je negativní, ale není ... Androida prostě chci mít i do budoucna

Autor tohoto vlákna
-Vosa-
Stálý androiďák

Příspěvek od -Vosa- » úte 12. říj 2010 20:09:48

Nechci zpět k těm starým umnírajícím WM, ale nostalgie a hlavně ta klávesnice s diakritikou....dnes jsem kvůli té diakritice strávil přes 2 hodiny hledáním a úpravou toho souboru a stejně mi to nejde !!! :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

Moral3z
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 edge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Moral3z » úte 12. říj 2010 20:58:26

Taky z nostalgie přemýšlím nad koupí mojeho bývalého Hermíka (htc tytn) to byla pecka mobil...super klávesnice, chybí mi, jak jsem o přednáškách vypínal projektor přez IrDa, chybí mi bubble breaker, kterej byl se stylusem naprosto suprovej... Android je pro mě obrovskej krok dopředu a vracet už bych se asi nechtěl... OS mi na Androidu eště nikdy nespadl narozdíl od WM... jedu furt na SuperD a nechci nic měnit....S Ram sem taky nikdy problém neměl... asi nemám moc aplikací, ale mám vše, co potřebuju...jediný co mi chybí je plnohodnotný emulátor javy.... Teď třeba...gameboid naprostá pecka...pokémon 4ever... Pomocí DxTop jsem si udělal vše jak se mi líbí a jsem spokojenej....Akorát začínám pokukovat po něčem jinym...přecijen musí se to měnit.... A bez HW klavesnice nedám ani ránu...takže se uvidí...:) nevracej se zpět.... :no: vrátil by ses stejnak na Androida
Samsung Galaxy S6 edge 32gb
Historie: od G1 přes všechny galaxy S

Autor tohoto vlákna
-Vosa-
Stálý androiďák

Příspěvek od -Vosa- » úte 12. říj 2010 21:08:01

:) no fajn..už sem zas ve svý kůži...ale prostě chci aby to umělo ty český znaky .. (mimochodem budu rád když mi někdo upne ten soubor trout-keypad-v3.kcm.bin, já blbec ho upravoval, ale nezálohoval do původní podoby, a tak tady mám teď docela rozhozený písmenka :D) ...nechápu proč se mi to ale nepovdelo, ta dialritika. Prostě jak kdyby ten telefon neuměl jiný kódování...ale pokud přeco podržím palec na e a pak dám ě tak to napíše v poho, a když to namapuju tak mi to udělá takovou blbost (co sem popisoval v sekci G1)

Haluska
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: UMI Super - CM13
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Ressurection Remix
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haluska » úte 12. říj 2010 21:37:57

Taky sem na tom podobne. Do nedavna jsem jel na stareckovi HTC Wizard. Kterej ale umel vse, co jsem potreboval. Ted mam G1 a taky mi dost veci chybi. Hold je to skok. Je to neco jako kdyz jsem kdysi na PC presel z Windows na Linux......ono je to vlastne to samy....WM na Androida. Clovek si proste musi zvyknout :)
HW klavesnici taky potrebuju, takze ted chci prejit na Motorolu Milestone....taky me laka jeji supervykon oproti vsem HTCckum...

@telefon    

MArtyCZ
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone Rooted
Tablet: Asus Transformer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MArtyCZ » úte 12. říj 2010 21:50:29

WM jsem nikdy nevedl, jen měl možnost párkrát zkusit... A nikdy víc zařízení s rezistivním displejem a něčím jiným, než je android :D rok s G1 a teď přechod na Milestone a jsem šťastný jak blecha. Jelikož se pořád musím v něčem vrtat, tak je to buď notas nebo mobil.... A nedovedu si představit jakožto linuxák vrtat se ve WM.... Asi by sis stejně moc nepomohl, leda opět přejít na nové zařízení s WM, kde by sis asi zvykal stejně jako na Android
Humankind cannot gain anything without first giving something to return. To obtain, something of equal value must be lost. That is alchemy's First Law of Equivalent Exchange.

Autor tohoto vlákna
-Vosa-
Stálý androiďák

Příspěvek od -Vosa- » stř 13. říj 2010 8:17:07

ted sme o prestavce hrali 4 players reactor, co sem si koupil a ve ctyrech na nejtezsi obtiznost...proste sranda jaka s wm nikdy nebyla :) ..android je popularni, ale presne, nevypnu s nim treba projektor :D coz unik pres infra umel ...kazdopadne ta klavesnice byla super, umel jsem psat i poslepu, pod lavici...to by se mi ted hodilo, tak snad ho ty znaky naucim, pac takhle nemuzu vubec nic napsat....

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Příspěvek od -Pavel- » stř 13. říj 2010 8:22:19

Jsem na tom podobně. Android je super, ale pořád mi něco chybělo. Nakonec jsem neodolal a ještě koupil HD2 za dobrou cenu. Hodně udělalo to, že mám ještě spoustu aplikací pro WM, ten mám obě platformy a jsem spokojený. :lol:
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

cabi88
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Příspěvek od cabi88 » stř 13. říj 2010 8:24:57

No vypínání čehokoliv přes infra mi nechybí i když sem si s tím kdysi užil se starou baculatou Symbian N6600 spousta srandy :D (není nad rozčilujícího se otce když se mu behem zápasu vypíná a přepíná televize aniž by tušil že s telefonem v ruce nepíšu smsky :D). každopádně příští telefon který pořídím bude určitě Androidí bude s HW klávesnicí protože dotyková mě spíš rozčílila než okouzlila :D
Samsung i5800 Galaxy 3

You need to believe in things that aren't true. How else can they become?

Autor tohoto vlákna
-Vosa-
Stálý androiďák

Příspěvek od -Vosa- » stř 13. říj 2010 10:18:11

to jo,klavesnice je nepostradatelna,to uz nic bez ni, ja ji proste potrebuju...ale musi mit diakritiku, nebo aspon nejakou moznost to namapovat...ta na G1 je skvela, davam klidne pres 160 uhozu za minutu, ale bez diakritiky to proste nejde..jako pristi nasledovnik bude milestone, taky to tak vidim...

vasin
Stálý androiďák

Příspěvek od vasin » stř 20. říj 2010 13:14:37

Mě na Androidu ještě vadí, že nemá žádné pořádné úkoly (Tasks) synchronizované s PC, že v základním mejlu (pro napojení na Exchange) nejde dát COPY/Paste a že když přeposílám zprávu tak nemohu editovat text v té zprávě, buď jen přiložím nebo ne.

Ale pro mne nejhorší jsou TASKS, bez nich neumím žít.

Takže mým WM Touch Pro2 a Nexuse .... a porad mezi tim přehazuji Simku a vždycky si řeknu, že už ji nechám v androidu a pak ji zase vrátí, páč úkoly sou úkoly a nexus neumí Simtoolkit a v tu chvíli jak to mám v WM tak se mi to nechce dát zpět do Androida, pak ale zajdu na net a vzpomenu si jak má Android vychytanej prohlížeč, mrťe aplikací .... a sim putuje zase na den dva do A a pak zase do W a tak porad dokola

Jo a o klávesnici vůbec nemluvím
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 20. říj 2010 13:23:08

vasin píše:nexus neumí Simtoolkit a v tu chvíli jak to mám v WM tak se mi to nechce dát zpět do Androida
To, že to neumí nexus nutně neznamená, že to neumí android. Zase tolik bych negeneralizoval.

Žulda
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Příspěvek od Žulda » stř 20. říj 2010 13:31:27

vasin píše:Mě na Androidu ještě vadí, že nemá žádné pořádné úkoly (Tasks) synchronizované s PC
Astrid se synchronizací proti Remeber The Milk či Producteev nestačí? Mě to vyhovuje bezvadně a to jsem na WM také tasky hodně využíval.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 20. říj 2010 14:23:55

Z WM na Androida jsem přecházel před víc jak rokem, resp. G1 jsem pořizoval minulej rok v květnu. To jenom pro ty kdo si stěžujou že není software - to jsem moh tvrdit před rokem, ne teď.
Ze synchronizace s googlem jsem byl po pravdě nadšenej, protože synchronizace WM s PC je otřesná. Aplikace chyběly, ale našel jsem alternativy a naučil se určité věci řešit jiným způsobem než na WM. To je asi hlavní kámen úrazu - plno lidí je zvyklých na jeden postup a odmítají pochopit že někde jinde by se to mohlo dělat jinak.
V současnosti jsem s Androidem maximálně spokojenej a nic mi na něm nechybí. Na filmy mám počítač s velkou obrazovkou. Hudbu přehrává a jelikož nejsem audiofil, nemám potřebu řešit jak moc kvalitně. Navigaci mám, stejně tak turistický mapy.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

vasin
Stálý androiďák

Příspěvek od vasin » stř 20. říj 2010 19:40:15

Žulda píše:
Astrid se synchronizací proti Remeber The Milk či Producteev nestačí? Mě to vyhovuje bezvadně a to jsem na WM také tasky hodně využíval.
Bohužel nestačí v práci používáme outluk a dokonce na něj teď dáváme nástavbu CRM a tam se úkoly provazujou a dělaj třeba z mejlu a tak, takže úkoly potřebuju minimálně ve stejný kvalitě jako na WM a s outlukem
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B

Odpovědět

Zpět na „Pokec“