PokecReklamace telefonu u Tinydeal

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Krakenka
Nové Androidě
Reputace: 0

Reklamace telefonu u Tinydeal

Příspěvek od Krakenka » ned 02. črc 2017 13:10:26

Tak i na mě došlo... po mnoha nákupech v Číně jsem asi narazila na vadný kus, objednala jsem si Oukitel K600 Pro a přišel vadný kus. Vůbec nefungovala GPS, nenašel jediný satelit, nespojil se, prostě mrtvo... ani wi-fi nefungovala jak by mohla, ve vedlejší pokoji než je router jsem se nepřipojila. Tak jsem napsala dotaz na Tinydeal jak postupovat s reklamací, telefon chtěli nafotit všelijak a poslat zpět. Tak jsem ke ztrátě za zaplacené DPH připočetla rovnou i 4 stovky za přepravu do Číny :(
Po 3 týdnech jim balíček dorazil a napsali, že GPS je neopravitelná a navrhují něco, čemu nerozumím... odepsala jsem, že nechápu a opět mi napsali to samé. Jedná se o toto:
We can send you a good repaired phone with other model, or you can change another new item with a depreciation price.
What do you think about it?

Chápu správně, že mi nabízí nějaký jiný opravený telefon, nebo nějaký jiný a odepsat tu cenu reklamovaného z jeho ceny?
Očekávala jsem, že když je vada neopravitelná, tak mi bude zaslán nový kus stejného modelu telefonu, příp. třeba navržen jiný s tím odpisem. Ale proč mi nabízí nějaký opravený? Nebo jde o mou chybu překladu?

Prohledala jsem tady celé fórum a leccos se dočetla, ale některé praktiky čínských prodejců jsou mi záhadou. Máte někdo podobnou zkušenost? Já už nevím, co jim napsat, protože má prosba o vysvětlení jak to myslí s tou opravou se dočkala jen stejné odpovědi co kopíruju výše.
předpokládám, že prachy z nich nedostanu, tak bych tedy ráda aspoň nový telefon bez vady :)
Děkuji za reakci!

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Reklamace telefonu u Tinydeal

Příspěvek od roy100 » ned 02. črc 2017 14:27:51

No já bych řekl že ti Číňan nabízí formu opravy novým kusem stejného typu a nebo nějaký jiný,s tím že srovnáte cenu. Po tobě chce tvé rozhodnutí.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » ned 02. črc 2017 14:31:57

Chtějí ti poslat buď dobře opravený telefon - jiný model nebo si vybereš nějaký nový.
Jejich angličtina je zvláštní :-)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » ned 02. črc 2017 18:58:19

No právě že ne. Jejich angličtina je nic moc a myslí tim že pro dobrou opravu pošlou nový kus stejného typu, uznávám že to napsali neobratně, nebo vybrat jiný typ a dohodnout finanční vyrovnání. Neměli psát other model,ale other piece.

Autor tohoto vlákna
Krakenka
Nové Androidě

Příspěvek od Krakenka » pon 03. črc 2017 19:55:30

Díky vám všem! Takže když jim napíšu, že chci stejný model telefonu, tak mi přijde nový... snad :)
No, kéž by. Jak jsem si tak přečetla různě na webu reklamace u Tinydeal, tak to bych měla asi docela štěstí, kdyby to šlo tak hladce. Tak uvidíme, sepíšu to a počkám na odpověď.

Honor_7
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Honor View 20

Příspěvek od Honor_7 » pon 03. črc 2017 21:08:44

no dal bych ti jednu malou radu, ale tu už asi znáš....

nekupovat žádný sračky z číny, pak vidíš co vše to přináší jaká rizika

je lepší si připlatit, a pořídit telefon u CZ prodejce, jednak vidíš daný kus, můžeš vyzkoušet a pak i následný servis je bez problému.

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pon 03. črc 2017 21:13:01

Jestli si kupovala přes PayPal a není to déle než půl roku tak s reklamací nebude problém.

Autor tohoto vlákna
Krakenka
Nové Androidě

Příspěvek od Krakenka » úte 04. črc 2017 14:27:53

Mno mám odpověď na můj požadavek o zaslání nového telefonu.

A good repaired phone is not new, but with charger, cable and so on.
Or you can change another new item with a depreciation price, with all accessories.
Looking forward to your reply.

Takže mají nějakou hromadu stejných modelů telefonů, které opravili a z ní mi jeden náhodně vyberou a pošlou???

Autor tohoto vlákna
Krakenka
Nové Androidě

Příspěvek od Krakenka » úte 04. črc 2017 14:29:42

Bohužel přes Paypal jsem nekupovala, platila jsem to kartou rovnou jim :( Vidím, že to byla chyba, ale zatím jsem nikdy problém s nákupy v Číně neměla :( Telefon jsem reklamovala hned druhý den po doručení, byl totiž opravdu nefunkční.

aldav
Droid
Reputace: 22
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2

Příspěvek od aldav » úte 04. črc 2017 23:21:12

Se žluťákem se domluvíš jen do chvíle než zaplatíš. Pak se jeho angličtina záhadně změní v nesrozumitelnou. Ber to jako skutečnost a nechej to osudu. Nezbývá než souhlasit s jejich návrhem, jinak bude komunikace nekonečná. Oni to mají zmáknuté, čest výjimkám. Další Tvůj telefon bude už z Evropy, věř mi.
Výhodnost všech předešlých nákupů, byla právě vynulována.

Note8 - Gear Fit 2

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » stř 05. črc 2017 7:47:04

Není to tak vždy, jen se musíš přizpůsobit myšleni Číňana. Pár reklamaci jsem už měl a všechny dopadly ok, ať už výměnnou nebo jsem nechával opravit tady a dostal refund nákladů, všechno ale kupuji přes PayPal a počítám se zárukou max 6 měsíců.

Autor tohoto vlákna
Krakenka
Nové Androidě

Příspěvek od Krakenka » čtv 06. črc 2017 12:39:00

Njn, tak se přizpůsobuju myšlení číňanů a souhlasím... jsem zvědavá co mi dojde za telefon a kdy. No, neušetřila jsem :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“