PokecNa TV přestalo fungovat Youtube. Reklamovat?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero

Na TV přestalo fungovat Youtube. Reklamovat?

Příspěvek od Mr.Voza » sob 08. črc 2017 23:25:06

Ahoj všem,

je to dotaz trochu offtopic, tak to dávám do pokecu. Máme 3 a kousek roku starou TV Gogen. Byla kupovaná 27.května 2014 s tříletou zárukou a během tý doby 2x na reklamaci a pokaždý vrácená až posladní nebo předposlední den 30ti denní lhůty na vyžízení reklamace, takže by měla bejt záruka prodloužená ještě o ty 2 měcíce, co byla TV na reklamaci - tzn. ještě cca 2 tejdny v záruce.

Teď přestala fungovat aplikace Youtube - viz. foto. Na netu jsem se dočet, že Youtube přešlo z formátu videí Flash na HTML5 a proto na některejch starších zařízeních už videa z Youtube prostě nebude možný přehrát.

Je to důvod k reklamaci? Myslíte, že mě bude v tomhle případě reklamace uznaná? Chápu, že to není závada zařízení a že se tím bude asi Gogen ohánět, ale když to vemu ze svýho pohledu, jako koncovýho uživatele, tak jsem si koupil zařízení s nějakejma funkcema s určitou zárukou a po její dobu by mělo zařízení "bezvadně" (myšleno bez vad) fungovat - tzn. že by měly fungovat VŠECHNY funkce. A pokud aplikace Youtube přestala fungovat, nemusí mě v podstatě zajímat, jestli je to chybou zařízení, chybou Gogenu, nebo chybou Youtube, ne? Přecijenom Youtube bylo na týhle TV používanější skoro víc než televizní vysílání - syn pohádky, manželka videoklipy, já taky občas videa všeho druhu...

Jakej na to máte názor? Myslíte že mě bude reklamace uznaná, nebo mě s tím pošlou do háje? Nerad bych byl zbytečně zase 30 dní bez TV a pak dostal jenom vyjádření, že to není vada TV, ať si trhnu nohou.
Obrázek

HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Na TV přestalo fungovat Youtube. Reklamovat?

Příspěvek od ludekbrno » ned 09. črc 2017 7:13:18

To je zcela bez šance ze dvou důvodů.
1) YouTube je služba 3.strany, takže výrobce nemůže garantovat její funkčnost, i kdyby přestala fungovat hned druhý den po nákupu. To je totéž, jako bys reklamoval, že na analogové televizi přestals chytat TV vysílání po přechodu na digitál :)
2) Zákonná záruka trvá pouze 2 roky, ve kterých platí lhůty a postupy dané zákonem. Ten rok tzv. záruky navíc, není už standardní záruka, ale už jen jakési komerční připojištění servisu. Neplatí tam už zákonné lhůty, ani možnosti odstoupení od smlouvy (klidně tam můžou mít lhůty 60dní), ale pouze obchodní podmínky poskytovatele prodloužené "záruky" dle smlouvy na tu prodlouženou záruku.
Každopádně asi cítíš sám, že je to nesmysl ;)

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 09. črc 2017 7:28:23

Televize GoGen, telefon Lenovo... Příště se radši zeptej, než něco koupíš. :D
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » ned 09. črc 2017 10:03:37

U TV prostě software zastarává podstatně rychleji než hardware. Na YouTube si kup Chromecast nebo Xiaomi MiBox.

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Příspěvek od David1982 » ned 09. črc 2017 11:25:53

Mám 4 roky starou LG TV a stejně stare Blu-ray od LG a taky přestal YouTube fungovat na obou zařízeních. Aspoň si můžu koupit novou TV :-D. Ty to můžeš vyřešit třeba nějakým androidem do hdmi a máš po problému.

­    

sagitarius
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagitarius » ned 09. črc 2017 13:10:22

Ze stránek gogen.cz:
Dotaz: "Televizor mi nepřehrává videa na internetových stránkách. Lze to nějakým způsobem opravit?"
Odpověď: "Nelze, televizory nepodporují Flashová videa, která se používají na internetových stránkách."
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.

Sonic1SVK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Xiaomi REDMI 1W / REDMI Unique
Rom: Classic ROM v3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonic1SVK » ned 09. črc 2017 19:28:58

Bohužiaľ bez šance. Stačí pozrieť po nete a zistíš ze YouTube na flashi už nefunguje rovnako ako Skype v TV. YouTube prešlo na HTML 5 a to väčšina TV bez aktualizácie Fw nerozchodi. Dosť silne pochybujem že ďalšia Sw podpora je na ceste, starý model. Neviem odkiaľ máte 30 dní na vrátenie tovaru, pokiaľ viem je ak je tovar neopravitelny. 14 dní je pri kúpe cez internet

­­    

Xiaomi REDMI Beta tester na en.miui.com Vlastná ROMka REDMI Unique s OTA aktualizáciami.Portovanie Recovery pre MTK, preklady APP a ROMiek do SK a CS. Nie som DEV :-D ...
Port ROM MIUI V6 pre THL

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » ned 09. črc 2017 20:00:46

Blbě jsi četl. 30 dnů mají na vyřízení reklamace.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Vlastina
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s4
Tablet: Lenovo

Příspěvek od Vlastina » stř 12. črc 2017 7:50:24

Mě se stalo úplně to samé na tři a půl roku staré televizi Hyundai.Píše mi to také ,aktualizace nepomohla,ani jejich návod na aktualizaci,ten je nefunkční viz: https://support.google.com/youtube/answ ... hl=cs&rd=1
Teď jelikož jsem laik,co potřebuji udělat proto,aby mi opět fungovalo youtube?Mám televizi Hyundai https://www.euronics.cz/televize-hyunda ... 828/#popis s s wifinou přímo zapojenou v televizi,takže mám domácí síť,ale chtěla bych si zase přehrávat youtube přes televizi a ne přes mobil nebo tablet.Je to reálné?Poraďte mi,někdo prosím...

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » stř 12. črc 2017 8:31:31

Já mám LEDkouvou TV a je to dokonce Samsung, ale je z r.2012 a taky už není podpora YT, takže teď zvážím buď investici do TV box s DVB-T2, abych byl připraven, nebo chromecast. Ale je pravda, že mi tam skákala hláška už od začátku roku, že k 31.6. (nebo tak nějak) končí podpora aplikace YouTube pro moji televizi.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 12. črc 2017 9:17:01

Vlastina: přímo v samotné televizi s tím bohužel už nic udělat nejde. Jde to jedině takovým způsobem, že k TV připojíš samostatný počítač, přesněji stačí nějaký TV box, což je malá krabička, která obsahuje počítač běžící např. na Androidu a dá se z Číny objednat kolem 1000kč.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Vlastina
Nové Androidě

Příspěvek od Vlastina » stř 12. črc 2017 9:25:58

P1azer :A to ale stejně nebude fungovat youtube když si koupím TV box s DVB-T2,ne? Moc se v tom nevyznám a ten chromecast jak jsem pochopila,se zase zapíná a spouští přes mobil nebo PC,tablet...jestli jsem to pochopila správně.Už jsem na to koukala.A krabičky z Číny se docela bojím,je něco u nás na trhu,co se připojí k televizi a půjde mi normálně ovládat youtube pouze v televizi?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. črc 2017 8:48:18

Vlastina:
už jsem psal jednou, že přímo v televizi už YouTube zprovoznit NIJAK nejde, finito... Máš jen dvě možnosti, buď do TV dostat obraz YouTube z jiného zařízení (jsou různé možnosti, viz. výše) a nebo koupit novou TV. Ne, jiná možnost neexistuje.

Vlastina
Nové Androidě

Příspěvek od Vlastina » čtv 13. črc 2017 9:51:11

No a koupím novou televizi a za tři roky to bude to samý.Z :facepalm: ase nebude podpora...Televize tři roky stará není podle mě až tak stará.....

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » čtv 13. črc 2017 10:01:23

Youtube na TV je predsa pre výrobcu okrajová záležitosť, takže do toho logicky málo investuje, resp nerobí update sw.

A ak naozaj youtube pozeráš seriózne, tak určite radšej odporúčam nejaký android box, nakoľko android aplikácia je pravidelne aktualizovaná a okrem iného sa myšou ovláda lepšie, ako tv ovládačom.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Na TV přestalo fungovat Youtube. Reklamovat?

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. črc 2017 15:18:07

Vlastina píše:No a koupím novou televizi a za tři roky to bude to samý.Z :facepalm: ase nebude podpora...Televize tři roky stará není podle mě až tak stará.....
Stát se to může, ale je to nepravděpodobné, protože ta změna byla způsobena opuštěním dlouholeté podpory už archaického formátu flash na YouTube. To se očekávalo a nynější formát HTML5 bude zase na dlouhou dobu funkční. Televize stará 3 roky sice není moc stará, ovšem pravděpodobně se vám podařilo koupit nějaký výprodejový model (hurá co nejnižší cena?), který mohl být na trhu taky už 3 roky, takže klidně můžeš mít TV konstrukčně starou 6 let i víc, což je na internetové služby typu YouTube už opravdu hodně za tu dobu se prostě technologie mění, to se nedá nic dělat. Ostatně za dva roky skončí vysílání DVB-T 1.verze a bude už jen DVB-T2, takže bez set-top boxu už nechytíš ani pozemní TV vysílání. Tudíž máš teď dobrý důvod pořídit novou TV s podporou DVB-T2 a hevc (ideálně certifikovanou na české DVB-T2) a když vybereš nějaký novější model, máš slušnou šanci, že minimálně 6-8 let i déle, bude vše fungovat jak má.

Sonic1SVK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Xiaomi REDMI 1W / REDMI Unique
Rom: Classic ROM v3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonic1SVK » sob 15. črc 2017 6:17:34

Na android box môžeš pripojiť BT klávesnicu a myš, pripadne cez USB hub kvôli podpore Otg. Reálne drvivá väčšina boxov je výkonnejší ako Smart v TV. Môžeš do inštalovať Kodi alebo VLC a prehrá takmer všetko. Okrem toho získaš zrkadlenie obrazu z mobilu na TV čo poväčšine lacné TV nevedia

­­    

Xiaomi REDMI Beta tester na en.miui.com Vlastná ROMka REDMI Unique s OTA aktualizáciami.Portovanie Recovery pre MTK, preklady APP a ROMiek do SK a CS. Nie som DEV :-D ...
Port ROM MIUI V6 pre THL

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 15. črc 2017 7:03:15

Zase na druhou stranu, TV box je další zbytečný krám, který musíš zvlášť ovládat :) Taky jsem to tak ještě před půl rokem měl, fungovalo to fajn, ale mít YouTube přímo v TV, je prostě mnohem pohodlnější. Ale když to jinak nejde, TV box je možnost.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. črc 2017 9:12:35

Mne tv box nahradil set top box od UPC - čiže žiadne zariadenie navyše. Ovládam to myšou namiesto diaľkového ovládača, ten nepoužívam vôbec.
TV sa zapína aj vypína automaticky s boxom, ovládač od TV teda nepotrebujem.

Z tohoto pohľadu mám YouTube priamo v TV :).

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » sob 15. črc 2017 11:22:10

Kdyz jsem pred casem uvazoval co za LCD telku koupim tak jsem chtel neco s androidem. Precetl jsem si par recenzi. Vyber pomalu zadny, ceny na prd a o vykonu, rychlosti cele tv na androidu taky fuj. A jednou koukam na bazos a tam jsem koupil telku Telefunken s jeste rocni zarukou. Je to hloupa tv ale obraz je docela koukatelny. Pres HDMI jsem tam pripojil android box co jsem mel uz drive koupeny a vyreseno. V boxu mam napojeny hdd z filmy a serialy a vubec nemam obavu ze by me prestalo fungovat youtube. Ovladam to myskou, mam k tomu i bezdrat. klavku a jsem nejaky rok spokojeny. Ty tv s multimedialni podporou se me nezdaji jako dobra volba. Jedine s androidem ale mam za to ze to i dnes jeste neni bezna zalezitost a i ta ergonomie ovladani, rychlost, odezva je horsi nez ten box pripojeny k tv.
Jen pod carou. Kdyz koukam na youtube na boxu film tak jede bez reklam. Nic zvlastiho jsem neinstaloval. A pred par dny jsem vzal Note2 a pripojil ji na navsteve k tv, ze kouknem na film. Pri sledovani filmu jsem mel pocit ze koukam na komercni tv. Kazdou chvilku reklama a vice urvanejsi nez ten film. A bylo po zazitku. Je zvlastni ze na boxu je to ok, jsem obcasny sledovatel trubky, a na note2, bylo po wipe a nepouzivam ho, bylo hromada reklam ve filmu? Da se s tim neco delat? Diky
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 15. črc 2017 12:01:26

dufko: UPC i TV box jsou zařízení navíc, ne že ne ;)

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. črc 2017 12:06:01

Ak chceš TV vysielanie, nejaký "box" použiť musíš. Či už set top box, box od satelitu atď. Len minimum ľudí si kúpi cl kartu priamo do TV.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 15. črc 2017 13:49:17

K čemu? Já TV vysílání sleduju a žádný zbytečný box nemám :)

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. črc 2017 14:14:50

A ako chytáš TV signál?
Máš len voľné dvb-t?
Lebo takmer všetci poskytovatelia dávajú v cene set top box, cl karta je za príplatok.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 15. črc 2017 14:49:59

U vás není pozemní vysílání? :) U nás ano, nějakých 25 programů mi stačí.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. črc 2017 15:34:07

No ale veď o tom hovorím. Ty si špecifický prípad.
Drvivá väčšina si TV platí, voľné vysielanie im nestačí. A tým pádom musia ísť cez nejaký "box".

Ja som box zamenil za cl kartu na hlavnom TV, na druhý som dal Android box, ktorý nahradil starý set top box od UPC.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 15. črc 2017 16:54:33

To rozhodně není pravda, klidně se vsadím, že hodně nadpoloviční většina uživatelů TV má pouze pozemní příjem, takže specifický případ je spíš s kabelem :)

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 15. črc 2017 17:09:04

Pozemný príjem majú ľudia tak na chalupe akurát. Doma majú všetci "kábel" od bežného poskytovateľa TV, mnohí v rámci balíka internetu kvôli výhodnejšej cene. Možno je to u vás inak :).

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » sob 15. črc 2017 17:58:16

Není, skoro každý má kabel, satelit nebo nějakou formu iptv, terestriální vysílání nic nenabízí, programů sice 32, ale dívat se dá tak na tři čtyři.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 15. črc 2017 18:42:06

OT: Klasické "bezplatné" pozemní vysílání už přestává stačit přinejmenším kvalitou - kdo se má na dnešních 4K (nebo i "jen" Full HD) televizích dívat na obraz horší než 20 let staré DVD?

Odpovědět

Zpět na „Pokec“