PokecPár dotazů k systému

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Vestor
Nové Androidě
Reputace: 0

Pár dotazů k systému

Příspěvek od Vestor » pát 15. říj 2010 16:17:14

Ahoj, měl bych takovou filosofickou otázku ohledně vhodnosti Androidu pro mě. Uvažuju o koupi prvního smartphonu (zatím to vypadá na LG optimus one) a přemýšlím, jestli si budu s Androidem rozumět. Z mobilních systémů se mi vzhledem a ovládáním nejvíc líbí Bada a Andoroid, Bada dokonce o trochu víc, protože má třeba běžné zavírání aplikací atd. Ale je na ni málo aplikací a závislost jenom na jednom výrobci. Na Androidu se mi trochu nelíbí, jak chce být pořád online a něco si synchronizovat s Googlem.

Gmail sice spokojeně používám, ale nepotřebuju mít celou poštu včetně zpráv z banky uloženou v telefonu, který můžu ztratit. V současnosti používám hloupý mobil a přes Operu mini si občas serfuju přes Gmail, Facebook a jízdní řády. Nemám žádný datový tarif (zatím ho nechci), platím pár halířů za kB, takže měsíčně proserfuju tak 40 kč. Už sem si četl, že se dá celkem snadno zakázat přijení přes GPRS a na internet chodit jenom přes wifi. Zajímalo by mě ale, jestli se dá datové připojení povolit jenom pro konkrétní aplikaci (Operu mini) a zbytek přenosů zakázat, nemusel bych se bát, že se mi při hledání autobusu zároveň spustí na pozadí synchronizace stovek kilobajtů, tu bych povolil až na wifi.

Pak mě ještě zajímá, jak se dá v telefonu nastavit synchronizace mejlů a kalendáře. Nechci aby mi telefon automaticky dělal binec v primárním gmailu, takže bych si založil druhý účet, ten použil pro aktivaci a tam si jednou za čas ručně povolil něco aktualizovat, primární gmail kontrolován spíš přes prohlížeč.

A poslední věc, přijde mi, že Android není moc dělaný pro klasickou sychronizaci s PC alá Windows mobile nebo i hloupý telefon (záloha kontaktů, sms, kopírování dat). HTC sice nějaký program na synchro má, ale otázka je co ostatní výrobci.
Jde mi zkrátka o to, že nechci být pořád online ani posílat na web každou poznámku z kalendáře, v ostatních věcech se mi Android naopak líbí (Symbian je nedodělaný na dotykové ovládání, WM 6.x končí, sedmičky sou hrůza a na iPhone nebudu dávat 16000).
Ocením když si můj román někdo přečte a poradí. ;)
Naposledy upravil(a) Vestor dne pát 15. říj 2010 17:04:03, celkem upraveno 1 x.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Pár dotazů k systému

Příspěvek od ramon.dexter » pát 15. říj 2010 16:31:55

Android neustálý připojení na internet nepotřebuje. Potřeboval ho asi před rokem, teď už je všechno jinak. Synchronizace gmailu probíhá na push principu, nedá se tedy nijak nastavit. Dá se ovšem zakázat a povolit si ho můžeš na wifi. Stejně tak se dá sehnat aplikace pro nastavení který aplikace se mají připojovat a který ne. Rozhodně ovšem není od věci pořídit si nějakej datovej tarif, aby ses pak nemusel bát o peníze. Ani se nemusíš bát o maily z banky - existujou aplikace který umožňujou dálkový zablkokování telefonu tak že se nedá používat. K tomu je ovšem potřeba připojení na internet, takže opět, datovej tarifg není od věci.
A ne, android není dělanej pro klasickou synchronizaci s PC. Zase na druhou stranu, výhoda synchronizace s gmailem je v tom, že máš svoje maily, kontakty a kalendáře máš přístupný odkudkoli, kde je přístup k internetu. O bezpečnost bych se nebál.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Lonestar
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One X + ICS 4.0.4

Příspěvek od Lonestar » pát 15. říj 2010 18:32:08

ramon.dexter píše:A ne, android není dělanej pro klasickou synchronizaci s PC.
Tohle jsem po prvním týdnu s Desire (předtím tupá Nokia 5300) taky pochopil...
a přiznám se, že mi to vyhovuje víc, než jsem čekal

tonny
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy 3

Příspěvek od tonny » ned 17. říj 2010 18:57:45

ramon.dexter píše:Stejně tak se dá sehnat aplikace pro nastavení který aplikace se mají připojovat a který ne.
Mohl bys mi prosím poradit nějakou konkrétní? Něco takového zatím marně hledám. A jak je to s nastavováním ostatních práv aplikací (GPS, přístup na kartu, atd.)? Jde to vůbec na androidu nějak nastavovat pro jednotlivé aplikace?

<0174
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od <0174 » ned 13. úno 2011 18:23:50

Jestli někdo víte o zmíněné aplikaci pro nastavení práv jednotlivým aplikacím, tak sem prosím hoďte odkaz nebo název, nic jsem nevygooglil a přesně tohle by se mi dost hodilo.
Siemens C25 -> Siemens C35 -> Motorola V100 -> Sony J6 -> Ericsson A2618s -> Siemens MT50 -> Sony Ericsson K800i -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy Xcover
Android nováček od února 2011.

<0174
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Xcover
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od <0174 » sob 28. kvě 2011 21:28:15

Tak si odpovím sám - nastavit práva jde např. aplikací Droidwall stáhnutelnou z Marketu.
Droidwall potřebuje root, který jde jednoduše získat např. aplikací z4root:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

Vše v pohodě na Motorole Defy.
Siemens C25 -> Siemens C35 -> Motorola V100 -> Sony J6 -> Ericsson A2618s -> Siemens MT50 -> Sony Ericsson K800i -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy Xcover
Android nováček od února 2011.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“