PokecPropalování baterie do displeje vs. prohnutý telefon

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jeho
Nové Androidě
Reputace: 0

Propalování baterie do displeje vs. prohnutý telefon

Příspěvek od Jeho » pon 18. pro 2017 9:13:24

Ahoj,
měl bych dotaz na zkušenější androiďáky. Na telefonu se mi začalo objevovat přepálené místo zhruba přes polovinu displeje - obrys obdélníku, který je velmi viditelný zejména na bílé a šedé barvě displeje. Šel jsem s tím na reklamaci - na příjmu mi předběžně řekli, že se jedná o špatně odizolovanou baterii nebo součástky; ovšem reklamaci mi neuznali kvůli údajnému prohnutí telefonu (jedná se o cca 0,5 mm!!!). Chci se proto zeptat, jestli je vůbec možné, aby taková závada byla způsobená ať už jakkoliv velkým prohnutím telefonu? Selský rozum mi říká, že kdyby prohnutí zvětšilo tlak součástek/baterie na displej v místě prohnutí, tak by byl "propal" viditelný v místě prohnutí a ne přes půl displeje... Může mít prohnutí vliv na propalování baterie/součástek do displeje? Díky moc za jakoukoli odpověď - jde mi fakt jen o to, jestli je to možné.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Propalování baterie do displeje vs. prohnutý telefon

Příspěvek od ramon.dexter » úte 19. pro 2017 13:59:46

Jo, to je docela dobre mozny. Displej, to jsou vrstvy. Kdyz telefon prohnes, zmeni se tlak mezi vrstvama. U displeje bezna vec. Plus, je to mechanicky poskozeni, takze mas smulu. Ne, ten telefon nema zadnou toleranci na ohyb. Mel ses k nemu lip chovat, no...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

noxi600
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: NOTE 3

Re: Propalování baterie do displeje vs. prohnutý telefon

Příspěvek od noxi600 » pát 22. pro 2017 6:27:48

Telefon by se správně neměl nosit ani v kalhotách, ale tak, aby nebyl nijak namáhán, ať už se jedná o tlak nebo teplo.
Telefony jsou citlivější a i když si koupíš odolný telefon, tak mechanické poškození prostě neuznají. Je to jako s auty: nikdo nechce vyrobit takové, které by člověku vydrželo třeba 30 let.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“