PokecVarování před telefony Huawei

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Petr-73
Stálý androiďák
Reputace: 2

Varování před telefony Huawei

Příspěvek od Petr-73 » pon 17. pro 2018 16:03:51

Ahoj, nevím kam jinam to dát, takže jsem zvolil nové vlákno:

http://tn.nova.cz/clanek/urad-varuje-pr ... tware.html

Simekk
Nové Androidě
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Varování před telefony Huawei

Příspěvek od Simekk » pon 17. pro 2018 16:10:20

Nic nového. Je hodně naivní si myslet, že tě nikdo nešmíruje, když máš smartphone. Teď jde o to si jenom vybrat - čína nebo amíci? :D

Zdenek34
Androiďák!
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Příspěvek od Zdenek34 » pon 17. pro 2018 16:17:40

Google o tobě ví všechno a je úplně jedno, jaký máš mobil, tedy mluvím a chytrých telefonech.

Autor tohoto vlákna
Petr-73
Stálý androiďák
Reputace: 2

Příspěvek od Petr-73 » pon 17. pro 2018 16:24:57

Když klesali prodeje Toyoty v Americe, přišla dieselgate a srovnání VW do latě...
Neklesají teď náhodou tržby Applu?

Dušan2
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 6X - BLN-L21

Příspěvek od Dušan2 » pon 17. pro 2018 18:34:52

Tak to asi vědí kdy jsem na záchodě :think: :DD Každý mobil šmíruje, jen Huawei se asi začal více prodávat, tak ho musej hned pomluvit, aby se lidi lekly a koupily radši samsung, který šmíruje uplně stejně... :-D

budo
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SGS4 Mini GT-I9505 + KitKat 4.4.2

Příspěvek od budo » pon 17. pro 2018 22:04:49

Pánové. Od člověka, který šéfoval cca 1000 technikům v O2 jsem už před léty slyšel velmi podrobné informace o tom, že všechny ty ústředny Hujahej, kterými jsou osazeny vysílače O2, mají ve firmwaru od Číňanů zpětná vrátka. Myslete si klidně dál, že to souvisí jen a pouze s prodeji Applu. Já o tom vím od kolegy své.

policak
Robot
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » pon 17. pro 2018 22:07:58

Jo. A Huawei o nich píše v manuálu pro techniky na straně 265, jsi zapomněl dodat. Jak jinak by o tom věděli, že? A na straně 315 je popis, jak se to využívá k odposlechu, kdyby to technik neuměl zapojit.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. pro 2018 9:01:41

budo:
Technici a jejich šéf jsou zrovna ti poslední, kteří by něco takového byli vůbec schopni zjistit :) Jestli tam něco takového je, tak běžný technik, který ta zařízení montuje a opravuje, nemá sebemenší šanci to zjistit. To je trošku vyšší level ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

robertBA
Androiďák!
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Y300
Rom: AOSP_MOD_209

Příspěvek od robertBA » úte 18. pro 2018 9:22:52

Či si na záchode je Huawei jedno, nie si úplne cieľovka. Cieľovka sú korporáty. Vzhľadom na to, že sú síce na východe mimoriadne pracovitý, ale o to menej kreatívny, špionáž a krádeže duševného vlastníctva sú matkou ich "pokroku". V Číne už vlastnia aj tvoju dušu (sociálne skóre). Kto zhľahčuje správanie komunistov a podobnej pakáže, bude raz prekvapený. Normy a pravidlá sa menia v čase. Vedeli by o tom rozprávať židia, ktorý sa po vzniku ČSR prihlásili k svojej viere. Nemysleli si, že robia niečo zlé. O 15 rokov to bolo inak.

Michailcz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: S8
Tablet: Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Příspěvek od Michailcz » úte 18. pro 2018 10:11:26

Je zajímavé, že na jednu stranu tu někteří nejsou ochotni věřit zprávám bezpečnostních složek o špionáži Huawei, ale ochotně věří tomu, že Tim Cook prostě zašel na kafe za šéfy bezpečnosti USA, a řekl jim: Hele chlapi, ty iPhony XS se moc neprodávají, hoďte nějakou pomluvu na třeba Huawei, bude sranda. A ti to ochotně udělali, protože Apple jim tak rád vychází vstříc ohledně odemykání iPhonů, že ano :) Přitom to, že Čína na špionáži má velký zájem, dokázala už aféra u čínké splikace WeChat (společnosti polovlastněné státem, stejně jako je to v případě Huawei), která bez vědomí uživatele otevírala přední kameru telefonu, a nahrávala obraz a zvuk. Ale to zase předpokládám zašel na kafe s bezpečáky Zuckerberg, že?

Jistě, pochybuji, že čínská vláda má zájem na tom vědět, co např. já dělám na svém telefonu. O tom jim ale asi tak úplně nejde. Ono to varování není zrovna pro běžného uživatele, jako pro vysoké vládí činitele. Ale u mě, jakožto běžného uživatele, tím Huawei naprosto ztrácí důvěryhodnost.

Rovněž souhlasím s tím, že Google a jiní výrobci také sbírají informace o uživatelích. Ale on je rozdíl, jestli SOUKROMÁ společnost sbírá data o vašich nákupech, aby vám tak mohla nabízet reklamy na míru, a tím, když společnost, odpovědná vládě nepřátelské totalitní země provádí průmyslovou špionáž. důvod vyhazovat telefon to samozřejmě není, to by udělal jen blázen, ale rozmyslel bych si příští nákup.

Zdenek34
Androiďák!

Příspěvek od Zdenek34 » úte 18. pro 2018 10:15:49

:facepalm: Kdyby Google sbíral jen data o nákupech, ale on sbírá daleko víc... Ale u Googlu to nikomu nevadí, všichni s tím po přihlášení k účtu souhlasí a ani nečtou ty prasárny.

Michailcz
Stálý androiďák

Příspěvek od Michailcz » úte 18. pro 2018 10:26:59

Jak sám říkáš, Google ti dá přečíst a odsouhlasit informace, jaká data o tobě sbírá, a k jakým účelům mohou být použita. Jestli Huawei u svých zařízení píše varování, jste-li strategicky důležitá osoba pro průmyslovou špionáž, mohou získaná data být předána totalitní vládě, tak to potom klobou dolů před Huaweiem :D

robertBA
Androiďák!
Reputace: 12
Typ mobilu / ROM: Y300
Rom: AOSP_MOD_209

Příspěvek od robertBA » úte 18. pro 2018 10:46:39

Zdenek34 píše::facepalm: Kdyby Google sbíral jen data o nákupech, ale on sbírá daleko víc... Ale u Googlu to nikomu nevadí, všichni s tím po přihlášení k účtu souhlasí a ani nečtou ty prasárny.
Ale Google tvoje dáta nikomu nepredáva. Dáta zbiera, aby mohol cielene predávať reklamu. Keby predával zozbierané dáta podkopával by svoj core bussiness.

Zdenek34
Androiďák!

Příspěvek od Zdenek34 » úte 18. pro 2018 11:47:31

Tak to jsi hodně naivní :D

Zdenek34
Androiďák!

Příspěvek od Zdenek34 » úte 18. pro 2018 11:49:06

Michailcz píše:
úte 18. pro 2018 10:26:59
Jak sám říkáš, Google ti dá přečíst a odsouhlasit informace, jaká data o tobě sbírá, a k jakým účelům mohou být použita. Jestli Huawei u svých zařízení píše varování, jste-li strategicky důležitá osoba pro průmyslovou špionáž, mohou získaná data být předána totalitní vládě, tak to potom klobou dolů před Huaweiem :D
A Google takové varování dává?

peta809
Droid
Reputace: 18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Twitter: @KoumiCZ
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peta809 » úte 18. pro 2018 12:04:12

robertBA píše:
úte 18. pro 2018 10:46:39
Zdenek34 píše::facepalm: Kdyby Google sbíral jen data o nákupech, ale on sbírá daleko víc... Ale u Googlu to nikomu nevadí, všichni s tím po přihlášení k účtu souhlasí a ani nečtou ty prasárny.
Ale Google tvoje dáta nikomu nepredáva. Dáta zbiera, aby mohol cielene predávať reklamu. Keby predával zozbierané dáta podkopával by svoj core bussiness.
Tomu přece sám nevěříš, že by je neprodával dál :lol:
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Varování před telefony Huawei

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. pro 2018 12:12:43

Zdenek34 píše:Tak to jsi hodně naivní :D
Není naivní, je to pravda. Google prodává silně personalizované (tím pádem hodně účinné) reklamy. Jak data využívá interně a případně předává tajným službám, to se můžeme dohadovat, ale že je neprodává ven, to na to si můžeme prakticky vsadit. Příjmy z reklam za veškeré služby, co provozuje, jsou astronomické a hlavně prakticky trvalé. Google by byl padlý na hlavu, kdyby tohle chtěl riskovat kvůli jednorázovému prodeji dat. Tohle by se neutajilo, přitom ani v náznacích se za dobu existence google neobjevila žádná informace podobného rázu.

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Varování před telefony Huawei

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. pro 2018 12:16:37

peta809 píše: Tomu přece sám nevěříš, že by je neprodával dál :lol:
A proč by to dělal? Kvůli občasným prodejům dat riskovat ztrátu důvěry a dlouhodobých jistých příjmů z reklam? A jak by to asi mezi těmi tisícovkami zaměstnanců utajili? Lidi vykecají všechno. Zvlášť když ví, že za takovou informaci by mu média utrhala ruce.

Michailcz
Stálý androiďák

Příspěvek od Michailcz » úte 18. pro 2018 19:04:10

O datech co Google sbírá, si můžete transparentně přečíst tady:
https://safety.google/privacy/data/?fbc ... 6wGRkicBTY
Kde si můžu přečíst, co čínské vládě posílá Huawei?

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 18. pro 2018 19:51:13

Vzhledem k tomu ze Huawei v oficialnim vyjadreni tuhle "spolupraci" s vladou odmita...tak asi logicky nikde :)

Cleric
Kyborg
Reputace: 107
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 1
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » úte 18. pro 2018 19:55:53

A je nějaký důkaz o tom že Huawei někam něco posílá? Však není problém jejich kód dostatečně prozkoumat. Stačí aby kačer donald něco prohlásil a hned se toho všichni chytají. Z lidské hlouposti mi vážně začíná být na blití.

Jen kačer donald zatáhl do obchodní války zbytek světa a stačilo mu k tomu jedno prohlášení. Koukám že svět opravdu spěje do záhuby. Amíci mají Donalda, Frantíci Macrona, Němci doplácejí na Merkelovou a nás tu obohacuje Zeman s Babišem.

Všude čtu že by jejich systém "mohl být nebezpečný", nikoliv že dochází k unikům dat.

Další věc je ta, že se tohle nás obyčejných lidí absolutně netýká. Mám od nich tablet, v rodině dva mobily Huawei a spíš je mi nablití z lidí co píšou a vytvářejí tyhle články.
Naposledy upravil(a) Cleric dne úte 18. pro 2018 20:10:57, celkem upraveno 1 x.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 18. pro 2018 19:58:15

Jinak tady dalsi pohled na vec.

LivArt
Terminátor
Reputace: 243
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 18. pro 2018 20:14:38

To je zas vykonstruovanej cirkus. :facepalm:

Takovej ajfon se hlásí domů pokaždý, když narazí na volnou wifi, a nikomu to nevadí.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

budo
Nové Androidě

Příspěvek od budo » úte 18. pro 2018 20:22:08

ludekbrno píše:budo:
Technici a jejich šéf jsou zrovna ti poslední, kteří by něco takového byli vůbec schopni zjistit :) Jestli tam něco takového je, tak běžný technik, který ta zařízení montuje a opravuje, nemá sebemenší šanci to zjistit. To je trošku vyšší level ;)
Historicky byly zprovozněny na ústřednách Hujahej dvě BTSky. Několik měsíců jely ve zkušebním provozu a byla na nich prováděna celá řada testů. Když se jevilo být vše tak, jak má, byla podepsána smlouva a začaly instalace na dalších vysílačích. Poté diagnostici vyhodnotili na nově zprovozněných stanicích nestandardní chování, datové toky a další jevy zcela odlišné od chování původních dvou testovacích stanic. Technici O2 si pozvali na kobereček techniky z Hujahej, zavřeli se s nimi do místnosti a celý den je tam nekompromisně zpovídali za pomoci technických podkladů, které k tomu měli díky analýzám obou skupin stanic - testovací a nově budované po podpisu smlouvy o dodávkách. Po celodenním dost náročném jednání se technici Hujahej prořekli a pak už z toho nedokázali vybruslit. Výsledkem bylo jejich přiznání, že všechny ty ústředny mají zadní vrátka ve firmwaru, díky kterým může Hujahej analyzovat jejich provoz i ovládat je.

Ty si klidně věř internetové konspirační teorii o obchodní válce a na jejím základě klidně věř tomu, že výše uvedené osobní zkušenosti mého kolegy nejsou možné.

Já se nevyjadřuji k obchodním tahanicím. Vyjadřuji se k výše uvedeným technických záležitostem. A vzhledem k renomé kolegy nemám pochyb o tom, že to je na úrovni faktu.

Ty si klidně stav na domněnkách.

Naposledy upravil(a) budo dne úte 18. pro 2018 20:22:08, celkem upraveno 2 x.

LivArt
Terminátor
Reputace: 243
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 18. pro 2018 20:25:00

budo: Zavádějící je pojem "podezřelé chování". Analytický data dneska zasílá kde co (i třeba několik launcherů z GP, Android samotnej, iOS to dělá, většina klávesnic), průšvih je ale až to ovládání ;)
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Cleric
Kyborg
Reputace: 107
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 1
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » úte 18. pro 2018 20:56:35

Tahle kauza je asi tak stejná, jako všechny ostatní. Jen tady to vyznívá daleko více kvůli napojení čínské vlády na Huawei nebo Huaweie na čínskou vládu. Ať si každý vybere co se mu líbí.

Ale kdo nás v dnešní době nešpehuje? Prakticky jsme pod dohledem ve dne v noci, kamkoliv se hneme.

policak
Robot
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo X

Příspěvek od policak » úte 18. pro 2018 21:01:39

budo píše:
úte 18. pro 2018 20:22:08
Po celodenním dost náročném jednání se technici Hujahej prořekli a pak už z toho nedokázali vybruslit. Výsledkem bylo jejich přiznání, že všechny ty ústředny mají zadní vrátka ve firmwaru, díky kterým může Hujahej analyzovat jejich provoz i ovládat je.
Ty si klidně věř internetové konspirační teorii o obchodní válce a na jejím základě klidně věř tomu, že výše uvedené osobní zkušenosti mého kolegy nejsou možné.
Já se nevyjadřuji k obchodním tahanicím. Vyjadřuji se k výše uvedeným technických záležitostem. A vzhledem k renomé kolegy nemám pochyb o tom, že to je na úrovni faktu.
Jasně. Takže po celodenním jednání řekli technici Huawei OK, máme tam backdoor a O2 na to No sláva, to jsme chtěli slyšet, tak teď to můžeme konečně bez obav nasadit celoplošně. Chlape, ten matroš, na kterým jedeš, chci taky. :palec:
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Zdenek34
Androiďák!

Příspěvek od Zdenek34 » úte 18. pro 2018 21:35:41

budo píše:
úte 18. pro 2018 20:22:08
ludekbrno píše:budo:
Historicky byly zprovozněny na ústřednách Hujahej dvě BTSky. Několik měsíců jely ve zkušebním provozu a byla na nich prováděna celá řada testů. Když se jevilo být vše tak, jak má, byla podepsána smlouva a začaly instalace na dalších vysílačích. Poté diagnostici vyhodnotili na nově zprovozněných stanicích nestandardní chování, datové toky a další jevy zcela odlišné od chování původních dvou testovacích stanic. Technici O2 si pozvali na kobereček techniky z Hujahej, zavřeli se s nimi do místnosti a celý den je tam nekompromisně zpovídali za pomoci technických podkladů, které k tomu měli díky analýzám obou skupin stanic - testovací a nově budované po podpisu smlouvy o dodávkách. Po celodenním dost náročném jednání se technici Hujahej prořekli a pak už z toho nedokázali vybruslit. Výsledkem bylo jejich přiznání, že všechny ty ústředny mají zadní vrátka ve firmwaru, díky kterým může Hujahej analyzovat jejich provoz i ovládat je.

Ty si klidně stav na domněnkách.

Takže O2 v Česku odhalilo Huawei :DD :DD :DD Lidská hloupost nezná mezí a o renomé tvého kolegy nemám pochyb :DD

budo
Nové Androidě

Příspěvek od budo » úte 18. pro 2018 21:42:18

Děláš hloupé závěry. Nic takového jsem tady nepsal. O tom, co tu píšu, se kolega rozpovídal před 3 lety, když jsem před ním zmínil existenci článků o napojení Hujahej na čínskou tajnou službu.

Teď to tady zmiňuju proto, že je to v posledních dnech medializované, vy se tady o tom bavíte a jsou tu příznivci konspirací, že na nedůvěryhodnosti Hujahej není víc, než obchodní válka.

Fascinuje mě, jací jste tady demagogové a jaké nesmysly vyvozujete z mých textů.
Ztráta času dál reagovat na takové zabedněnce.

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 270
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » úte 18. pro 2018 21:52:58

To je fakt, na hloupé závěry jsi zde ty...
Stačí si přečíst tvé příspěvky.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Odpovědět

Zpět na „Pokec“