PokecHTC Desire HD vs Samsung Galaxy S

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

THW
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note II
Rom: Stock - zatím ;)

Re: HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S

Příspěvek od THW » čtv 04. lis 2010 16:42:57

DHD má procesor o stejné frekvenci jako stará Desire, ale je vyroben menším výrobním procesem.

Při pročítání tohoto tématu jsem se dost pobavil...připomíná mi to <ironie> argumentaci </ironie> některých uživatelů jednoho nejmenovaného produktu před pár lety.
Taky jsem se rozhodoval zda SGS či Desire HD..oba jsem zkoušel a nakonec jsem objednal DHD. Galaxy S má lepší jak CPU tak GPU, její S Amoled displej zobrazuje černou, kterou na lcd technologii asi nikdy neuvidíme (i když černou u DHD jsem byl velmi příjemně překvapen). Pro DHD jsem se rozhodl proto, protože celkově se mi telefon líbil víc..nemyslím jenom vzhledem, ale po shrnutí všech + - jsem si vybral DHD (samozřejmě to byla + a - vzhledem k mým potřebám, takže někomu může víc vyhovovat SGS).

Nebudu psát, který telefon je lepší..to záleží na požadavcích každého z nás (pro rejpaly: samozřejmě to myslím subjektivně, při přesném srovnání jednotlivých parametrů se lepší telefon samozřejmě určit dá) , ale pokud chceš nejvýkonnější HW a černou jako černou, připiš si to do plusů u Galaxy S ;-).

Neexistují velké problémy, pouze malá kladiva.

THW
Androiďák!

Příspěvek od THW » čtv 04. lis 2010 18:39:25

Tak já se ti pokusím smysl "vs. témat" vysvětlit.. Ano, HW parametry atd. jsou volně dostupné na internetu, takže tohle si uživatel může srovnat sám, ale můj názor je, že vs. témata tu jsou proto, aby se uživatel zeptal na určitou vlastnost/vlastnosti, které z dostupných parametrů tak zřejmé nejsou, nebo ne pro něj..třeba výdrž, kdo dneska to co výrobce napíše bere vážně resp.: kdo z nás má v životě laboratorní podmínky? Spolehlivost je další věc, kterou by měli popsat uživatelé vlastnící telefon.
Dle mého by vs. témata měla vypadat takto:
1) shrnutí HW..prodejci občas mlží, resp.: nemusí vše uvést úplně viditelně (třeba u dvou telefonů napíšou, že mají 1Ghz cpu, ale to, že každý má jinou architekturu s určitými přednostmi a nevýhodami už nenapíšou)
2) co odpozoroval uživatel (třeba ta výdrž baterie za určitých podmínek, spolehlivost, pocit/příjemnost z materiálů)
3) subjektivní názor vlastníků, případně těch co telefon testovali (vždy ale uvést..on je přece jenom rozdíl, když někdo řekne, že konstrukce je super a má telefon týden, a když to samé řekne někdo, kdo ho má třeba rok)

bubak99
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III

Příspěvek od bubak99 » čtv 04. lis 2010 19:16:08

Chlapi ja mam SGS a partner DHD moj nazor SGS super display a ostatne nas ani jedneho netrha . Na pracu su super obidva :up: :down: mail, kalendar, office ... :yes:
akurat wifi ma SGS najlepsie na svete zo vsetkych mobilov minimalne do buduceho roka :lol: a zarypal som si aj ja
http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... %E2%80%9D/
Samsung Galaxy S ( JuweRom 1.1 XWJS5 )
LG Optimus One, Nokia E66,

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » čtv 04. lis 2010 20:22:40

Nemilosrdně promazáno.

Nepřišlo vám, že se to tu trochu zvrhlo?
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
HellAngel
Androiďák!
Reputace: 3

Příspěvek od HellAngel » sob 06. lis 2010 9:57:04

ako je to este s kvalitou GPS signalu v galaxy s? u HTC som bol zvyknuty na velmi dobru kvalitu (Tytn II, HTC HD, HC Hero)

inac co som tak zistil:

dielenske spracovanie:
lepsie Desire HD
displej:
Galaxy S
foto:
Galaxy S
vykon:
tak tu som definitivne nenasiel co je lepsie. Vyzerato ze kazdy test vyhra nieco ine takze by som povedal ze narovnako
prostredie:
u mna osobne ani jedno, S mi pripomina ufon shit, HD ma sence ktore mi neprirastlo k srdcu (este ze su dobre alternativy)
vydrz:
bol som prekvapeny kolko zdrzi Galaxy S, HD budem moct porovnat o tyzden ked ho pride ocovi
Asus zenfone 3 ZE520KL + SmartWatch 2
ex:Lenovo vibe z2 pro + ROM CM 14
ex: Xiaomi Redmi note PRO

THW
Androiďák!

Příspěvek od THW » sob 06. lis 2010 20:27:23

Výdrž DHD ještě nemůžu posoudit, protože baterka ještě není "zajetá" (ale zatím je to nad očekávání), ale gps je dle mého názoru velmi dobré ("uživatelský názor"). Na kopci jsem byl zaměřen za 3 vteřiny, pod kopcem v lehkém lese, hustém lese a na louce jsem vždy byl pod 10 vteřin, na dálnici při 130km/h a okreskách při 60-90km/h (na okreskách nebyla rychlost konstantní) jsem byl zaměřen do 60 vteřin. Naměřená rychlost se více méně shodovala s reálnou (lehké zpoždění při prudkém brždění) a při navigování (htc navigací) jsem se nikdy neocitl mimo cestu, pokud jsem tam opravdu nebyl.

George12721
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung omnia 2

Příspěvek od George12721 » úte 16. lis 2010 20:15:53

Koukám,že oba jsou srovnatelné.Záleží na tom co komu vyhovuje. Pro mě je důležitý foťák,GPS a celková plynulost.U SGS mě trochu odrazuje absence přisvětlovací diody.
Poradíte?
Díky.

zajda85
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia N900

Příspěvek od zajda85 » úte 16. lis 2010 21:27:17

Ahoj, uvažuji, že bych také zkusil Androida, ale nemám s ním žádné zkušenosti. Zatím jsem vybral ze dvou telefonů, ale nemám ponětí který z nich vybrat. Popřípadě úplně jiný.

Váhám mezi Desire HD a Samsungem Galaxy S

Co očekávám od telefonu: rychlost, nějaký emailový klient,možnost otevírání pdf, docx .... ( prostě kancelářské věci) GPS. Dále nevím jak je to s aktualizacemi, u mé N900 se mi Maemo aktualizovalo na vyšší verze samo. Nevím jestli to Android umí. Pokud výrobci vydávají nové Romky tak kdo častěji. Chci mít možnost dávat si novější verze Androidu.

Před moc díky za radu.

P.S. Zapomněl jsem dodat že mám bohaté zkušenosti s oběma značkama. :D

FilippoBock
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD
Twitter: nemam

Příspěvek od FilippoBock » sob 25. pro 2010 8:58:14

Ahoj jsem student který neví co má dělat doufám že mi poradíte HTC desire HD nebo samsung glaxy S

Telefon budu hlavne vyuzivat na Filmy,Hudbu,internet,a obcasne zapisovani veci ze skoly dekuju za odpovedi doufam ze me neukamenujete jelikoz kazdej resi CPU .ATD ja stejne rozdil nepoznam na rychlosti :D a Jablicko nechci je to podle me srot a bez jailbreaku je ten tel na prd podle me takze dekuji za odpovedi jinak cena nehraje roli ale proste si nevim rady HTC je podle me stylovy a krasny pristroj a Samsunga jsem nikdy nemel tak se trosku bojim Dekuji Filippo Bock

PS. Doufam ze me nezabijete za tento dotaz jelikoz uz tu je par nazoru :D

Panther007
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Smasung Galaxy S HTC Desire HD

Příspěvek od Panther007 » stř 29. pro 2010 20:16:54

Mám oba dva doma, jestli se chce kdokoli na cokoli zeptat, tak má šanci. Sám ještě nevím, který si mám nechat :-)

FilippoBock
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD
Twitter: nemam

Příspěvek od FilippoBock » pát 31. pro 2010 14:37:33

UZ jsem si koupil HD a je to BOMBA proste supr vec kamos ma iPhone 4 a HD je mnohem lepsi :D a Samsung mu nesaha ani po paty :D taky srovnavano s kamosem takze si myslim ze jsem udelal dobre navic jsem dostal perfektni kus plastove kryty nevrzou a daj se sundat lehounce :D signal nekolisa ani ostre hrany na display nemam :D takze mam stesti :D

persei
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s

Příspěvek od persei » pon 07. úno 2011 15:56:35

Lidi sgs se občas lagne mě se to stane tak 1 za dva týdny stim že se to po 5 sek rozjede je pravda že když mám spuštěnejch víc aplikací najednou tak je to docela znát a laguje to víc ale taky to neni nic strašnýho a nák výrazně to nebrzdí při práci. :D :D

kamelot
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot » pon 07. úno 2011 16:03:02

persei píše:Lidi sgs se občas lagne mě se to stane tak 1 za dva týdny stim že se to po 5 sek rozjede je pravda že když mám spuštěnejch víc aplikací najednou tak je to docela znát a laguje to víc ale taky to neni nic strašnýho a nák výrazně to nebrzdí při práci. :D :D

lagy na SGS boli rozoberané veľakrát, s froyom sa to zlepšilo, komu nestačí je k dispozícii Voodoo lagfix, ktorý odstráni problémy spôsobené RFS filesystemom nadobro, takže myslím, že zbytočný post

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » pon 07. úno 2011 19:50:23

Původně jsem se chtěl rozepsat, co my myslím o obou modelech, ale raději ne, zato napíšu názor k věci se kterou chce poradit zajda85. Na kancl. práci se hodí velký display (DHD), ale 4.3" je relativně dost. Osobně bych to nazval MICRO-Tablet (Uhlopříčka 4.2" a více). Jde o zvyk, mám Desire 3.7" a rozhodně si dokážu představit větší display, ale nepotřebuji ho - 3.7" je ideál. Velkou podporu bude mít rozhodně Nexus S, být tebou počkám si na Nexus S :)
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Odpovědět

Zpět na „Pokec“