Pokecnáhodé doteky na displeji

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kajaa9
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone max pro M1

náhodé doteky na displeji

Příspěvek od Kajaa9 » stř 13. kvě 2020 8:40:24

Ahoj, zdravím

Dvakrát jsem měnil rozbitý displej na mobilu a pokaždé když jsem tam dal nový displej (sklo + lcd), objevila se chyba náhodných dotyků. Mobil je tak nepoužitelný a můj dotaz zní: Dělám něco špatně při té výměně? Anebo je to prostě vadný displej, a já měl dvakrát smůlu na špatný náhradní díl ?
Podotýkám, jedná se o dva úplně jiné telefony (asus a lenovo) a na oba jsem displeje objednával z číny.

V případě asusu jsem si displej objednal i s celým tím rámečkem, takže jsem ho nemusel lepit a měnil jsem prakticky jen baterii a elektroniku.

Ví se dnes co způsobuje vadu náhodných doteků ? (V angl. používají výraz Ghost touch)
Ví se jak se té vady zbavit? Kromě fakt divných tipů na Youtube, které jsou prakticky nepoužitelné?

Připadá mi toto téma že se o tom moc neví a není k tomu řešení. Možná tady dostanu odpověď.
Děkuji

Ještě podotázka: Má pro mě smysl kupovat nový náhradní displej, třeba jen v rámci čr? Je to skutečně displejem a je možnost že bude v pořádku? Anebo rovnou jít kupovat celý nový mobil ?

Asus Zenfone max pro M1 / Lenovo VIBE P1 / Nokia 6303i

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Re: náhodé doteky na displeji

Příspěvek od Papooch » stř 13. kvě 2020 9:00:18

Podle mě jsou to prostě vadné kusy vyrobené bez jakýhokoliv ověření kvality. Bohužel si nikdy nemůžeš být jistej, co je to za displej, i když kupuješ z česka. Taky je možný, že máš poškozenej ten konektor, v tom případě to asi řešení nemá.

Já jsem teda při výměně displeje s tímto nikdy problém neměl, ale měnil jsem ho jen u dvou Samsungů.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

jirik77777
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: náhodé doteky na displeji

Příspěvek od jirik77777 » stř 13. kvě 2020 20:30:00

Zaklad je nenakupovat to na aliexpres apod. Nekvalitni nahrazky.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10

Odpovědět

Zpět na „Pokec“