PokecAndroid pro staršího pána

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hexen
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X - Android 8

Android pro staršího pána

Příspěvek od hexen » ned 07. čer 2020 18:25:03

Zdravím všechny!
Dokázal by někdo poradit, kde se naučit úplné základy Androidu?

Přestože mám slušné znalosti Windows, s Androidem se zatím moc nekamarádím. Rád bych našel nějaký "Android v kostce", kde bych se na pár stránkách dověděl všechno. Poradíte mi, prosím?
Konkrétní problém, který mě momentálně dost štve: Mám v mobilu nějaké obrázky. Fotky, stažené soubory z různých aplikací atd. Když si spustím Galerie, tak nějaké obrázky vidím - ale zobrazují se mi spíše chaoticky. Neukážou se mi všechny, které mám v paměti (kontrolováno souborovým manažerem), ale jen některé. Když chci nějaký obrázek odeslat, třeba přes WhatsApp, tak mi to nabídne podobný seznam obrázků, ale nějaké přebývají a jiné chybějí. Když to zkusím v jiné aplikaci, tak mi nabídne zase něco jiného. Dokonce když souborovým manažerem smažu úplně všechny obrázky a dám WhatsApp - tak mi to stejně nějaké nabídne! Tuším, že to asi nějak souvisí s mým Google účtem, ale nerozumím tomu.

Sentinel
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Android pro staršího pána

Příspěvek od Sentinel » pon 08. čer 2020 8:40:11

Zdravím, tady je každá rada drahá ;)

Problém je v tom, že různí výrobci telefonu používají různé nadstavby androidu. Takže i každý launcher vypadá jinak.
Co se týká obrázků - některé jsou už nahrané v telefonu při prodeji (tapety, ikony, motivy apod.).
Obrázky a videa z fotoaparátu se ukládají ve složce \DCIM.
Aplikace WhatsApp si ukládá obrázky a videa ze zpráv do své složky \WhatsApp\Media\.
Screenshot (něco jako sejmutá obrazovka na PC) se ukládá do složky \Pictures atd.
Takže, pokud člověk nechce, aby se mu tam zobrazovaly všechny, ale jenom ty obrázky, které chce, tak si v aplikaci pro zobrazení fotografií (většinou to je implicitně Galerie) nastaví složky, ze který tato aplikace má obrázky zobrazovat. Ostatní se zobrazovat nebudou (tapety, ikony, motivy apod.). Pokud tedy chci vidět obrázky z fotoaparátu a WhatsApp, nastavím si složky \DCIM a \WhatsApp\Media\.
Samozřejmě mohou být další aplikace, které ukládají nějaké své obrázky do své složky, ať už z přijatých nebo odeslaných zpráv.
Aplikace dále mohou pro zobrazování obrázků používat tzv. cache paměť, to znamená, že je v dané aplikaci nějaká další složka, kde jsou třeba tzv. "náhledy" těchto obrázků.

Zobrazování obrázků - tady je důležité, jakou aplikaci na to používám. Protože i ta aplikace Galerie může být na každém telefonu jiná. Každá ale má nějaké své Nastavení, kde se dá určit co a jak a podle čeho zobrazovat, řadit atd.

Takže závěrečná rada zní, "prolejzat" Nastavení telefonu a zjistit si, co tam vlastně mám a k čemu to slouží (většinou tam je krátký popisek) a pak to samé u jednotlivých aplikací. Každá má nějaké to své Nastavení a v něm je možné si definovat, kam se co ukládá, nebo jak se to má zobrazovat.

Pokud si člověk nebude s něčím vědět rady, tak je nejlepší obrátit se sem na komunitu a zeptat se na konkrétní věc. Čím víc se tím (telefonem) člověk bude sám probírat, tím víc se toho sám naučí a také si to lépe zapamatuje.
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 10.1.0.268(C431E10R5P1)
EMUI 3.1.0

Odpovědět

Zpět na „Pokec“