PokecAndroid na Nokia Lumia 635

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
mtauf
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. led 2012 13:49:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od mtauf »

Ahoj,
potřeboval bych na stařičkém Nokia Lumia 635, původně s Windows Mobile, zprovoznit jakýkoliv Android. Podle návodu se mi podařilo mobil odblokovat, ale nemohu najít ani postup ani žádný image s nějakým Androidem, který bych tam nahrál. Prosím, můžete mi někdo poradit zdroj informací nebo přímo postup? Spokojím se s jakýmkoliv Androidem od 4.0 výše.
Díky moc za každý tip.
Uživatelský avatar
šulda
Androiďák!
Příspěvky: 436
Registrován: stř 21. zář 2016 13:35:28
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od šulda »

Proč myslíš že jsi nenašel?
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od -Pavel- »

Portovat android do zařízení co má defaultně WM je nesmysl. Pokud to vůbec jde, bude s tím spojeno mnoho problémů.
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od AtamiiX »

@-Pavel- Ano Porty Androida pro WP existují. Je ale vysoká šance bricku a není to uplně něco jednoduchého. Já už takhle zničil jednu Lumii a od té doby se v tom nehrabu
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od AtamiiX »

Podle toho co jsem se díval tak 635 byla docela low end model. s 512MB RAM toho moc nerozjedeš, a prý to mělo problémy s RAM na Windows Mobile. Bohužel pro tvůj mobil Android není
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od -Pavel- »

AtamiiX píše:@-Pavel- Ano Porty Androida pro WP existují. Je ale vysoká šance bricku a není to uplně něco jednoduchého. Já už takhle zničil jednu Lumii a od té doby se v tom nehrabu
Takže je to nesmysl, jak jsem psal. Portování systému do telefonu, který tam nepatří, vyvolávalo vždy více problémů, než kladů. Vždy to bylo děláno jen jako narvat někam něco, co tam nepatří a šlo hlavně o překonání překážek a dokazování překonat nepřekonatelné. XDA je plné takových šikulek. Legendární HTC HD2 je toho důkazem. Do toho telefonu se narvalo snad všechno co se dalo použít, ale pro běžné užívání to nebylo. Windows Phone 8xx byl povedený pokus o systém a mrzí mě to, jak to zkazili W10M. Byl jsem uživatelem všech systémů a je škoda konce mobilních Windows.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od roy100 »

Tak zrovna na na HD2 běhal android dost slušně, znám lidi co ho tak měli jako hlavní telefon pro denní užívání.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od -Pavel- »

To ano, ale nefungovalo vše a vždy, takže pokud to někdo používal jako hlavní telefon, neměl na telefon žádné větší nároky, než mu portace dovolila a pokud si vzpomínám, vždy bylo problémů spojených s portací habaděj. Stačilo sledovat XDA.

HTC HD2 jsem vlastnil, ale nikdy jsem do portace nešel, protože je lepší zakoupit nové zařízení se systémem, který chci používat, než portovat systém, který tam nepatří. HTC HD2 byl v době začátků androidu lepší se svým systémem, než android 1.5/1.6, takže bylo lepší používat samotný HTC HD2. Po nějakém čase se android vypracoval a to už nebyl perspektivní Windows Mobile a bylo lepší přejít a zakoupit nové zařízení. Nejsem příznivec portování systémů, ale každý to vidí jinak.

V tomto konkrétním případě, je naprosto nešťastné cokoliv cpát do Lumia 635 a bude lepší zakoupit nové zařízení.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od policak »

Napadá mě ještě jedna otázka... proboha proč???
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
mtauf
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. led 2012 13:49:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od mtauf »

Proč?
1) protože mi leží v šuplíku a práší se na ni. Také tam mám Lumii 640, ale tu se mi nepodařilo odblokovat :(
2) protože mám v rodině důchodce, kteří mají strach přejít z tlačítkového telefonu na jiný a já je chci přesvědčit tím, že jim dám nějakou "demoverzi"
3) protože mám chuť si s tím hrát
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od policak »

Tak jim dej Lumii tak, jak je. Na používání pro důchodce, pokud volá a píše SMS, stačí. Na 512 MB RAM Android nepojede. Snažíš se vymyslet hranaté kolo.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Android na Nokia Lumia 635

Příspěvek od AtamiiX »

Pokud telefon dáš seniorům, nejlepší bude ho nechat na Windows Mobile. Ten je stále docela inuitivní a na těch 512MB pojede rozhodně líp než cokoli jiného.
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“