PokecProclení (CLO) od 1.10.2021 z shopu mimo EU (AliExpress) + Sinotrans

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
pajos.gabros
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pon 22. čer 2015 12:53:38
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6
Rom: stock 5.0.2 Lollipop

Proclení (CLO) od 1.10.2021 z shopu mimo EU (AliExpress) + Sinotrans

Příspěvek od pajos.gabros »

zdravím,

Chtěl bych aby mi někdo jednoznačně sdělil, jak je to s proclením zásilek se zemí mimo EU (Čína, eshop AliExpress).
Daň platí shop (AliExpress) automaticky a je započítán v konečné ceně pod položkou VAT.
Ale co CLO?
Platilo, že do 150e byly zásilky osvobozeny od CLA (na webu celnicka.cz uvadi, ze do 150e se clo neplati).
Ptám se hlavně protože kamarádka si objednala balíček za cca 22e a vyměřili ji celní poplatek.

https://celnicka.cz/clanky/co-se-meni-od-1-10-2021
V česku jsou zásilky směřovány do společnosti Sinotrans, který ji předá České Poště.
Jaká je přesně jeho role?


Díky za info
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Proclení (CLO) od 1.10.2021 z shopu mimo EU (AliExpress) + Sinotrans

Příspěvek od dvzd »

To záleží na tom, co to bylo za zboží, na některé zboží se osvobození od cla nevztahuje, např. alkohol, tabákové výrobky, parfémy, toaletní vody, ...
pajos.gabros
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: pon 22. čer 2015 12:53:38
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Prime 6
Rom: stock 5.0.2 Lollipop

Re: Proclení (CLO) od 1.10.2021 z shopu mimo EU (AliExpress) + Sinotrans

Příspěvek od pajos.gabros »

Nejake obleceni.
Pokud si obednam tvrzena skla (5x1.72us), vlozky do bot (4.91us), pecky (4.09us), zastrihovac (10.48us) = 28.08us > cca 615kc (pouzivaji jiny kurz, ale moc velky rozdil v castce to nebude).

Dopatral jsem se k prohlaseni na webu celnicky.cz:
Zůstává osvobození od povinnosti hradit clo u zásilek s hodnotou zboží do 150 EUR (cca 3800kc)
Na www.zakonyprolidi.cz jsem se dostal k informacim:
  • Dle § 33 Od dovozního cla jsou osvobozeny zásilky obsahující zboží, jehož úhrnná celní hodnota nepřesahuje 400 Kč.
    § 35 Za podmínek uvedených v § 36 a 37 je osvobozeno od dovozního cla zboží, které nemá obchodní charakter, obsažené v drobných zásilkách odesílaných fyzickou osobou ze zahraničí fyzické osobě v tuzemsku.
  • § 36 (1) Osvobození od dovozního cla uvedené v § 35 celní úřad přizná, jestliže zásilka obsahuje zboží, jehož úhrnná hodnota, včetně výrobků uvedených v § 37, nepřesahuje 1200 Kč.
  • (2) Přesahuje-li úhrnná hodnota několika druhů zboží, které je obsaženo v zásilce, částku uvedenou v odstavci 1, přizná celní úřad osvobození od cla na to zboží, které by bylo osvobozeno od dovozního cla, kdyby bylo dováženo samostatně.
Jsem zmaten :?:
rm8989
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: stř 20. čer 2012 18:05:14
Typ mobilu / ROM: Motorola One Fusion+

Re: Proclení (CLO) od 1.10.2021 z shopu mimo EU (AliExpress) + Sinotrans

Příspěvek od rm8989 »

Nevím jestli to pomůže, nějaké další informace jsou tady
https://www.ceskyali.cz/clanky/caste-ot ... -dph-ioss/
Mám vyzkoušeno, pokud zvolím dopravu "standard shiping" balíček jde většinou přes belgickou poštu, vstoupí proto v jiném státě a celní řízení proběhne tam. Tobě pošta už doručí bez problémů domů. Sledovací číslo má na konci písmeno F.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“