PokecFólie - ANO vs NE

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Kanek
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Fólie - ANO vs NE

Příspěvek od Kanek » úte 21. pro 2010 15:08:38

Zdravím, naposledy tady byla vyvolána diskuze o fóliích a displejích na telefonech. Proto se chci zeptat.
I když jsem svou G1 chránil jako oko v hlavě a nosil furt v pouzdru, škrábance se udělali, i na displeji, protože jsem myslel, že fólie je zbytečné. Naštěstí nejde o vrypy jako od nůžek, ale o viditelné škrábance pouze když na ně třeba posvítím lampičkou. Avšak většina telefonů má poslední dobou Gorilla Glass sklo a tak se chci zeptat, zda je fólie ještě potřebná?
Další otázka je, zda snížím otisky prstů na displeji, když budu používat fólii, moje G1 se nematlala, ale po roku používání se zamatlá velmi rychle.

Ptám se, abych věděl, zda si k mému budoucímu telefonu mám později přiobjednat i fólii

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie - ANO vs NE

Příspěvek od skooopa » úte 21. pro 2010 15:14:44

A jakej bude ten nasledujici telefon ? To je dost podstatne..

Jelikoz jak pises jde o to zdali Gorilla Glass ma nebo ne..
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

louis.scorn
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od louis.scorn » úte 21. pro 2010 15:17:04

U Desire, absolutně čisté, bez nejmenších škrábanců, po 8 měsících nošení v kapse bez jakýkoliv ochrany.
pak mi teda spadnul nevhodně na zem a trošku se rozsypalo to sklo,
ale jinak žádnej problém
Naposledy upravil(a) louis.scorn dne úte 21. pro 2010 15:17:57, celkem upraveno 1 x.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 21. pro 2010 15:17:44

Prave tu probehl clanek, ze napriklad GNS nema Gorilla glass. Coz me u takto hi-end pristroje prekvapilo. Lze ovsem spekulovat o tom do jake miry je tento fakt pouze marketingovym tahem na podporu prodeje prislusentvi ... I pres to si myslim, ze sklo musi byt alespon trochu odolne. Rozhodne bych o folii uvazoval pri koupi levnejsiho pristroje.

EDIT: U meho N1 take - 10mesicu a bez sebemensiho skrabnuti.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
Kanek
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kanek » úte 21. pro 2010 15:19:57

Právě, že to má být Motorola Milestone 2 a spekuluje se na Droid fórech zda má nebo nemá Gorilla Glass, ale nejspíš má, protože jednička ho měla.

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » úte 21. pro 2010 15:36:27

Neexistuje povrchová úprava, která by časem neutrpěla. Folie používám na jakýkoli telefon a vždy se mi to vyplatilo. Projde mi rukama mraky telefonů a jak HTC Desire, tak třeba i iPhone po nějaké době ty škrábance má.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 21. pro 2010 15:54:05

N1 mám od dubna. Nepoužívám fólii. Byl se mnou na terénním archeologickým výzkumu, kde jsem s ním rozhodně nemanipuloval s umytýma rukama. I tak na sobě nemá jedinej škrábanec, alespoň ne ty který by byly vidět na slunci. Když ovšem displej strčím pod lampu, jsou na displeji vidět vlasový škrábance.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

zdsamct
Stálý androiďák

Příspěvek od zdsamct » úte 21. pro 2010 16:00:57

na kazdem telefonu jsem nejakou tu folii mel a nikdy zadny problem
ted mam - InvisibleShield HTC Wildfire - celé tělo (simple) - nalepeni bez problemu, bez budlinek, spokojenost
htc wildfire , 16 gb

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » stř 22. pro 2010 18:09:45

Osobně preferuji neoprénové pouzdro před fólií, už kvůli možnosti navlhnutí atp.
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

JiriAPet
Nové Androidě

Příspěvek od JiriAPet » sob 08. led 2011 12:25:01

Poškrábat lze (mám ověřeno) i safírové sklíčko (Gorilla ani Berliner glass jsem netestoval), takže já volím vždy fólii, ale není fólie jako fólie.

MIMOCHODEM: Videa na internetu, která ukazují pomocí ostrého nožíku nebo klíčů odolnost displejů, jsou trochu zavádějící, přestože to není podvod a je to potěšující. Tvrdost a ostrost prachu a smítek v kapse totiž může být někdy větší než u kovu klíčů a břitu nožíků, zvláště pokud se nejedná o kapsu saka v klimatizovaném hotelu, ale o džíny na písečném pobřeží...

Čiré fólie Brando ANO:
-- Nejsou téměř vidět a vydrží opravdu hodně = často mnohem více než displeje samotné (žádnou jsem nemusel měnit -- používám je cca od r. 2002), i když je pravda, že klíče nosím radši v jiné kapse než telefon. Některé PDA a dotykové telefony jsem s nimi intenzivně používal více jak 5 let a v fólie v pohodě, přestože jsem displej moc nečistil a čmáral stylusem do nečistot na displeji.
-- Vždy raději volit přesný rozměr (při ostřižení se trochu deformují a potom se na krajích odlepují, ale používám i ostřižené a pokud je mezi krajem a pixely nějaké místo, tak se s tím částečným odlepením na kraji dá žít)
-- Nanesení fólie je NUTNO provádět v bezprašném prostředí (a to se hledá a vytváří dost těžko), jinak se může dostat prach pod fólii a při následnou opravou jedno smítko odstraníte a dvě další se tam dostanou (často).
-- Odstranění prachu pod fólií: Poodlepím fólii tak, aby smítko už nebylo přitisknuto, podsunu lepicí pásku 3M_ScotchMagic, která smítko nalepí na sebe, poté 3M odlepím i se smítkem a Brando zase přitisknu zpět. Většinou to funguje dobře, ale chce to opatrnost a šikovnost. Zejména doporučuji 3M netrhat přes zubatý okraj a stříhat ji nůžkama, jinak se potrhá a můžete bojovat s jejími cáry.

Antireflexní fólie nedoporučuji: Nevylučuji, že by mohla existovat nějaká doporučitelná, ale co jsem zatím viděl, tak sice trochu snížily odlesky, ale vytvořily svou drsnou plochou jemný mikrorastr, který fungoval jako mikročočky a zhoršoval čitelnost malých písmen a vytvářel zejména u jemných displejů jev podobný moaré. DOPORUČUJI předem je vidět nalepené na mobilu s podobným DPI. Jejich trvanlivost neznám.

Fólie pro rezistivní a kapacitní displeje: Čiré fólie Brando používám na obou druzích displejů. Než jsem měl zkušenost s kapacitními displeji, tak jsem se obávál, zda fólie nesníží citlivost, ale ačkoli jsem změnu citlivosti nijak netestoval, tak kapacitní displeje s fólií Brando mi zcela vyhovují, takže nemám důvod nic testovat.

Kapacitní displeje a jejich ovládání přes různé materiály/fólie: Příjemně mne překvapilo, že mohu kapacitní displej ovládat i přes pouzdro AQUAPAC, což je silikonový (nebo z čeho je to vyrobeno) obal chránící proti vodě. Stejně tak mohu v případě nouze mobil s kapacitním displejem strčit do polypropylenového pytlíku (ty šustivé na svačinu) zauzlovat a klidně si ním promoknout na kost. I přes dvě vrstvy (Brando + AQUAPAC nebo Brando + polypropylen) nemám problém kapacitní displej ovládat. Nemohu ale slíbit, že to platí pro každý kapacitní displej.

OTISKY: Fólie otisky chytá, ale připadá mi, že srovnatelně s displejem samotným. Když z nějakého důvodu potřebuji zamezit otiskům (třeba když má člověk velmi mastné ruce) a není po ruce kapacitní stylus, tak lze kapacitní displej ovládat například i přes jakýkoli tenký hadřík (třeba mikrovláknovou utěrku na brýle), který si lze omotat na prst. Displej potom reaguje méně citlivě (fólie Brando + textil), ale při troše cviku se to dá.

ne3
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Atrix

Příspěvek od ne3 » sob 08. led 2011 14:37:14

Mam htc desire, predttym som mal iphone... moje skusenosti s foliami. Jednoznacne zagg invisible shield... je na ne dozivotna zaruka a je neposkrabatelna... ked ju nalepis na display ani nepozorujes ze ju tam mas ... po case bez folie display doskriabes nech je s coho chce... dotykovy telefon bez folie si uz neviem predstavit...radsej dat za foliu jak zza display :D.... tot vse k mojim skusenostiam :)

@telefon    
HTC Desire - Oxygen,CM7
Motorola Defy+ - CM7
Motorola Atrix - Stock rom

3 krát hladaj a raz píš :D

Vlken
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB Smarty CZ distribuce

Příspěvek od Vlken » sob 08. led 2011 15:51:43

Kdo jede bez folie je blb.c a mobilu si neváží, co víc dodat? ;)

Cleric
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » sob 08. led 2011 15:57:43

Na tvou narážku musím jen říci. Telefonu si vážím a nosím ho v pouzdru v náprsní kapse kam už nic jiný ho nedávám. Určitě ho nestrkám do kapsy spolu s klíči nebo kováky. Folii prostě na telefonu nesnesu.

elpresidento
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elpresidento » sob 08. led 2011 23:14:05

Ne. K čemu je mi, že cca po dvou letech vyhodim mobil s krásným nepoškrábaným displejem.
Luděk Melichar - OsmAnd.cz

houmik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S

Příspěvek od houmik » sob 08. led 2011 23:19:23

Tak nekdo mobil nevyhazuje, ale po nejakym case prodava. A tam mi prijde docela dulezity, v jakem stavu ten telefon je. :roll: Ja folii pouzivam a nemam s tim zadny problem.
HTC One S - spokojenost
SGS 3 - nespokojenost

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » ned 09. led 2011 0:19:47

Pozor na "folie" a "folie". Jelikož můj dodavatel neměl osvědčené folie, objednal jsem si folii odjinud a ejhle problém, folie byla s lepidlem a to se s kapacitní dotkyovu plochou prostě nesnese (ač byla přímo určena pro daný model). Ovládání šlo o 60% dolu, oproti folii která má pouze přilnavou stranu a rozdíl v ovádání bez a s folií je k nerozeznání.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

reset
Nové Androidě

Příspěvek od reset » ned 09. led 2011 0:27:50

Pridej sem hlasování, ano / ne / ne (nemám zkusenost)
ERnet network
HTC Desire, SD 16GB class 10
rom: CM 6.1.1 (2.1->2.2 froYo->CM 6.1.1->eMIUI 1.1.7->CM 6.1.1)
radio: 32.54.00.32U_5.14.05.17

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » ned 09. led 2011 5:32:36

Kdybych s mobilem zacházel tak, že by hrozilo reálné riziko viditelného poškrábání byť jen jeho plastového krytu, natož snad dokonce tvrzeného skla displeje, tak bych to určitě neřešil napatláním nějaké fólie, ale především bych se nad sebou silně zamyslel.

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » ned 09. led 2011 19:40:54

Asi tak :lol: . Case to zase pěkně vystihl.
Já jsem nikdy svůj mobil neoblékal do pouzder a různých dalších oblečků, není to rozmazlený čtyřnohý pudl. U stávajícího jsem se zamyslel a koupil jsem si neoprénové pouzdro, na fólie nevěřím. Obal jsem po čase ztratil a teď mám o starost míň, alespoň nemusím nic hledat, kde jsem ho nechal. K mobilu se chovám opatrně, tudíž ho držím pevně a s pokud možno nejčistšíma rukama, zatím žije, 8x málem spadl, 7x jsem ho chytl a 1x spadl na kachličku hranou a displayem dolů. Pokud byste se na něj podívali zblízka je jako nový.
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Dancer
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGN4

Příspěvek od Dancer » pon 10. led 2011 10:58:37

• Nic není tak tvrdé, aby se to nemohlo poškrábat.
  • Fólie pomůže (nikoliv zajistí), aby byla menší pravděpodobnost, že se tak stane.
  • S nepoškrábaným displejem se telefon lépe prodá.
  • Základem je nechovat se k telefonu jako dobytek. :yes:
Motorola 8700 -> Ericsson T39i -> SE T68i -> SE K800i -> SGS2 -> SGN4

jsturzo
Nové Androidě

Příspěvek od jsturzo » stř 02. bře 2011 12:39:46

já jsem ale slyšel, že prý v létě se ta folia přilepí na displej, co nedělá dobře telefonu... je na tom něco pravdy?

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » stř 02. bře 2011 12:43:26

Na folii není žádné lepidlo. Pokud telefon nenecháš v autě na přístrojové desce, aby na něj pražilo slunko nic se nestane.

w0lf
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » stř 02. bře 2011 12:57:23

Sanozrejme, ze lepidlo na folii je, jinak by to nelepilo :-) ale je tam takove, co mu nevadi teplo. Nevim, jak u tech nekvalitnich, ale u branda a ostatnich kvalitnich folii bych se nebal. Sam mam na Desiru mam matnou folii brando a je to v pohode...

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » stř 02. bře 2011 13:08:22

Sice je to už delší doba co jsem používal folii. Naposledy na Compactu II, ale co si pamatuji, tak jsem ji normálně sundal a opláchl pod vodou, osušil a pak zpátky nasadil.

w0lf
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » stř 02. bře 2011 13:22:34

Je mozny, ze jde tu folii nalepit po oplachnuto znovu, ale lepidlo tam je... neni tam to same, jakou u sanolepek, als nejaky tam je. Kazdopadne na teplo to je a musi byt delano, jen rikam, nevim jak je to u tech mene kvalitnich a levnych foliich

Odpovědět

Zpět na „Pokec“