PokecProvedete mi root na HTC Desire ???

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Mobil 2 / ROM: iPhone X
Tablet: ASUS MeMO Pad ME176CX
Tablet 2 / ROM: iPad Air 2

Provedete mi root na HTC Desire ???

Příspěvek od LuBoS » pon 27. pro 2010 12:11:55

Ahoj, jsem z Mladé Boleslavi
najde se tu někdo kdo by mi udělal ROOT na mém HTC Desire , stále se se potýkám s nedostatečnou pamětí pro instalaci aplikací, takže bych to rád vyřešil aby se to instalovalo na paměťovku ,ale sám si na to netroufnu.
Může být i Praha a okolí směrem Mladá Boleslav.
Díky
Naposledy upravil(a) LuBoS dne pon 27. pro 2010 12:53:29, celkem upraveno 2 x.

Samsung Galaxy S8, ASUS MeMO Pad ME176CX, Honor 9. Pak ještě pracovní ajfón.
Nedotknutelný iPad Air 2 se 128GB :-)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Provedete mi root na HTC Desire ???

Příspěvek od ramon.dexter » pon 27. pro 2010 12:16:42

Několikrát si nastuduj návod a proveď ho sám, není to nic těžkýho. I cvičená opice by ten návod dokázala zopakovat.
Pokud se nechceš učit nic novýho (což je onen proces na root), root nepotřebuješ. Protože s ním by sis ten telefon, nevěda co děláš, moh rozesrat kompletně.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » pon 27. pro 2010 12:47:19

Mě jde jen o to, aby mi se aplikace instalovali na paměťovou kartu , protože mám v Desire cca.10 her a pár programů a už nenainstaluju nic kvůli nedostatku paměti.
K návodu na root : tady je takových návodů na root a nové romky že se v tom naprosto ztrácím , v každém tématu je odkaz na další téma a tam zase na další , takže je v tom totální "bordel". A návod typu "to jistě znáte" je mi opravdu k prdu :lol:
Tady jsou návody dělané již pro alespoň mírně pokročilé , například :
3. Restartujte telefon do recovery (zkoušeno na ClockworkMod Recover) - jak do recovery, jaký ClockworkMod ? Prostě tohle ani opice nepochopí.
4. Udělejte NANDroid zálohu - co ???

To je z návodu pro root desire http://androidforum.cz/plnohodnotny-roo ... t7632.html

Pustil bych se do toho sám,ale protože je v tom trochu bordel tak se do toho nechci pouštět sám , když mi jde jen o ty instalace na kartu...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 27. pro 2010 13:46:13

Luboši, prostuduj si tenhle návod:

http://androidforum.cz/navodroot-t4420.html

A pak tenhle:

http://androidforum.cz/plnohodnotny-roo ... t7632.html

Všechnyh výrazy a terminy technicy jsou tam vysvětlený. Jenom to musíš, řádek po řádce, přečíst a prostudovat.

Fakt nečekej že ti každej hned všechno strčí pod nos a ty pro to nebudeš muset dělat, tím spíš se učit.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » pon 27. pro 2010 13:54:10

Pokud máš verzi HBOOT 0.93.0001 je to velice jednoduchý, teď už i pro mě, stahneš si Revoked 3 a Android USB driver a zbytek podle návodu na ROOT http://androidforum.cz/unrevoked-root-o ... t7534.html. Doporučuji zakázat všechny programy které používáš ke komunikaci s telefony ( Samsung PC studio Nokia PC suite a HTC Sync odinstalovat!!!)

Pak když půjdeš krok po kroku je to snadné.

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » pon 27. pro 2010 14:13:02

ramon.dexter - vůbec nečekám že mi to někdo strčí až pod nos , v mém předchozím příspěvku jasně říkám že v tom mám bordel. Tvoje odkazy jsem si přečetl dávno předtím než jsem založil tenhle topic , takže tvoje nemístné narážky jsou naprosto zbytečné.
Tobě taky nemá asi smysl něco vysvětlovat ohledně tlakového lití hliníku :lol:
Radeji počkám jestli se tu najde nějaký zručný pomocník z mého okolí ....
Pro mě je to prostě španělská vesnice ...... Jsem uživatel telefonu, který je nespokojený s nedostatkem paměti pro instalaci nových programů, ale jsem uživatel který se do toho sám nepustí. Holt jsem asi málo vycvičená opice v oblasti telefonu ....

Edit: odebrání zbytečného obrázku ....
Naposledy upravil(a) LuBoS dne úte 28. pro 2010 13:37:46, celkem upraveno 1 x.

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » pon 27. pro 2010 19:10:04

Ahoj,
jak již bylo zmíněno, použij metodu unrevoked. Je tak jednoduchá, že i cvičená opice je slabý příklad :lol: . K tobě domů nikdo jen-tak nepojede. Počítej s tím, že budeš muset danému odvážlivci proplatit veškeré náklady + tu nějakou tu přirážku :) .
Osobně být tebou tak takhle s tím nevyšiluju. Když jsem rootoval telefon tak jsem taky s nervama v háji a čekal jsem na nejhorší, naštěstí to bylo fakt jednoduchý a nechápu své obavy :-D .
Věřím, že to zvládneš i doma, rozepíšu ti to tu fakt podrobně, tak doufám, že tomu budeš rozumět, resp. většině porozumíš až když to uvidiíš.
Krátce :
ROM - Firmware, software - ruzné verze s různou stabilitou, ruzné funkce atp.
NANDROID - kompletní záloha softwaru, který v mobilu je
RECOVERY - Něco jako ve windowsu nabídka, která se ti zobrazí, když vypneš blbě počítač, na Linuxu -> Androidu má ale více funkcí.
BOOTLOADER - To ti nepopíšu přesně ale já tomu říkám rozcestí :DD , zkrátka je to taková věc, která hodně ovlivňuje v mobilu. Je to první věc, která se v mobilu spustí a ovládá, co se má spustit, resp. co se má načíst atp. laidsky řečeno je to takový "BIOS"
Potřebujeme se dostat do bootladeru. Na HTC Desire to je jednoduché, vypneš telefon a zmáčkneš spodní tlačítko hlasitosti a následně tlačítko na zapnutí. A jsi v bootladeru. A teď se podívej po displayi jestli tam máš nějaký řádek, kde je napsáno "BRAVO PVT4 SHIP S-ON", pokud ano tak se rootu nepouštěj.
V opačném případě tam určitě uvidíš něco jiného, což značí úspěch, tak máš za sebou první krok. Osobně tam mám BRAVO PVT3 SHIP S-ON. Ještě koukni na to jaký máš HBOOT (když to zase jednoduše řeknu je to jakýsi firewall), u nových telefonů bývá 0.93.0001, pokud máš nižší nevadí, o vyšší verzi se zatím neví ;). Teď telefon restartuj, stačí zmáčknou 1x tlačítko hlasitosti dolů (zvýrazní se možnost REBOOT) a následně tlačítko na zapínání.

Teď k samotnému rootu (zkus si to alespoň pročíst, snažím se to napsat tak podrobně, jak to jen jde), opět upozorním jako každý že za nic nezodpovídám, ovšem musím říct, že android se dá vždy (99%) opravit ;) :

Některé kroky jsou pouze pro Windowsy, vždy jsem to tam napsal, ale pro jistotu jsou to kroky 2a,2b,4a,4b,4c

1. Stáhni si UnrEVOked z oficiální webové stránky - http://www.unrevoked.com pro tvůj telefon a operační systém (pokud nevíš, co je operační systém raději nedělej root)

2a. Pokud máš Windows
Stáhni si ovladače a rozbal je někam z tohoto odkazu - http://unrevoked.com/rootwiki/lib/exe/f ... driver.zip
2b.
Odinstaluj HTC Sync (pokud nemáš v počítači tak jej stáhni z webu HTC nainstaluj, restartuj PC, a odinstaluj), NEodinstlovávej HTC Driver Installer a HTC BMP USB Driver.

3. Teď se zase musíš dostat do bootloaderu (viz. výše) a v něm nic nedělej, pouze připoj telefon pomocí USB k počítači.

4a. Pokud máš Windows
Zobrazí se ti hláška o novém hardwaru. Dostaň se ve Windows do správce zařízení (neznám cestu u W-XP ale u W7 to je Počítač- Otevřít Ovládací panely - Správce zařízení)
4b.
Mělo by se ti tam objevit neznámé zařízení (viz obrázek. http://androidforum.cz/unrevoked-root-o ... t7534.html), klikni na něj 1x a potom v horní liště zvol ikonku s takovou zelenou šipečkou směřující nahoru, na tu klikni a najdi cestu k rozbalenému ovladači, pokud Windows vypíšou hlášku o nepodepsaném ovladači tak, zvol možnost, že ovladač chceš i přesto nainstalovat.
4c. Pokud bude instalace úspěšná tak, uvidíš ve správci zařízení možnost "Android devices" (viz obrázek. z odkazu výše - ten 2.)

5. Opět zapni mobil a zjisti si, jestli máš zaplé USB ladění přes Menu - Nastavení - Aplikace - Vývoj - Ladění USB. Pokud ne, tak jej zapni ;) dále v nastavení - Připojit k počítači a odškrtni možnost "Dotázat se" (tzn. telefon se po připojení k počítači nesmí ptát, co má dělat) a jako výchozí typ připojení musí být zvolena možnost "pouze nabít"

6. Zapni v počítači unrevoked.

7.Připoj mobil počítači, unrevoked si mobil najde a teď s ním nesmíš nic dělat. Během 5 -10 minut se ti několikrát zrestartuje a nakonec unrevoked vypíše hlášku "Done" a telefon můžeš odpojit, máš root.

A teď si musíš zazálohovat data v mobilu, případně aplikace, zkus googlovat tu to podrobně fakt nebudu rozepisovat. Můžu doporučit třeba My Backup Pro.
A je na čase udělal Nandroid zálohu, nandroid záloha je taková záloha, která kompletně otiskne tvůj původní systém včetně aplikací dat a všeho možného. Její tvorba je snazší než root :) . Opět se dostaň do bootladeru, ale teď musíš zvolit možnost RECOVERY (nikoliv REBOOT jak jsme to dělali předtím) a opět potvrdíš. Mobil se bude tvářit, jakože nabíhá normálně ale dostaneš se jinam než normálně. Teď pomocí Trackballu musíš najet na možnost Backup and Restore a potvrdíš ji zmáčknutím Trackballu. dáš backup a nandroid se začne tvořit. Abych nezapomněl v mobilu musíš mít SD a na ni musí být volných alespoň 600 Mb.
Po záloze zmáčkni tl. zpět a pak najeď trackballem na Reboot system now a počkej dokud mobil nenajede.
Připoj mobil opět k počítači, zvol možnost Disková jednotka a zkopíruj si zálohu na počítač ze složky Clockworkmod/backup/ .
A teď stačí si najít jen custom ROM, musí mít v popisu napsané A2SD (A2SD+, APP2SD), stáhni si ji do počítač překopíruj do kořene karty (kořen - úplný začátek) a dostaň se zase v mobilu do recovery, teď musíš dát možnost "Wipe data/factory reset" , zvolit YES a potom "Wipe cache partition" a opět zvolit YES, následně musíš najít volbu "install zip from card" - "choose zip from sdcard" - najdeš si na SD ROM a opět potvrdíš a dáš YES, počkej následně zvol opět možnost Reboot system now.

A je to !
Vcelku jednoduchý ;)
Poslední edit : 28.12.2010 13:16 (oprava bodu 7)

Ještě doplním, že vcelku pěkný videonávod najdeš na http://theunlockr.com/2010/09/20/how-to ... ed-method/
Naposledy upravil(a) miczk dne úte 28. pro 2010 13:16:54, celkem upraveno 2 x.
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Branzik
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od Branzik » úte 28. pro 2010 7:42:58

Chtěl jsem se zeptat ,když mám tedy telefon s pvt4 tak se nedá rootnout?
,Zeptej se teď a budeš vypadat 5 minut jako blbec.Neptej se vůbec a budeš vypadat jako blbec celý život.''

kalion
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG V10

Příspěvek od kalion » úte 28. pro 2010 7:58:34

mám to samé co ty. A rootu se bojím, poněvadž se mi to pokazilo u G1.

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » úte 28. pro 2010 8:38:26

2 miczk:
och, kdyby mi to někdo tehdy taky tak krásně popsal :lol:

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » úte 28. pro 2010 9:02:28

Udělej si výlet do Litoměřic a není problém ... :-)
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

Branzik
Nové Androidě

Příspěvek od Branzik » úte 28. pro 2010 9:50:29

Nevím zda se můj dotaz nezamluvil.
Tak bych poprosil odpověď Na dotaz zda se da rootnout telefon s BRAVO PVT4 SHIP S-ON
,Zeptej se teď a budeš vypadat 5 minut jako blbec.Neptej se vůbec a budeš vypadat jako blbec celý život.''

miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » úte 28. pro 2010 11:13:08

No, popravdě je to teďka novinka, když se totiž pokusíte o root tak se vám brickne (tzn. porouchá softwarově) mobil. Dá se to opravit, ale pro začátečníky to může být složitější, proto jsem to na začátku zdůraznil, páč se pár lidí na tomhle už spálilo a mělo docela problémy.
Koukněte se do tohoto - http://androidforum.cz/viewtopic.php?f=52&t=9344 topicu (to, co psal Krokodýl) a zjistíte jak to opravit ;) .

Jinak ohledně těch návodů zde na fóru - jsou stručné, protože od uživatele se požaduje jakási základní mentalita v tomhle oboru, protože pokud nic o tom neví a nedokáže si to sám nastudovat, vyhledat tak se kolikrát stane, že si v mobilu vyrobí nějaký paskvil. To co jsem psal výše je vlastně rozvedený návod od jtoxxe (viz http://androidforum.cz/unrevoked-root-o ... t7534.html).

Edit :
Tak root je nakonec možný, dokonce jdou některá zařízení označena chybně (PVT4) a jdou rootnout bez úprav, zjistit se do dá jednoduše a to sice příkazem v terminálu nebo přes adb :

Kód: Vybrat vše

cat /proc/mtd
Pokud vám to vypíše hodnotu 20000 nebo 40000 máte opravdově novou revizi mobilu (je tam jiný NAND chip)
Potom musíte při rootu přes unrevoked zvolit jinou recovery (Spustíte unrevoked a nahoře je tuším File - Change recovery) upravenou na tuto revizi. Na XDA odkazují na tuto "CWM-AlphaRev Recovery 2.5.1.3"
Osobně jsem to nezkoušel, proto nemohu zaručit úspěch 8-).

Pro kompletní informace o problému navštivte : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=853583
LG Nexus 5

mancusco
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend P7

Příspěvek od mancusco » úte 28. pro 2010 11:52:22

a zkoušel jsi aplikaci z marketu app2sd, něco by ti uvolnit mohla, je to pro ne root telefony, kolegové bez rootu ji používají, něco přesunout jde, něco ne
Ascend P 7

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 12:41:23

Perfektní návod , konečne chápu všechny výrazy.
Přestože mám tu nejnovejší verzi Desire "BRAVO PVT4 SHIP S-ON použil jsem tedy "CWM-AlphaRev Recovery 2.5.1.3"
, tak jsem se do toho pustil , ale skončil jsem hned tady :
7.Uveď mobil opět do bootloaderu a připoj k počítači, unrevoked si mobil najde a teď s ním nesmíš nic dělat. Během 5 -10 minut se ti několikrát zrestartuje a nakonec unrevoked vypíše hlášku "Done" a telefon můžeš odpojit, máš root.

Unrevoked píše : Waiting to device . Plug phone in now and enable debugging. Make sure HTC sync "not instaled" !!!

Přestože to mám vše správně , nainstaloval jsem HTC sync, odinstaloval , nechal jsem jen HTC Driver Installer a HTC BMP USB Driver . Restart PC. Telefon nastaven na ladění ,jen nabijet, nedotazovat se ... Ve správci zařízazení také vše správně...

EDIT:
Už jsem na to přišel , v návodu to máš špatně , bod 7 : Uveď mobil opět do bootloaderu a připoj k počítači, unrevoked si mobil najde a teď s ním nesmíš nic dělat. Během 5 -10 minut se ti několikrát zrestartuje a nakonec unrevoked vypíše hlášku "Done" a telefon můžeš odpojit, máš root.

Telefon se nemá dát do bootloaderu,ale musí být normálně zapnutý v režumu nabíjení , ladění ----

Tak root se mi snad povedl , ted ještě nahodit tu ROMku, to zase bude porod :DD

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 28. pro 2010 13:13:44

mancusco píše:a zkoušel jsi aplikaci z marketu app2sd, něco by ti uvolnit mohla, je to pro ne root telefony, kolegové bez rootu ji používají, něco přesunout jde, něco ne
Nevěř v duchy :no: .
Tahle jako i jiné ji podobné jen vyhledá v nainstalovaných aplikacích ty, které to umí od programátora. Ťapneš pak na takovou aplikací a stejně Tě to přesune tam kam bys stejně dospěl cestou: Všechny aplikace->Nastavení->Aplikace->Správa aplikací->......
Jenže tady nemusíš procházet aplikaci po aplikaci a hledat, která to umí.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 13:15:41

Tak jsem se rozhodl pro tuto romku LeeDrOiD V2.3b A2SD Version , než ji nahodím chci se zeptat , musím nějak připravit paměťovou kartu na využívání A2SD , nebo si to ta ROMka "udělá" sama ? V tomto návodu co jsem si přečetl se o nějaké přípravě nic nepíše , tak nevím ... http://androidforum.cz/leedroid-s-mod-v ... t5716.html

miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » úte 28. pro 2010 13:23:13

Díky za opravu, už jsem to opravil výše, chybička se vloudila :)

Musíš vytvořit tzv ext oddíl, nejlépe se to dělá přes linux (prog. GParted). Díky tomu, že máš nejnovější HW v mobilu, tak jaksi odpadá možnost to udělat přes android program ROM Manager, který spolupracuje jen s ClockWorkMod Recovery, takže budeš muset použít Linux. Jsou zde lidé, kteří tvrdí, že to jde i přes Windows, ale mě se to nepovedlo. Osobně jsem použil Ubuntu a již zmiňovaný program Gparted, výhoda u linuxu je ta, že se ti neztratí žádná data při rozdělování a tvorbě ext (resp. mě se neztratily). Je to krásný příklad toho, jak si Android rozumí s Linuxem 8-)
LG Nexus 5

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Příspěvek od GMKcz » úte 28. pro 2010 15:40:39

Rozdělit kartu jde i ve windows pomocí adb a shell.
Není nutné mít Clockwork - umí to i AmonRa přímo v recovery - asi nejsnadnější cesta. BTW Clockwork umí partition pro app2sd jen do velikosti 512mb, což je již pro některé romky (DHD porty) málo.
Obrázek

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 16:29:13

Tak jsem se poukusil nahodit romku ReflexTSenseHD v1.5.1 a zkusil jsem i LeeDrOiD V2.3b .
V obou případech romek skončím na stejném bodu
Vše se "instaluje" a skončím hláškou "Finished ...." a "Install from sdcard complete". Pak mám možnost v tom "modrém menu" (asi recovery menu) dát BACK , to dám ale nic se neděje , stále tam vidím "Finished ...." a "Install from sdcard complete" . Kde jsem udělal chybu ? Protože čekám cca.15 minut a nic se neděje...

kartu jsem rozdělil na 7Gb FAT 32 a 1 Gb ext3.
Ps.: Radio jsem nahodil bez problému.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » úte 28. pro 2010 17:01:40

Žádnou chybu jsi neudělal. Takhle je to kompletní. Stačí už jen dát úplně nahoře reboot system now. Telefon se restartuje a naběhne nový systém.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 28. pro 2010 17:03:07

(prostě a jednoduše přemejšlet. Jako že když nainstaluju systém, co asi potom udělám...? Pokud jsem se někoho dotknul tak sorry, ale přijde mi to normální)

Fllip
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S 2
Twitter: http://twitter.com/Fllip1
Tablet: iPad

Příspěvek od Fllip » úte 28. pro 2010 17:04:24

No zkus v tom recovery najít položku rebootu a proved ho. Jo a první boot může trvat i 15 min. tak to.chce trpělivost :-)

@telefon    
Samsung Galaxy S 2
Chceš získat 2GB + 500MB zdarma na Dropboxu? Zde: http://db.tt/NAlopXO

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 17:09:31

ramon.dexter - Je mi jasné že dát reboot.
Kyž jsem nainstaloval RADIO a bylo vše hotovo tak tam bylo:
GO BACK , to jsem stisknul a následně jsem tam měl REBOOT SYSTEM NOW
Když nainstaluji ROMku tak tam prostě není REBOOT SYSTEM NOW , dám GO BACK a mělo by se mi ukázat na prvním místě REBOOT SYSTEM NOW , ale to tam prostě nemám a na dipleji vidím jen to co píšu v předchozím příspěvku.

Vyfotím vám celý postup instalace :D

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 17:32:32

Obrázek 1 - vybrat na karte ROMku :
http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4326 ... 0_1792.JPG
Obrázek 2 - průběh instalace
http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4326 ... 0_1793.JPG
Obrázek 3 - je vidět tlačítko GO BACK , ale to když stisknu , tak modré menu zmizí a už se další menu s možností REBOOT NOW neukáže
http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4326 ... 0_1796.JPG

miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » úte 28. pro 2010 17:32:59

Ono někdy může chvilku trvat než tam skočí zase ta obrazovka, pamatuju si, že když jsem 1x obnovoval nandroid zálohu tak jsem dal back a nabídku na reboot mi to vyhodilo až za deset minut.. Pokud to nepíše něco ve smyslu Error tak by mělo vše proběhnout v pořádku, pokud mobil jaksi nuceně ukončíš vyndáním baterie, tak se ti systém v pořádku nabootuje ? (Resp. nezasekne se ve smyčce?)

Edit : Tak postup je naprosto v pořádku, zkus nedávat možnost +++GO BACK+++ ale zmáčkni Hardwarové tlačítko BACK
Naposledy upravil(a) miczk dne úte 28. pro 2010 17:40:24, celkem upraveno 3 x.
LG Nexus 5

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 17:35:05

Budeme se bavit o LeeDrOiD’s v2.3b , nikdy to nevyhodí žádný error .
Když vyndám baterku , tak mi začne telefon nabíhat stejně jako "staré" PC , ukazuje se test paměti atd... Pak se ukáže "Android panáček" složený z písmen a tím to končí ....

Zkusím teda znovu s hardw. tlačítkem

miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » úte 28. pro 2010 17:42:10

Mno tím to má také končit :) Android panáčkem a tím nabíháním "jako PC" abych ti to upřesnil, každá ROM má svou "bootanimaci" tj animace, která se ti zobrazí po základním načtení (U stolního počítače tj např to, když ti nabíhají windowsy , u XP máš W XP logo a něco dole, u vist máš jen takový ten spodní ukazatel u W7 máš animované logo W7 a text "Spouštění systému windows"), u originální HTC ROM je "bootanimace" animovaný HTC slogan "quietly brilliant" u LeeDroidu je to právě simulovaný test paměti a panáček androida složený z písmenek a potom :

Pokud je vše správně tak
- se za nějaký čas. interval (5-15 minut) rozsvítí HW tlačítka a naběhne mobil (rozsvícení HW tlačítek = úspěch)
- může se stát, že se rozsvítí HW tlačítka a zhasne display, potom vyndej baterii, vlož zpět a zapni mobil znovu
Pokud je něco špatně
- tak se bootanimace neustále opakuje, potom je špatně nainstalována ROM (přeinstaluj ji přes Recovery)

Edit - tu máš i obrázek bootanimace LeeDroida, který se ti jistě zobrazuje na mobilu -> http://leedroid.protogenlabs.com/images ... _theme.png
LG Nexus 5

Autor tohoto vlákna
LuBoS
Androiďák!

Příspěvek od LuBoS » úte 28. pro 2010 17:53:30

Tak jsem dal BACK pomocí hw tlačítka a zase NIC, možnost reboot se neukázala :cry:

Když pak násilně vyndám baterku tak se mi ukáže to co jsi sem dal ty (ten panáček) , ale na tom panáčkovi to zustane vyset a zase NIC neděje ....
Uvidím jdu na 2 pivka a nechám tam jen tohle , kde zmáčnu back ale reboot se neukáže http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4326 ... 0_1796.JPG , třeba se mi to reboot ukáže

miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » úte 28. pro 2010 17:57:23

Jak už bylo napsáno, počkej v tomto stavu "Panáček" tak 15 minut. Jde o 1. použití ext oddílu a taky první externí ROM v mobilu, proto to vždy chvíli TRVÁ !
LG Nexus 5

Odpovědět

Zpět na „Pokec“