Google Galaxy Nexus - Obecná diskuzeReklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od Daerek »

Zdary měl bych otázečku ohledně reklamace.

Co jsem procházel fora, tak dost lidi si stěžovalo, že jim SGN trpěl na oxidaci.

Včera mi telefon přestal nabíjet, k PC ho nepřipojím vůbec, akorát tak ve 30% ho to aspoň začne nabíjet. Když ho připojím k nabíječce, tak zůstane na hodnotě nabití, jako když jsem ho připojoval, neomezeně dlouho.

Jelikož je ještě v záruce, rozhodl jsem se ho reklamovat. Ale před tím jsem ho částečně rozebral, abych se podíval, jestli tam na nějakou oxidaci nenarazím.
Nedostal jsem se pouze do mezery mezi základní deskou a displayem (jelikož se mi nechtělo odlepovat tlačítka). Co jsem viděl, tak vnitřek byl jako nový, naprosto nedotčený (to i vnějšek - snažím se o něj starat).

Ale o co mi jde: jaká je šance, že strana mezi MB a displayem bude zoxidovaná, když druhá strana je v parádním stavu?
Telefonu cca za 4 měsíce projde záruka, toto bude už jeho 3 oprava, tak bych se chtěl domáknout, jaká je šance, že mi tam tu oxidaci fláknou, aby si ušetřili problémy?

Díky
Samsung Galaxy Nexus
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mrnus »

No to je těžko říct jelikož jsi ho rozdělal a oni poznají že tam někdo byl tak už nebudou řešit nic.
Pokud ti řeknou že tam je oxidace tak ty nemůžeš říct že jsi ho měl rozmontovaný.
Jedině zkusit reklamaci a pak řešit dál nějaké posouzení jiným autorizovaným servisem .
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mArtinko5MB »

Skusal si aj iny kabel ? :] Ked ho niekedy nabija, nebude problem vo fone (podla mna)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od Daerek »

Možná máš pravdu, ale přesto se zeptám:
Jak poznají, že jsem tam byl?
To bylo 6 šroubků a vyklopit vnitřek, žádná piplačka, nic složitého, kdy bych mohl někde něco "odrbat" a poškodit. Jen se ptám.. Mimo tuhosti dotažení šroubků mě nenapadá, jak jinak by na to mohli přijít..
Nikde jsem nic nepřerušoval, neodlepoval, prostě nic co by nešlo vrátit do stavu, jak to bylo - proto jsem se nedostal do té mezery..
Btw předchozí opravy měnili 2x display, takže už rozmontovaný byl..

Co se týče té oxidace - přišlo mi to jako jeden prostor, takže by dle mého názoru bylo divné, kdyby jedna strana byla poškozena a druhá ne. Co myslíš?

Zkoušel jsem měnit adaptér i kabel v různých kombinacích a nic nepomohlo...
Na jedněch stránkách jsem našel, že při problému s nabíjením a připojením k PC za to často může MB - MT si bere víc energie než mu dodá kabel/nabíječka. Pak mě napadla oxidace a způsob jak by se z toho servis/prodejce mohl "dostat.

Nejsem moc znalec fyziky, ale jak dlouho od "kontaminace" by mohla nastat oxidace?

Díky
Naposledy upravil(a) mArtinko5MB dne stř 05. bře 2014 14:21:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edituj posledný príspevok !!! viď pravidlá
Samsung Galaxy Nexus
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mArtinko5MB »

Mozno to je iba poskodeny konector usb. To ti povedia po reklamacii :]
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
piggalus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: stř 29. pro 2010 22:35:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od piggalus »

Jinak nez reklamaci nic nezjistis...me se Galaxy Nexus bohuzel odporoucel stejne (nenabijel se, neslo ho pripojit k PC), po prohlidnuti telefonu jsem zjistil, ze USB konektor je uvnitr silne zoxidovany, takze si nedelam iluze, ze nebude oxidace na MB... :-(

tpt
LG G4 Stock ROM Android 6.0
Past: HTC Touch Diamond, HTC Wildfire, Samsung Galaxy S, HTC Evo 3D, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Nexus, LG Nexus 4
Daerek
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 07. lis 2009 18:14:39

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od Daerek »

No právě, podobných příběhů jsem vyčetl mraky. Všechny naprosto stejný scénář. Jeden se pustil do pře se soudním znalcem na své straně a celá anabáze trvala ke dvěma rokům... To bych se na to s prominutím ***.

Proto jsem se snažil vykoumat, v jakém stavu zařízení je. Mimo to, že byl konektor silně zaprášený - to se mi povedlo trochu pročistit (nicméně nepomohlo) jsem neobjevil žádné viditelné vady.. Teď jenom doufám, že jsem tam opravdu nic neprovedl..

Takže si spíš tak sonduju na co by v servisu mohli přijít, když odhlídnu od toho, že se budou chtít vyhnout tomu mi vracet prachy nebo dělat drahou opravu...
Samsung Galaxy Nexus
faldicek
Robot
Příspěvky: 767
Registrován: úte 29. čer 2010 12:27:17
Typ mobilu / ROM: Pixel 3XL
Tablet: Sony Z4 Tablet
Bydliště: Chomutov

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od faldicek »

Pokud budeš posílat na servis, zkus raději VSP Data...

­
Motorola M3888-Nokia3210-Nokia3310-Nokia3100-SE K750i-SE K850i-SE X1 Xperia-Nokia 3109-HTC Desire HD-Galaxy Nexus - Nexus 5
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od preclajsz »

Kluci já mam problém, že mi nefunguje u telefonu reprák a když přijmu hovor, není mě slyšet a ani neslyším, je to třeba dát někam do servisu, nebo si to můžu opravit sám? Je zajímavý, že hudba z přehrávače nehraje, ale když mi někdo volá tak to slyšet je
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mArtinko5MB »

Factory si skúšal ?
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
preclajsz
Robot
Příspěvky: 991
Registrován: sob 25. zář 2010 15:36:14
Typ mobilu / ROM: Nexus 5 16GB - White
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MiBand

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od preclajsz »

Nezkoušel, ale 5 hodin na to se rozhodl, že bude hodnej a bude dál fungovat, naštěstí :D Ale taky řeším problém s nabíjením, čím se nejlíp dostanu ke konektoru, abych ho mohl aspoň trochu očistit? A nejlíp co použít za sprej či tak? Díky
Android family since 1.6 Donut
Huawei P8 GREY
Vyzkoušej Weather Timeline v češtině! >>> https://goo.gl/VshJPA" onclick="window.open(this.href);return false; (pro chyby v překladu mě kontaktuj)
mArtinko5MB
Moderátor
Příspěvky: 2629
Registrován: ned 29. srp 2010 20:53:04
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Bydliště: Svidník
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mArtinko5MB »

Hmm, myslim ze postaci stlaceni vzduch v spreji, predavaju ho kdekolvek v elektre alebo zeleziarstve. Cena okolo 3 EUR( 110kacek)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!
Uživatelský avatar
mrnus
Moderátor
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv 03. lis 2011 11:07:59
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace, nenabíjí, nepřipojí k PC

Příspěvek od mrnus »

Já používám PERMABOND CLEANER na oxidace a pak to samé , ale na odstranění lepidel a zbytků po silikonových lepících pásek na lcd i digitizerů
Odpovědět

Zpět na „Google Galaxy Nexus - Obecná diskuze“