Google Nexus 4 - Obecná diskuzeNexus 4 nefunguje dotyk

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Hadeso
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. úno 2016 18:08:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Mobil 2 / ROM: originál

Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od Hadeso »

Dobrý den,
Mám nexus 4 skoro 3 roky. Včera jsem ho sundal z nabíječky, restartoval se a po naběhnutí jsem zjistil, že téměř nefunguje dotyk. Jen na malých částech displeje a někdy se ovládá „sám“ (strašně rychle se mačká v dolní polovině displeje). Něco podobného mi dělala klávesnice, když jsem do ní vylil vodu :D Ale telefon mi nespadl, nebyl v kontaktu s vodou. Dal jsem ho do továrního nastavení a žádná změna. V PC jde normálně vidět. Problémy s ním nebyly a z ničeho nic tohle. Mechanické poškození nemá žádné. Nerad bych ho vyhodil, staral jsem se o něj, nemá ani škrábanec. Nenapadá někoho nějaké možnost, co vyzkoušet?
Děkuji
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od netineti »

skus nahrat posledný oficiálne vydaný továrenský obraz cez fastboot..
Hadeso
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29. úno 2016 18:08:49
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Mobil 2 / ROM: originál

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od Hadeso »

Mám tam poslední android co jsem dostal (5.1.1). A ještě teda když už ho nějak vypnu, tak po nějaké době se sám zase zapne. Ale zdá se, že už aspoň přestalo to samoovládání :D
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od netineti »

Ak to nie je hardware problém, tak nahratie továrenského obrazu na čisto cez fastboot by to mohlo spraviť..
jarmyl_pytel
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. lis 2013 16:19:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od jarmyl_pytel »

mám podobný problém. malá reakce na dotyk ve středu plochy (při používání naplocho). začal jsem to zjišťovat při psaní textu kdy mi vynechávalo písmeno "T", pak jsem zjistil, že při šoupání oken dochází ke zpomalení zhruba uprostřed plochy. co jsem se dočetl, trpí tím snad polovina vyrobených nexusů 4. je to vada digitizeru a pomůže jen její výměna. většinou se to mění v celku s displejem, protože digitizer je nalepený na lcd a pokusy s horkovzduškou nedopadnou vždy dobře...
jarmyl_pytel
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. lis 2013 16:19:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od jarmyl_pytel »

Tak nakonec to došlo tak daleko, že dotyk přestal fungovat v celém rastru kříže. Objednal jsem si lcd + dotyk za $30, za 3 týdny přišel. Výměna s trochou trpělivosti žádný problém. Měl jsem strach z kvality lcd. Zbytečně.
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Nexus 4 nefunguje dotyk

Příspěvek od Gu$houn* »

Hm, zajímavý, tohle se mi zatím vyhýbá, ale dobré vědět, že se to případně dá vyřešit v domácích podmínkách.

P.
[sntfrmnxs⁴]
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - Obecná diskuze“