Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FWProblém s aktualizací CyanogenMod na verzi CM11 M11

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Malda6
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 30. lis 2011 16:27:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Problém s aktualizací CyanogenMod na verzi CM11 M11

Příspěvek od Malda6 »

Prosím o pomoc zkušenější. Mám Nexus 4 a instalovaný CM.

V Nastavení>Info o telefonu>Aktualizace systému (pozor, nemám tam Aktualizace CyanogenMod, ale Aktualizace systému) mi to hlásí, že mám systém aktuální. Když jsem si stáhnul ten nový CM11 M11 Snapshot, který vyšel včera a zkusil ho nainstalovat přes Recovery, tak mi to zahlásilo: Can´t install this package on top of incompatible data. Please try another package or run a factory reset. Installation aborted.

Zkoušel jsem stahovat i starší verze třeba M10 a i M9 přes Recovery, ale ukázalo mi to stejnou hlášku jako u té M11.

Původní CyanogenMod jsem instaloval přes installer na oficiálních stránkách asi před týdnem. Možná by mohlo mít vliv to, že jsem ho původně neinstaloval přes Recovery, ale právě přes ten installer, protože když jsem brouzdal na netu, většina v nastavení má přímo Aktualizace CyanogenMod. To mě trochu mate. Poradí někdo co s tím? Rád bych měl také tu aktuální verzi. Děkuji
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Problém s aktualizací CyanogenMod na verzi CM11 M11

Příspěvek od Gu$houn* »

Zkontroloval bych si, že mám poslední verzi recovery /TWRP 2.8.0.1 etc .../, pokud nemáš, stáhni si Flashify z playstoru a přes něj stáhni a flashni poslední verzi recovery /doporučuji TWRP/.


Udělal bych si nandroid zálohu přes recovery.


Pokud je to opravdu CM, tak bych udělal wipe//system/cache/dalvik a pak nainstaloval CM M11 + gapps /pokud od PA, tak 8/10/ + případně kernel.
Tím, že uděláš wipe//system, tak ti nebude mít co zarazit tu instalaci a musí to projít, pokud to potom nenaběhne, musíš udělat buď factory reset, nebo vrátit nandroid zálohu. Jiná cesta není.

P.

// co dělají jednotlivé wipe si v případě zájmu/nevědomosti můžeš přečíst zde ... http://androidforum.cz/post808951.html#p808951
Malda6
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 30. lis 2011 16:27:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: Problém s aktualizací CyanogenMod na verzi CM11 M11

Příspěvek od Malda6 »

A hotovo. Stáhnul jsem Flashify a poté aktuální TWRP, musel jsem sice provézt Factory reset, ale poté to bylo bez problémů. V telefonu jsem předtím nic důležitého neměl, takže si teď budu muset chvíli hrát, což mi zas tak nevadí, ale je to...

Díky, jsi genius.. :clap:
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Problém s aktualizací CyanogenMod na verzi CM11 M11

Příspěvek od Gu$houn* »

A to já zase jo ... :D

Tak pokud ti nevadila ztráta aplikací, tak jsi mohl rovnou udělat wipe//system/data/cache/dalvik, čímž bys to vyčistil úplně celý rovnou, ale bacha, abys měl potom v telefonu aspoň nějaký zip s ROMkou, jinak si přiděláš práci. Ale na druhou stranu, co jsem už viděl za situace, tak zrušit flashováním Nexus není jen tak, takže se není čeho bát ... ;)

P.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FW“