Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FWCarbon Rom Nexus 4

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Moongose
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. říj 2014 17:32:24
Typ mobilu / ROM: MAKO Carbon a PA

Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Moongose »

Zdarec,
jak už název napovídá mám problém s carbon rom na nexus4 (mako), konkrétně po update posledních 3 verzí mi telefon zprasečí barvy a display se zobrazuje jen na horní polovině, popř na horní polovině 2x jako 2 displaye vedle sebe. Před instalací rom sem přes TWRP udělal wipe cache, dalvik, system, data + factory reset.
Pokud tu je někdo z uživatelů carbon rom písněte ať vím jestli je chyba u mě nebo v romce. (tedka jedu na carbonu z července a ten mi jede, všechno jsou androidy 4.4.4)
Díky za odpověd
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

Zkusil jsi tu ROMku stáhnout znovu, jestli není špatný download, potažmo zkontrolovat md5? Co kernel, používáš pořád stejný? Pak mě ještě napadá, pokud používáš custom kernel, zkusit to bez něj, pokud používáš stock, co je k ROMce, tak si udělej zálohu a flashi pomocí Flashify soubor boot.img ze zipu té ROMky, co blbne, pokud to pak půjde, je to v ROMce, pokud to nepůjde, je to v kernelu. Co ostatní na xda, jede jim?

P.
[sntfrmnxs4]
Moongose
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. říj 2014 17:32:24
Typ mobilu / ROM: MAKO Carbon a PA

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Moongose »

Nejenom že jsem romku stáhnul znovu, dokonce sem zkoušel i starší verze. Jinak kernel mám stock z romky (myslim že tam je slim kernel).
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

Tak zkus stáhnout Flashify z playstoru a flashnout ten boot.img z nové verze, pokud ti to potom nepůjde, je to kernelem v nové verzi, pokud půjde, je to nějakou fíčurou v ROMce ... když mi sem pošleš link na tu konkrétní verzi, která ti nejede, zkusím to v noci dát na dualboot, jestli to půjde ...

P.
[sntfrmnxs4]
Moongose
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. říj 2014 17:32:24
Typ mobilu / ROM: MAKO Carbon a PA

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Moongose »

Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

NíFain, dej mi půl hodiny a uvidíme. Předem uvádím, že budu flashovat pouze ROMku, žádné gapps ani kernel, pokud to půjde, přidám gapps.

P.
[sntfrmnxs4]

// hm, tak jsem začal stahovat a jede to cca 30KBps, takže to vidím až na ráno ...

// tak po prvním bootu přesně, jak jsi říkal, půlka obrazovky fialová, zbytek nic, což je zvláštní, že ten screen vypadá úplně jinak:
Spoiler:
Obrázek
// když jsem flashnul custom kernel /jolie belle 2.4.0/, tak to naběhlo v pohodě:
Spoiler:
Obrázek
// ještě zkusím znovu čistou instalaci a jenom dvojí restart, co to udělá, pokud to bude pořád blbý, je to kernelem.

// tak je to kernelem, čistá instalace, po které jsem navíc ještě provedl factory reset, několik restartů a nic, takže si k tomu flashni nějaký jiný kernel a budeš v klidu.
Moongose
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. říj 2014 17:32:24
Typ mobilu / ROM: MAKO Carbon a PA

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Moongose »

díky
zpavelka
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. bře 2013 9:51:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Stock

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od zpavelka »

zdravím,

mám ten stejný problém, akorát že nevím jak flashnout jiný kernel, dělal jsem vše pře NRT a přes něj se mi nedaří vratit se k ofiko verzi.
pomůžete ?

díky
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

K jaký origo verzi? Cos přesně dělal v NRT?

P.
zpavelka
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. bře 2013 9:51:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Stock

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od zpavelka »

Zdravím,

no pokoušel jsem se v NRT vrátit ke stock rom ( back to stock -soft bricked ( bootlop ), ale po stažení image mi to vyhodilu chybu, že nebylo zařízení nalezeno ( ovladače jsem přeinstaloval ).
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

I tak je jistě problém s ovladači, nejsou to ty správný. Stáhneš je tady, trik je v tom, jak to tam autor píše, že musíš dát aktualizovat ovladač, potom dáš vyhledat ovladač v počítači, potom vybrat ovladač ze seznamu a pak z disku a najít složku, kam sis ho stáhnul. Pak by to mělo jít. Jo a doporučil bych si ty factory image stahovat sám ze stránek google.

P.
[sntfrmnxs4]
zpavelka
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. bře 2013 9:51:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Stock

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od zpavelka »

tak už fakt nevím co dělám blbě - každopádně nevím kde mám dát aktualizovat ovladače, když je můžu v NRT jenom odinstalovat a pak následně nainstalovat nový. ( zkusil jsem to ještě jednou. A ani ostatní kroky o kterých píšeš netuším kde bereš. ještě hlubší popis té reinstalace ovladačů už asi není co ? (anglicky taky nijak zvlášť neumím )

Každopádně díky moc za jakoukoli detailnější informaci.....
Uživatelský avatar
Gu$houn*
Droid
Příspěvky: 2682
Registrován: pon 06. pro 2010 23:19:34
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a stock + root
Mobil 2 / ROM: Pixel 3a stock / OP5 [6/64] stock + root
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed
Bydliště: Praha 69

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od Gu$houn* »

Upřímně, vyser se na NRT a zapoj logiku, ovladače jsou nainstalovaný v systému, předpokládám, že budeš mít asi windows, takže "ovládací panely >> správce zařízení >> najít mobil /buď to bude nexus 4 nebo něco jako android device/ >> pravý tlačítko >> aktualizovat ovladač >> dále dle návodu", potom to musí jít, NRT jsem nikdy nepoužíval, tak nevím, co je kde třeba. Ideální cesta by byla, když by sis tady z fóra ze sekce návody nainstaloval adb, sám si ze stránek googlu stáhnul factory image, dvakrát rozbalíš, obsah složky zkopíruješ tam, kam jsi to nainstaloval, spustíš flash-all.bat, připojíš telefon spuštěný v bootloaderu a musí to jet ... jenom dneska tenhle popis píšu potřetí, asi si to budu muset dát do podpisu, ušetří mi to plno času ...

P.
[sntfrmnxs4]
zpavelka
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05. bře 2013 9:51:17
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Stock

Re: Carbon Rom Nexus 4

Příspěvek od zpavelka »

zdarec,

promiň za mou infantilitu, teď sem pochopil, co jsi tím myslel, akorát že jsem na to šel zkrz ten NRT .
Každopádně žádný posun - dle tvého návodu mám ovladače aktuální.
Co se týká tvého navrhnutého postupu, tak mám asi taky problém s tím dostat se do bootloaderu ( když mačkám power tlačítko a hlasitost při nabíhání loga carbonu tak to jenom zavrní a zhasne ) no a pak to znovu naběhne stejně blbě.

Ještě jednou prosím o pomoc, jinak už stím někam zajdu...
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 4 - ROM/ROOT/FW“