Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyExterní baterka

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Eso Rimmer
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr MAXX + Sharp Galapagos 003SH
Rom: stock 4.1.2

Externí baterka

Příspěvek od Eso Rimmer » sob 21. kvě 2011 13:55:14

Jelikož jsem byl po zemětřesení několik dní bez elektriky a jediná možnost jak si nabít mobil bylo vystát si hodinu a půl dlouhou frontu a pak zhruba stejnou dobu čekat na dobití, tak jsem pojal myšlenku, že bych si mohl udělat záložní nabíječku z akumulátorů, co používám do RC aut.

Baterky do RC aut ale obvykle mívají napětí kolem 7,4V, takže bylo potřeba nějak snížit napětí. To jsem vyřešil koupí http://www.dealextreme.com/p/hobbywing- ... ubec-15149 Na vstup se může připojit zdroj napětí 5 - 23V a na výstupu z toho leze 5 nebo 6V, podle toho co si zvolíte. Max trvalé zatížení 3A.

Baterka může být v podstatě jakákoliv, já mám konkrétně Yeah Racing Li-Po 7.4V 5200mAh.

Délka: 137mm
Šířka: 46mm
Výška: 25mm
Hmotnost: 290g

V tomto případě je výhoda lipo v tom, že má menší hmotnost, než NiMH, ale oproti NiMH je dražší a nesmí se vybít pod cca 3V na článek (tzn. cca 6V u dvoučlánku). To se dá pořešit buď tím, že člověk ví, kolik z baterky může vycucat a nebo se dá pořídit alarm, který při poklesu napětí na nebezpečnou úroveň začne pípat http://www.dealextreme.com/p/11-1v-batt ... pter-35609 a nebo ukazatel napětí http://www.dealextreme.com/p/digital-mu ... dels-20024

No a tady je prozatímní výsledek:
http://i55.tinypic.com/1zldjbd.jpg

Hlásič nemám ke kabelu připojený, protože nepočítám, že bych to vybíjel na doraz. Pro orientaci stačí, když ho připojím ručně zvlášť. Vzhledem k tomu, že baterka je 5200mAh 7,4V a v telefonu je baterka 1400mAh 3,7V, tak odhaduji, že by to mělo vystačit minálně na 4 plná nabití, nejspíš ale i víc. Na jednu stranu tam bude nějaká ztráta při převodu napětí, ale zase baterka má napětí dvojnásobné. Budu muset udělat alespoň jedno zkušební nabití do plna, abych mohl vyčíst kolik mAh se na to jedno nabití reálně spotřebuje. Každopádně mám ještě další dvě 3600mAh baterky, takže bych měl s mobilem, foťákem a dalšími zařízeními nabíjenými přes USB, několik dní vydržet. Jen škoda, že jsem to neměl hotové už když jsem to potřeboval. Teď už taková situace určitě nenastane.

Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!

sethxp
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Re: Externí baterka

Příspěvek od sethxp » sob 21. kvě 2011 17:04:54

Hura, konecne spravny geekovsky prispevek ktery ma smysl ( a ne ty co si koupi na ebay stejne velkou baterii s "dvojnasobnou" kapacitou, teda mysli ze koupily)
Davam velke + za pekne vyreseni a realizovani napadu, jeste doladit a je z toho super DIY external battery pack.
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

Autor tohoto vlákna
Eso Rimmer
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Motorola Razr MAXX + Sharp Galapagos 003SH
Rom: stock 4.1.2

Příspěvek od Eso Rimmer » ned 22. kvě 2011 13:30:17

Takže dneska jsem nechal mobil Sharp 003SH vybít tak, aby se sám vypnul a pak ho nechal nabít.

V mobilu je baterka 1390mAh. Na USB kabelu mám spojené dva datové piny, protože by to údajně mělo urychlit nabíjení u mobilů, které s tím počítají. Nabití mi trvalo zhruba 2,5h a u Milestone, která má stejně velkou baterku trvá nabíjení kratší dobu, takže Sharp asi rychlonabíjení nepodporuje.

Když jsem si záložní akumulátor dobil, tak mi nabíječka ukázala, že z něj bylo vybito 1200mAh, což je o 200mAh míň než jakou kapacitu by baterka mobilu měla mít. Nevím, ale asi to bude tím, že Sharp se vypne dřív, než je úplně vybitý, aby nedošlo k výpadku proudu při vypínání.

Každopádně jestli je těch 1200mAh pro plné nabití platných, tak mi to s tou 5200mAh baterkou dává zhruba 4,3 plných nabití. Až se mi vybije Milestone, tak zkusím to samé ještě s ní abych měl srovnání jak rychle se nabije a kolik mAh si to ze záložní baterky vezme.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!

BeNiSh
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: lenovo IdeaPhone S750
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BeNiSh » pon 30. kvě 2011 10:19:28

myslim, ze zapominas na Murphyho zakon schvalnosti... ten funguje spolehlive. priste se ti takova situace stane az takhle zalozni nebude nabita, protoze pul roku sis na ni ani nevzpomnel a pak kdyz nebude nekolikadenni prisun energie, tak ti stejne nezbude nez cekat a nebo se kouknout po nejakym solarnim reseni. jo leda bys tenhle blok pripojil na nejakej solar, co to bude nekonecne pridobijet :mrgreen: :ugeek:
[ Mcz & T-M ] :: lenovo IdeaPhone S750 andreaROM-160130 @ 4.2.2 :: Verbatim 8GB μSDHC (c10)

jumpersimon
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jumpersimon » ned 19. čer 2011 10:05:54

Jsem línej zakládat nový téma.Pojedu na dovolenou tak si dělám nabíječku.Rozmýšlím se z čeho tak se chci zeptat kolik Voltů může být na nabíjení minimálně a kolik maximálně.V USB jsem naměřil 5,12.Bude stačit 4V(přesněji 4,05 :D ) ??Nebo raději 5,4(jestli to nebude moc).
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.

DirtyKing
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5T
Rom: Stock

Příspěvek od DirtyKing » ned 19. čer 2011 10:43:54

Nejlepší by bylo koupit power pack + nabíjecí AA, jak to mám vyřešené já.

Kód: Vybrat vše

http://www.led4est.eu/Pouzdro_na_4_tuzkove_baterie_s_vystupem_USB_(id-BH341USB).html?ItemIdx=8&lang=CS

jumpersimon
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jumpersimon » ned 19. čer 2011 11:32:15

No něco takového si právě vyrábím.Testoval jsem starou nokii,to napětí bez problému.Pak jsem zkusil baterku 7V 24AH a nokia no zvládla ale na mobilu to testovat nebudu.
No moje sestavení je 4 AA nabíjecí baterky 2800mAh.Ještě připájet USB a jdu testovat.Potom v tescu koupit dvě solární světýlka a bude hotovo.
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.

niky79
Androiďák!
Reputace: 1

Příspěvek od niky79 » čtv 21. úno 2013 10:14:23

DirtyKing píše:Nejlepší by bylo koupit power pack + nabíjecí AA, jak to mám vyřešené já.

http://www.led4est.eu/Pouzdro_na_4_tuzkove_baterie_s_vystupem_USB_(id-BH341USB).html?ItemIdx=8&lang=CS
Ja mam uplne stejnou krabicku, ale od jineho obchodu, a nabijeci akumulatory tam proste nefunguji - alkalicke (4x1.5V) ano.

Setenx
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli

Příspěvek od Setenx » úte 19. bře 2013 11:42:35

Odišiel mi display na staršiom mobile, ku ktoremu mam 2 LI-ION baterky. Tak som premyšlal, či by sa nedali nejak znovuvyužiť. Napriklad dakym konvertorom z 3.8 na 5V aby som tym mohol dobyjať Androida v nudzi. Dam tie baterky dobyt v starom mobile a na novom vybyjem. Nestretol sa s niekto s takym dakym konvertorom?
To z linku hore je od 5.5+ Volta.
Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.

jeremyst
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperie

Příspěvek od jeremyst » úte 26. bře 2013 12:46:06

Jestli mohu přispět. Používám vykuchané články z baterií do notebooků. Dají se sehnat bez problémů po pc servisech. Používám je i do LED svítilen, nebo do akuvrtačky, apod...

Jsou tam typy 18650 mají 3,6v a provedení je li-ion většinou kolem 2000mA. Takové větší tužkovky.
Z toho vyberu funkční články a poskládám baterii. Většinou s tím napájím netbook, dost se prodlouží výdrž.
5 kusů do série mi dá akorát 18 až 19V při 2000mA, když je článků víc tak se to dá seskládat např 5S2P na 4000mA nebo 5S3P na 6000mA a tak dále.

Stačí k tomu přihodit regulátor z dealextreme jak se píše v prvním příspěvku a není problém nabíjet cokoli dalšího.

Co se týče nabíjení, používám G.T.Power z hobbykingu, nebo se dá použít nějaká Turnigy apod.
Případně to nabíjet přímo z trafa malým proudem! nebo solárním článkem.

Šikovný člověk si s tím může pěkně vyhrát

jeremyst
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: xperie

Příspěvek od jeremyst » úte 26. bře 2013 12:47:34

co třeba tohle?

[url]http://www.ebay.com/itm/DC-DC-5V-1-5A-Volt-Voltage-Regulator-Convert-Step-up-USB-Power-Module-IN-1-5V-/370783984623?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5654729bef[/url]
Setenx píše:Odišiel mi display na staršiom mobile, ku ktoremu mam 2 LI-ION baterky. Tak som premyšlal, či by sa nedali nejak znovuvyužiť. Napriklad dakym konvertorom z 3.8 na 5V aby som tym mohol dobyjať Androida v nudzi. Dam tie baterky dobyt v starom mobile a na novom vybyjem. Nestretol sa s niekto s takym dakym konvertorom?
To z linku hore je od 5.5+ Volta.

S.M-A-RT
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML
Tablet: ASUS ZenPad 8.0 Z380C

Příspěvek od S.M-A-RT » sob 30. bře 2013 20:48:38

Bez problému to jde použít, problém je však s hlídáním napětí. Jakmile se dostaneš na nízkou úroveň, baterie jde rychle do pryč. Jsou dvě možnosti, buď udělat LED upozornění na nízké napětí (což sice umožní cucat dál baterie, ale zase na úkor životnosti), nebo pomocí pár součástek obvod na odpojení baterie při poklesu napětí a k tomu případně bypass vypínač.

Setenx
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli

Příspěvek od Setenx » ned 31. bře 2013 7:45:54

Objavilo sa niekto niečo take v obchodoch? Čosi v štyle zapojim, dam do krabičky a mam?
Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.

Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“