Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyAktivni pouzivani X dobijeni

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MATY-CZ
Nové Androidě
Reputace: 0

Aktivni pouzivani X dobijeni

Příspěvek od MATY-CZ » úte 04. lis 2014 3:59:18

Zatim jsem podobne tema nenasel tak si dovolim zalozit vlakno.

Kladu si otazku co je setrnejsi k dnesnim akumulatorum pri aktivnim pouzivani zarizeni, pokud je zde moznost uplneho, nebo castecneho staleho zdroje napajeni. Predevsim jak moc aku vybijet v kontextu s poctem cyklu nabijeni. Dobijet vzdy hned jak je to mozne a pokud to jde udrzovat aku spise vice, nebo zcela nabite a zarizeni nechavat na zdroji napajeni (nabijeni)? Nebo akumulatory spise nechat vice vybit a pak teprve pripojit na zdroj? A po dobiti odpojovat ci neodpojovat pokud je zarizeni pouzivano?

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: Aktivni pouzivani X dobijeni

Příspěvek od LivArt » úte 04. lis 2014 7:58:11

Moc to řešíš, prostě nabíjej, když můžeš.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: -7
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » úte 04. lis 2014 8:13:04

Ja vybijim pokud mozno do nuly nebo jednoho procenta a pak nabijim do sta procent. Vetsinou mi to vyjde, ze nabijim pres noc. Snazim se vyhybat tomu, abych nabijel pouze castecne (ne doplna).

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 04. lis 2014 8:24:57

Tak to tý baterce dáváš slušně zabrat. Když už chceš jet celý cykly, tak vybíjej jen do cca 20%. Ale té baterce je naprosto jedno, jestli ji do plna nabiješ nebo ne.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

dvzd

Příspěvek od dvzd » úte 04. lis 2014 14:23:50

To že se baterie dostane na nulu, neznamená, že je vybitá, stále je ještě dost nabitá, akorát se automaticky vypne mobil, aby se baterie nevybila ještě více a ochrání se tak před vybíjením pod bezpečnou mez. Nechávat si odstup 20 % je zbytečné. Výrobci vědí moc dobře, při jakém stavu baterie nechat telefon automaticky vypnout. Kdyby chtěli nechávat v baterii před automatickým vypnutím mobilu o 20 % víc, tak to tak rovnou naprogramují. Takže rozhodně bych se nebál vybíjet baterii do nuly, nemůže ji to poškodit. Stejným způsobem je řešeno případné přebíjení, automatika prostě při dosažení nastaveného 100 % nabití nabíječku odstaví, kdyby výrobci chtěli nabíjet baterii méně, tak to tak rovnou naprogramují. Není třeba to hlídat, automatika udělá vše za nás.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 04. lis 2014 16:08:09

kdyby to, co píšeš, byla pravda vždycky, tak by bylo o pár mrtvých tabletů a telefonů méně. Ale jelikož to většina (zpravidla čínských a no-name) výrobců zanedbává (honí se výdrž na baterii), často to u takových věcí končí smrtí, protože přístroj už ani není schopen baterku detekovat (moc malý napětí). Navíc k nejvyššímu opotřebení baterie dochází právě při provozu ve skoro vybitém stavu.

dvzd

Příspěvek od dvzd » úte 04. lis 2014 17:08:16

Co to je "skoro vybitý stav"? To je relativní pojem. I když mobil ukazuje, že baterie je vybitá a má 0 %, tak ve skutečnosti vybitá není, je jen nabitá pod určitou výrobcem stanovenou mez (0 %). A i tahle mez je ještě dostatečně bezpečná a nedochází k žádnému nadměrnému opotřebení baterie. Baterii by nejvíc opotřebilo, kdyby se takto málo nabitá strčila na pár měsíců do šuplíku a nepoužívala, protože by se samovybíjením vybila hluboko pod tuto bezpečnou mez. Při aktivním používání baterie se žádná procenta hlídat nemusejí, automatika se o vše postará, při poklesu nabití na určitou mez je mobil automaticky vypnut, aby nedocházelo k dalšímu vybíjení, přebíjení baterie také není možné, nabíječka automaticky přestane nabíjet při dosažení výrobcem stanovené meze nabití (100 %). Člověk se nemusí o žádná procenta starat, baterii lze používat do automatického vypnutí mobilu a nabíjet do automatické vypnutí nabíječky, automatika vše ohlídá za něj. To že by se neměla baterie vybíjet přeba pod 20 % nebo pod 40 % a nabíjet třeba nad 60 % nebo nad 80 % jsou neopodstatněné pověry.

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » úte 04. lis 2014 18:42:59

Prosím tě precti si něco o baterii co máš vlastně v telefonu a pak tady mel blbosti http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Lithium- ... l%C3%A1tor

Datluju Phatabletem 8-)
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 08. lis 2014 8:20:56

Jsou tam sice také ty nereálné bludy a pověry o vybíjení do 50 %, ale jedna konkrétní informace krásně potvrzuje, to co jsem psal. :lol:
Vadí jí úplné vybití. Když se dostane pod napětí 2,8 V, je velmi těžké ji znovu „oživit“.
Schválně jsem se podíval na napětí baterie při různých stupněch nabití a ani při 1% neklesne napětí pod 3,5 V, takže je zbytečné se bát vybití, tedy že by napětí kleslo až na 2,8 V, výrobci to mají dostatečně ošetřené a vypínají mobil automaticky při poklesu napětí pod 3,5 V. ;)
Spoiler:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Libb
Moderátor
Reputace: 130
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libb » pon 17. lis 2014 10:19:59

Moc to řešíte. Přesně to poví asi jedině výrobce, ale u normálních značek bude platit, že rozsah 0-100% je vlastně výseč nějakého stavu. Mobil se vypne, když baterka zareportuje, že končí, ale ve skutečnosti v ní ještě nějaká šťáva je. Průšvih je, pokud se takto vypnutý mobil snažíte zapnout a ještě jednou si zavolat, tím se dostáváte pod tu výrobcem určenou mez. Všimněte si, že když dáte na nabíječku baterii nad asi 95%, tak se stejně nabíjet nezačne.

Osobně používám Qi nabíjení a u mé bývalé S4 jsem se po asi roce fakt bezohledného zacházení (nabíjím jak se mi zachce, při 20% nebo při 80%, prostě to položím na nabíječku skoro vždy) dostal na mírně menší kapacitu. Nová baterka stojí pod 500 Kč, to mně nestojí pomalu ani za čas strávený psaním tohoto příspěvku.

Jediná rada, kterou bych asi dal: kupujte přístroje s uživatelsky vyměnitelnou baterií a pokud je potřeba, kupte si náhradní baterku na cesty. Já mám k S5 dokonce i s externí nabíječkou, což je ideální. Jedna baterka je v mobilu a druhá se někde nabíjí.
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Black 512GB
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD

Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“