Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyautonabíječka + navigace

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Fucza
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia P
Mobil 2 / ROM: tablet ASUS Easy Pad

autonabíječka + navigace

Příspěvek od Fucza » úte 18. srp 2015 13:12:54

Zdravím.
Měl jsem asi naivní představu, že využiju navigaci v mobilu v autě. Do mé Xperie P jsem nainstaloval Navigator (free mapy z OSM). Protože bez nabíjení to vydrží navigovat maximálně hodině do úplného vybytí, zakoupil jsem si i autonabíječku a držák v jednom (http://www.suntech.cz/produkt/209171-me ... martphony/). K mému překvapení se sice telefon nabíjí, ale míň než se baterie spotřebovává používáním navigace. Tak s tímto vydrží tak hodinu a půl až 2. Takže je to k nepoužití. Alespoň, kdyby to dodávalo tolik, kolik to spotřebuje a bylo to šul nul. V čem je kromě baterie telefonu největší slabina? V autobaterii nebo v té nabíječce?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: autonabíječka + navigace

Příspěvek od ludekbrno » úte 18. srp 2015 13:34:45

Problém je v nabíječce, případně v kabelu. Pro provoz navigace je vhodná nabíječka raději 2A a co nejkratší kablík. Ale taky pozor na to, že když dáš telefon za okno a praží ti na něj slunce a k tomu jede navigace, rychle se baterie ohřeje třeba na 50°C. A v takovém stavu telefon nabíjení omezuje, aby nedošlo k poškození baterie.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

rikardoso
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Samsung A71-64GB SD - A10 -Vodafone

Re: autonabíječka + navigace

Příspěvek od rikardoso » úte 18. srp 2015 14:01:11

Problém bude v nabíječce.Nikde jsem neviděl,kolik dává ampér,je tam napsáno jen kolik dávají dva usb.A jestli dává jako oni 1A ,tak je to málo,minimum je 2A.Já koupil 3 ampérovou a při spuštěné navigaci jasně vidím,že se mi telefon nabíjí do 100% a to mám i dlouhý kabel.
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“