Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyNeprimerane vybijanie baterie

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo S60

Neprimerane vybijanie baterie

Příspěvek od Lubeno » pon 11. led 2016 20:18:07

Zdravim, chcem sa informovat popripade ak by ste mi vedeli poradit pri mojom probleme
Mam Lenovo S60 s androidom 5.0.2. a najnovsou aktualizaciou (uvadzam v pripade ak je to podstatne) telefon mam necele dva mesiace, spociatku som nizsie spomenuty problem neregistroval a nemal, zacalo to asi pred tyzdnom.
O co ide: v poslednych dnoch som si vsimol ze bateria sa nejak rychlejsie vybija, napriklad vecer ked idem spat mam dajme tomu 80% a rano ked sa zobudim tak je aj o 5% menej, pri tom cez noc sa s telefonom nic nerobi, je v spankovom rezime s vypnutou obrazovkou, myslim ze predtym sa to nestavalo, ak cez noc kleslo tak maximalne o 1%
Dalej napriklad aj pri len beznom surfovani alebo napriklad citani tohoto fora badam pokles 1% kazdch cca 4-5 minut co sa predtym myslim tiez nedialo tak rychlo.
Aj dnes napriklad som si vsimol ze len pri beznom browsovani po forach a facebooku (cez wifi) baterka klesla za 2 hodiny o 30% zo 70-ich na 40% - je toto normalne? Ved to vychadza pri nepretrzitej takejto cinnosti vydrz len nieco cez 6 hodin!!! To sa mi moc nepozdava
Jas mam asi na 20%, zbytocnosti povypinane, mob.data nepouzivam vobec, telefon nabijam cca pri 30-25% teda ho nenechavam zbytocne vyšťaviť, proste vsetky nastavenia su ako predtym, z nicoho nic ta baterka proste sa zacala ocividne rychlejsie vybijat a to opakujem telefon ma necele 2 mesiace bol kupovany novy od operatora.
Neviete cim to moze byt? Sestra ma presne taky isty telefon a jej to nejde tak rychlo dole.
Nainstaloval som aj appku Battery doctor a ta mi ukazuje zdravie baterie "dobre" a napatie 3,8V, teplotu cca 30-33°C
Vie mi niekto poradit / podat info co s tym?

Vojta_L
Robot
Reputace: 20
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Neprimerane vybijanie baterie

Příspěvek od Vojta_L » pon 11. led 2016 23:16:37

Po instalaci té nejnovější aktualizace byla provedena obnova do továrního nastavení?

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » pon 11. led 2016 23:48:12

Nie, pisalo ze nie je potrebna...5.0.2. tam bola od novoty, nerobil som upgrade zo 4.4-ky len tu 5.0.2-ku som dal aktualizovat a tam to po mne nic rake nechcelo
No aj tak ta aktualizacia prebehla uz davnejsie, po nej to bolo asi 2 tyzdne v poriadku, az potom to zacalo z nicoho nic
Moze to mat nejaky suvis s tym ze minuly tyzden som dal tomu telefonu trocha zabrat a tri/styri dni som ho pouzival kazdu chvilu a kazdy den som ho vybil na tych cca 25% a cez noc potom dobil? Ze proste som ho vyšťavil behom 8-9 hodin hranim hier a podobne? Zeby ta baterka dostala moc zabrat a mierne "skolabovala"

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » úte 12. led 2016 20:46:23

Mam teda skusit ten tovarny reset?
Moze to byt v tom?
A pomoze to vobec teraz uz asi po tyzdni odkedy to cele zacalo, alebo je jedno po akej dobe sa reset vykona a zafunguje to? Ci uz je to zbytocne?

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.11

Příspěvek od wallin » stř 13. led 2016 1:30:41

ahoj,
obecně, pokud se dělá "velká" aktualizace systému, doporučuje se uděat obnovu továrního nastavení. Řeší to spousty problémů - mimo jiné battery drain.
Není se čeho bát, do PC si ulož všechny fotky, videa, filmy, hudbu atd - protože se ti VŠE smaže, dále pomocí nástroje (který bude někde v nastavení - záloha a reset) zálohuj telefon a proveď factory reset.

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » stř 13. led 2016 7:13:55

Okej takze by to malo pomoct aj ked aktualizacia bola robena asi pred tromi tyzdnami? Nie je este neskoro?

wallin
Robot

Příspěvek od wallin » stř 13. led 2016 14:46:08

Měl si ji udělat hned potom.

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » stř 13. led 2016 14:55:37

Teraz uz to nepomoze?

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 13. led 2016 16:36:27

Mělo by to pomoct
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » sob 16. led 2016 1:56:27

Tak, priatelia, tovarensky reset nepomohol. Problem pretrvava aj nadalej
Ma niekto este nejaku radu/znalost v com moze byt zavada?

wallin
Robot

Příspěvek od wallin » sob 16. led 2016 5:31:24

ale jistě
* zauvažuj, jakou poslední app si instaloval před tím, než ti "problém začal". Začni její odinstalací
* dále v nastavení - synchronizace se podívej, jaké služby ti běží na pozadí a nepotřebné vypni
* když už budeš v nastavení, tak v napájení, používání baterie (u Lenova se to bude asi jmenovat jinak, ale určitě víš, co myslím) se podívej, co ti baterii spotřebovává nejvíce

no a pak je tady i možnost, ze aktualizace se Lenovu příliš nepovedla a je vyšší spotřeba, viz
https://www.google.com/webhp?sourceid=c ... tery+drain

Autor tohoto vlákna
Lubeno
Nové Androidě

Příspěvek od Lubeno » sob 16. led 2016 13:05:15

No jedine rozumne vysvetlenie je nepodarena aktualizacia, pretoze :
*vcera som urobil factory reset a teda telefon je cisty, nestahoval som ziadne aplikacie a ani predtym ked sa problem zacal prejavovat tak to bolo dlho dlho po instalacii poslednej aplikacie proste z nicoho nic, ani ziadne zbytocne procesy nebezia na pozadi, nejde mi to vobec do hlavy, uz som pozeral vsetko mozne, aplikacie ktore su spustene, statistiku co zerie baterku, aj nejake appky som stiahol na power managent a proste nic podozrive, vsetko sa javi byt okej...
*Takze to vyzera na tu nepodarenu aktualizaciu, ALE CO MI JE ZASE DIVNE, SESTRA MA TEN ISTY TELEFON, NAINSTALOVANE TIE ISTE AKTUALIZACIE A ONA TENTO PROBLEM NEMA!!!
*Da sa nejak urobit downgrade na starsiu verziu aktualizacii?
*Popripade neviete ci je android 6.0 marshmallow dostupny aj na Lenovo S60? Co som pozeral clanky tak to su par mesiacov stare kde pisu len o tom ze sa ocakava, ale nikde som nenasiel oficialne potvrdenie...
*aj ked som nasiel na nete stranky kde je k dispozicii na stiahnutie a napisany postup instalacie marshmallowa na moj telefon, ale neviem ci tomu mam verit, ci to je oficial a ci to bude fungovat...nie ze to tam nainstalujem a telefonu dr*ne z toho a nepojde

Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“