Akumulátory (interní i externí) a nabíječkyNový kabel a baterka

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
aldik7
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000

Nový kabel a baterka

Příspěvek od aldik7 » pon 17. dub 2017 14:57:07

Před pár dny jsem si pořídil nový kabel a baterku do telefonu, baterka už má nějakou dobu slabší výdrž a s kabelem/ telefonem během nabíjení bylo nutné radši vůbec nehýbat, protože jinak se nabíjení přerušilo.
Ale teď nevím, co je špatné.. kde bude chyba- nechal jsem telefon jak s novou baterkou, tak i se starou, ovšem vždy s novým kabelem celou noc v nabíječce a ráno zjistím, že se prakticky nic nenabilo. Zkusil jsem použít i nabíječku s původním kabelem od druhého telefonu v rodině (taky Lenovo) a nabíjení ok.
Když tam vrátím starou baterku a nabíjím starým kabelem i nabíječkou, tak se nabije relativně rychle takže v nabíječce asi problém nebude.

Jde o tenhle kabel https://www.czc.cz/belkin-usb-2-0-kabel ... 50/produkt Recenze jsou sice pozitivní, ale je možné že třeba není kompatibilní s Lenovem? Nebo třeba si nerozumí plně v kombinaci s nabíječkou od Lenova? Netuším kde je problém.. Jestli mám zavčasu bez vysvětlování ve 14ti denní lhůtě vrátit kabel, baterku, či obojí.. (byť reklamace vadných kusů by snad neměl být problém).

A taky teď telefon jsem nechal nabíjet určitou dobu (pár hodin), nabíječka od druhého telefonu, nový kabel a seklo se to nějak na 51% a dál se tomu nechce. Nevím, zda jsem jen nedočkavý nebo.. Tipuji to asi na nový kabel, nemusí být vadný, ale něco je špatně...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nový kabel a baterka

Příspěvek od ludekbrno » pon 17. dub 2017 15:02:29

Problém bych hledal spíš v baterce. Co je zač, to asi nebude originální, že?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
aldik7
Nové Androidě

Příspěvek od aldik7 » pon 17. dub 2017 15:09:50

Ta nová? No leda, že by CZC.cz neprodávali orig. baterie, i když v popisu to píšou- https://www.czc.cz/lenovo-baterie-bl242 ... 16/produkt (a datum výroby na baterii je 2016 12 02. Jestli se to čte úplně odzadu, tak 2.12.2016, což je v podstatě nová a nikde dlouho neležela.

Aktuálně nabíjím s druhou nabíječkou od druhého Lenova a zdá se, že vše funguje. I s novou baterkou, teda aspon zatím procenta stoupají nahoru.

Autor tohoto vlákna
aldik7
Nové Androidě

Příspěvek od aldik7 » pon 17. dub 2017 18:47:14

Tak s tím kabelem a nabíječkou z druhého Lenova se to nabilo doplna, takže úspěch. V baterce to tedy těžko bude asi. A jelikož stávající nabíječka od tohodle founu se starým kabelem starou baterku dobíjela v pohodě, tak to vidím asi na vrácení nového kabelu a koupi jiného.. Což mě napadá, zda to byl vadný kus (málo proudu asi jím teklo), nebo proč myslím celkem dobrá značka Belkin s doživotní zárukou zklamala? Tedy za předpokladu, že skutečně to bylo v kabelu.

Odpovědět

Zpět na „Akumulátory (interní i externí) a nabíječky“