ZabezpečeníKterý antivir si vybrat.?

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
androider7
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Mini

Který antivir si vybrat.?

Příspěvek od androider7 » ned 25. pro 2011 18:35:31

Zdravím, mam android 2.3.4 a chtěl bych si opatřit nějaký kvalitní antivir, koukal jsem na AVG ale to mi z neznámých příčin nepodporuje telefon. Tak se koukám po jiné alternative, na ceně nezáleží, musí být co nejlepší, také aby si nebral moc RAM, CPU, při běhu na pozadí. Díky, pokud jsem špatně umístil Topic, tak se omlouvám.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Který antivir si vybrat.?

Příspěvek od Cleric » ned 25. pro 2011 18:43:09

Pokud nebudeš stahovat aplikace alá Warez - tedy z neoficiálních distribucí a budeš se řídit rozumem - antivir je pro tebe naprosto zbytečný.

Autor tohoto vlákna
androider7
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Mini

Příspěvek od androider7 » ned 25. pro 2011 18:50:59

Máš pravdu.

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » ned 25. pro 2011 19:01:29

Toto je můj subjektivní názor. Někdo ti může radit přesný opak co já. Ze své cca dvouleté zkušenosti s Androidem jsem nezaznamenal žádný problém s "viry" :D

Habix
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 8
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3

Příspěvek od Habix » ned 25. pro 2011 19:46:00

Mám stejný názor, antivir je zatím zbytečný.
Philips Savvy -> Ericsson T10 -> Sony J5 -> SE T610 -> SE K750i -> SE W715 -> SE Xperia mini -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z2 -> OnePlus 3

Darxor
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy Y

Příspěvek od Darxor » čtv 05. led 2012 18:24:19

Áno, je zbytočný, ale zaujal ma Lookout ( https://market.android.com/details?id=c ... 9rb3V0Il0. ), v ktorom môžeš lokalizovať svoj telefón.
Ale najvyužitelnejšia funkcia Lookout-u je alarm - cez váš účet na mylookout môžete zapnúť na vašom mobile takzvaný "scream" - využiteľné ak neviete nájsť svoj telefón :P
A ak si zapnete pokročilejšie funkcie ochrany telefónu (dostupné v platenej verzii), môžete ho zablokovať/vymazať všetky súbory ak vám ho ukradli

socca
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Twitter: @romanhosek
Tablet: Vonino Sirius QS 3G

Příspěvek od socca » čtv 05. led 2012 20:54:50

No ale to nejsou funkce antiviru, antiviry ted maj kupu kdejakych funkci protoze viry jako takove nejsou. A na zbytek tech funkci je lepsi pouzit specializovany aplikace, na to ukradeni treba Androidlost nebo Cerberos
Samsung i5700 > Samsung i9000 > Samsung i9100 > Vodafone Smart Ultra 6

Lynx
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro 8/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » pát 06. led 2012 6:47:52

Můžu doporučit český Zoner. Používám ho již dlouho a má navic výborný call a sms firewal a samozřejmě lokalizační funkce s ovládáním na dálku: oznámí výměnu SIM včetně čísla na předem definovaná čísla, lze smazat data atd. V nedávném testu androidích antivirů patřil k nej z hlediska zachycenych hrozeb. Nicméně souhlasím s názorem, že antivir zatím není nezbytně nutný. Ale to je jen otázka času, vzpomeňme na množství škodlivého software přímo na Androidmarketu. A není pravda, že warez = vir, ale pravděpodobnost je samozřejmě mnohem větší. Pro mne je třeba důležitý call&sms firewall, který je zde velmi funkční. A je to vše česky a zdarma ;)
Když mám problém, koukám nejdřív mezi židli a klávesnici.
Huawei P30 Pro 8/256GB

Falty
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Mobil 2 / ROM: Xperia Mini (dead)
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 lite

Příspěvek od Falty » stř 11. led 2012 9:04:29

Zkusil jsem Norton. Většina antivirů pro smartfóny začíná integrovat bezpečností prvky proti zcizení, firewall atd. Začíná se to stávat normou. Třeba norton dokázal aplikacím omezit přístup k internetu pro vybraný tip (wifi, GSM, atd). Všechny zajímavé funkce jsou, ale přístupné pouze s přístupem do ROOT.
Siemens SX1 (Simbian) => Mio A701 (WM) => SE Xperia Mini (Android) =X Nokia Lumia 630 Era (Nedřív jsem se vyděsil a potom jsem ho prodal :D WP prostě fuj!) => Huawei P8 lite (Android)

S.hort.Y
Robot
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » stř 11. led 2012 22:11:20

Cerberus je naprosto vyhovující a v testech patří mezi nejlepší, ale jedná se o ochranou aplikaci proti krádeži apod. Umí poslat mail a SMS na svolenou adresu, popř. čísla (myslím, že až 3), lze nastavit, že ho nikde neuvidíš=je nainstalovaný, ale nemáš ho jak odinstalovat, prtž ho nevidí, takže případný zloděj, ikdyž ho bude hledat, tak ho nenajde.. Lokalizace je přesná, podle speciálně textovaných SMS umí smazat SD/telefon/poslat aktuální pozici a hromadu dalšího.. ;-) A hlavně- nepotřebuje root.. ;-)

Co se týče Lookoutu, tak ten je na GetJaru aktuálně zdarma.. ;-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokodyl » stř 11. led 2012 23:21:11

Cerberus je funkční sice i bez rootu, ale stačí dát telefon do továrního nastavení a je po hlídání. Jediná skutečná cesta je opravdu mít root a aplikaci nahrát do systému. Samozřejmě že znalý si přehraje ROM a je vymalováno, ale obyčejný uživatel dojde maximálně k továrnímu nastavení a zde pomůže pouze root telefonu.
Ale to už je myslím dost mimo téma ANTIVIR - který považuji na telefonech za totálně k ničemu a je to pouze brzda systému.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

kobop
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG P500

Příspěvek od kobop » čtv 12. led 2012 12:30:30

Již dlouho bych chtěl říct svůj názor k jedné věci: pokud se zde budeme naprosto otevřeně bavit a naprosto přesně popisovat, jak obejít tyto bezpečnostní aplikace rozhodně jim na bezpečnosti nepřidáme. O to víc mě mrzí, když to někdo řekne úplně bezpředmětně. Vím, že tenhle můj boj je stejně již předem prohraný, ale proč zbytečně zvyšovat pravděpodobnost rizika, že toto fórum znemožní úspěšné dohledání zařízení. A jde mi hlavně o toto zbytečné zvyšování množství těchto informací
Naposledy upravil(a) kobop dne čtv 12. led 2012 21:36:25, celkem upraveno 1 x.
LG P500, v20c, root, CR

S.hort.Y
Robot
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » čtv 12. led 2012 15:14:55

kobop má pravdu.. :-( Může moderátor odstranit moderátor odstranit výše postnuté příspěvky? :-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Lynx
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » čtv 26. led 2012 9:15:09

Zoner mi dnes našel v aplikaci Volání a SMS za hodinu od Ja.w Dev z Marketu
Trojan.AndroidOS.Plankton.A - com.wangsong.coswatcher
Huawei P30 Pro 8/256GB

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 26. led 2012 23:34:25

Koukám, žes to hodil na více fór. Informace je to hezká, ale nepříliš důvěryhodná. Aplikace má už nějakých 100-500 tisíc instalací a je velmi nepravděpodobné, že by napadená aplikace vydržela v marketu tak dlouho. Spíš to vypadá na nějaké "jiné zdroje"
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Lynx
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » pát 27. led 2012 8:00:57

To je pravda. Beru to tak, že lepší planý poplach než žádný. Známe asi všichni z PC, že i renomované antiviry někdy hlàsí "plané poplachy". Strejda Google o tomhle "viru" nic neví. Nicméně Android je stále více se rozšiřujicí platforma, tudíž se dá očekávat, že útoků bude stále více. Informace jsou nejcenější komodita a mnoho lidí používá Android k přístupu do sociálních sítí a k bankovním účtům, także se dá očekávat snaha tyto informace "ukrást".
Vzpomeňme nedávné zjištění "spy" software přímo od výrobců...

To, že jsem paranoidní ještě neznamená, že mne nikdo nesleduje...
Huawei P30 Pro 8/256GB

Falty
Stálý androiďák

Příspěvek od Falty » pát 27. led 2012 9:35:47

Naprostý souhlas s Linxem. 8-) Mě stačí, když vidím zabezpečení google wallet. Chce se mi brečet.
Siemens SX1 (Simbian) => Mio A701 (WM) => SE Xperia Mini (Android) =X Nokia Lumia 630 Era (Nedřív jsem se vyděsil a potom jsem ho prodal :D WP prostě fuj!) => Huawei P8 lite (Android)

Lynx
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » pát 27. led 2012 14:27:17

Falty píše:Naprostý souhlas s Linxem. 8-) Mě stačí, když vidím zabezpečení google wallet. Chce se mi brečet.
S tvrdým, prosím... :D :D :D
Huawei P30 Pro 8/256GB

Mishack
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pát 27. led 2012 14:44:42

Lynx necituje posledni prispevek ;) a Falty rozvede svuj vyrok. (docela by me to zajimalo a tohle je takove placani do vody). Diky
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Lynx
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lynx » sob 28. led 2012 13:51:43

Kód: Vybrat vše

http://www.androidmarket.cz/ruzne/trojsky-kun-android-counterclank-napadl-az-5-milionu-zarizeni-s-androidem/
Huawei P30 Pro 8/256GB

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » sob 28. led 2012 13:56:40

Už jsem to taky četl, ale nejvíc mě na tom zaráží že s tímto tvrzením přišla jedna jediná společnost.
Přijde mi to jako nafouklá bublina.

Falty
Stálý androiďák

Příspěvek od Falty » sob 28. led 2012 14:33:06

U google wallet mě zaskočilo, že to využívá stejné heslo jako google učet. Žádné další bezpečnostní prvky. Když vidím, kde všude používáš logovaní k google, že spousta aplikaci místo vlasního přihlášení používá login google, třeba youtube tak mě to příjde trochu legrační.

Jinak sorry Lynxi za měkké "i". Nečekal jsem, že si na to tak citlivý. :DD

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 29. led 2012 10:32:57

Tak jeden poskytovatel = jeden účet. Google jde správným směrem, sjednocování všech svých služeb pod jeden účet se stejným standardem zabezpečení. Záleží jen na tobě, jak bezpečné heslo si zvolíš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 29. led 2012 10:45:00

Stačí dostatečně bezpečný heslo. A naopak,žádný heslo není prolomitelný, kromě hesel, který seznam označoval jako "hustodémonsky krutopřísné", ale to není v lidských silách si pamatovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Mishack
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » ned 29. led 2012 10:52:13

Nechci teda zbytecne ujizdet od tematu, ale mit zvlastni heslo treba na wallet a mail bych docela uvital. Prece jen, tato hesla si clovek chrani a rozmysli si, kam je zada. Ale napr. YT chci vyuzivat i na jinych zarizenich (xbox, boxee apod) a tam uz clovek uplne klidnej neni.

A co se tyce toho trojana, tak to prece musi uzivatel odsouhlasit, ne? Tak pokud vidim nejake permissions, co se mi nezdaji - neinstaluji. Pripade zkusim pogooglit. Ano, neni to 100% a nepozna se tak vse, ale pokud odkliknu aplikaci "Super sexy mega picures of naked girls" permission na sms, volani a pristup ke g. uctu.... tak sry, ale sem i*iot.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Falty
Stálý androiďák

Příspěvek od Falty » ned 29. led 2012 15:02:15

U nás ve firmě máme 2 databázové systémy a i u logování do sítě to funguje tak, že musíš měnit heslo každého půl roku. To heslo nejde nastavit opakovaně a v heslu mimo normálních znaků musí být číslo a jeden speciální znak, celková délka datového řetězce min 8. Když to porovnám se zabezpečení platební karty u google tak si řikám, že tady něco nehraje. Počty fishingových útoků se celkem množí a taky jsou stále více propracované. :mrgreen:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 29. led 2012 20:07:34

Google tě omezuje ve složitosti hesla? Mě ne. Mám víc, než 10 znaků, malá a velká písmena i číslice. Jsem si zcela jistý, že ho nikdo neuhodne :) Kdyby ale Google požadoval extrémně složitá hesla a ještě jejich pravidelnou obměnu, zcela jistě by mu většina lidí utekla k poskytovatelům, kteří nic takového požadovat nebudou. A uvědom si, že phishingu žádné požadavky na složitost a obměny hesla nezabrání ani v nejmenším. Phishing spočívá v tom, že uživatel dobrovolně správné heslo zadá nevědomky někomu jinému a složitost hesla v tom nehraje žádnou roli. Pokud si uživatel myslí, že zadává heslo na webu googlu, naťuká tam i extrémně složité heslo. Důležité je, že každý uživatel má možnost si u google zvolit extréně složité heslo a libovolně často si ho měnit. A v tomto případě je obrovskou výhodou, že je ke všem službám google přihlašování společné. Pokud budu mám jeden účet na všechno, jsem schopen to řešit mnohem složitějším heslem, než deset různých hesel, kde budu mít snahu si to nějak zjednodušit.

Falty
Stálý androiďák

Příspěvek od Falty » pon 30. led 2012 8:06:55

Tahle debata je zbytečná. Vůbec nechápeš o čem mluvim. Tady jde o to, aby bylo ty prvky zabezepčení byly lepší. Třeba načíst spec. soubor jako to má KB, SMS v případě platby kartou, doplňující otázka třeba jméno tvého mazlíčka atd. Ja jsem to vyřešil tak, že po provedení platby jsem kartu zase smazal. Koupil jsem to co jsem potřeboval a nic dalšího nemam v plánu a tento peněžní nástroj ve mě nebudí důvěru.

kostur
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung i9250 Galaxy Nexus
Rom: stock 4.3 + ROOT

Příspěvek od kostur » pon 30. led 2012 8:15:10

Ale vždyť tohle zabezpečení Google už dávno nabízí. Jedná se o 2-cestnou autentizaci a můžeš si ji zapnout v nastavení účtu. Na Android si pak nahraješ z Marketu aplikaci Google Autenticator, která generuje jednorázová hesla.

Galaxy Nexus Tapatalk

Falty
Stálý androiďák

Příspěvek od Falty » pon 30. led 2012 8:21:40

kostur píše:Ale vždyť tohle zabezpečení Google už dávno nabízí. Jedná se o 2-cestnou autentizaci a můžeš si ji zapnout v nastavení účtu. Na Android si pak nahraješ z Marketu aplikaci Google Autenticator, která generuje jednorázová hesla.

Galaxy Nexus Tapatalk
Díky za tip. :idea:

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“