ZabezpečeníJak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Správa hesel, šifrování, ochrana proti krádeži, soukromí.

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
Game
Moderátor
Příspěvky: 2528
Registrován: čtv 12. bře 2009 13:21:28
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od Game »

Psala že žádná taková aplikace v telefonu neni! To tady může schrnovat do nekonečna.
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1
Uživatelský avatar
condor
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 19. lis 2010 10:29:03

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od condor »

Chapu, ale ono je to tak, ze Cerberus byl dan jako priklad aplikace z jejiz popisu na Google Play se dozvi jak to funguje a jaka data mohou unikat. Co se tyce nalezeni aplikace, tak zalezi jak ji hledala. Protoze ty aplikace se vetsinou umeji skryt v launcheru a umeji se i prejmenovat na neco nenapadneho systemoveho, takze to tam muze byt a stejne to nemusi byt schopna najit. Jde to castecne dohledat pres Google Play, ale pisatelka nezminila jak overovala pritomnost aplikaci v telefonu a ani co presne nasla.
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od kosan123 »

Tohle je celé nějaké divné.. Zná vaší komunikaci - četl sms - samoobsluha případně ceberus, ale to je nepravděpodobné, protože neměl přístup k telefonu (ani jednomu? Věříš příteli?). Sms se samy smazali - ceberus nebo něco podobného, tohle se samo neděje a ani že správce zařízení Google tohle nejde.
Telefon je nový ok.
Má jeden z telefonů Root?
Jinak co pomůže pokud to není samoobsluha - tovární nastavení u obou telefonů. Případně přehrání tovární rom.

Nestrilis si z nás náhodou? Nebo jinak nestřílí si z vás ta třetí osoba?
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
Uživatelský avatar
condor
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 19. lis 2010 10:29:03

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od condor »

Mas pravdu, ze se nic nedeje samo. Nicmene ja bych videl nasledujici moznosti

1) Telefon mel v rukach nekdo jiny aniz by o tom majitel vedel. Pak lze dalkove mazat SMS, sledovat SMS a hovory a dalsi.
nebo
2) Telefon byl "infikovany" nekym kdo to vratil do prodejny. Ale jak by se k nastaveni appky dostal ten jejich znamej?
nebo
3) Ten znamy se dostal na jejich Google ucet a nechal nainstalovat appku na telefone. Ale jak by se k nastaveni appky dostal ten jejich znamej?
nebo
4) Ten znamy by se dostal na jejich ucet Vodafone a tam to sledoval, pokud to tam je (neznam weby Vodafonu).

Jako pravděpodobné bych videl (1) a maximalne , pokud to neni blbost jeste (4).

Nicmene, receno uz bylo asi dost, ted je to jiz na majiteli telefonu aby bud sel do servisu a nebo poskytl vice informaci, protoze, jinak uz se budeme opakovat.
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.
tramin
Androiďák!
Příspěvky: 435
Registrován: sob 20. říj 2012 10:17:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 7-stock ROM
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI A2 LITE

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od tramin »

Jedno upřesnění : obsah SMS nelze na žádné webové stránce Vodafonu přečíst!
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od policak »

Obsah SMS, MMS a historii hovorů jde na stránkách Vodafoneparku sledovat roky zpětně. Vyžaduje to ovšem interakci uživatele a při každém vstupu do záznamů posílá Vodafone na mobil upozornění.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
tramin
Androiďák!
Příspěvky: 435
Registrován: sob 20. říj 2012 10:17:08
Typ mobilu / ROM: HONOR 7-stock ROM
Mobil 2 / ROM: Xiaomi MI A2 LITE

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od tramin »

Jasně,máš pravdu.Nevěděl jsem,že se to napřed musí aktivovat...
sonnii
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 24. srp 2015 14:38:13
Typ mobilu / ROM: Huawei P6
Mobil 2 / ROM: Huawei Y550

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od sonnii »

Takže dnes odpoledne jsme zkoušeli ten vodafone park, o kterém jsme vůbec nevěděli, že existuje. Já, ani přítel jsme ukládání historie zpráv zde nastavený neměli, musí se aktivovat. a při každé změně chodí sms na telefon s potvrzovacím kódem, takže tohle mi přijde takové nepravděpodobné.
Bohužel, co jsem zde popisovala vtip není, jak si někdo myslel, že si z vás střílím. Je to bohužel pravda a hrozně to znepříjemňuje život, navíc když není jasné, jak to udělal.
Opravdu jako laik můžu zkusit pouze tovární nastavení, změnu hesel. Pak by následoval servis, protože pokud by se jednalo o nějakou skrytou aplikaci, tak já ji v telefonu nenajdu.
Uživatelský avatar
condor
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 19. lis 2010 10:29:03

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od condor »

Tak je vypis z mobilu sem jak jsem uz psal.asi 2x a treba si nekdo odsad neceho vsimne. Kde to najdes jsem uz psal stejne tak jako dalsi moznosti.

@telefon    
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od siley »

Ja jsem vam jasne psal ze s tim mate jit hlavne na policii, tim ho nejvic zastrasite a na 90% i zastavite v pokracovani. Vy jste to ihned odmitli takze ted si nestezujte ze vam zneprijemnuje zivot. Stale se jedna o narusovani osobobnich prav, takze tvrdit ze se tim policie nebude zabyvat je mylne (ani kdyz vam to rekne nejaky nevzdelany pesak od policie). jak podas trestni oznameni oni maji povinnost to prozkoumat i kdyby to byla nejaka uplna blbost.
Naposledy upravil(a) siley dne úte 25. srp 2015 19:40:20, celkem upraveno 1 x.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

Je to tak, to je závažné narušení soukromí a policie se tím zabývat musí a bude. Jestli někdo tvrdil, že ne, tak kecal.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od Jumbo78 »

Mimochodem, trestní oznámení můžeš podat na jakékoliv služebně PČR a oni jsou povinni jej přijmout, sepsat a zaevidovat. Dále si vyžádej, že chceš být informována, jak s daným oznámením bylo naloženo.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
condor
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 19. lis 2010 10:29:03

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od condor »

Jumbo78 píše:Mimochodem, trestní oznámení můžeš podat na jakékoliv služebně PČR a oni jsou povinni jej přijmout, sepsat a zaevidovat. Dále si vyžádej, že chceš být informována, jak s daným oznámením bylo naloženo.
To samozřejmě může, ale nedělej si naděje, že něco zjistí. To pouze zaevidují a po čase pošlou oznámení, že případ se odkládá, protože nikoho nenašli. Na tohle nemají ani zkušenosti ani peníze. Ale samozřejmě paralerně to může podniknout, ale řešení to není.
Samsung Galaxy S5 CZ
Prosím buďte tolerantní k mým dotazům. Není lehké jednoduše najít odpověď předem v tolika tisících vláknech a příspěvků na fóru.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

condor:
To je samozřejmě pitomost. Toto je opravdu závažné porušení zákona a policie to řešit bude. Nebude to první případ, už bylo i dost lidí (většinou žárlivých expatrnerů) odsouzeno za vniknutí do mailové schránky nebo FB účtu a podobně. Nebude to samozřejmě řešit obvodní oddělení, ale předají to specializovanému útvaru počítačové kriminality, který na takové záležitosti má techniku i znalosti. Doporučuji policii nepodceňovat ;-)

P.S. necituj poslední příspěvek, když chceš odpovědět, použij logicky tlačítko "odpovědět", ne "citovat" ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od Jumbo78 »

Každé trestní oznámení dozoruje státní zástupce a pokud policie něco odloží, musí to také zdůvodnit a doložit kroky, které podnikla...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
siley
Androiďák!
Příspěvky: 574
Registrován: ned 11. zář 2011 15:22:09
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 FE
Rom: stock 12

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od siley »

Condor: napsali že vědí o koho jde takže proč by měla policie někoho hledat když by dostali minimálně jméno/adresu/telefon (nevím jaky mají kontakt).
Uživatelský avatar
netineti
Robot
Příspěvky: 978
Registrován: čtv 08. dub 2010 11:48:26

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od netineti »

neviem ako v Čechách, ale na Slovensku by som polícii neveril.. s prepáčením sa na to vyseru.. Kym sa im páchateľ neprihlási sám tak sú mimo..
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

Tak to máte blbé :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
LucisekS
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. zář 2015 16:13:50
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od LucisekS »

Zdravím, bývalý se mi naboural do výpisu ze samoobsluhy. Tak se chci zeptat jak tohle řešit? Mám podat trestné oznámení? Důkazy na to mam .. Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
kosan123
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: pát 26. zář 2014 17:30:49
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od kosan123 »

Změnit heslo do samoobsluhy.
Pokud jsem ti pomohl, je tu tlačítko palec hore.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

LucisekS:

Každopádně trestní oznámení podej, nabourání soukromí je vážná věc a je to trestné i v případě, že bys udělala chybu sama v zabezpečení. Tušíš, jak se mu to povedlo?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
LucisekS
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. zář 2015 16:13:50
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od LucisekS »

Prostě zkoušel heslo a zjistil ho, žili SME spolu par let
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

To se dá pochopit, i když my si hesla doma nesdělujeme, nikdy člověk neví, co bude časem. Každopádně trestné to je, tak to řeš přes policii, aby nic takového příště nezkoušel.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od xanthor »

Zásadní chyba je používat slabá hesla. Doporučuju nějakého správce hesel, např. cloudový LastPass nebo klasický KeePass (a synchronizovat soubor s hesly třeba pomocí Dropboxu a občas jej zálohovat). Pak stačí pamatovat si jedno jediné heslo (ale mělo by být dobré).
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

To určitě, ale považuji za velkou chybu sdílet hesla i v rámci rodiny. Není k tomu žádný rozumný důvod.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od don_alex »

Ona píše, že zkoušel a uhodl, ne že ho znal. :-)
Jinak samozřejmě je pravda, že v první řadě je nutné používat silná hesla, aby je nemohl nikdo, ani nejbližší osoba, uhodnout..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Miky023
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. led 2019 10:55:37
Typ mobilu / ROM: Alcatel pixi 4

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od Miky023 »

Dobrý den..mám už delší dobu takový problém. Vlastním mobil Alcatel Pixi 4. A v mém mobilu mám spoustu fotek. Jak z Masengeru, tak z fotoaparátu, stažené atd..To nejhorší je že tam je ale další složka na která se jmenuje fb_temp02301. Nevím co to je. Když spím nebo když se mi chce spát nebo když jsem pryč a zrovna se na ten mobil nekoukám..svakne se přední blesk fotoaparátu a hned potom i zadní..nic nevyfotí. Jenom udělá screen fotek, videí. Myslel jsem si že to bude něco s facebookem. Ale nene po pořízení ty fotky vidím asi 5 minut pak se mi už nezobrazí..ale jak kdyby vědělo co má zrovna vyfotit..ano hulim trávu tak když mám v mobilu přes 300 fotek a z nich opravdu jedna kde je tráva tak se mi to samo od sebe vyfotí. Nebo fotky s míma rodiči, s bráchama, s míma holkama..proto jsem si vymazal všechny fotky..nemám soukromý..a prosím vás o pomoc nevím co to má být..jestli to je nějaký vir nebo jestli to je zabezpečení a nebo jestli mi ho někdo nenaboural..předem díky lidi..
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od dufko »

Tvoj mobil fotí fotky? To je mäso. A čo s nimi potom robí, posiela ich na blesk.cz?

Tu je jediná rada, kúp si nový mobil.
svandasek
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19. dub 2017 19:30:26
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Huawei MediaPad M5
Rom: OxygenOS

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od svandasek »

Miky023 píše: sob 05. led 2019 11:12:39 Dobrý den..mám už delší dobu takový problém. Vlastním mobil Alcatel Pixi 4. A v mém mobilu mám spoustu fotek. Jak z Masengeru, tak z fotoaparátu, stažené atd..To nejhorší je že tam je ale další složka na která se jmenuje fb_temp02301. Nevím co to je. Když spím nebo když se mi chce spát nebo když jsem pryč a zrovna se na ten mobil nekoukám..svakne se přední blesk fotoaparátu a hned potom i zadní..nic nevyfotí. Jenom udělá screen fotek, videí. Myslel jsem si že to bude něco s facebookem. Ale nene po pořízení ty fotky vidím asi 5 minut pak se mi už nezobrazí..ale jak kdyby vědělo co má zrovna vyfotit..ano hulim trávu tak když mám v mobilu přes 300 fotek a z nich opravdu jedna kde je tráva tak se mi to samo od sebe vyfotí. Nebo fotky s míma rodiči, s bráchama, s míma holkama..proto jsem si vymazal všechny fotky..nemám soukromý..a prosím vás o pomoc nevím co to má být..jestli to je nějaký vir nebo jestli to je zabezpečení a nebo jestli mi ho někdo nenaboural..předem díky lidi..
Když má někdo fakeboobs app, nemůže se divit ničemu. Jeho soukromí už není jeho. To je daň za blbost
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Jak řešit nabourání se do telefonu cizí osobou?

Příspěvek od ludekbrno »

svandasek:
O soukromí jsi přišel pořízením smartphone ;) Nějaký Facebook už to zásadně nezhorší...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“