ZabezpečeníProblém s rodičovskou kontrolou Family Link

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ingnition
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S Plus
Twitter: Ingnitioncz
Kontaktovat uživatele:

Problém s rodičovskou kontrolou Family Link

Příspěvek od Ingnition » pát 21. zář 2018 1:59:52

Ahoj Android komunito!
Mám takový problém s Google Family Link. Appka je to rozhodně super, ale děti jsou vynalézavé a našli díru, díky které se při zamknutém zařízení v rámci večerky do telefonu bezproblému dostanou. Stačí, aby dlouze podrželi šipku a uzamknutí včetně celé aplikace Family Link se násilně ukončí. Ano, sice třeba jenom na 3 minuty, kdy pak dojde k opětovnému zamknutí telefonu, ale to potom naprosto ztrácí smysl! Akci můžou opakovat donekonečna. Chci se teda zeptat, zda s tím nemá někdo zkušenosti a zda neexistuje nějaký způsob, jak tomuhle zabránit? A pokud ne, nemáte někdo ověřenou aplikaci na rodičovskou kontrolu, která by tohle neumožňovala a opravdu fungovala? Už si opravdu nevím rady...

Děkuji moc za všechny rady!

Papooch
Androiďák!
Reputace: 31
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Re: Problém s rodičovskou kontrolou Family Link

Příspěvek od Papooch » pát 21. zář 2018 9:19:15

Úplně nerozumím této větě:
Stačí, aby dlouze podrželi šipku a uzamknutí včetně celé aplikace Family Link se násilně ukončí.
ale zní mi to jako funkce telefonu na zabíjení aplikací. Nepůjde to někde v nastavení telefonu vypnout? (Co je to vůbec za telefon)?
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
Ingnition
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ingnition » pát 21. zář 2018 19:12:13

Papooch píše:
pát 21. zář 2018 9:19:15
Úplně nerozumím této větě:
Stačí, aby dlouze podrželi šipku a uzamknutí včetně celé aplikace Family Link se násilně ukončí.
ale zní mi to jako funkce telefonu na zabíjení aplikací. Nepůjde to někde v nastavení telefonu vypnout? (Co je to vůbec za telefon)?
Nevím jak tu šipku přesně popsat (nikdy jsem neměl telefon s Androidem). Jedná se o telefon Xiaomi Redmi Note 5A a konkrétně tou šipkou myslím tohle (http://prntscr.com/kx5v25). To stačí aby podrželi tak 5 sekund a telefon Family Link ukončí. To zda to půjde vypnout vůbec netuším a pokud ano, tak si to přece stejně zase znova povolí... Na tuhle možnost přišla 9 letá holka, takže si nemyslím, že by nepřišla i na to, jak případně zase znova tlačítko povolit (pokud by to šlo nějak tuhle funkci vypnout). Jsem z toho docela zoufalej, protože nevím co s tím teď dělat - a to nepočítám to, že bych potřeboval instalovat nějakou rodičovskou kontrolu i na tablety, které již ale mají starší Android který Family Link nepodporují a aktualizace pro ně již není.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 21. zář 2018 19:24:16

Nastaveni, dalsi nastaveni, klavesove zkratky a gesta a tam najdes neco jako "ukoncit aktualni aplikaci".

Zapnout si to samozrejme muze zas. Leda ze bys stahnul app lock a zamkl ji pristup do te aplikace a idealne i nastaveni :)

A trocha toho moralizovani ktereho by ses tu stejne brzo dockal: Hlavne ji vysvetlit at to nedela :D

Autor tohoto vlákna
Ingnition
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Problém s rodičovskou kontrolou Family Link

Příspěvek od Ingnition » pát 21. zář 2018 19:42:50

Aha, zítra vyzkouším, děkuji No přednáška o tom, že takhle ne už byla ale to stejně ničemu nepomůže. A kdyby to na ní nepráskla starší ségra, že na tenhle způsob přišla tak to dodnes ani nevím

S tím app lockem to není vůbec špatný nápad. Hádám, že půjde locknout i ta aplikace sama o sobě, aby jí nemohla odinstalovat že? Já si to prostě musím pojistit úplně všude...

Můžete mi teda ještě poradit nějakou ověřenou aplikaci na ten app lock a případně jestli nemáte zkušenosti i s alternativní aplikací na rodičovskou kontrolu, kterou bych mohl dát na tablety se starším Androidem? Jak nevlastním Android zařízení, je to pro mě španělská vesnice a neznám ty appky...

Děkuji.

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 21. zář 2018 19:51:34

Dej si do obchodu play "applock" a stahni treba hned tu prvni. Je slusna. Zamknes si s tim jakoukoliv apk. Pujdes do nastaveni a najdes spravce zarizeni (das do te lupy nahore) a udelas z toho applocku spravce. Od ted nepujde odinstalovat. Pak si zamknes applockem i to nastaveni :)

Jen problem s tim Google Family. Pac se do nej nedostane ale muze ho odinstalovat. Musel bys z nej taky udelat spravce... ale to neznam. Musis vyzkouset.

Autor tohoto vlákna
Ingnition
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ingnition » pát 21. zář 2018 20:00:44

Super, děkuji moc za rady! :) Vážím si toho, zítra to hned vyzkouším a dám vědět, jak jsem dopadl :)

zwan
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: PAP5044

Příspěvek od zwan » stř 06. úno 2019 6:49:53

Ahojte,
neřešil někdo nasledujici:
Dítě má účet na 2 zařízeních, pokud omezím přistup např. na 2 hodiny denně. lze používat obě zařízení 2 hodiny celekem tedy 4.
Lze nějak docílit nastavení aby nastavená doba byla součtem času na obou zařízeních ?

kruver
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Mi mix 2S

Příspěvek od kruver » čtv 06. čer 2019 16:27:18

Také řeším problém s rodičovskou kontrolou. Mám nainstalovanou kontrolu jak u sebe na telefonu, tak na telefonu dětí (2 zcela nové a stejné telefony - android 8). Oba jsem včera poprvé zapnula, vytvořila google účet a u jedno jsem během několika vteřin nastavila rodičovskou kontrolu. Pak jsem u sebe v telefonu dala - přidat zařízení pro dohled a na druhém telefonu dítěte jsem zvolila výběr zařízení pro dohled - toto zařízení, výběr účtu pro dohled - ten nově založený účet. A toto mě okamžitě vrátí zpět na výběr zařízení pro dohled. Dělá to stále to samé. Nemohu se hnout dál. Co s tím? Děkuji za případné rady.

Druss81
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Příspěvek od Druss81 » sob 06. črc 2019 16:01:54

zwan píše:Ahojte,
neřešil někdo nasledujici:
Dítě má účet na 2 zařízeních, pokud omezím přistup např. na 2 hodiny denně. lze používat obě zařízení 2 hodiny celekem tedy 4.
Lze nějak docílit nastavení aby nastavená doba byla součtem času na obou zařízeních ?
Vyriešil si to dajako? Syn ma tablet a mobil a tiež ma to štve ;)

Petr 73
Nové Androidě

Příspěvek od Petr 73 » pon 23. zář 2019 20:04:53

Hele jako super, ale jak mám napsat příspěvek!?! Mám problém s připojením synova tlf.
IMG_20190923_205827.jpg
IMG_20190923_205827.jpg (1.37 MiB) Zobrazeno 7608 x

stewe
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: SGS20
Mobil 2 / ROM: SGWatch

Příspěvek od stewe » pon 23. zář 2019 20:42:32

Aký má syn nastavený vek v účte na telefone?
Samsung Galaxy S9⇒ S20
Samsung Galaxy Watch 46mm

tcladin
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: lg510e
Tablet: wm8650

Příspěvek od tcladin » čtv 17. zář 2020 6:49:56

kruver píše:
čtv 06. čer 2019 16:27:18
Také řeším problém s rodičovskou kontrolou. Mám nainstalovanou kontrolu jak u sebe na telefonu, tak na telefonu dětí (2 zcela nové a stejné telefony - android 8). Oba jsem včera poprvé zapnula, vytvořila google účet a u jedno jsem během několika vteřin nastavila rodičovskou kontrolu. Pak jsem u sebe v telefonu dala - přidat zařízení pro dohled a na druhém telefonu dítěte jsem zvolila výběr zařízení pro dohled - toto zařízení, výběr účtu pro dohled - ten nově založený účet. A toto mě okamžitě vrátí zpět na výběr zařízení pro dohled. Dělá to stále to samé. Nemohu se hnout dál. Co s tím? Děkuji za případné rady.

Ahoj, problém znám , je potřeba reset a pak správný postup, mně funguje toto, ale pokud např. není wifi je problém, ten krok prostě nejde přeskočit, jinak se mi telefon pod dítě dostat nepovedlo
  1. reset telefonu do továrního nastavení
  2. při zavádění Androidu se připojte k wifi
  3. přihlaste účet dítěte
  4. průvodce vás již povede

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“