Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuzeGalaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

Ahoj zakládám tohle vlákno pro všeobecné dotazy, rady, nápady a triky...a tak nějak všeobecný pokec na rychlé dotazy.
Budu ho moderovat v rámci možností, takže věřím, že brzo vzniknou jednotlivá vlákna jako samostatné,takže toto bude opravdu jen POKEC.
martanek82
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 29. čer 2011 23:21:13
Typ mobilu / ROM: LG G3

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od martanek82 »

Ahoj již v minulosti jsem byl majitelem několika chytrých telefonů od samsungu a doufal jsem, že note 2 bude opravdu vychytaný, ale jsem zklamaný. První věc, kterou jsem zjistil první den používání, že má vady displaye, což je vidět jen v naprosté tmě, když telefon zobrazuje černou a tmavé barvy. Vyhledal jsem si na internetu, že toto je opravdu vada, kterou má každý note 2 a že i sgs2 má lepší display. Další co mi vadí už jsou jen softwarové chyby, například: telefonu se při telefonování nezhasíná display, takže si uchem mačkáte tlačítka na displayi, dále blbnou videa na youtube (zkoušel jsem několik flash playerů a všechno na prd), dále nejde telefonovat přímo z internetového prohlížeče klepnutím na telefonní číslo, v telefonním seznamu mi ukazuje 850 kontaktů, což je naprostá debilita a spousta dalších věcí, které mi z používání telefonu dělají peklo. Nedokázal by jste mi porosím někdo s těmahle softwarovými problémy poradit? Rozhoduji se, jestli nemám telefon vrátit ve 14 denní lhůtě a počkat si na LG optimus G
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

Tak ani jeden bug co tu popisuješ nemám. Začal bych s tím co máš za verzi FW ?! (JO A DISPLEJ MÁM TAKY V POHODĚ A TO JSEM JICH UŽ VIDĚL :-) )Každopádně já používám nejaktuálnější Omegu a dnes Samsung vydal další verzi FW XXALJ3 Omega bude brzo s touhle verzí.
Zkus to po SZ nebudem to tu řešit...
Vasek2015
Stálý androiďák
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:12:11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Vasek2015 »

Jakký máte pocit z pera? dělá se sním dobře? jak se drží note?

čistě náhodou nezůčastnil se tu někdo soutěže od Mobil pohotovosti o slevu na tento mobil? V pátek je zrovna v našem městě tak si chci vyhrát 20% slevu :)
HTC touch HD (Energy ROM) - Samsung Galaxy S II (CM) - Samsung Galaxy S III (Omega) - Samsung NOTE 2 (Omega)
martanek82
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 29. čer 2011 23:21:13
Typ mobilu / ROM: LG G3

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od martanek82 »

Pero se chova jinak nez u jednicky,system registruje vyndani a zandani,kdyz se perem pohybujes nad displayem,tak se ti ukazuji funkce a poloha pera,mrkni na youtube. Docela me xxxx tvar pera, ma prurez obdelnikoveho tvaru se zaoblenymi kratkymi hranami,takze kdyz ho zasunes obracene,tak ho zas musis cely vytahnout a otocit,ale to je asi o zvyku ho tam strkat spravne:)
Naposledy upravil(a) patlen dne stř 17. říj 2012 5:36:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Trochu slušnosti dle pravidel ...díky
majki
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 26. dub 2012 13:58:28
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 2

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od majki »

Je fakt pravda, že displej pri telefonovani nezhasne?
martanek82
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: stř 29. čer 2011 23:21:13
Typ mobilu / ROM: LG G3

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od martanek82 »

Me nezhasina,doufam ze to je softwarem
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

majki čti co píšu..né není to pravda.Je to problém buď toho ks, kde bych určitě zkusil tovární nastavení.Potom případně jinou ROM.Ale opravdu toto není vlastnost. Noteho2 využívám už týden a bez jediného problému.
majki
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 26. dub 2012 13:58:28
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 2

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od majki »

Diky, plánujem ho kúpiť v januári, teraz mám s3 a nezhasnutie displeja by ma odradilo, nakoľko dosť telefonujem
7lk
Stálý androiďák
Příspěvky: 210
Registrován: pon 17. zář 2012 17:32:04
Typ mobilu / ROM: AZUS Z2 - HONOR 8
Tablet: 7" AINOL FIRE / Lenovo YOGA 10"

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od 7lk »

Záznam hovoru tlf ... máte někdo fyzicky vyzkoušeno co funguje? Zatím čekám na svůj kus až dorazí, fóra jsem prošel, každému stroji pasuje něco jiného tak se pokouším zkrátit si cestu a nehledat slepé uličky.
Díky za odpovědi a zkušenosti. Lada
Uživatelský avatar
roznovskyd
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: úte 10. dub 2012 15:00:05
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+
Rom: stock

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od roznovskyd »

Dobry den. Dnes dopoledne jsem si vyzvedk Note 2 konečnĕ.Jen mám dotaz, jde nějak nastavit ikony na obrazovce zámku displeje?
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

A manuál nic ;-)
Každopádně Nastaveni-Možnosti zamknuteho displeje-zástupci...
Uživatelský avatar
roznovskyd
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: úte 10. dub 2012 15:00:05
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+
Rom: stock

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od roznovskyd »

Díky moc...Manuály jsem se moc nenaučil cist.A měl bych jeste dotaz. Nemate nekdo zkušenosti s připojením v Tv? Ja mám d6100 a v ni starou allshare aplikaci (je na galaxy S i S2) ale ted ta nova co je v Note 2 se nespojí. Nezkoušel to někdo?
miclha
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: úte 31. srp 2010 9:00:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 Vodafone on O2

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od miclha »

Zdarec, hlavní věc co mi vadí na mém S3 je špatný multitasking kvůli malé operační paměti(zkoušel jsem snad všechny romky i Multitasking fix, aké nějak se mi potom seka). Mám jej dnes prodat, tak se raději zeptám jak je na tom Note 2 s krásnými 2gb na papíře? Zvládne třeba 10 záložek v Dolphinu, plus spuštěna náročná hra + gmail, potom chci třeba něco vyfotit, někdo mi zavolá, udrží vše toto telefon v paměti aniž by začal ukončovat aplikace v pozadí, a bez výrazného zpomalování? S2 mi třeba udržela více aplikací než S3, a o Nokii N95 nemluvě, oldschoolovy telefon, ale multitasking měl skvělý. Díky, nevím jestli koupit právě Note 2 nebo zpět S2, Lg moc nedůvěřují, ale tou Ramkou by mě možná přesvědčili...
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

Jinak...od začátku co ho mám vyšli už tři verze FW a na každé je znát že se to zlepšuje.
Jestli jsou nějaké bugy tak to dělá možná Touchwiz, ale po pravdě nemám sebemenší záznam lagů...
Uživatelský avatar
roznovskyd
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: úte 10. dub 2012 15:00:05
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+
Rom: stock

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od roznovskyd »

Měl bych ještě dotaz- Zkoušel někdo zobrazení polohy z gps uložene u fotky?Mě to nějak nefrčí....Jinak Multiwin je super věc,mám oficial CZ rom a paráda.
Rliba
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. srp 2012 6:03:24
Tablet: Acer iconia tab A700
Rom: ICS 4.0.4

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Rliba »

Ahoj ma Note II klasickou SIM kartu nebo micro jako SIII

Díky
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

Micro.. Ale určitě by ti to řekl i google než čekat až někdo odpoví..
Igoreso
Androiďák!
Příspěvky: 697
Registrován: ned 02. kvě 2010 17:46:09
Typ mobilu / ROM: LG G7
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Igoreso »

Ahoj,
prosím nedosuzujte mě,ale mám první samsung.
Jak v galerii nastavim zobrazení jen vybraných složek? mám v adresáři mp3 i obrázky alb a zobrazuje mi je to taky. jelikož jich tam mám asi 50 tak je galerie nepoužitelná..

Děkuji za info
majki
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 26. dub 2012 13:58:28
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 2

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od majki »

Ľavé kapacitné tlačidlo stlač a tam to máš v ponuke
Igoreso
Androiďák!
Příspěvky: 697
Registrován: ned 02. kvě 2010 17:46:09
Typ mobilu / ROM: LG G7
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Igoreso »

možná jsem blbej,ale jak přesně?
majki
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 26. dub 2012 13:58:28
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy Note 2

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od majki »

Zobraziť album a klikni ktoré albumy chceš.
Igoreso
Androiďák!
Příspěvky: 697
Registrován: ned 02. kvě 2010 17:46:09
Typ mobilu / ROM: LG G7
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Igoreso »

jestli myslíš
Galerie - levé tlačítko(nastavení) Zobrazit podle
tak to jo,ale vyber je jen
Vše,
vše v zarízení
v picassa
Dropbox
Facebook

Ale to mi nějak nepomůže.. já mám na SD kartě věci které chci i nechci zobrazit..

Potřebuji vyřadit konkretní adresáře (mp3) ze zobrazování..
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od patlen »

.nomedia jako vždycky ...hledej je tu toho o tomto "fíglu" dost ;)
Vasek2015
Stálý androiďák
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:12:11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE II

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od Vasek2015 »

já používám QuickPic na skrývání albíček :) snadno si je i přes ten QuickPic zase zobrazím :)
HTC touch HD (Energy ROM) - Samsung Galaxy S II (CM) - Samsung Galaxy S III (Omega) - Samsung NOTE 2 (Omega)
Uživatelský avatar
roznovskyd
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: úte 10. dub 2012 15:00:05
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+
Rom: stock

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od roznovskyd »

používá někdo skrývání aplikací? nemůžu přijít na to jak je zase zpet zobrazit
stanislavhrdlicka
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 02. zář 2010 20:23:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 7
Tablet: Samsung galaxy note 10.1

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od stanislavhrdlicka »

Ahoj, možná můj dotaz nepatří do tohoto fóra, ale určitě mi na něj fundovaně odpovíte. Zvažuji koupi "tabletofonu" SG Note, avšak řeším, jestli Note 1 nebo Note 2. Je dvojka výrazně lepší, aby stálo za to investovat výrazně více financí do jejího pořízení? Je vůbec výkon dvojky využitelný (čtyřjádro...). Note chci hlavně jako pracovní nástroj, diář se vším všudy, plánovač, emaily, internet, občas si při čekání něco zahrát, navíc hodně telefonuji (a to jak s telefonem u ucha, tak přes BT v autě, ale i BT headset...) V současné době používám SGS2, ale nevyhovuje mi velikost displeje, potřeboval bych tedy něco většího (a tablet se mi pořád sebou taky moc tahat nechce)... (jinak jsem s SGS2 spokojen).

Díky za odpověď ;)
Uživatelský avatar
mikhales
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 28. čer 2012 11:12:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od mikhales »

Já jsem minulý týden zkonstatoval, že na práci (e-mail, vzdálená plocha, dokumenty) je mi už S2 malá a tak jsem si pořídil právě Note II. Nerozhodoval jsem se, zda Note nebo Note II, protože volba pro mne byla jednoznačná. Nejde o to, že bych musel mít hned Hightech novinku, ale beru to z pohledu podpory, ať už oficiální ze strany Samsungu, tak i ze strany komunity na XDA. Pokud jsi prostý plájboj Eda, tedy uživatel, kterému postačí originální systém od Samsungu a občasná a nejistá aktualizace, tak tě to trápit nemusí. Pokud máš ale potřebu své zařízení aktualizovat častěji, i když to zrovna výrobce pro náš region nebo model nepodporuje, chceš je modifikovat a udělat z něj třeba něco víc, než dovoluje výrobce, pak je vhodnější zvolit ten aktuální model. Před rokem jsem ještě používal kdysi vlajkovou loď HTC Touch Pro 2. Co je dnes rezistivní display, Windows Mobile 6.5? Toto zařízení už po dvou letech nemělo žádnou podporu a z hlediska hardwarového vybavení se odsunulo na konec hada. S2 zatím ještě zůstává v popředí zájmu a hardware je stále na úrovni. Ještě nějaký pátek bude mít podporu od vývojářů na XDA, ale postupně ho vytlačí novější modely, které za půl roku budou už taky mimo mísu. S2 tak bude zaujímat postavení, jako dnešní lepší lowendová zařízení (nebudu je jmenovat, aby se někdo neurazil).
Více jader neznamená, že by to, co bez chyby fungovalo na dvou jádrech, bude fungovat nějak lépe či rychleji. Více jader by si mělo lépe poradit s řízením spotřeby, ale při běžném používání asi rozdíl mezi dvěma a čtyřmi jádry moc nepoznáš. Stejně tak jejich výkon je využitelný jen při některých operacích a u běžné činnosti jádra běží na nižší frekvenci. Znát to tedy bude zejména u hraní náročnějších her, multitaskingu a nyní i multiwindow. Note II by měl být z hlediska software i hardware vyladěnější než jeho předchůdce. To je ostatně obecný fakt u každého nástupce i mimo oblast mobilní techniky. Ani s jedním nebudeš nespokojen, ale je to stejné jako u S2 vs. S3. Přechod z S2 na N2 není tak citelný, protože systém ICS je velmi podobný JB, tedy z vizuálního hlediska. JB by měl být plynulejší. Přibylo několik funkcí, které jsem však portací mohl využít i dříve. Přesto zde fungují spolehlivěji. Stylus je zde tou hlavní odlišností a s tím souvisí i vychytávky v podobě kreslení do plánovače a lepší psané poznámky vůbec. Taky mi více vyhovuje formát displaye v poměru 16:9, takže telefon vypadá jako steroidová S3. N1 mi připadá víc širší.
Pokud ti jde jen o větší display a úsporu financí, tak ti N1 bude stačit. Ale krom té velikosti a pera to pro tebe nebude žádná větší změna ve srovnání s S2. Já bych touto cestou ale nešel. Jsou to jen mé subjektivní názory, takže majitelé ostatních zařízení prominou.
Samsung Galaxy Note II
original 4.1.1 XXALJ1
modem XXALIH
GO Launcher
stanislavhrdlicka
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 02. zář 2010 20:23:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 7
Tablet: Samsung galaxy note 10.1

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od stanislavhrdlicka »

Děkuji za vyčerpávající odpověď. ;)
Uživatelský avatar
kodl52
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pát 09. pro 2011 19:05:52
Typ mobilu / ROM: HUAWEI P9 GOLD
Mobil 2 / ROM: HUAWEI P8 GOLD
Tablet: ASUS ZenPad 3S (Z500KL-1A023A) 10" - 64GB, LTE
Tablet 2 / ROM: ASUS P1801-T
Bydliště: BRNO 21

Re: Galaxy NOTE 2 - Pokec (problémy,rady,tipy,triky)

Příspěvek od kodl52 »

jak a nebo kdo me upravi sim kartu na tu micro,aby sla pouzit v sgn II.dekuji
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuze“