Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuzePrasklá dotyková plocha

fabiann
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note 2

Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od fabiann » úte 05. úno 2013 12:18:08

Ludekbrno_ nemožen sa s tebo suhlasiť , pokial niečo v tomto konkretnom prípade predné sklo praskne pri normálnom používaní tak tam niečo nie je v poriadku. Nie som prvý ani druhý , kto má podobný problem, preto som hned na začiatku nalepil foliu , predsa lepšie rozloží silu spôsobiacu na display v jednom bode na vačšiu plochu , a k tomu som dal mobil do puzdra
/http://www.mobilnet.sk/sk/prislusenstvo ... ote-2-8047
do takéhoto , teraz je zima ani v nohaviciach som nenosil / v lete neviem kam ho dám do nahavíc asi ani nevojde/, len v kabáte , na display ked je puzdro zatvorený nemôže spôsobiť velká sila, a predsa prasklo sklo síce len na cca 1 cm , ale štve ma to , ved ten mobil je na vrchole ponuky Samsungu , zrejme je to cena za to aby rýchlo a čím viac modelov vedeli dať na trh , predvýrobné testovanie asi neberu vážne, ale ospevovať výhody Gorilla glass vedia. Nijaké vnútorné pnutie musí byť v skle , alebo dilatáciou neprispôsobuje sa zohrievaniu mobilu. Teraz už len dufam , že ostane len pri tých 1 cm a nepraskne mi to dalej , Czech 1201 ma aspoň kus potešil , že mu ani po viacnásobnom páde prasklina na skle nezväčšovala. :cry:

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 05. úno 2013 12:45:56

Slovy klasika:

"Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat" :-)

Ne, fólie ani omylem není ochranou proti prasknutí displeje. Je fakt, že některé přístroje jsou odolnější, jiné méně, ale samovolně nikdy žádný displej nepraskne. Stejně tak pojem "normální používání" je nic neříkající. I během "normálního používání" může být přístroj v tašce nebo v kapse a uživatel se třeba při procházení dveří o tašku nechtěně opře na jednu sekundu, aniž by si to uvědomil a pak kouká jako puk, proč je displej prasklý. To je prostě fakt. Vždycky tam je nějaký nevhodny mechanický podnět.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

fabiann
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Note 2

Příspěvek od fabiann » úte 05. úno 2013 14:34:25

"Vždycky tam je nějaký nevhodny mechanický podnět." A prečo nepripustíš , že ten mech. podnet može byť aj priamo v mobile zabudovaný.

LivArt
Terminátor
Reputace: 268
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 05. úno 2013 14:45:32

Protože by se stalo u víc, než pár kusů.
A nevěřím tomu, že by výrobce té dotykové plochy udělal takové sklo, které vnitřním pnutím praskne. To by se projevilo o dost dřív.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Prasklá dotyková plocha

Příspěvek od ludekbrno » úte 05. úno 2013 14:54:52

fabiann píše:"Vždycky tam je nějaký nevhodny mechanický podnět." A prečo nepripustíš , že ten mech. podnet može byť aj priamo v mobile zabudovaný.
Jakože v mobilu je zabudováno kladívko nebo hydraulický píst, který v naprogramovanou dobu spustí a praskne displej? :lol:
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dejdis
Androiďák!
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-G9700 stock ROM
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Příspěvek od dejdis » stř 06. úno 2013 11:13:48

Nexusu 4 taky praská zadní sklo i změnou teploty. Tak proč by nemohlo i u Nota. Kolega mohl mít smůlu na sérii s výrobní vadou a věřte mi Korejci si s tím hlavu moc nelámou. Vím pracovně o čem mluvím. ;-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 17:05:37

Já taky vím o čem mluvím, a proto trvám na tom, že displeje samovolně ani mrazem nepraskají :-)

Hornblower
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note II

Příspěvek od Hornblower » stř 06. úno 2013 17:39:22

samovolne nepraskne ani guma v gatiach

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 18:15:22

Asi tak :lol:

dejdis
Androiďák!

Příspěvek od dejdis » stř 06. úno 2013 19:05:28

ludekbrno píše:Já taky vím o čem mluvím, a proto trvám na tom, že displeje samovolně ani mrazem nepraskají :-)
Nikde jsem nic nepsal o samovolném prasknutí. Pokud je krycí sklo (gorila glass), dotyková vrstva a zobrazovací jednotka spojena v jeden celek a ten je vadně instalován v rámu přístroje může náhlou změnou teplot nebo nárazem v důsledku pnutí při chybné montáží dojít k prasknutí. Naprosto běžně se to stává při špatně vlepeném autoskle nebo vakuovém okně. Prostá mechnika a fyzika. :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 21:10:12

Nemůže :-) Rozměry displejů a autoskel jsou diametrálně odlišné a teplotní roztažnost při tak malých rozměrech nehraje roli. Navíc u displejů je lepší poměr tlouštky k ploše a displej ani není vsazen v žádném pevném kovovém rámu, který by bránil těm nepatrným změnám rozměrů a hlavně nejsou tvarovány do oblouků, aby mohla nedokonalost tvarů různých vrstev způsobovat pnutí. Ne, displeje opravdu samovolně ani změnou teploty nepraskají, to je prostě fakt :-)

dejdis
Androiďák!

Příspěvek od dejdis » stř 06. úno 2013 21:22:39

Nesdílím tvůj názor. Postrádá logiku. Z vlastní zkušenosti vím jak se chová lepené sklo. Nevidím důvod proč by ti kterým krycí sklo displeje tímto způsobem prasklo, jak výše uvádějí, lhali. Toť vše na toto téma. :wink:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 21:42:04

Nesdílet názor samozřejmě můžeš :-) Já ani netvrdím, že ti lidé lžou. Ovšem nikdo z nich nenapsal, že by viděl to prasknutí na vlastní oči. Obvykle si ho všimnou, když přístroj odněkud vytáhnou, což už mluví samo za sebe :-)

pastika
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: galaxy s

Příspěvek od pastika » stř 06. úno 2013 21:53:19

Podle mne stát se může cokoliv,ale možná vám pomůže tohle video si udělat svůj názor. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=s1ullpJB1AM&noredirect=1

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 06. úno 2013 22:32:31

Samozřejmě, stát se může cokoliv. Může na telefon spadnout letadlo nebo dokonce meteorit, ale displej rozhodně sám nepraskne :-)

Krepi
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 128GB-4GB
Rom: 6.0.1 - MIUI 8.1

Příspěvek od Krepi » čtv 07. úno 2013 16:50:44

pastika píše:Podle mne stát se může cokoliv,ale možná vám pomůže tohle video si udělat svůj názor. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=s1ullpJB1AM&noredirect=1
Videjko pěkné,ale takovéto testy nedělaj s každým kouskem,takže testnou,vydrel,tak se jede sériová výroby a tam už se nějaký problém může vyskytnout.Občas vemou kus z výroby a testnou,ale ne každý kus,to bych ten telefon ani nechtěl :)

Autor tohoto vlákna
Czech1201
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Rom: 4.1.2

Příspěvek od Czech1201 » čtv 07. úno 2013 18:23:08

ludekbrno píše:Nesdílet názor samozřejmě můžeš :-) Já ani netvrdím, že ti lidé lžou. Ovšem nikdo z nich nenapsal, že by viděl to prasknutí na vlastní oči. Obvykle si ho všimnou, když přístroj odněkud vytáhnou, což už mluví samo za sebe :-)
Já ten telefon měl v pořádku, položil jsem si ho na stůl jelikož jsem zrovna stahoval hru, byla tma, koukal jsem na TV..
Po chvíli jsem slyšel takové cvaknutí jaky když zacvakává člověk kryt na telefonu, nic jsem neřešil, jelikož jsem si myslel že přesně to se stala, po chvíli jsem se kouknul jestli už je hotovo a na telefonu byla čára přes celý displej...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. úno 2013 10:02:47

Ale to praskla jen dotyková plocha, navíc jsem přesvědčen, ze to muselo mít nějakou příčinu. I kdyby to samo prasklo, proč by to udělalo zrovna v klidu při pokojové teplotě.

Autor tohoto vlákna
Czech1201
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II
Rom: 4.1.2

Příspěvek od Czech1201 » pát 08. úno 2013 16:25:21

Kdybych to věděl tak se tu neptám :)
Tvoje příspěvky nám moc nepomáhají, pořád si jedeš jen to svoje...

t.dudis
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G5

Příspěvek od t.dudis » pát 08. úno 2013 16:57:43

ludekbrno píše:Nesdílet názor samozřejmě můžeš :-) Já ani netvrdím, že ti lidé lžou. Ovšem nikdo z nich nenapsal, že by viděl to prasknutí na vlastní oči. Obvykle si ho všimnou, když přístroj odněkud vytáhnou, což už mluví samo za sebe :-)
Tady ti jasne pise, ze mobil lezel na stole, slysel prasknuti, vzal mobil do ruky a kouka ze ma prasklej displej. Takze ho odnikud nevytahl. Takze tady nerikej, ze to neni mozny, kdyz evidentne je... A kdyby zrovna v tu chvili na mobil koukal, tak to videl i na ty tvoje vlastni oci...
LG G5

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. úno 2013 17:52:30

No, to je právě to divné :-) A mám určité důvody, proč si "jedu to svoje". Za 7 let práce servisního technika mi prošlo rukami několik desítek tisíc mobilů, takže si docela troufam tvrdit, že jsem viděl všechno, co se v reálu stát může a co ne. Nicméně je fakt, že mé tvrzení se týká zejména samotného displeje, což není tento případ, kolega má prasklou jen dotykovou plochu, displej je v pořádku.

Gil
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 Compact 4.4.2
Tablet: ASUS MeMO Pad ME173X
Rom: Stock 4.2.

Příspěvek od Gil » pát 08. úno 2013 18:04:04

V dnešní době kdy je to slepené k sobě je rozlišování display - krycí sklo mimo mísu.

tihamer
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: notes 2

Příspěvek od tihamer » pát 08. úno 2013 19:02:24

ludekbrno píše:No, to je právě to divné :-) A mám určité důvody, proč si "jedu to svoje". Za 7 let práce servisního technika mi prošlo rukami několik desítek tisíc mobilů, takže si docela troufam tvrdit, že jsem viděl všechno, co se v reálu stát může a co ne. Nicméně je fakt, že mé tvrzení se týká zejména samotného displeje, což není tento případ, kolega má prasklou jen dotykovou plochu, displej je v pořádku.
10 000:(7x365)=3,91 telefonů denně a to jsem nepočítal ty desetitisíce ty brepto :lol:

LivArt
Terminátor
Reputace: 268
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 08. úno 2013 19:11:08

Jenže technik taky za pracovní den udělá víc než 4 telefony. ;)

Takže brepta jsi tu ty, tihamere.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 08. úno 2013 20:29:47

tihamer píše:
ludekbrno píše:No, to je právě to divné :-) A mám určité důvody, proč si "jedu to svoje". Za 7 let práce servisního technika mi prošlo rukami několik desítek tisíc mobilů, takže si docela troufam tvrdit, že jsem viděl všechno, co se v reálu stát může a co ne. Nicméně je fakt, že mé tvrzení se týká zejména samotného displeje, což není tento případ, kolega má prasklou jen dotykovou plochu, displej je v pořádku.
10 000:(7x365)=3,91 telefonů denně a to jsem nepočítal ty desetitisíce ty brepto :lol:
Kdybych byl tak pomalý, nevydělal bych si na slanou vodu :lol: Když jsem začínal, základ byl 8 tel/den, když jsem končil, tak to bylo už 20 :-)

JoskaT
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SG Note2
Mobil 2 / ROM: ZTE KIS PLUS
Tablet: ASUS NEXUS 7

Příspěvek od JoskaT » ned 17. úno 2013 23:08:46

A ku*va :( jsem na tom stejně
řikejte si tu co chcete, ale o Noteho se starám dost pečlivě a při dnešním přeleštění displeje mně málem trefil šlak, když jsem na něm oběvil mikro trhlinku. Není od kraje ke kraji, ale zhruba 2cm od tlačítka vypínání vede obloukem doleva dolu a asi 2cm od pravého okraje se stáčí směrem k tl. home a končí asi 2cm od něj :( Viditelné je to jen při důkladném hledání a shasnutém displeji.
Při běžném pohledu není vidět a tak to vypadá, že se na ni budu muset snažit zapomenout protože výměna je mimo moje možnosti :cry:
Nosím ho jen v náprsní kapse u košile a nikdy jsem s ním ani neťuknul! A teď babo raď :(

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. úno 2013 8:33:02

Ono stačí i trošku přitlačit při leštění. Plocha je veliká a tlak pro prasknutí nemusí být moc velký. Nicméně pokud máš přístroj vizuálně nepoškozený a prasklina je tak malá, zkusil bych reklamaci. Stát tě to nic nebude, maximálně ji neuznají.

Krepi
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 128GB-4GB
Rom: 6.0.1 - MIUI 8.1

Příspěvek od Krepi » pon 18. úno 2013 10:18:10

Pokud reklamaci neuznají,zpravidla se platí nějaký poplatek za neoprávněnou reklamaci,je to řádově ve stovkách korun.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. úno 2013 11:02:34

Neplatí, to je v rozporu se zákonem. Pokud někdo pošle přístroj v dobré víře na reklamaci a počítá s bezplatnou záruční opravou, nemůže mu prodejce ani servis bez jeho souhlasu cokoliv účtovat ani při neuznání záruky. Přístroj mu musí vrátit bezplatně. Pokud vrátit bezplatně odmítá, ČOI to vyřeší.

t.dudis
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G5

Příspěvek od t.dudis » pon 18. úno 2013 11:17:38

Kdyz to tady tak ctu, tak uz aby byl venku Galaxy S IV a Note sel do sveta. Snad do dubna vydrzi.
LG G5

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuze“