Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuzeNefunkční paměťová karta

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
karoli_d
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 2

Nefunkční paměťová karta

Příspěvek od karoli_d » sob 23. kvě 2015 23:55:21

Ahojte, mám celkem problém. Používala jsem v telefonu 4GB paměťovku měla jsem na ní cca tisíc fotek a některé z ničeho nic zčernaly a ani v PC nešly zobrazit. No před pár dny z ničeho nic zmizelo celé tohle album. Nevěnovala jsem tomu pozornost a říkala si, že v PC to pak bude. Omyl ani v pc fotky nejsou. Fotila jsem dál a všechny fotky se mi pak automaticky ukládaly na interní pamět, i když pamětovka byla funkční. Když se podívám do nastevení píše mi to, že mám vložit kartu, jako by v telefonu vůbec nebyla. Když jsem vložila novou automaticky se načetla. Když jsme starou zkoušela vložit do fotoaparátu vyžadovalo to konfiguraci (tu jsme neudělala). Dají se fotky nějak dohledat? Jsou pro mě velice důležité. Bohužel nikam jinak se mi fotky neukládají /clouds, dropbox a podobné aplikace. Budu vděčná za každou radu.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Nefunkční paměťová karta

Příspěvek od Jumbo78 » ned 24. kvě 2015 0:07:23

Možná zkusit aplikaci recuva. Ale spíš počítej, že jsou nenávratně ztracené
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
karoli_d
Nové Androidě

Příspěvek od karoli_d » ned 24. kvě 2015 0:09:31

Už jednou se mi stalo, že jsem dala telefon do továrního nastavení a všechno se mi smazalo a přítel to dokázal nějak obnovit, ale tohle nechápu, protože z minuty na minutu to album prostě zmizelo a nevidím ho ani v počítači...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 24. kvě 2015 0:28:15

Karty nejsou nesmrtelné a žádný zkušený člověk nikdy nenechává důležité soubory na jediném místě. Karta může ze dne na den odejít nebo můžeš telefon ztratit i s kartou. Je prostě nezodpovědné nemít fotky zálohované i jinde. Teď vidíš výsledek... Ale jak píše Jumbo, zkus v PC použít program Recuva (karta musí být přímo ve čtečce v PC, ne v telefonu přes kabel!) a třeba něco najdeš. Každopádně ať fotky obnovíš nebo ne, tu starou kartu už hoď do koše a kup novou kvalitní (Samsung nebo SanDisk) a fotky pravidelně zálohuj!
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
karoli_d
Nové Androidě

Příspěvek od karoli_d » ned 24. kvě 2015 0:35:26

Bohužel zkušený člověk nejsem a všechno ostatní v galerii mám, písničky, programy jen tohle jedno album. Fotky jsem si zálohovala na externí disk, ale jaké bylo mé dvojté zděšení, když i tam byla složka prázná a to jsme si jistá, že jsem je tam dávala. Bohužel karta je jakoby neexistovala ať to zkusím jakkoliv. Dám šanci ještě tomu programu, ale moc tomu tedy nedávám. Malá naděje pro mě je, když to šlo po továrním nastavení, snad by mohlo i teď...

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 24. kvě 2015 7:59:11

To je zvláštní, že album zmizelo z karty i externího disku a všechno ostatní zůstalo. To spíš vypadá, jako by to někdo smazal manuálně omylem nebo úmyslně. Každopádně Recuva je úspěšná, pokud karta funguje a ostatní soubory na ní jsou, tak Recuva ty fotky určitě najde.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » ned 24. kvě 2015 8:01:28

Ta karta prostě umřela, pokud ji ani PC nerozpozná, tak bohužel. Jedině zkusit nechat ta data z karty vytáhnout, ale je to dost drahá záležitost.
Varovným znamením pro tebe bohužel mělo být, že už dřív některé fotky zčernaly. V tu chvíli je potřeba okamžitě koupit novou kartu, ze staré zachránit co se dá a nemilosrdně ji zahodit...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
karoli_d
Nové Androidě

Příspěvek od karoli_d » ned 24. kvě 2015 10:22:49

Je to samozřejmě moje chyba, uznávám. Jediné co nechápu, tak že jsem fotky právěžě zálohovala a ani na tom externím disku nejsou. No zkusím Recuva nebo podobné programy a pokud to nepůjde, tak asi zajít za nějakým odborníkem..

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 24. kvě 2015 13:16:08

Buď jsi to na ten externí disk nenakopírovala nebo to u něj někdo smazal. Jiná možnost není. To by byla hodně divná náhoda, že by z karty i z externího disku zmilelo zrovna jen album s fotkami a nic jiného. Jinak u specializované firmy počítej s cenou od 5000 výše...

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note II (N7100) - Obecná diskuze“