KomunikaceOldschool SMS?

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
Qefik
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Oldschool SMS?

Příspěvek od Qefik » úte 28. pro 2010 22:36:12

Zdravím, hledal jsem již na marketu i tady, ale nikde jsem nenašel dobrou aplikaci na SMS. Mám HTC Wildfire.
Chtěl bych aby se sms třídily na přijaté a odeslané jako na starších telefonech. Ten systém co mám na HTC je dosti nepřehledný. Zkoušel jsem i Handcent SMS, ale to je to samé. Má někdo nějaký tip jak do seřadit takto do "složek"?
Díky za každou radu.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oldschool SMS?

Příspěvek od Mishack » úte 28. pro 2010 22:41:15

Nelze. Zatim to zadna aplikace neumi. Musim priznat, ze me to pri prechodu z WM taky hodne vadilo. Chvili sem hledal a pak mi doslo, ze ten system je mnohem prehlednejsi a ve sve podstate genialni. Clovek nema hromadu sms ve dvou slozkach, ale jen vlakna podle lidi. Dej tomu sanci.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

popelka
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3 4.1.1
Tablet: iPad2, Galaxy Tab 10.1

Příspěvek od popelka » stř 29. pro 2010 9:51:36

K té nepřehledné hromadě sms (doručené/odeslané) bych se vracel dost nerad. Vlákna podle lidí jsou ideální a maximálně přehledné - jak říká Mishack, dej tomu šanci ... Go SMS mi zatím připadá jako nejlepší sms aplikace ...

B3!CrAZy
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Příspěvek od B3!CrAZy » stř 29. pro 2010 17:19:49

Musim se pridat za GO Sms ...ze zacatku to vypadalo velice slabe ale postupne pridavaji veci ktere mi chybely a neni to tak preplacane jako Handcent

Autor tohoto vlákna
Qefik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Příspěvek od Qefik » stř 29. pro 2010 18:30:49

Dobře, díky za rady :) Ono při přechodu z nokie 3220 (blikací) na které jsem jel skoro 3 roky je to celkem šok :)
Ten GO sms zkusím, hancent už letěl z telefonu :)

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 29. pro 2010 18:42:49

Sam sem prechazel z Motoroly MPx 220 (WM 2003 SE), kterou jsem mel cca 4 roky ... na Nexus One. Takze tvuj sok uplne chapu :)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)

yesi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: i9000

Příspěvek od yesi » čtv 30. pro 2010 23:18:24

Vratit sa k staremu systemu.... Neviem si to predstavit.
Ak sa ti nelubi aplikacia, ktoru mas, tak skus ChompSMS Donate, zda sa byt ovela lepsi ako Handcent SMS a ma aj viac lepsich funkcii

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 23. úno 2011 12:00:40

Neobjevila se prosim nejaka aplikace na klasicky seznam SMS? Sem z toho uz zoufalej, ten system grupovani je tak silenej, ze se neda vubec pouzit. Na WM to slo krasne vypnout jedinou zmenou v registrech ...

Launcher Pro Widget to nastesti umi, ale zas mi nezapada do plochy.
MyPhoneExplorer na PC to umi bez problemu, ale porad telefon k PC pripojenej nemam :-)

Diky
nejedu v kladu

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 23. úno 2011 13:04:23

Muzu se zeptat co konkretne ti vadi? Jestli to ma opravdu konkretni duvod, nebo je to jen takova poza. Jak rikam, ja si musel taky chvili zvyknout, ale nakonec jsem musel uznat, ze tenhle system je mnohem pouzitelnejsi. Nescrollujes stovkama sms. Mas seznam lidi. Casove se vlakna stejne radi od nejnovejsich.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 23. úno 2011 13:08:49

Přesně jak píše Mishack. Měl jsem to ještě na symbianu. Na WM už se mi sms řadily podle lidí, takže jsem si na to velmi rychle zvyknul a pochopil, že to je mnohem lepší, než hromada sms Přijaté/odeslané.

Prostě a jednoduše, je to póza, která se některým lidem prostě nechce opouštět (protože mají pocit, že přizpůsbit se musí vnější svět jim samým, ne opačně. A samozřejmě že opačně je ta lepší a přirozeněnjší cesta.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 23. úno 2011 13:47:50

Hmm ... ja se nechci dohadovat a nebudu. Mam problem a hledam pro nej pro me prijatelne reseni.
nejedu v kladu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 23. úno 2011 14:10:51

mech: Tak se nedohaduj, řešení nenajdeš. To je naprosto jednoduchý - tak nějak všichni pochopili že doba pokročila a že řazení koverzací podle kontaktů je mnohem smysluplnější než sesypávání na jednu hromadu.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 23. úno 2011 14:44:09

Doba mozna pokrocila. Uznavam ze na kecani s lidma ze seznamu kontaktu to muze bejt dobry, ale neni moje urceni.
Kazdou noc se mi zalozi 3 novy konverzace kdyz mi ruzny zarizeni poslou svuj status. Grupovat si to rucne nemuzu.
Spousta SMS mi chodi pres brany. Pokazdy nova konverzace.
Ve finale to vypada fakt uzitne - moje odeslany SMS se grupujou u cloveka, odpovedi se mi michaj mezi grupy a stavove SMSky ...
nejedu v kladu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 23. úno 2011 14:59:32

mech: ale počkej, pokud si ty svý zařízení se stavovýma zrpávama uložíš jako kontakty (včetně +420...), budou se ti grupovat správně. Takže jeden problém by se dal odbourat.
I když mi někdo posílá zprávu přes sms bránu, ukládá se mi ke správnýmu kontaktu.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 23. úno 2011 15:10:08

Mno me se to grupuje po branach (T-Mobile, O2, Vodafone) protoze indetifikator brany je pokazdy stejnej.
Zarizeni posilaj svuj status na telefoni_cislo@sms.eurotel.cz a pokazdy je jinej identifikator (kazda SMS ma jinej).

Neda se to alespon rucne presnunout do vybrane konverzace? Se mi nejak nedari.
nejedu v kladu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 23. úno 2011 15:31:17

mech: identifikátor určující dělení do threadů je telefonní číslo. Telefonní číslo ze kterýho ty zprávy chodí je pokaždý jiný?

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » stř 23. úno 2011 15:43:36

Ano presne tak :-)
A z jednotlivych bran je naopak pokazdy stejny (rozumej co brana to jedno cislo).
nejedu v kladu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 23. úno 2011 16:37:50

A můžu vědět, o jaký zařízení jde? Protože znám podobný aplikace v průmyslu, ale tam je gsm modul+sim karta, takže to má fixní číslo.

edit: ještě mě tak napadá, píšeš že ty zařízení posílaj sms na nějakou bránu. Z tý brány to chodí teprve tobě. Nebylo by třeba dobrý posílat ty sms přímo sobě? Protože abych pravdu řek, to co popisuješ jsem ještě nikdy neviděl a to už jsem pár podobných zařízení viděl v chodu.

mishack: to já taky. POkud by měl obyčejný zařízení s gsm modulem, mělo by to fixní číslo, takže by se mu to správně grupovalo. Takhle vůbec nechápu jak to funguje.

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 23. úno 2011 17:02:55

Tak teda chlapi, jsem uplne mimo :D

Jerry7650
Androiďák!
Reputace: 23

Příspěvek od Jerry7650 » stř 23. úno 2011 20:31:40

Teda tady je to jak souboj mezi Win a Linuxáři...

Pokud potřebuje aplikaci, kde budou sms sortovány stejně jako dříve, asi má k tomu důvod, který mimochodem já celkem chápu. A přesvědčovat ho, že "má mít" nový systém, rád, protože je jediný správný a moderní je celkem na nic.

SMS brány opravdu mají unikátní čísla ke každé sms (nějaké 900009xxxx u O2 myslím), takže pak je v tom bordel, je to z toho důvodu, že na takovou sms je možné odpovědět a odppvěd pak dojde na email, ze ktereho je ta sms poslána (alespon tak to myslím měl O2).

Stejně tak by se mi někdy hodilo vidět posloupnost sms, v jaké od některých lidí došla. A taky mi vadí, že když se mi ted někdo hraje s mobilem, je pro něj extremne snadné si přečíst velmi rychle celou historickou konverzaci s nějakou osobou.

Řazení jak je ted je navíc smysluplné pro někoho, kdo si píše sms typu "Jak se máš dneska? "Dobre""Nezajdem nekam?"Ano a kam?""Co kino?".... Takže pisálci

Já píšu 2-3sms za den a i to je moc a pak mě spíš mate, že to co vypadá jako navazující konverzace jsou ve skutečnosti na sobě nezávislé sms vzdálené od sebe i několik dnů.

Popravdě se divím, že když jde udělat apliakce jako Handcent, která přebírá správu sms se vším všudy, tak že někdo neuělal něco podobného.

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 23. úno 2011 20:37:08

Jerry7650 píše:Pokud potřebuje aplikaci, kde budou sms sortovány stejně jako dříve, asi má k tomu důvod, který mimochodem já celkem chápu. A přesvědčovat ho, že "má mít" nový systém, rád, protože je jediný správný a moderní je celkem na nic.
Taky jsem se na to ptal, jaky je ten duvod. A na pozu jsem poukazoval schvalne - zkusenosti.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » čtv 24. úno 2011 8:53:08

Jo je to presne tak, zarizeni jsou na internetu a nemaj vlastni branu. Cili poslu e-mail do eurotel a ten z ni udela SMS. Na tu SMS pak jde prave odpovedet a dat prikaz k provedeni resetu nebo tak.

Ja SMS lidem skoro nepisu, kdyz pisu, odpovidaj mi treba za 4h, nebo z brany nebo vubec. Proto by se mi hodilo aspon mit moznost si ty SMS, co nemuze automat zaradit, rucne nafrkat do tech adresaru kam patrej.

Takhle z toho mam desnej zmatek a vpodstate musim SMS po precteni smazat, abych se v tom aspon trosku orientoval. Ted teda aspon ten widget LauncherPro funguje jako klasicke inbox, takze tam aspon vidim prehled ...
nejedu v kladu

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » pát 25. úno 2011 0:24:27

Tak jsem ještě pátral a objevil jsem první vlaštovku, i když zatím se blíží její rozhraní nepoužitelnosti:

SMS Outlook beta: http://www.androidzoom.com/android_appl ... nload.html

Bohužel ukazuje v tuto chvíli pouze Přijaté, ale jsou tam vypsány klasicky za sebou, tj. ne ve skupinách.

B3!CrAZy
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Příspěvek od B3!CrAZy » sob 26. úno 2011 0:43:20

no nedokazu si predstavit, ze bych se tim mel proklikavat pokazde co si chci precist sms..

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » sob 26. úno 2011 11:25:55

A ty si čteš SMS pořád dokola?

Pro mě jsou teda SMS přežitek už několik let od chvíle co mám na telefonu ICQ a jejich použití je na principu: "Sraz v 17 na Čáře" "OK, budu mit 5minut zpozdeni".

Tj. pokud si chci s někým povidat, rozhodně ne ve formě archaických sms a ještě za strašné peníze. Takže pro mě je řazení do konverzací lehce nesmyslné.

Např. u člověka, se kterým si píšu nejvíc je posledních 10SMS posláno za týden, vůbec na sebe nenavazují a nebo a co je horší zdánlivě navazují, ale přitom třeba reagují na nějaký hovor nebo osobní setkání a ne na tu předchozí SMS...
Naposledy upravil(a) radegast dne sob 26. úno 2011 11:50:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněná zbytečná citace.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 26. úno 2011 12:10:34

mech: no, takže pokud jsout y zařízení řipojený k internetu, jednodušší je nechat si stavový maily posílat přímo a zařízení nastavit na dálkový ovládání zase přes mail. Tohle tvoje řešení je prostě a jednoduše přehnaně krkolomný, ačkoli se se mnou budeš do krve přít, že to tak není.

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » sob 26. úno 2011 12:28:39

Tak nemusí mít vůbec datový paušál na mobilu... Pak dojde SMS a odpoví pomocí SMS.

A nebo datový paušál má, ale pohybuje se v zahraničí... A to už je trochu dražší sranda, mít zapnutou neustálou online synchronizaci emailu v zahraničí. Zatímco příchozí SMS je zadara a odchozí po EU za 3Kč...

Každopádně stejně jako autor threadu doufám, že se objeví aplikace, kde bude řazení klasické, mě by také vyhovovalo mnohem více (viz důvody v předchozím příspěvku).

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 26. úno 2011 12:40:04

Pokud někdo potřebuje seriózně s mobilem pracovat, má datovej tarif. Pokud se někdo dlouhodobě pohybuje v zahraničí, má tamnější tarif.

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » sob 26. úno 2011 14:12:25

To ale nic nemění na tom, že mu prostě řazení SMS do vláken nevyhovuje stejně jako mě a proto hledáme alternativu.

BTW: Stačí se podívat na Google Mail. X let tvrdil, že klasické řazení je přežitek a řazení do vláken je jeho hlavní deviza a je to pár měsíců, co se to dá přepnout, protože ho uživatelé donutili.

Jsem jedním z nich, kdo to vypnul, protože u firemní komunikace, kde email byl na více příjemců a pak někteří ještě někoho přihodili do komunikace nebo naopak odebrali, tak pak byla ta vlákna naprosto nepoužitelná a nepřehledná.

mech1
Stálý androiďák

Příspěvek od mech1 » sob 26. úno 2011 18:26:31

Ja nechapu proc tu resime proc? Tomu sem se chtel presne vyhnout ...

Duvody jsou technicky, zarizeni pouzivaj SMS a fungujou, presne jak nekdo psal, bez datovyho roamingu kterej nemam a nepotrebuju.
Navic SMS chodi nejen me, ale i lidem, ktery se k netu nedostanou, kdyz je to treba.

Nehlede na to ze brany to neresi a to je muj vetsi problem.
nejedu v kladu

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“