KomunikaceVoIP Samsung i5800

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Muzzy
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

VoIP Samsung i5800

Příspěvek od Muzzy » pon 04. dub 2011 8:49:14

Ahoj. Před cca 14 dny jsem si koupil svůj první mobil s Androidem. Zatím je vše super, jen mám problém s VoIP klientem. Zkoušel jsem si z marketu stáhnout několik aplikací, ale žádná nefungovala k mé spokojenosti. Chtěl bych proto požádat zkušenější o radu, jakou aplikaci by jste mi doporučili. Já už zkoušel:
Sipdroid - při odchozím hovoru jsem ve sluchátku nic neslyšel
CSipSimple - velmi silné echo na druhé straně
uDial - asi nejlepší po zvukové stránce, ale po jeho instalaci mi telefon cca 6x denně odregistroval SIM kartu (musel jsem znovu zadat PIN)
3CXPhone - velmi silné echo na druhé straně
Keyyo VoIP - echo na druhé straně - bez echa jen , když jsem u sebe stáhnul hlasitost repro na minimum = skoro jsem neslyšel.

Momentálně jsem svého Samsunga i5800 uvedl do továrního nastavení (naposledy jsem měl nainstalovánu aplikaci uDial a telefon pravidelně odregistroval SIMku a vyžadoval opětovné zadání PIN kódu). V továrním nastavení problémy se SIMkou zmizely, ale potřeboval bych poradit, jakého VoIP klienta nainstalovat (klidně i placeného, jen aby už konečně makal).

Před tím jsem měl Nokii E51, kde SIP klient fungoval velmi dobře (jak na 3G, tak na WiFi), tak mě trochu překvapilo, že by to Android (nebo Samsung) nezvládal :? Ale snad je to jen mou slabou znalostí tohoto systému.

Děkuji za případné rady. Jarda

anly11
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo S960

Re: VoIP Samsung i5800

Příspěvek od anly11 » ned 17. dub 2011 19:44:24

mam tiez ten isty telefon a skusal som Sipdroid. ja som pocul celkom dobre, ale druha strana mala slabe echo a takisto hlas isiel trocha oneskorene takze 100% to urcite nebolo. volal si cez wifi alebo 3G? skus sa este pohrat s nastaveniami audio kodekov v settings Sipdroid-u, mozno iny kodek bude mat kvalitnejsi zvuk. ja som to moc netestoval. voip providera mam actionvoip, mozno by pomohlo nastavenie STUN servera

anly11
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo S960

Příspěvek od anly11 » pon 18. dub 2011 14:23:25

tak som sa trochu hral so Sipdroidom a zda sa ze zvukove echo na druhej strane zmizlo. v nastaveniach som zvolil tieto polozky na LOW: earpiece gain, microphone gain.
ale to oneskorenie hlasu stale trva, priblizne 2 sekundy. casto sa stava ze ja aj druha strana zacneme hovorit naraz.
pri 3CXPhone mi chyba moznost nastavit cislo volajuceho (cize moje), pri CSipSimple tam sice tato moznost je ale nefunguje mi (volanemu ukaze SUKROMNE CISLO). pri Sipdroid tato funkcia funguje normalne takze volanemu ukaze moje cislo (ktore mam verifikovane u voip operatora).

simu3ik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung i5800

Příspěvek od simu3ik » pát 17. úno 2012 19:39:16

Dobrý deň! :-)
Prosím Vás. Mám problém ako väčšina iných ľudí. "androis.process media sa neočakávane skončil". Chcela by som sa vás spýtať, či by ste mi niekto nemohli poradiť, ako prevediem to "tovární nastavení". Skúšala som to ale akosi nič. :(
Ďakujem...

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“