KomunikaceŘazení kontaktů v Handcent SMS

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Scalex
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Řazení kontaktů v Handcent SMS

Příspěvek od Scalex » pát 07. říj 2011 19:32:20

Zdravím. Mám problém s řazením kontaktů v Handcent SMS. Když volím příjemce, je seznam setříděný abecedně podle křestního jména. Chtěl bych, aby to řadilo podle příjmení (ideálně tak, jak to mám, když vlezu do kontaktů, tj. setříděno podle příjmení, ale ve formátu Jméno Příjmení, tj. křestní jméno na prvním místě), ale v nastavení jsem to nikde nenašel. Existuje nějaké řešení?

.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Řazení kontaktů v Handcent SMS

Příspěvek od ZeKe » sob 08. říj 2011 1:08:36

Buď zdráv.
V nastavení si to podle mého nepřehlédl, neboť to tam není.

Řešení bych viděl buď v tom, že nebudeš adresáty vybírat přes to zelené +, ale zadáváním části příjmení ci jména do pole Pro:, a nebo si zvykneš posílat SMS z Kontaktů - alespoň v Lidé by to bylo přes kliknutí na fotku a pak ikonku Hancentu (velké zdržení to není a alespoň bys ty lidi měl seřazený tak, jak jsi zvyklej při telefonování). Netuším ovšem, jestli Samsung má kontakty rešené stejně jako HTC, ale nějak podobně by to snad být mělo..

Já jsem si kvůli určitému problému s HF sadou v autě nasekal u všech kontaktů příjmení i jména (případne další info) do jedné položky, do příjmení, takže ať to má která chce aplikace nastaveno jak chce, vždy se mi to zobrazuje právě tak jak vyhovuje mě a jak jsem si to zadal zpočátku.
Ostatně, je to podle mne i celkem jedno, neboť Telefon, i mnou používaný Dialer One při vyhledávání postuným zadáváním znaků vyhledá požadované, ať je to na prvním, pátem, nebo desátém místě toho konkrétního jména kontaktu..

edit 8.10.2011:
az dnes jsem si uvedomil, ze Tobe to razeni kontaktu vadi mozna spise v prehledu SMS vlaken, ale tam bohuzel nepomuze zadny ze zminenych postupu..

---
OT: Je příjemné zde narazit na člověka, jehož příspěvky jsem měl rád už před mnoha lety na FidoNetu :-)

Autor tohoto vlákna
Scalex
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » sob 08. říj 2011 8:03:55

ZeKe píše: a nebo si zvykneš posílat SMS z Kontaktů
Vida, člověk se tak upne na jedno řešení (najít to v Handcentu), že mu vůbec nedojde, že by to mohlo jít i jinak. Mně Handcent jinak jako SMS aplikace vyhovuje, až na to řazení kontaktů, ale samozřejmě tohle je výborné řešení - v Kontaktech jen kliknu na adresáta a na tlačítko "poslat zprávu" a spustí se asociovaná aplikace, tj. Handcent. Díky za nakopnutí správným směrem.

Ale docela se divím, že to Handcent nemá (tu možnost dvojího řazení), podle mě by to pro spoustu lidí a spoustu národů bylo praktické.
ZeKe píše:az dnes jsem si uvedomil, ze Tobe to razeni kontaktu vadi mozna spise v prehledu SMS vlaken, ale tam bohuzel nepomuze zadny ze zminenych postupu..[/i]
Ne, to až takový problém není, fakt mi to vadilo při tom vyhledávání nového kontaktu (nějak jsem si zvykl spíš dorolovat si na daný kontakt než vyťukávat jméno.

Ad FidoNet - docela velká grupa Fidonetistů se pořád schází na Facebooku. Já už sice na FB nejsem, ale co vím, tak takových 20-30 lidí tam spolu pořád komunikuje a pražáci se snad pořád scházejí každý týden v jedné hospůdce na lokálním PivoConu.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Příspěvek od ZeKe » sob 08. říj 2011 8:53:07

..a nebo muzes zkusit Go SMS Pro, jestli to tam neni prave tak, jak by se Tobe hodilo..

Avsak ja uz jsem tez dlouhodobym uzivatelem Handcentu a prestoze ho spousta uzivatelu povazuje za uz nabubrely a tezkopadny, vyhovuje mi mnohem vice nez GoSMS, ktere jsem zkousel, ale taknejak mi uplne nesedlo. Holt je to o zvyku :)

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“