KomunikaceGalaxy NOTE a ztráta příchozích emailů

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
grumbler
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note I + Galaxy S III
Kontaktovat uživatele:

Galaxy NOTE a ztráta příchozích emailů

Příspěvek od grumbler » úte 10. led 2012 14:59:51

Zdravím !
Mám problém se svým novým Galaxy NOTE (Vánoce, přechod od iOS) a to v tom směru, že se mi "ztrácí" přijaté emaily (klasické účty - ne gmail) z položky "Přijaté"...
Interval je nepravidelný; přímo po přijetí mi mail zmizel během deseti vteřin před očima aniž jsem se dotkl displeje (a stačil ho přečíst) anebo naopak se ráno probudím a všechny maily z večera (většinou přečtené) a předchozího dne jsou pryč. Ale pouze ty ze záložky "Přijaté", lhostejno, zda jsou přečtené či nikoliv; "odeslané" maily anebo maily v "Koši" jsou netknuté od počátku, co jsem účty nastavil a stejně tak se některé (?!) emaily objeví v záložce "Zprávy" v Social Hubu! Ale jen některé, ostatní jsou v "nenávratnu" (píšu uvozovky, protože účty v telefonu mám nastavené tak, aby zprávy zůstávaly na serverech a šly stáhnout do Outlooku).
V praxi je tímto zatím telefon pro mailovou korespondenci nespolehlivý, neboť emaily se skutečně vymažou (zmizí) anebo, částečně, přesunou do Social Hubu...
Může mi prosím někdo poradit, jestli je to chyba softwaru, nastavení nebo moje ? Kde jsem co přehlédl ? Nikde jsem žádné nastavení v tomto směru nenašel.
A ještě jedna "vada na kráse", která s tím možná souvisí; pokud chci otevřít email ze seznamu přijatých, tak se mi okno s obsahem jednou až dvakrát ihned zavře a pak teprve na třetí pokus zůstane otevřené a mail se dá číst. Tak nevím .... :cry:
Děkuji za názory a pomoc.
grumbler

Další poznatky; 11.01.2012:
Z defaultní aplikace pro mailování jsem vymazal všechny účty a nainstaloval program K-9 mail; šikovný program s mnohem více možnostmi nastavení. Od oběda stahoval (a i poslal) množství mailů, všechno se jevilo ok. Nicméně po návratu autem domů a otevření telefonu na stole jsem zjistil, že všechny přijaté maily jsou opět pryč ! Prostě všech cca asi třicet mailů na devíti poštovních účtech byly "v tahu"...
Takže teď ještě zbývá Factory setting jako chabá šance na nápravu...
Napsal jsem Samsungu, uvidíme..... stále nevím, co s tím... :?
grumbler

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“