KomunikaceBluetooth INTERCOM

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě
Reputace: 0

Bluetooth INTERCOM

Příspěvek od chvoj » pon 12. bře 2012 14:23:48

Ahoj, chtěl bych vyzkoušet ze svého androida udělat takový malý bluetooth intercom. když tak mě vyveďte z omylu - má představa je taková: připojím 2 bluetooth headsety k mobilu a potom se můžu dorozumívat mezi headsety. máte něco vyzkoušenýho popřípadě napadá vás nějaký řešení? Díky

kobop
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Bluetooth INTERCOM

Příspěvek od kobop » stř 14. bře 2012 21:06:51

možná jsem úplně mimo, pak se omlouvám, ale nebylo by lepší použít spíš pusu a uši bez tohohle "vylepšení"?
LG P500, v20c, root, CR

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě

Příspěvek od chvoj » čtv 15. bře 2012 9:59:47

n chci to použít jako intercom na motorku.

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » čtv 15. bře 2012 12:45:46

Stačí si kúpiť interkom na to určený.
Dosah 500-1000m pri lacnejších modeloch, výdrž 7 hodín. Vodotesné.

Aké headsety chceš k tomu mobilu pripojiť? Dva k mobilu pripojíš, ale nebudú medzi sebou komunikovať. Ako chceš také niečo zabudovať do helmy a ovládať to?

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě

Příspěvek od chvoj » čtv 15. bře 2012 13:04:12

nechci to ovládat(třeba jak vysílačku) stačí mě když to bude pouze mezi sebou komunikovat. samozřejmě intercomy do helem na moto jsou - univerzální jsou na přidělání zvenku helmy (aspon co jsem se koukal) = 4000,- za pár. originál do helmy v mým případě LS2 stojí 1 set 3000,- pro 2 tudíš 6000,-. Headset bluetooth od 300 do 1000 a dál. za 800,- mám 2 headsety kdterý můžu "rozkuchat" a zaintegrovat do helmy - výhody: malý, lehký, jednoduchý. jediný co k tomu chybí je ta aplikace, která by to mezi těma headsetama přeposílala.....

myslím že by to byla aplikace velice užitečná/rozhodně užitečnější než app co spáruje mobily via bluetooth pro komunikaci hlasem....to se mě zdá zbytečný (a ano uvažoval jsem že bych spojil mobily via bluetooth a každej mobil měl headset. ale chci to "centralizvovat do 1 zařízení třebas kvůlu tomu že druhý uživ. nebude mít android phone)

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » čtv 15. bře 2012 13:36:34

nebude ti vadit dosah 10m ? ak take riesenie vobec bude mozne...

aplikacia motolky, android intercom beta....tie si pozeral?

kazdopadne ja som za poriadny interkom :)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 15. bře 2012 13:48:05

BT Intercom na motorky je vzhledem k minimálnímu dosahu opravdu k ničemu. Nad 8 metrů nic neuslyšíš.

Když už sis moh koupit motorku, která určitě nebyla zadarmo, našetříš si i na plnohodnotný funkční řešení.

A upřímně, než řešit nějakej uzavřenej intercom, koupil bych si za pár šupů vysílačku a řešil to přes vysílačku.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě

Příspěvek od chvoj » čtv 15. bře 2012 14:15:55

Vysílačku musíš mačkat pro komunikaci. když zvolíš funkce aby detekovala hlas na motorce je to nepoužitelný. ohledně vlastní motorky to neni tak jak pises (na které jezdím není moje) ja nevim ale neviděl jsem na motorce lidi sedet od sebe 8m vetšinou jsou nalepeny na sebe....proč se bráníte myšlence komunikace mezi headsety?když umí posílat hlas při volání sem tam proč by mělo být tak těžký vytvořit aplikaci pro komunikace mezi sluchátkama?

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » čtv 15. bře 2012 14:17:41

Vysielačka nemá dvojkanálovú komunikáciu, vždy hovorí iba jeden.
Bluetooth interkomy majú dosah okolo kilometra, hovoriť môžu 2-6 ľudia naraz, podľa druhu interkomu.
Vysielačka má svoje výhody, interkom tiež. Mám oboje, viem posúdiť...

Chvoj - ten dosah je málo, stačí keď zastavíš na pumpe a uvidíš...ako budeš znovu nadväzovať spojenie keď ti padne?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 15. bře 2012 14:29:05

chvoj: Ale to je záležitost technickýho řešení. Dosah vysílačky je v porovnání s BT neporovnatelnej. To pojítko si můžeš vytáhnout třeba na palec - všechno se dá řešit, jen se nad tím stačí zamyslet. Taky je dobrý brát argumenty okolí, ne si jít tvrdohlavě za svým, protože prostě proto...

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » čtv 15. bře 2012 21:05:21

Mal som tú česť byť zakáblovaný s PMR, PTT tlačítko vyvedené na rukoväť...nikdy viac káblové riešenie.

Dosah BT interkomu postačuje aj pre skupinu 4 jazdcov a full duplex komunikácia sa nahradiť nedá.

PMR sa zase nedá nahradiť pri obrovskej skupine na výjazde, kde je vzdialenosť medzi prvým a posledným jazdcom kilometre.

Cvoj - tie programy z marketu si skúšal?

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě

Příspěvek od chvoj » pát 16. bře 2012 7:33:57

zkoušel ale jak jsem si myslel spáruje se to jen mezi telefony ne mezi neadsetem a headsetem......a přítelkyně nemá android.....no napadala mě ještě jedna spásna myšlenka boužel to opouští myšlenku využití mobilu jako intercomu:
http://www.dealextreme.com/p/bt-interph ... ndby-35614

za 43$ je to cca přijatelný.....nic méně škoda i tak si myslím že to je dobrej námět na aplikaci - hlavně pro motorkáře by to bylo super....žádný další zařízení prostě jen zapnout na mobilu BT nasadit helmu a jet. Náklady třetinový a jednoduchý do helmy headset se dá krásně zabudovat........no třebas časem něco bude......

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 16. bře 2012 11:54:01

ziadne 2 headsety sa ti medzi sebou nesparuju.

spasna myslienka??? ved to je riesenie o ktorom ti tu pisem uz nielko prispevkov...
vybral si si zly model s malym dosahom a dalsia vec je, ze potrebujes 2 ks, takze si kup rovno tuto sadu s dosahom 500m namiesto 200m, je to este aj lacnejsie...
http://www.dealextreme.com/p/bt-interph ... -set-35612

motorkari to vyriesene uz davno maju, prave interkomami, to len ty sa snazis uvarit teplu vodu.

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pát 16. bře 2012 18:23:00

Chápu chvoje a musím se ho zastat.. On chce použít interkom jen pro sebe a spolujezdce=dosah max metr a půl od mobilu pro oba, tudíž dosah 8m BT HF je dostatečný.. Na benzince si stejně helmy necháváš na říditkách, takže problém s opětovným párováním není třeba řešit.. A kupovat za tisíce něco, co je jednoúčelný a zbytečný, když se to dá vyřešit univerzálně, se mi zdá taky lepší.. Nebo snad interkom využijete jinde?? Já bych teda viděl jako lepší řešení mít 2 BT HF, každý si svoje používá pro hovory i v autě atp. a když si vyjedu někam na motorce, tak do helmy uchytím svoje BT, přítelkyně taky tak, zapnu aplikaci na mobilu, spáruju s mobilem obě sluchátka a mám interkom.. Hotovo.. Víc neřeším.. Vyjde mě to na litr + třeba kilo aplikace, protože ji udělat, tak ačkoliv Android motorkářů asi nebude tolik, tak by to stejně pár lidí koupilo.. A i tak tě to vyjde výrazně levněji..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 16. bře 2012 20:53:06

len kratko - neviem si predstavit montaz BT HF co sa pouziva v aute do helmy...niektore helmy maju predpripravu na interkomove sluchatka, ale urcite nie na klasicke BT HF...helma je tesna, muselo by sa velmi dlabat do jej konstrukcie, aby sa to tam zmestilo a netlacilo na ucho

ked si vyjdes niekam na motorke, tak budes nadavat ze si si nechal BT HF v aute :) aspon ja teda BT HF z auta nevyberam...a prenasat ho z auta na motorku a spat je blbost....

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pát 16. bře 2012 21:55:57

Já myslím klasický BT sluchátko.. :-) To mám v podstatě vždy u sebe.. :-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Autor tohoto vlákna
chvoj
Nové Androidě

Příspěvek od chvoj » sob 17. bře 2012 8:31:46

Protože se mě už pár sluchátek rozbilo (tak jsem je kuchal :D ) sluchátka jsou malinkatý zařízení (ba dokonce pidi zařízení :) ) díky S.hort.Y za zastání a pochopení. Ovšem zřejmě je to bez úspěchu :( je problém programovat pro android? něco jako.....je vyvojářský program "user friendly" ? :)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 17. bře 2012 9:26:39

chvoj: Pokud o tom nevíš vůbec nic, ani o tom neuvažuj. Pro naprostýho začátečníka bez základů je to takřka nemožný. Ne, není žádný "user friendly" kit. Musíš pěkně sypat kód.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“