KomunikaceAutomatická aktualizace WiFi

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
cicinovec
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Pro - bez ROOTu

Automatická aktualizace WiFi

Příspěvek od cicinovec » sob 31. bře 2012 9:07:14

Ahoj, kvůli synchronizaci, ale současně i úspoře bateria bych chtěl, aby se mi v pracovní dny automaticky zapnula wifi jednou za 30 minut (na to používám program TaskSwitcher)
Problém nastává při vypínání wifi o 5 minut později. Pokud použiju TaskSwitcher, tak mi to odstřihne veškerou komunikaci a to i v případě, že jsem měl otevřený Skype, komunikátor apod. ručně a potřeboval jsem, aby zůstal mobil připojený

Neexistuje nějaká aplikace, která by byla schopná před vypnutím wifi zkontrolovat síťovou komunikaci a v případě, že žádná není tak wifi odpojit, ale pokud je spuštěný gmail, prohlížeč, skype nebo komunikátor tak wifi nevypínat?

Mám Sony Ericsson Xperia Pro, Android 2.3.4

Předem děkuji za odpověď

Sony Ericsson Xperia PRO Mk16, Buttermilk PRO V1

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Automatická aktualizace WiFi

Příspěvek od ludekbrno » sob 31. bře 2012 9:17:19

To nejde, protože pokud je připojení aktivní, průběžně různé služby komunikují s internetem a nedá se odlišit stav, kdy jede navíc třeba skype.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
cicinovec
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Pro - bez ROOTu

Příspěvek od cicinovec » sob 31. bře 2012 9:46:10

A neexistuje program, který by pouze zjišťoval, jestli je spuštěný nějaký program?
np. by zjistil, že je spuštěný skype, tak by přeskočil vypnutí wifi
Sony Ericsson Xperia PRO Mk16, Buttermilk PRO V1

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 02. dub 2012 22:06:59

To taky nejde, protože Android si řídí spouštění aplikací sám a i když aplikaci nespustíš ty sám, může si ji na pozadí spustit sám Android. Toto opravdu nijak nevyřešíš. Ale osobně mám zkušenost, že wifi žere baterku jen málo. Když jsem doma na wifině, telefon mi vydrží v pohodě 3 dny a vím, že bez wifiny je to skoro stejné, takže myslím, že to řešíš zbytečně.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“