KomunikaceK-9 Email klient

Vše co se týká komunikací mezi lidmi. Tedy sms,emaily,IM,VoIP,BBS a podobně

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Uživatelský avatar
Míra Mírovatý
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: úte 06. dub 2010 12:14:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Bydliště: Trnávka
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Míra Mírovatý »

No tak dneska ráno jsem sedl nejprv na prdel a pak vzteky málem roztřískal mobil. Aplikace K-9 si vzala za jedinou noc 573 mb dat, a tedy můj limit 600 mb je v prde... Absolutně tomu nerozumím jak je to možné! Sice ji používám asi týden, ale tohle mně fakt dostalo. Ráno na mobilu upozornění že jsem vyčerpal FUP.
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od vjtz »

V K-9 lze nastavit limit kolik zpráv a/nebo jak starých stahovat a jaká je maximální velikost jedné zprávy. A taky jestli stahovat jen na wi-fi nebo i na mobilu. Když hodnoty nenastavíš moc vysoko, tak by k tomu nemělo dojít...
Uživatelský avatar
Míra Mírovatý
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: úte 06. dub 2010 12:14:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Bydliště: Trnávka
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Míra Mírovatý »

No a to se asi stalo, nastavil jsem stahování všech zpráv a velikost neomezená (želbohu potřebuju mít celý mail včetně příloh) a že jich mám. jen mně nenapadlo že když mám nastaveno stahování každých 15 minut, tak to bude pořád dokola stahovat komplet všechny zprávy. Mněl jsem zato že je stáhne jednou a pak jen aktualizuje.

ono to tedy asi bude celkem datově náročný klient, že?
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od vjtz »

On každou zprávu stáhne jen jednou, ale je-li tam neomezený počet zpráv, tak prostě časem stáhne celou schránku... Já mám nastaveno 50 zpráv a nestahovat zprávy nad 256 k (stáhne jen hlavičku, zbytek jen na vyžádání) a s daty je to v pohodě.
Uživatelský avatar
Míra Mírovatý
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: úte 06. dub 2010 12:14:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Bydliště: Trnávka
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Míra Mírovatý »

Hmm, to by mohlo být jakž takež řešení, nechat stáhnout jenom hlavičku a pak dle potřeby když tak vše, ale asi trošku nepohodlné né? Většinou si je chci nebo spíše musím přečíst stejně celé a tak bych tak jako tak musel potvrzovat stažení celého. No nějak se s tím poperu. Existuje obdobný klient, trošku jednodušší?
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od vjtz »

No, ono málokdy máš v mailu víc jak 256 k text, takže to reálně funguje tak, že se stáhnou texty zprávy ale ne přílohy. S K-9 jsem spokojený, takže jiný nehledám :-) Ale lze zkusit toho výchozího klienta...
Uživatelský avatar
Míra Mírovatý
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: úte 06. dub 2010 12:14:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Bydliště: Trnávka
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Míra Mírovatý »

Složky řízené dotazováním - to jsou které? v nastavení je Všechny, jen složky 1 třídy, Složky 1 a 2 třídy, Všechny vyjma složek 2 třídy. No nějak nevím co jsou složky 1 a 2 třídy, které do toho patří atd.
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od vjtz »

U každé složky můžeš nastavit, do jaké třídy patří. V nastavení účtu pak jek se s kterou třídou zachází, jak se má stahovat a tak. Ne všechny složky taky musí být zobrazené.
Uživatelský avatar
Míra Mírovatý
Androiďák!
Příspěvky: 300
Registrován: úte 06. dub 2010 12:14:14
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Bydliště: Trnávka
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Míra Mírovatý »

Aha, takže si vlastně můžu nastavit složky, které potřebuji mít v mobilu vždy aktuální do složky 1 třídy a tu aktualizovat dle potřeby, ostatní přesunout do složky třídy 2 a tou se relativně nezabývat, pokud tomu dobře rozumím. Tím pádem by se mi stahovaly jen složky třídy 1 když je takto nastavím?
vjtz
Stálý androiďák
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:56:19

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od vjtz »

Ano. K tomu lze nastavit velikostní limity na zprávy, kolik nejnovějších e-mailů stahovat a tak...
Maco33
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pon 10. zář 2012 11:10:13
Tablet: prestigio multipad pmp3370b

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Maco33 »

Jsem z toho danek, kde se vytvareji nove slozky pro jednotlive ucty, nejak to nemohu najit :cry: Diky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno »

Pokud jedeš přes IMAP, tak se složky vytvářejí na serveru a K-9 si je pak načte.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
strapal
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: sob 01. pro 2012 21:51:33
Typ mobilu / ROM: Honor 4C + Zopo 700 + 780
Mobil 2 / ROM: Gigabyte R2 a jine stroje :-)
Bydliště: Valašské Království
Kontaktovat uživatele:

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od strapal »

Zdarec.
Je to super apka, rychla.. Nevim ale, jak ulozit nebo oznacit prichozi mail aby se bud ulozil do prislusneho mista nebo aby se zabranilo jeho smazani.

Vysvetli nekdo polopaticky jak funguji ty slozky - tridy? Byla tu o tom zminka ale nejak jsem to nepobral. K cemu je to vubec dobre?
Uživatelský avatar
HELLERcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. bře 2011 20:58:00
Typ mobilu / ROM: SG Note 9

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od HELLERcz »

Ahojte,

mám aplikaci K-9 mail a úspěšně jsem na něm rozchodil svůj email na seznamu, co mám.

Nicméně mám jeden dotaz. v seznam emailu mám filtry a složky. Takže vše nechodí do "doručené" ale do příslušných složek. A K-9 mail to nějak neumí zobrazit, abych měl přehled o všech nově příchozích mailech, nejen těch co dojdou do složky Doručené ?
Nokia 3310 - Nokia 6610 - Nokia N70 - Nokia N95 - Nokia N97 - SGS2 - SG Note 2 - SG Note 9
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno »

Musíš použít protokol IMAP místo POP3. Ten umí zobrazit všechny složky existující na serveru.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
HELLERcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. bře 2011 20:58:00
Typ mobilu / ROM: SG Note 9

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od HELLERcz »

Zkouším v nastavení změnit na IMAP:

IMAP příchozí pošta:

Adresa serveru: imap.seznam.cz

Port: 993

A nedaří se nastavení serveru ... dávám správný port ?
Nokia 3310 - Nokia 6610 - Nokia N70 - Nokia N95 - Nokia N97 - SGS2 - SG Note 2 - SG Note 9
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno »

Mě to takto funguje, mám nastaveno zabezpečení SSL a port 993.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od don_alex »

Máš na Seznamu povolený IMAP? Ve výchozím stavu bývá zakázaný.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
HELLERcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. bře 2011 20:58:00
Typ mobilu / ROM: SG Note 9

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od HELLERcz »

ano mám.

Dal jsem SSL 993
bez zabezpečení 143

A nic :(
Nokia 3310 - Nokia 6610 - Nokia N70 - Nokia N95 - Nokia N97 - SGS2 - SG Note 2 - SG Note 9
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od don_alex »

HELLERcz píše:Dal jsem SSL 993
bez zabezpečení 143
Tomu moc nerozumím, jak můžeš dát obě najednou? :-)

Musíš mít to SSL na portu 993. Máš dobře zadané přihlašovací jméno a heslo? Sice nemám K-9, ale toto nastavení musí fungovat na všech klientech stejně, tedy:
SSL
port 993
uživatelské jméno - pokud je schránka "xyz@seznam.cz", tak mám bez té části za zavináčem, pokud je to schránka s jinou doménou (např. xyz@email.cz), tak tam musí být i ta část za zavináčem. Obě schránky mi přes imap s tímto nastavením fungují bez jediného problému...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
HELLERcz
Stálý androiďák
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. bře 2011 20:58:00
Typ mobilu / ROM: SG Note 9

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od HELLERcz »

To nebylo psáno jakože obě najednou, ale možnost 1. a možnsot 2., jak jsem to testoval ...

Nešlo mi to, tak jsem si dal do telefonu Kaiten Mail a tam mi to jde .. tak u toho zůstanu .. :)
Nokia 3310 - Nokia 6610 - Nokia N70 - Nokia N95 - Nokia N97 - SGS2 - SG Note 2 - SG Note 9
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od Fers »

Mám taky jeden dotaz. Nevím jestli je to normální chování (pop3, seznam.cz), ale když se stáhnou maily do K-9, tak mi to na serveru seznamu (on-line) automaticky označí e-maily jako přečtené, i když jsem se na mobilu ještě ani nepřečetl. :help: Celkem mě to štve.. Dělá to tak každému, jde to někde nastavit, popř. bude se IMAP chovat jinak? Díky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno »

Vzhledem k tomu, že přes pop3 se maily jen jednorázově stáhnou a na server se neodesílá informace o přečtení mailu, tak ano, je to standardní chování. IMAP se takto nechová, ten ti je nechá na serveru jako "nepřečtené", dokud je v mobilu skutečně nepřečteš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od hil1 »

Nemůžu do K-9 přidat další účet. Po instalaci se mě to na 1. účet ptá, ale potom tam už nikde nemůžu najít možnost jak přidat další účty.... Android 4.1 Galaxy Young
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od robertBA »

Trojčiarkové tlačítko Ti pomõže. Teraz som to kontroloval. Samozrejme na okne účty.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od hil1 »

No jo, ale ja se nijak nemuzu dostat prave do toho okna ucty. Nikde jsem nenasel tuto volbu....
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno »

Zkusils androiďácké tlačítko menu, které zobrazí další možnosti? To ti určitě pomůže :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od robertBA »

To je divné. Spustim klienta a mám okno, kde vidim ten jeden účet (nie zobrazenie odoberaných zložiek ) a špeciálne zložky a tam dám kontext tlačítko, kde mám v ponuke - nastavenia, pridať účet, export a import, o aplikácií. Je to hneď na úvodnom okne, čo sa Ti otvorí po spustení klienta.
hil1
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: úte 07. zář 2010 15:28:43
Typ mobilu / ROM: Galaxy Mini Young Android 4.1.2

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od hil1 »

Po spuštění klienta jsem ve "Doručená". Po stisknutí levého "tříčákového" tlačítka tam je: Vybrat vše, Označ..., Složky, Možnosti. To vše se týká ale jen toho jednoho účtu....

EDIT:
Jinak K-9 znam, pouzival jsem ji na HD2 na androidu 2,3 . Tam to všechno bylo bez problémů. Není problém ve verzi Androida? Mám tam originál od Samsungu....

EDIT by don_alex:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od robertBA »

Z doručenej tlačidlo späť Ťa hodí kam? Prípadne vyhodiť klienta že pamäte nech sa spúšťa nanovo.
Odpovědět

Zpět na „Komunikace“