KomunikaceJednoduchý emailový klient pro Android

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung i9100 Galaxy S II

Jednoduchý emailový klient pro Android

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 12:31:36

Dobrý den, prosím o radu emailového klienta pro Android. Potřebuji něco velmi jednoduchého na ovládání, protože to potřebuji pro mou matku. Nainstaloval jsem jí do Samsung Galaxy Ace (je tam Android 2,3.?) aplikaci K-9, ale ten jí nevyhovoval. Potřebuje ho jen na seznamácký email. Dříve měl Seznam aplikaci, ale nyní už nefunguje (asi jen beta) nebo se tam musí připojit přes Operu Mobile a to je zdlouhavé.

Aby to bylo v češtině a jednoduché. Děkuji za rady.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoduchý emailový klient pro Android

Příspěvek od Mishack » stř 19. zář 2012 12:47:19

Presmerovat Seznam mail na Gmail a ten pouzivat. Gmail je cesky a slozity dle me opravdu neni.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 13:10:52

Sám Gmail používám a toto mě nenapadlo ;). Gmail mi zcela vyhovuje, tak ho tam zkusím nastavit. Dosti mě zklamal Seznam.cz, který stále nemá aplikaci pro Android...

A teď nastává otázka, jak to přesně nastavit v Gmailu? Mám nastavit v Gmailu přeposílání ze Seznamu nebo ze Seznamovského emailu nastavit přeposílání na Gmail? Budou emaily přesunuty na Gmail schránku nebo jen zaslány kopie? Když si je přečtu na Gmailu, budou přečteny i na Seznamu? Mám okolo mnoho nejasných.

Potřeboval bych to takto: Přeposílat pravidelně automaticky ze Seznam.cz emaily na Gmail a pokud je přečtu, tak na Gmail i na Seznam.cz budou jako přečtené. To samé s odeslanými. Jak to ale mám nastavit.

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 19. zář 2012 13:33:54

Osobne mam takto preposilan stary quick.cz. Nastavil jsem si na Gmailu, aby si automaticky tuhle schranku kontroloval, ptze spolehnout se na druhou stranu je dost risk (nevis, co kde kdy nekdo zmeni). Samozrejme to musis nastavit na webovem gmailu. Co se tyce kopii ve schrance, to se tam myslim nastavuje. ALe normalne bych si to dal pretahovat vsechno na gmail. Pokud to takto budes mit nastavene, tak neni duvod do seznamu uz vubec lezt.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)

Scalex
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » stř 19. zář 2012 13:41:54

Záleží taky na tom, jak rychle ti o ty maily jde. Pokud nastavíš na straně Seznamu přeposílání na GMail, budou příchozí maily na Seznamovskou stránku odeslány okamžitě. Pokud nastavíš na GMailu stahování ze seznamu, bude tam zpoždění v řádu desítek minut až několika hodin. Gmail si totiž stahuje poštu jen jednou za určitou dobu a to může být v některých případech velmi nepříjemné - když čekáš na důležitý mail a on nejde (a přitom už na Seznamu dávno je, jen si ho gmail ještě nestáhnul).
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 13:54:07

Scalex: to je dosti důležitá informace, protože o to tu také jde. Máma potřebuje regovat rychle na emaily. Jenže pokud se budou emaily přeposílat ze Seznamu ihned, pak ale nebude mít propojenou schránku a na Seznamu pak nebude mít odeslané reakce atd - bude to jen čistě na Gmail.

Existuje tedy nějaký jiný klient, který by regoval okamžitě kromě K-9? Nebo nelze v Gmailu nastavit interval ověřování?

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 19. zář 2012 14:38:41

No, tak Scalex ma pravdu. Ted jsem se koukal. Interval nastavit nejde - je tam defaultne hodina.

A seznam uz rozchodil IMAP? (jako ze spolehlive rozchodil)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 19. zář 2012 14:47:46

MrPierc: A proč nepoužiješ defaultní aplikaci e-mail? Je jednoduchá a dostačující, tak není třeba řešit nic dalšího...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 14:48:03

Co jsem i četl i jinde, tak s emailem na Seznam.cz jsou samé problémy. Netušil jsem, že bude mít v roce 2012 Seznam.cz tak nevyladěný email, nebude mít aplikaci na Android atd. Co byste mi tedy poradili? Zkusit MailDroid nebo se spoléhat na 1hodinové prodlevy odesílání na Gmail?

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 14:49:42

ramon.dexter píše:MrPierc: A proč nepoužiješ defaultní aplikaci e-mail? Je jednoduchá a dostačující, tak není třeba řešit nic dalšího...
myslíš zcela defaultní aplikaci email z Androidu? Nebude lepší použít rovnou MailDroid, který bude víc aktualizovaný, vychytaný?

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 19. zář 2012 14:53:48

Ano, myslím defaultní androidí aplikaci. Je dostatečně odladěná.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 15:19:44

To je rukama, s emailem na Seznamu není absolutně žádný problém. Neexistuje důvod, proč by měl mít Seznam vlastní aplikaci, protože spolehlivě funguje přes pop3 i IMAP. Já používám K-9, ale za dobré řešení považuju i Gmail (využívám pro pracovní účely). Stahování ze schránek do Gmailu sice probíhá jen jednou za hodinu, takže o novém mailu se můžu dozvědět se zpožděním v nejhorším připadě jedné hodiny (rozhodně ne více!), ale to u mailu nepovažuji za problém. Mail není přece vůbec určen pro on-line komunikaci (k tomu slouží všemožné chatovací protokoly), takže nikdo nemůže čekat, že na mail reaguji okamžitě. Gmail má ještě dvě výhody, pokud si ho propojím se schránkou třeba na tom seznamu, umí odesílat maily jakoby byly odeslány z toho Seznamu, přestože při odesílání se schránkou Seznamu nijak nekomunikuje. A z toho plyne jedna podstatná výhoda, že mail z Gmailu jde odeslat při připojení na libovolný zdroj internetu, tedy jakoukoliv mobilní síť nebo wifinu. V případě cizích wifi přes klasického mailového klienta s použitím SMTP serveru prostě mail neodešlete, protože mnoho poskytovatelů internetu vyžaduje pro odesílání mailů použít výhradně jejich SMTP server a ostatní blokují. Takže poslat takto mail třeba na dovolené z kavárny na malém středomořskěm ostrůvku prostě nehrozí, přestože tam je wifi zdarma a vše ostatní funguje. Naopak z gmailu lze odeslat vždy, bez ohledu na to, kde jsem k internetu připojen.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
MrPierc
Stálý androiďák

Příspěvek od MrPierc » stř 19. zář 2012 15:24:53

ludekbrno: Nyní jsem mámě nastavil email přes MailDroid a funguje doručení do pár minut + lze smazat emaily a ono se to projeví i na webovém rozhraní emailu Seznam.cz. Bude v tomto případě také neodesílatelné v cizině jak zde píšete?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 16:09:14

S největší pravděpodobností cizí poskytovatel internetu nepovolí odesílání mailů skrze SMTP server seznamu. Na toto existuje jediné spolehlivé řešení a to propojení s gmailem. Ten nevyužívá smtp server a funguje příjem i odesílání odkudkoliv.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Scalex
Androiďák!

Příspěvek od Scalex » stř 19. zář 2012 16:20:30

ludekbrno píše: Stahování ze schránek do Gmailu sice probíhá jen jednou za hodinu, takže o novém mailu se můžu dozvědět se zpožděním v nejhorším připadě jedné hodiny (rozhodně ne více!), ale to u mailu nepovažuji za problém. Mail není přece vůbec určen pro on-line komunikaci (k tomu slouží všemožné chatovací protokoly), takže nikdo nemůže čekat, že na mail reaguji okamžitě.
Hodinové zpoždění považuju za dost problematické. Mail používám k online komunikaci, nevidím důvod, proč tak nečinit (a naopak NECHCI používat žádné instant messengery) a když mi někdo pošle mail, chci o tom do několika málo minut vědět. Lidé jsou na maily zvyklí, případně existují různé vnitrofiremní komunikační systémy, z nichž je výstup v podobě mailů, takže pro mě je jednoznačně použitelná pouze taková mailová služba, která funguje okamžitě. Proto tohle přeposílání a stahování mailů navzájem mezi různými schránkami raději nepoužívám, jsou s tím jen problémy. Lepší je mailklient, který schopně pracuje s více účty a stahuje je (případně povoluje push) přesně podle mé potřeby.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 16:47:11

Nevím, ale po mě nikdo mailem nevyžaduje okamžitou odpověď, stejně tak ji nečekám já. Na urgentní věci použiju telefo, sms, icq, FB... U mailu každý očekává, že ho přečtu a odpovím, až mám čas. Za normální u mailu se běžně považuje odpověď v rámci jednoho dne. K chatování mail určen nikdy nebyl. To je ostatně i důvod, proč gmail schránku nevybírá častěji. Ale kdo chce být otrokem mailu, tak pro něj gmail asi není :)

Scalex
Androiďák!

Příspěvek od Scalex » stř 19. zář 2012 18:03:07

Každý (člověk, firma, whatever) to má nastavené jinak. Já nemám rád instant messengery, je to pro mě velké vyrušování od práce, proto komunikuju primárně mailem. Nejde mi o chat v reálném čase, ale s řadou lidí si vyměňujeme maily v rychlejší kadenci než je hodina.

Mailem mi také chodí různá upozornění z webů (nová reakce na fóru a podobně) a i u nich už mi hodinové zpoždění přijde jako dost. Zkrátka já na mailu oceňuju to, že dovede počkat na to, až budu mít čas, nicméně když ten čas aktuálně mám, tak chci, aby mi maily dorazily hned. 8^) Přesněji - ať ke mně dorazí vždy hned a PAK ať klidně čekají na to, až si na ně udělám čas.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. zář 2012 20:49:28

Ok, chápu, potom není gmail pro tebe dostatečné řešení. Já taky pro jistotu i pracovní maily mám nastavené i v K-9, abych případně mohl řešit ihned. Ale zatím nebylo třeba, žádný zákazník si nestěžoval, že jsem mu odpověděl třeba až za 3 hodiny :)

Míra Mírovatý
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra Mírovatý » čtv 27. zář 2012 14:46:06

Koukám že moc na výběr v mail klientech není. Dnes mi díky nastavení K-9 vycucnul celý 600MB FUP limit a tak koukám po něčem jednodušším. Mám dva firemní účty a tak je potřebuji využívat v terénu téměř v reálném čase. Žel bohu potřebuji mít po ruce i obsah z jiných složek mailu než je jen Doručená pošta. No a to si jaksi neustálá aktualizace vzala celý FUP. By bylo ideální mít klienta, který by vše při prvním spuštění načetl a pak již jen aktualizoval drobné změny. Nemusel by tahat kompletní obsahy složek pořád dokola. Nativní klient je v mém mobilu (Xperia ACRO S) nanic, K-9 no co na něj říct, ten teď mou důvěru nemá a i po nastavení toho nejnutnějšího minima si bere poměrně hodně dat. Takže otázka co za klienta si pořídit? Márket jsem prolezl sem a tam a ....... Mně napadlo zapnout PUSH, ale nemám představu jak to s ním funguje, chápu to tak že je mail schránka online.

Casperino
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casperino » sob 12. led 2013 20:55:42

Scalex píše:Záleží taky na tom, jak rychle ti o ty maily jde. Pokud nastavíš na straně Seznamu přeposílání na GMail, budou příchozí maily na Seznamovskou stránku odeslány okamžitě. Pokud nastavíš na GMailu stahování ze seznamu, bude tam zpoždění v řádu desítek minut až několika hodin. Gmail si totiž stahuje poštu jen jednou za určitou dobu a to může být v některých případech velmi nepříjemné - když čekáš na důležitý mail a on nejde (a přitom už na Seznamu dávno je, jen si ho gmail ještě nestáhnul).
Kde nastavim na gmailu to preposilani ze seznamu...?dekuju moc...

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“