KomunikaceNechodí delší sms

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
karlos.draken
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: sony ericsson xperia ray

Nechodí delší sms

Příspěvek od karlos.draken » pon 29. říj 2012 19:14:09

Ahoj, nemá někdo podobnou zkušenost?:
S kamarádkou si hodně píšeme sms, ona mně asi víc jak já jí.
Po nějaké době přestanou chodit dvojité sms. A po další době i sms delší jak tři řádky.
Odinstalovala GO SMS PRO a nepomohlo to.
Občas pomůže, když si vyměníme sim karty, ale ne vždy a když ano, tak ne na dlouho.
Myslím, že je chyba u operátora (oba T-mobile), ona mě má jako číslo na sms zdarma (nějaký tarif pro mladé nebo co).
Co myslíte?

Autor tohoto vlákna
karlos.draken
Nové Androidě

Re: Nechodí delší sms

Příspěvek od karlos.draken » čtv 01. lis 2012 16:16:09

Tak asi trochu jinak:
Vypadá to, že problém bude jenom s dvojitýma sms.
Po nějakém čase (cca dva týdny) přijdou z ničeho nic, bez zjevného důvodu chodit všechny ty dlouhé sms, které se za celou dobu nepovedlo odeslat. A pak to nějaký čas (třeba 4 dny) funguje.
A tak pořád dokola.

Autor tohoto vlákna
karlos.draken
Nové Androidě

Příspěvek od karlos.draken » čtv 08. lis 2012 15:49:14

Tak ještě podrobnosti:
Ty dvojité sms přestanou chodit z telefonních čísel mého operátora T-mobile.
Zdá se, že od ostatních operátorů to chodí normálně.
Může mi někdo poradit?

talux
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung root gt-s5570i JB JellyPlus V2.0

Příspěvek od talux » stř 21. lis 2012 2:18:39

Též bych potřeboval poradit co stím.Také máme s přítelkyní úplně ten samý problém u toho samého operátora. Ale pro změnu já napíšu někdy víc sms než ona v průměru i 300 za den. A po určité době se stane, že multisms skladající se z vícera standartních sms tedy třeba z pěti 160 znakových ji prostě nedojdou a to ani poslané jak z webu v můj t-mobile tak ani přímo z mobilu a je to o nervy posílat krátké sms. Naposled když se tak stalo tak jí ty dlouhé sms došly až za 4 dny a protože já mám aktivní potvrzovací sms tak mi přes 5 minut zvonil mobil celkem mi dorazilo přes 60 potvrzovacích sms nejstarší byla něco přes 4 dny a nejnovější z téhož dne, samozřejmě, že mě přítelkyně sjela, že jsem se zbláznil než pochopila, že jsou to staré "seklé" zprávy. :cry:
Z webového rozhraní pro registrovaného je maximum 760 znaků tedy cca necelých 5 sms
z mobilu klidně se dá poslat i 8sms multi.
Když jsem kvůli tomu volal operátora tak mi bylo řečeno, že chyba je na druhé straně tedy u přítelkyně. A že oni to nijak neomezují. Jenže já jí poslal z vodafone a ta jí došla takže mám pocit, že to omezují nějak a jen kecají, že ne.

A bylo by opravdu dobré aby se k tomu někdo vyjádřil proč, kde, co a jak je toto možné. Nebo se to někde šprajcne? nebo nevím. :help:

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » stř 21. lis 2012 9:31:31

A není náhodou možné, že to způsobuje plná paměť telefonu ?
Mimochodem, 300 SMS denně, to je už nějaká úchylka, ne ? :D

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » stř 21. lis 2012 10:24:35

300 sms delších než 5x 160 znaků denně? To už je pro doktora Chocholouška :D
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 21. lis 2012 12:30:38

Jo jo, říká se tomu grafomanie :D
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

talux
Nové Androidě

Příspěvek od talux » pát 23. lis 2012 3:27:32

To asi těžko! může způsobovat plná paměť telefonu když jsem jasně psal, že z vodafonu ji ta multisms došla.
Dále to ani sim kartou nemůže být protože má novou necelý měsíc vyměněnou za starou. Na staré ji to též nešlo. A mobilem a plnou pamětí opět ne protože ona má samsung pocket a ten by měl mít vnitřní paměť 3giga ale reálně má jen 1giga navíc má externí 16 giga. Já mám viz avatar samsung mini ten má vnitřní paměť jen 160mega a můj telefon pojme dle nastavení rovných 5tisic sms a 5 tisic mms , reálně mám vyzkoušeno zatím 2145sms za 4 dny odchozích i příchozích což je v průměru 536 sms za den deleno 2 to máme 268 sms v průměru na jednoho.
Za další nikde jsem nepsal, že napíšu 300 sms po 5x160 znacích ..já psal že "v průměru i 300 za den" a v tom bývá sem tam nějaká delší sms-jenže těd je nemohu psát protože se to zase seklo.

A za poslední uchýlka, grafománie a chocholoušek? tak milí pánové a případně dámy až budete se svou láskou od sebe vzdáleni přes 400 km tak vám to připomenu. A to budete děkovat za to, že máte aspoň mobil a že sem tam si zavoláte a můžete posílat sms. Já jsem jí pořídil twist tarif posílám kde po páté odeslané sms může v síti t-mobile psát neomezené sms zdarma do půlnoci toto jsem měl i já ale dostal jsem výhodnou nabídku k přechodu na tarif přátelé 500 kde mám až 10 tisic minut na volání na až 5 čísel a 10 tisic sms až na 5 čísel a ještě kredit 300kč. Při rozpočítání je to na jedno čísĺo 166 hodin volání na měsíc a cca 5,5 hodiny na den to ani nevyužijeme nejvíc zatím bylo 3x 60 minut a 333 sms denně na celý měsíc.

Takže se znova ptám neuplatňuje t-mobile nějaký FUP u těchto tarifů jak twist posílám tak tarif přátelé 500? protože třeba po 4 dnech se to odblokuje a zase to jde posílat třeba týden až 14 dní.
Takže znova shrnutí
Plná paměť ne a navíc od ní mi vždy chodily všechny sms a to i ty dlouhé a vždy ať měla jiný mobil a starou sim kartu nebo nový mobil a starou sim kartu a nebo nový mobil a novou sim kartu.

U mě též ne ptž jí nechodily ani sms z webu můj t-mobile. A to už mám druhé číslo takže sim to též nemůže býti protože je v září nově kupovaná a dělalo to i před půlrokem na staré sim u jiného čísla. a to jsem měl viz avatar i samsung champ který byl jen na cca 300 sms takže jsem pravidelně musel mazat.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pát 23. lis 2012 6:35:35

Ach jo, tady někdo nechápe legraci...
Mimochodem, T mobile měl nějaké problémy, tak to klidně může být tím. Ať zkusí přítelkyně factory reset telefonu
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Jarous1
Droid

Příspěvek od Jarous1 » pát 23. lis 2012 10:50:27

talux:
Mno, trochu si pleteš pojmy, SMS se rozhodně neukládají do té části paměti, která má kapacitu v řádu gigabajtů. Ani paměťovou kartou to nevyřešíš. Ty jdou jen do RAM, která má u současných strojů těch 256MB, 512MB nebo 1GB. A to se tam ještě navíc musí popasovat se samotným operačním systémem a daty ostatních programů... Takže se klidně může stát, že té paměti je v jeden okamžik opravdu málo.
Píšeš ale, že některé SMS projdou, takže je něco špatně trochu jinde. Co přesně se kde stalo ale nevím...

Je vidět, že jsi asi ještě mladý, a pravděpodobně bez práce ;) Protože i kdybych měl někoho tak rád, abych mu musel přes den psát hromadu SMS, tak jich rozhodně nebudou stovky denně, ale maximálně jen desítky, spíše jen pár jednotlivých. Na takovéhle blbosti ani normálně pracovně vytížený člověk opravdu nemá čas... Pokud tedy není svým pánem.
Vztah na 400km bych dlouhodobě neudržoval, takový, vlastně už virtuální, partner je mi jaksi k...
Naposledy upravil(a) Jarous1 dne pát 23. lis 2012 11:13:40, celkem upraveno 1 x.

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pát 23. lis 2012 11:02:52

talux píše:....reálně mám vyzkoušeno zatím 2145sms za 4 dny odchozích i příchozích což je v průměru 536 sms za den deleno 2 to máme 268 sms v průměru na jednoho.
....
Hm, každé 4 minuty jedna odeslaná SMS a to počítám JEN 6 hodin z celého dne na spánek, jídlo a další činnosti kdy SMS psát nejde.
Jdi se léčit.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » pát 23. lis 2012 18:57:09

to Jarous1 :
Ahoj, nemyslel jsi systemovou pamet, ne RAM (operacni pamet), protoze RAM se ti po ukonceno OS vymaze.
Trosku jsi to poplet :).

talux
Nové Androidě

Příspěvek od talux » pát 23. lis 2012 19:25:26

Jarous1 píše:talux:

Je vidět, že jsi asi ještě mladý, a pravděpodobně bez práce
Vztah na 400km bych dlouhodobě neudržoval, takový, vlastně už virtuální, partner je mi jaksi k...
Víš "houby" tak nesuď.
Víš "houby" tak nesuď.

A pokud vím neřeší se zde vztahy ale to, že nejdou občas posílat dlouhé sms.
PS: mám pocit jako bych tě znal, doufám, že si jen něco namlouvám a že tě neznám.
K ostatním příspěvkům mimo téma se nebudu raději vyjadřovat!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 23. lis 2012 21:42:31

On nesoudí, on jen konstatuje ;-) I když to považuju taky za úchylku, tak to sem nepatří. Se obávám, že je to prostě nějaký sw problém kombinace telefonu a operátora a asi se těžko najde příčina.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Jarous1
Droid

Příspěvek od Jarous1 » sob 24. lis 2012 0:28:24

talux píše:...PS: mám pocit jako bych tě znal, doufám, že si jen něco namlouvám a že tě neznám...
Třeba se opravdu známe i v reálu, možné je všechno ;) I tak si do Tebe klidně rýpnu, protože se svými nejlepšími kamarády, i "pouze" známými, jsme schopni si do očí říci i ty méně příjemné věci, klidně se i navzájem zkritizovat, bez následků na naše vztahy ;)
Ale O.K., už toho off topic nechám... Co se to děje v tom Tvém telefonu opravdu netuším...

talux
Nové Androidě

Příspěvek od talux » sob 24. lis 2012 4:43:27

Jen dotaz.
Četli jste první tři příspěvky? Nejsem totiž sám, já jsem jen reagoval na ty příspěvky zakladatele tohoto tématu. Protože mám stejné problémy jako on. A na jeho adresu nebyly žádné připomínky, ba ani odpovědi. Asi to tak vypadá, že já dokážu přesvědčit k reakci i písemnou formou než jen mluvenou. Tím se potvrzuje má vlastnost. Ale ano dost off topic .
K realitě. nestávalo se mi to jen u tohoto mobilu který nemám ani měsíc ale i u starého. A znova zdůrazňuji, že se tak dělo i když jsem ty sms posílal odtud:
http://sms.t-zones.cz/open.jsp samozřejmě přihlášen přes můj t-mobile https://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni. Takže s mobily to nemá vůbec nic společného a mám pocit, že to omezuje operátor jenže to nikdo otevřeně nepřizná. Protože z vodafone to vždy došlo v pořádku. A ještě jedna věc zkoušel jsem si posílat ty sms i sobě a nikdy mi nedošly mobilem to není a sim také ne. Kdybych nevěděl, že to nešlo přijímat ani na mobilu LG. Tak bych mohl tvrdit s jistotou, že na vině jsou mobily samsung, jenže to tak není. Bohužel tedy musím se omezit na několik dní jen na jedno sms ky.

Autor tohoto vlákna
karlos.draken
Nové Androidě

Příspěvek od karlos.draken » čtv 29. lis 2012 16:52:44

Tak zase po dlouhé době "zakladatel" tématu:
Jsem rád, že se našel někdo další s podobným problémem.
Já jsem příjemce (tedy neúspěšný).
V podstatě máme stejné zkušenosti.
Telefonem to být nemůže, my máme oba XPERIE.
Pravidelně čistím paměť, vypínám celý telefon (asi tak po dvou dnech) a mažu tu inkriminovanou konverzaci, jednou za čas všechny konverzace.
I já mám zkušenost, že z Vodafone to chodí.
Volal jsem na zákaznickou linku, kde můj problém předali technikům a prý:
mám špatné software v telefonu a ať ho reklamuji.
Sice mně na T-mobile nabízí po dobu reklamace náhradní telefon, ale moc se mně do toho nechce.
Pořád nějak nevěřím, že když to chvíli jde a chvíli ne, že není chyba někde jinde.
Nechal sem si vyměnit simku za novou a mezitím se telefon aktualizoval na nějakou novou verzi ICS.
Teď to chvíli jede, tak uvidíme, jak jim to dlouho vydrží.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“