KomunikaceHľadam applikaciu na blokovanie telemarketing-volani

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli

Hľadam applikaciu na blokovanie telemarketing-volani

Příspěvek od Setenx » stř 20. úno 2013 11:24:11

Ahojte,

Pred nedavnom mi zase prezvaňali a testovali či moje mobilne čislo existuje pre telemarketing (1sekundove prezvonenie). Pred chvilkou mi volali z čisla 467071123 s ponukou sat čosi.
Napadlo ma, či niekde neexistuje daky zoznam telemarketingovych firiem a ich čisiel, ktory by som si mohol nahrať do mobilu do BlackListu. Davať čislo po čisle nevyrieši problem, keďže často to menia. Pripadne aj daka applikacia, čo by updatovala blacklist raz za čas by sa refreshla. By sa to hodilo, lebo moje čislo by sa tvarilo ako mrtve pre nich... Idealne pre CZ a SVK.

Dik za akukoľvek pomoc.

I.

Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Hľadam applikaciu na blokovanie telemarketing-volani

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. úno 2013 18:50:33

Neexistuje. Ani nejde zařídit, aby se telefon tvářil, že číslo neexistuje. To děla ústředna operátora. Ale můžeš si stěžovat u úřadů na nevyžádaná obchodní sdělení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » stř 20. úno 2013 20:09:51

To ano, ale problem je, ze coskoro bude toho viac a viac... .

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. úno 2013 20:49:51

S tím nic nenaděláš. Pokud to není ze stejného čísla, tak to technicky nelze. Ja to řešim tak, že na soukromém čísle prostě neberu hovory z neznámých čísel a na pracovním, kde to v určitou dobu brát musím, je posílám do ... tam kam patří :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » čtv 21. úno 2013 11:46:45

Obdobne to robim aj ja. Zavolaju, dam do blacklistu a neriešim. Akurat ma napadlo, či nie je nejaky anti-telemarketingovy zoznam, ktory by som si nahral do blacklistu v mobile a automaticky by hovor ukončovalo, pripadne zdvyhlo a za sekundu ukončilo.
Obavam sa, že agresivna tele-reklama bude čim viac aktivnejšia a psychologicka. Ceny volania pre firmy klesaju, najma ak volaju cez Internet. Potom stači sa dostať na daky zoznam a už je len otazka času byť štvany vyvolavanim. Tomu by som sa chcel pro-aktivne vyhnuť.

V Amerike maju oficialny no-call zoznam, na ktore čisla nesmie telemarketing volať. Bohužial neamericke ponukajuce firmy ho prave využivaju ako zoznam telefonnych čisiel-klientov.

sitler
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei P Smart [Origo 8.0 ROM]

Příspěvek od sitler » čtv 21. úno 2013 12:09:28

U nás takový seznam není.

Jiank než je pošleš do háje, vždy jim řekni "Nesouhlasím s dalším kontaktováním s jakoukoliv nabídkou" A ujisti se u operátora, zda nejsi uveden v tel. seznamu.
1. pravidlo enduráka: Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti :D .
2. pravidlo enduráka: Kdo jezdí v sedě, je pomalej :D .

Giacomo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - 4.2.2 original ROM B104
Tablet: Asus HD7 ME173X

Příspěvek od Giacomo » čtv 21. úno 2013 12:12:35

Ahojte.
Aplikace bohuzel asi neni jak uz tady bylo zmineno, ale da se s tim, alespon castecne neco delat.
Zacnu jednoduse: Mam Tmobile.
Mam zrizeny ucet na strankach tmobilu, kde si muzu nastavovat tarify, kontrolovat faktury atd.
A tam je nekde v nastaveni, ze souhlasim s poskytovanim telefonniho cisla tretim stranam. To je automatika, kdyz uzavirate smlouvu. To staci odskrtnout a Tmobile vase cislo vyradi z databaze, kterou poskytuje temhle reklamnim otravum. Bohuzel, ti ho uz maji vas budou otravovat nadale, ale nebudou takovym tempem pribyvat dalsi. Pokud by mel nekdo zajem, zkusim to najit, kde to presne je, uz si to ale krok po kroku nepaamatuju. kazdopadne verim, ze tohle maji i ostatni operatori.

Ladislav631
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note III
Tablet: Asus Memo Pad Smart ME301T

Příspěvek od Ladislav631 » čtv 21. úno 2013 12:31:53

No, nějaká možnost bránit se pomocí aplikace by snad byla: https://play.google.com/store/apps/deta ... eWthc28iXQ..

bandit707
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » čtv 21. úno 2013 12:35:02

No neuverejnit v zozname pomoze len minimalne. Totiz casto cisla generuje pocitac a automaticka ustredna prezvana, az potom zavola pracovnik telemarketingu, resp. je prepojeny. Vacsinou ani nevedia komu sa dovolali, ani ci ide o fyzicku osobu alebo firemny telefon. Tu by pomohla jedine nejaka legislativa. Bohuzial pri tomto stave pomahaju len vyssie uvedene riesenia typu doplnovanie na blacklist a co najmenej sirit svoje cislo.
A rada nezdvihat cudzie cisla je tiez k nicomu. Uz sa mi x krat stalo ze mi volali dcery z mobilov spoluziakov, ked sa im ich vlastny vybil, resp. aj SIM raz odisla.

Je to proste smola.
Ja ich aspon obcas vytrapim hoci oni chudaci si tiez len robia svoju robotu.
Vypocujem ked mam cas (za ten cas usetrim dalsiu obet), poviem ze nemam zaujem a nech ma vyradia, a tiez ako oni mna obcas upozornia ze hovor sa nahrava aj ja ich upozornim ze hovor sa nahrava...
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Giacomo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6 - 4.2.2 original ROM B104
Tablet: Asus HD7 ME173X

Příspěvek od Giacomo » čtv 21. úno 2013 14:53:50

S tim generovanim to neni pravda, v jedne z tech spolecnosti jsem kdysi pracoval a cisla poskytoval primo operator, (pouze cisla bez dalsich udaju)..ale vzdy se vedelo, jestli je to kredit nebo pausal, pripadne firma nebo soukromy telefon.

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » čtv 21. úno 2013 15:09:43

to nie je uplna pravda, pretoze potom by mi nevolali na firemny telefon s ponukou urcenou vyhradne sukromnej osobe.
Aj som sa obcas pytal, odkial maju cislo... odpoved znela - generuje to pocitac - teda program...

Samozrejme, ze v niektorych spolocnostiach to beru od operatorov- napriklad Tvoja byvala, ale v niektorych generuju...
naco by platili... za nejake zoznamy... ak sa hovor spoji, prepoji sa na pracovnika.

Edit: aj som zavolal do mojej spolocnosti...pomaranc... oni cislo neposkytuju ak je utajene,
moje cislo je utajene od podpisu zmluvy - ale aj tak mi volaju

operator mi potvrdil ze su 3 sposoby ziskania cisiel pre telemarketing
1. zoznam od operatora - cisla ktore nie su utajene...
2. zoznam od inych prevadzkovatelov, kde clovek niekedy vyplni svoje telefonne cislo niekam...
3. najlacnejsi sposob - generovanie cisiel a prezvananie atomatickou ustrednou... pretoze 1+2 su platene a tuto treba len program a ustrednu podporujucu takuto moznost

Edit2: tu este spomeniem jeden "usmevny" pribeh
byvala kolegyna sa zucastnila parkrat takych predvadzacich akcii - pridu ku Tebe domov nieco Ti predvedu, dostanes darcek, a moznost nieco kupit... ked nekupis darcek dostnes len ak nadiktujes 20 mobilnych telefonnych cisiel, bohuzial som bol medzi tymi cislami. aspon 5 krat mi volali zakazdym som ich niekam poslal a ze si neprajem aby mi volali...a o dva tyzdne zas - ze maju cislona man od p. XY... riesenie -> blacklist

Ale toto vsetko nic nemeni na probleme, ze sa tomu neda zabranit.
Teda len ty postupnym pridavanim cisiel na blacklist
Naposledy upravil(a) bandit707 dne čtv 21. úno 2013 15:29:53, celkem upraveno 1 x.
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » čtv 21. úno 2013 15:27:05

By ma zaujimalo či telekomunikačny urad dava licencie pre telemarketing alebo nie. Ak ano, tak by sa dalo ziskať rozsah čisiel a ten blokovať. Pravdaže len tie firmy, ktore nie su spoločne s inštituciami ako banky a podobne. Ak nie, tak požiadať daku webstranku, kde ľudia sa sťažuju na čisla, či by poskytli daky zoznam.

Asi ste ma blbo pochopili, moja snaha je, že ak čislo zo zoznamu mi vola, tak bude ignorovane/zrušene, pripadne povedana automaticka hlaška ala "Nechcem..." a zložene . Tym, že si tento zoznam nakrmim telefonnymi čislami, tak sa nemusim obavať, že budem mať veľa neznamych neprijatych hovorov.
Moje čislo už nejak ziskaju, to nezmenim, ale moja snaha je aby ma tym neštvali. Oni totiž radi skusia aj o rok zatelefonovať (vlastna skusenosť na služobnom telefone), pokial nepochodia prvy raz.

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » čtv 21. úno 2013 15:34:30

stalo ze ma niekto prezvonil a cislo som hladal tuto... http://www.vyhladavaniecisla.sk/
a aj nasiel - tak som ho neriesil...block a basta
ci sa daju cisla stiahnut neviem... je to niekedy uzitocna stranka - myslim ze je takych viac aj na SK aj na CZ

lenze sem zas mozno moze aj niekto zadat cislo ako obtazujuce a pritom len chce skodit

Edit: takych obtazujucich volani je viacero typov
a ja k nim radim aj obchodnikov splocnosti napriklad - tonery - som IT mam na starosti tlaciarne - a mesacne mi vola x ludi ze chcu dodavat tonery a cistit tlaciarne - lenze nasa firma uz ich ma len minimum... a ja si ich viem najst na webe sam ak potrebujem - kupujeme rocne uz len 2-3 tonery oproti minulosti... alebo ponukaju softverove riesenia a podobne... no idem sa z toho niekedy zblaznit... minule volala pani ze jej sef z Rakuska sa so mnou chce stretnut ohladom spoluprace v oblasti IT ci mam zaujem - vravim nemam - ona ze Vy sa nechcete stretnut s mojim sefom z Rakuska? nechapala...

mi to pripada ako - boj s veternymi mlynmi - nevyhras/me

Edit 2: tak som sa zamyslel - ono mat taky zoznam je asi nezmysel z toho pohladu ze tych cisiel ako tak pozeram vyssie uvedenu stranku je moooc vela...
si zober ze priemerny uzivatel moze mat vo svojom telefonnom zozname 500 kontaktov, ale tych obtazujucich cisiel bude viac...
pridanim takych kontaktov do blacklistu by mi zoznam narastol na 10nasobok
jedine app - ale taka ktora by to riesila by mala siahodlhy zoznam, ktory by musela kontrolovat... ale tadeto tiez cesta nevedie, kto rozhodne ktore cislo je OK a ktore nie? To je vec pohladu a pre niekoho je to OK a pre niekoho nie...

budeme s tym musiet zit... a jedine verejne pranierovat take spolocnosti... ja tie moje nezelane cisla doplnam do tej databazy...
ups nieco si napisal kym som editoval..
a tomu zaveru nerozumiem
Naposledy upravil(a) bandit707 dne čtv 21. úno 2013 16:09:42, celkem upraveno 2 x.

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » čtv 21. úno 2013 16:06:17

Firmy, ktore robia aktivne marketing, tak idu najma po strankach, kde je kontakt na IT podporu v menšich firmach, lebo vedia, že ľudia tam možu riadiť dodavky SW/HW pre IT. Tam sa skor oplati hovoriť "Centrala nam posiela SW/HW, mi to priamo nesmieme kupovať".

Maš pravdu, je to boj s veternymi mlynmi, ale zase s už naplnenym zoznamom, sa da zabraniť aby sa mlyn rychlo točil. Pokial sa tento zoznam neuverejni v sme/idnes, tak telemarketing firmy nebudu to brať ako konkurenciu a budu ho ignorovať. Ak sa to roznesie, tak potom to bude boj s mlynmi ako pišeš.
Naposledy upravil(a) radegast dne čtv 21. úno 2013 16:44:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj poslední příspěvek!!

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » pát 22. úno 2013 11:11:34

bandit707 píše: .....
Edit 2: tak som sa zamyslel - ono mat taky zoznam je asi nezmysel z toho pohladu ze tych cisiel ako tak pozeram vyssie uvedenu stranku je moooc vela...
si zober ze priemerny uzivatel moze mat vo svojom telefonnom zozname 500 kontaktov, ale tych obtazujucich cisiel bude viac...
pridanim takych kontaktov do blacklistu by mi zoznam narastol na 10nasobok
jedine app - ale taka ktora by to riesila by mala siahodlhy zoznam, ktory by musela kontrolovat... ale tadeto tiez cesta nevedie, kto rozhodne ktore cislo je OK a ktore nie? To je vec pohladu a pre niekoho je to OK a pre niekoho nie...

budeme s tym musiet zit... a jedine verejne pranierovat take spolocnosti... ja tie moje nezelane cisla doplnam do tej databazy...
ups nieco si napisal kym som editoval..
a tomu zaveru nerozumiem
Preto je viacmenej idealnejšia applikacia, keďže plniť blacklist (BL) pri zdielanom telefonnom zozname mohol byť problem ak nie je plne oddeleny. Stačilo ak by mala tieto možnosti okrem klasickeho blokovania. Určite tam najdeš aj to, čo sa tebe ľubi:
1. Ak nechceš plne blokovanie, tak by čislo z BL nechalo dlhšie ticho vyzvaňať, kym zazvoni mobil.
2. Ak zavolaš na čislo z BL, by applikacia odstranila toto čislo z neho automaticky.
3. Ak si neželaš aby blokovalo automaticky čisla z BL, tak by telefonnemu čislu z BL pridelilo meno firmy od ktorej je (zlate stranky?) s dakou značkou pravdepodobnosti vystrahy. Tym sa veľmi rychlo da rozoznať, kto vola/volal/prezvaňa a podľa toho sa zariadiť.
4. Ak v mobile začkrtneš po hovore alebo manualne, že "zle" čislo, tak ho da do BL a applikacia sama ziska info, kto je to a rozsah čisiel tej inštitucie z "nejakych" zdrojov a označi jeho vyznam podľa tvojho hodnotenia.
5. Jednoduchy export/merge/import BL na prenos medzi/do ineho telefonu, ako aj pripadne vytvoriť/doplniť na počitači napr. ako csv subor.
6. Možnosť zadať vlastny zdroj BL
a podobne....

Firmam je uplne jedno, či ich niekto praniruje, viď ponuka nakupnych zajazdov pre seniorov, viď politika. Zmenia meno alebo firmu za ktoru predavaju a ide sa ďalej bez zmeny. Predaj je predaj a z toho provizia. Jedina možnosť by bola spraviť oficialny whitelist inštitucii ala (štatne organy, banky, verejne firmy ...), kde inštitucia sama deklaruje, že toto čislo/a su len na kontakt a nie nikdy nie na telemarketing. Ostatne čisla blokovať od officialnych telemarketingovych firiem. Defakto by sa dalo aj na tom zarabať tym, že by sa inštitucie vydierali, že ak nechcu byť na blackliste (byť na whiteliste), tak musia zaplatiť daky poplatok. S tym, že prva šťažnosť by ich dala spať na blacklist/vyhodilo z whitelistu.
Na torrenty napriklad funguje Peerblock/Peerguardianhttp://cs.wikipedia.org/wiki/PeerGuardian , ktory funguje na podobnom principe akurat ma inu cielovu skupinu a je pre počitače :twisted:

richard588
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung B5330 GALAXY CHAT CHAT

Příspěvek od richard588 » úte 01. říj 2013 14:25:02

- slovenština bez ladu a skladu -

Jestli nám chtěl autor něco říci, nechť tak činí ako človek.

-ramón

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 01. říj 2013 14:28:03

Tenhle příspěvek měl být za trest? :roll:
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. říj 2013 15:24:15

Giacomo píše:Ahojte.
To staci odskrtnout a Tmobile vase cislo vyradi z databaze, kterou poskytuje temhle reklamnim otravum. Bohuzel, ti ho uz maji vas budou otravovat nadale, ale nebudou takovym tempem pribyvat dalsi.
A ty si myslíš, že tyhle reklamky si ty databáze nepředávají/neprodávají mezi sebou? Ach ty naivko!
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » úte 01. říj 2013 15:26:03

...plus jaky je asi problem ta cisla proste generovat.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Autor tohoto vlákna
Setenx
Stálý androiďák

Příspěvek od Setenx » stř 02. říj 2013 11:21:38

Je to ako so spamom. Raz sa dostanes a potom kolujes vo vsetkych databazach. A ak nahodou u jednej firmy povies nie, tak to neznamena, ze ina firma to musi respektovat a volat znovu. V podmienakch od zdroja poukazu, ze to mozu postupit komukolvek. Pripadne povedia, ze sa nahodne generovalo, co uz nikto neskontroluje ...
Obdobne, ak sa raz dostane tvoj email do nejakej spam databazy, tak sa z nej uz nedostanes. A pritom staci ak len niekomu naburaju email ucet alebo email klienta, kde tvoj email figuruje v kontaktoch. Pripadne malware naskenuje dake nechranene forum s emailom/tel. cislom a uz ta maju. U emailoch je filter na poskytovatelovi a u telefonoch na majitelovi. Preto som chcel applikaciu na blokovanie, ze bud importnem zoznam alebo ho doplnim rucne ale tak aby sa to nemiesalo s normalnym kontakt listom ...

Zober si priklad z praxe. Si v zahranici a vola ti telemarketing. Cislo nepoznas, tak to zdvyhnes a zistis to az ked uz zaplatis za prijaty hovor. V pripade 60+1 alebo aj 60+60 tarifikacie to stoji teba mozno aj viac ako ich.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“