KomunikaceEmail

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě
Reputace: 0

Email

Příspěvek od Shaolin » pon 19. dub 2010 20:14:43

Protoze jsem nenasel zadne tema, ktere by se zabyvalo pouzivanim Emailu na Androidu, tak jsem vytvoril toto. Mam Androida nove a protoze moznosti pouzivani emailu je nekolik, tak bych se rad dobral jejich vyhod a nevyhod.

Nastaveni GMailu probehlo samozrejme bez problemu, ale pouzivam predevsim centrum.cz a to se mi nepodarilo nastavit. Pise to connection error pri stahovani (odesilani jsem nezkousel). Je zde nekdo, komu se podarilo mail na centrumu nastavit?

Take by mne zajimalo, jak s mailem pracujete a proc. Pouzivate vychoziho klienta nebo jinou aplikaci (K9?)? Nastavili jste si preposilani mailu z vasi schranky na GMail nebo pouzivate pripojeni k jine schrance (seznam, email, centrum...)?

steve83
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D

Re: Email

Příspěvek od steve83 » pon 19. dub 2010 21:18:33

Ja som to riesil presmerovanim na gmail :)

pic
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nokia 6303
Tablet: Asus MeMO Pad HD7
Rom: Originál

Příspěvek od pic » pon 19. dub 2010 21:47:16

gmail je sam klientem, jde stahovat a odesilat postu pomoci jeho. Neni nutne zadne preposilani...
2009: htc click, 2.3 ROM: CM Gingerbread (darováno)
2013: Asus HD7, 4.2.4. ROM original
Na telefonování: Nokia 6303i (vykoupaná v moři)

Paljak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: NEXUS 4 - stock 4.4
Twitter: paljak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paljak » pon 19. dub 2010 22:05:02

Cau,

ja pouzivam K9 na firemne maily a gmail(osobny mail), z centrumu(sk) mam presmerovane maily na gmail.
Stahovanie mailov z centrumu.cz, nevidim dovod preco by nemalo ist. skus dobre pozriet ci si vsetko nastavil tak ako si mal...
Skor by som si ale presmeroval maily, nemusis nic nastavovat a budes pouzivat iba jedneho mailoveho klienta (gmail)...
| HTC Sensation | Twitter --> paljak |

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě

Příspěvek od Shaolin » pon 19. dub 2010 22:24:09

Mohl bys prosim kratce porovnat K9 a gmail klienta? A jak se lisi gmail klient od vestaveneho email klienta?

Taky nerozumim tomu, proc mi nefunguje to centrum.cz. Tolik nastaveni tam zase neni (IMAP server a zabezpeceni).
pic píše:gmail je sam klientem, jde stahovat a odesilat postu pomoci jeho. Neni nutne zadne preposilani...
gmail je klientem jen pro gmail, ne? pro ostatni ucty je aplikace vestavena Email.

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě

Příspěvek od Shaolin » úte 20. dub 2010 0:09:39

Odesilat emaily mi funguje a vydim i slozky, ktere mam v mailu vytvorene. Zpravu ale nevidimi zadnou. Stale to pise connection error.

chytil123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od chytil123 » úte 20. dub 2010 6:21:53

Me proste nejde v K9 ani v defaultni app na email nastavit seznam.cz. Jde to nekomu? Presmerovavat emaily se mi nechce...
Nexus S / Nexus 7

Lobo1978
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 - SoLdieR ROM
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 - Dirty Unicorns

Příspěvek od Lobo1978 » úte 20. dub 2010 7:23:58

Mně nejvíc vyhovuje email přes internetový prohlížeč a to přímo mobilní verze Gmailu. Funguje tam vyhledávání a příjde mi to nejrychlejší.

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » úte 20. dub 2010 7:35:58

No rychlejsi to neni na 100% jelikoz ti neprijde oznameni o prijeti mailu. Ale kontrolujes mail jen tim ze se pripojis pres prohlizec coz je neefektivni a zbytecny. Zabijis tim jednu z mnoha veci co je na androidu lepsi nez jinde.
Follow me on - twitter

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 20. dub 2010 8:15:54

lobo: přesně jak říká jtoxxx...gmail klient v androidu je perfektní (hnidopichy a jejich poznámky fakt neberu) a používat gmail v androidu přes prohlížeč je jako dlabat v Itálii instantní nudle...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Skye
Nové Androidě

Příspěvek od Skye » úte 20. dub 2010 8:45:28

Já mám s Centrum.cz taky problém (na HTC Desire). Nejdřív mi to při nastavení pořád házelo chybu. Když jsem ji pak zkusil ignorovat, účet se přesto nastavil, ale poštu můžu pouze přijímat, odesílání zatím nefunguje. Taky nechápu, čím to je, jiné účty fungují v pohodě...

jtoxx
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » úte 20. dub 2010 8:53:44

Nejlepsi je si proste a jednoduse preamerovat veskere maily na gmail a mate po problemech. Je to trivialni vec ktera zabere tri minuty bezneho uzivatele. Nemusite mit potom nekolik uctu ale staci mit nastaven pouze ten od googlu. Trosku OT ale neodpustim si to. Mit gmail jen tak je vyhoda, hodi se to pri registraci kdy potrebujete napriklad prijmout a potvrdit registraci co nejrychleji. Mam zkusenost ze na gmail to chodi okamzite kdezto napriklad seznam mail ceka i nekolik hodin dokonce dni v pripade registrace na itunes. Ale to jsem trosku jinde.
Follow me on - twitter

Skye
Nové Androidě

Příspěvek od Skye » úte 20. dub 2010 9:16:36

Ale tohle přece není řešení. Různé mailové účty používám k různým účelům a nemá přece smysl mít schránku na Centru a přeposílat si maily na GMail. Schránku z Centra jsem měl úplně v pohodě nastavenou i na obyčejné Nokii 6300, tak nechápu, proč by to nemohlo jít i na takové mašině jako je Desire... Někde je asi chybka :-(
HTC Desire

jtoxx
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » úte 20. dub 2010 9:29:43

Ale na gmailu budes mit emaily z centrumu ve slozce centrum. Nebo jakkoliv si ji pojmenujes. Je to nejlepsi reseni.
Follow me on - twitter

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » úte 20. dub 2010 11:13:46

Ovšem pak se zase projevuje jedna zásadní chyba Gmail klientu pro Android - oznamuje jen ty maily, které nemají nastaveno "Skip inbox"...:(

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě

Příspěvek od Shaolin » úte 20. dub 2010 12:18:00

Skye píše:Já mám s Centrum.cz taky problém (na HTC Desire). Nejdřív mi to při nastavení pořád házelo chybu. Když jsem ji pak zkusil ignorovat, účet se přesto nastavil, ale poštu můžu pouze přijímat, odesílání zatím nefunguje. Taky nechápu, čím to je, jiné účty fungují v pohodě...
A jak mas nastaveny to prijimani z centrum? Mne to postu nestahuje, ale slozky vidim. Odesilani funguje a mam nastavene na smtp.t-email.cz (T-Mobile), port 25, zadne zabezpeceni a bez prihlasovani.

Dost mi ale vadi, ze odesilani mailu je zavisle na zpusobu pripojeni. Kdyz mam odchozi server nastaveny na T-Mobile, tak mi nefunguje odesilani, kdyz jsem pripojeny pres wifi a naopak, kdyz mam odesilaci server nastaveny na UPC, tak mi to zase neodesila, kdyz nejsem pripojeny pres wifi a jsem v terenu. Takhle to dela, jak v Email aplikaci, tak i v K9 a predpokladam, ze to dela i GMail klient. Chapu, ze to je asi problem, jak funguji smtp servery, ale prekvapuje mne, ze to v dnesni dobe stale funguje tak hloupe.

Skye
Nové Androidě

Příspěvek od Skye » úte 20. dub 2010 13:04:07

Ha! Tak díky tobě jsem teď zprovoznil i odesílání (je potřeba odškrtnout přihlašování) - neuvědomil jsem si, že se musím připojit přes T-Mobile a ne přes wi-fi, což je trochu pruda, to je fakt..
Příchozí mám nastaveno přes POP3.centrum.cz, bez zabezpečení, port 110. Ty vidíš složky, které máš vytvořené na Centru? Tak to já zase ne..
HTC Desire

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě

Příspěvek od Shaolin » úte 20. dub 2010 13:24:08

Slozky vidim proto, ze pouzivam (spis bych chtel) IMAP.

Zkusil jsem i ten GMail a ten, svete div se, odesila, jak pres wifi, tak i pres operatora a neni potreba nic menit. Takze to vypada, ze mi nezbyva nic jineho, nez presmerovat postu na gmail nebo zkusit POP3.
Naposledy upravil(a) Shaolin dne úte 20. dub 2010 13:46:24, celkem upraveno 1 x.

Skye
Nové Androidě

Příspěvek od Skye » úte 20. dub 2010 13:45:37

Maily můžeš nechávat na serveru i přes POP3 (v nastavení účtu si můžeš vybrat, jestli se mají nechávat nebo ne, defaultně se tam, myslím, nechávají). Teď jsem zkusil Centrum nastavit přes IMAP a píše mi to, že se nepodařilo ověřit údaje a mám zkontrolovat už. jméno a heslo :-(
HTC Desire

Autor tohoto vlákna
Shaolin
Nové Androidě

Příspěvek od Shaolin » úte 20. dub 2010 13:48:08

Jo uvedomil jsem si to zahy a upravil prispevek, lec si byl rychlejsi :)

herbik
Nové Androidě

Příspěvek od herbik » stř 21. dub 2010 8:32:31

kdyz si presmeruju postu z volny na gmail a ucet volny teda nebudu v telefonu vubec resit, jak pak odpovim na maily z adresy volny a ne gmail?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 21. dub 2010 8:44:17

herbik: nastavíš si aby se maily tvářily jako odesílaný z volny.cz. Ale teďko vážně - je to nějakej problém že tam bude ...@gmail.com a ne ...@volny.cz?

herbik
Nové Androidě

Příspěvek od herbik » stř 21. dub 2010 9:10:16

problem je v tom, ze kdyz odpovim z gmailu, dalsi odpoved od toho cloveka uz nepujde na volny, ale na gmail, jemu se v outlooku automaticky ulozi dalsi moje adresa a az mi bude psat novy mail, da mu to vybrat jestli volny nebo gmail, coz nechci.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 21. dub 2010 9:11:27

Ale tak jako tak ti to přijde, ať ti pošle na volny, nebo gmail...

herbik
Nové Androidě

Příspěvek od herbik » stř 21. dub 2010 9:16:32

to sice jo, ale znamena to v podstate pomaly presun na gmail, cemuz bych se prozatim rad vyhnul

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 21. dub 2010 9:43:31

herbik: a proč proboha? Jak sám říkáš, ten komu píšeš ti už bude automaticky odpovídat na gmail a maily od lidí který mají tvojí @volný adresu ti taky budou chodit. Ptám se, proč nechceš přejít na gmail?

herbik
Nové Androidě

Příspěvek od herbik » stř 21. dub 2010 10:29:09

nechci menit adresu jen pro to, ze android nepodporuje sice oldschool, ale dostacujici pop3 volny (ucet mi nejde nastavit, pise spatne jmeno/heslo)

nevadilo by mi preposilat pres gmail, kdyz ho stejne musim mit kvuli marketu, ale zkousel jsem to odesilani z jine adresy. z gmail webu to funguje do outlook expressu perfektne, tvari se to jako mail z volny. ve velkem outlooku uz je u odesilatele napsano "@gmail za uzivatel @volny".
ale hlavne z telefonu to odesila jen jako gmail, volbu odeslat jako @volny nenabizi. jde to nejak pridat?

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 21. dub 2010 12:49:21

ramon.dexter píše:je to nějakej problém že tam bude ...@gmail.com a ne ...@volny.cz?
Ano, je. Většina lidí má víc mailů z nějakého konkrétního důvodu. Že to tobě přijde zbytečné je zcela vedlejší.

vjtz
Stálý androiďák

Příspěvek od vjtz » stř 02. čer 2010 10:52:01

Já jsem zatím zkoušel jen výchozího klienta. pop3.seznam.cz i smtp.seznam.cz (ten je bez šifrování a vyžaduje ověření) funguje bezvadně. Ale je to jen POP3... :-( Problém mám s IMAPem na Centru. Na stolním počítači mi to funguje v pohodě, ale na Andoridu ve výchozím klientovi vidím složky, které na mailu mám, ale každý pokus o získání zprávy končí na hlášce "Connection error...". Netuším proč. Jsem si celkem jist, že IMAP mám nastaven správně. Nastavení serverů je popsáno na nápovědách Centra i Seznamu a funguje to. :-)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 02. čer 2010 11:22:52

menší OT:
Case: možná se budeš divit, ale i já mám víc mailů. Asi 4. Nejdřív jsem na ně chodil zvliášť. Potom co jsem si pořídil android, všechny jsem přesměroval na gmail a nikdo s tím nemá problém. Kdo má mojí adresu na seznamu, píše mi na seznam. Mail mi samozřejmě přijde na gmail. Jedinej mail kterej mám extra přes e-mail klienta je školní mail, kterej naštěstí funguje tak jak má.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“