KomunikaceViber nebo Whatsapp

Moderátoři: don_alex, radegast

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Re: Viber nebo Whatsapp

Příspěvek od dufko » úte 14. led 2014 7:13:58

Nemám pocit že by viber extra vybíjal batériu v standby režime.

Pri sledovaní batérie je ako proces hlboko dole pod ostatnými aplikáciami. Niekde na úrovni gmail.

To skype žerie naozaj násobne viac.

odoslané z mobilu

hotovyrado
Účet zrušen
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5

Příspěvek od hotovyrado » úte 14. led 2014 8:12:57

u Xperie mi vybíjel sakra... pak jsem na něj zanevřel.... paměti ale žere kvantum....

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » pát 17. led 2014 1:51:54

hotovyrado píše:99 procent lidí co má WA/Viber mají v mobilu i FB Messenger, to za prvé... a za druhé pořád je to o tom, že tohle maj lidi aby lezli druhým do zadku a sami byli otravováni blbostma. Pokud chci poslat někomu něco, pošlu přes FB, nebo mail a je m zcela ukradené, zda si mail někdo přečte nyní nebo pozítří. Telefon je ze svého principu nástroj egocentrismu, tak proč usnadňovat něco druhým?... V mých očích je WA/Viber už za hranicí, kam chci s narušením soukromí zajít... ale je to každého volba....

Rychlé chatování? Neuznávám... kontakt pouze osobní, max telefonický... nenapadlo tě, že se díky WA/Viberu a dalším věcem náš život odosobňuje? I proto těmito nástroji z hloubi duše pohrdám....
Hrdě se hlásím do toho 1% který nepoužívá současně Viber a fb messenger. Jelikož me lidi z fb hrozně serou :D a s odpověďmi na jejich zprávy si dávám na čas. Tudíž to můžu dělat jednou za čas v prohlížeči.

@telefon    
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 17. led 2014 11:01:51

Rovnako :)
Aj tak po nejakej dobe príde správa z FB aj do mailu, tam si ju prečítam a môžem na ten mail aj odpovedať.

odoslané z mobilu

Tazz1
Droid
Reputace: 18
Typ mobilu / ROM: LG V30
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4 Wi-Fi

Příspěvek od Tazz1 » sob 18. led 2014 22:54:07

@hotovyrado to že ty máš se psaním problém, je jen tvá věc. Efektivní komunikace už je dneska úplně někde jinde jak u hlasového Grahama Bella. Že se s tím někdo nemůže smířit, časem pozná. Tak vrtat koleno, mám telefon za 13K, tarif skoro za 1K, takže v tom to asi nebude. Dělám prostě to co je pro mě pohodlnější. Komunikaci mám rovněž archivovanou a mám prostě víc možností jak se s někým vykecávat. Nicméně pokud ty máš s IM takový problém, proč jsi na tomto vlákně? Jakýsi poslední spravedlivý mezi pomýlenými [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]?

odesláno z telefonu

EDIT:
@hotovyrado Tak nebuď socka a šetřílek, jak sám tak často poukazuješ a kup si lepší telefon s lepší baterkou. Pak výkon a výdrž nemusíš řešit.

odesláno z telefonu

EDIT by jumbo78:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 10:08:40

Efektivní komunikace je ve Tvých očích IM?? LOOOL!!! Nenech se vysmát.... efektivní komunikace v reálném čase je když už ne osobní kontakt, tak pouze a jen telefonát na celulární číslo! Ale jasně, pokud je okruh Tvých známých tvořen škudlily a studentíky, tak chápu.... já se stýkám s lidma, kteří nějakou tu tisícovku neřeší....

Šetřílek rozhodně nejsem, raději za těch 40 korun přátelům do Ruska zavolám na telefonní číslo, ale mám jistotu, že narozdíl od IM se dovolám.... IM je pouze a jen pro vrtače kolene, rozhodně to není efektivní komunikační nástroj, protože spoustě lidí IM programy běhají kdesi vzadu na pozadí a koukaj na ně jednou za sto let - pokud je vůbec používaj, tzn Viber ne-deaktivují, visí v seznamu ale sto let aplikaci nevyužívaj.... a propo, telefony mám dva, krom AMOIe (kterého jsem si koupil jen jako navigaci) ještě Xiaomi Mi2S a ke každému náhradní aku - což je můj automatismus při koupi jakéhokoliv telefonu, nebo foťáku, koupě náhradního akupacku, protože každý rok najedu 10 a více tisíc km na motorce od Černého moře na Východ takže energetická krize je častým jevem....

Efektivní bych viděl když už, tak Facebook Messenger... tam mám jistotu, že si mou zprávu někdo přečte třeba za půl dne, ale WA/Viber mi tuhle jistotu zdaleka nedávají....
Naposledy upravil(a) hotovyrado dne ned 19. led 2014 11:26:00, celkem upraveno 2 x.

drink.union
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: G300 - old L9 II - new
Rom: JB

Příspěvek od drink.union » ned 19. led 2014 10:27:33

pred rokem wosap tedka viber ale spis existuje neco jako miranda na icq, ale pro tento typ messengeru... si pamatuju jak miranda byla extreme lite oproti vsem, chci nejakou alternativu (volat to nemusi umet)

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 10:44:05

V tom případě asi zvol WA, ale mimo něj a Viberu je už relativně rozšířený asi pouze Skype

drink.union
Nové Androidě

Příspěvek od drink.union » ned 19. led 2014 11:39:28

nezapominejme na kakaotalk

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 11:45:08

drink-union > o důvod více nepoužívat žádný IM! Proč bych měl mít kvůli jedné desítce známých WA, kvůli druhé Viber, kvůli třetí Kakao a kvůli čtvrté Skype? 90pct ze všech uživatelů napříč všemi IM má FB, takže pokud mi na rychlosti doručení nezáleží, napíšu jim na FB, pokud ano, zavolám/napíši SMS. Jasně, kdyby byl nějaký program, který by zastřešoval všechny protokoly, bylo by to něco jiného, ale takhle? Proč?

Technika má sloužit mi, ne já ji. A instalovat dvacet pět Instant Messengerů jen proto, abych se zajíbil ostatním je právě to sloužení druhým....

drink.union
Nové Androidě

Příspěvek od drink.union » ned 19. led 2014 12:23:09

jo jasne fb chat je dobrej, ale proste ja uz nechci lezt na ten fcb tolik fakt to je tak 5 min za 4 dny, pred rokem jsem se na tom facebookovani malem lecil, tedka se mi to hnusi. ani se svoji starou si nepisu pres fcb.

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 12:33:37

Jasně, jak říkám, komunikace maximálně telefonicky, jinak osobně. IM opravdu člověka spíše zotročují, o tom že by něco usnadňovaly a zefektivňovaly ani náhodou.....

Mirda86
Moderátor
Reputace: 292
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 19. led 2014 12:55:20

Boze to sou blaboly .
Kdyz je clovek ***** a necha se "zotrocovat" nejakyma blbyma aplikacema tak je to ciste jeho problem a nemel by o sobe rozhodovat...ocividne.
Kazdej normalni clovek si je jinak vyuzije logicky podle sebe a sve potreby.Aniz by potreboval radit (co je pro nej ehm "nejlepsi") od zamindrakovanych pesimistu.

Tazz1
Droid

Příspěvek od Tazz1 » ned 19. led 2014 18:04:39

Nevím proč ten exot hotovyrado má pořád potřebu přispívat do tématu, který mu je tak proti mysli. On a jeho přátelé z Ruska a cesty na východ. Myslím, že to pak vysvětluje ledacos.

odesláno z telefonu

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 18:19:17

Tazz > pokud bych cestoval do USA, byl bych dle Tebe "cool"? Opravdu jednoduchost sama....

ale ono to bude asi o zapšklosti dané omezeností svým malým dvorkem, hm?

Chtěl jsem jen poukázat na dle mě jediný relativně opodstatněný důvod IM, tzn komunikace se zahraničím... pro tuzemsko snad má každý rozumný člověk neomezenko....

a vůbec, nechápu kkta, co namísto relevantních věcných argumentů přenese diskusi do napadání v osobní rovině... takže využiju fce Přesunout do - blokace....

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » ned 19. led 2014 18:38:46

Mám neobmedzené hovory vo vlastnej sieti.
Celá rodina aj firma je u toho istého operátora, za posledné 2 roky prešlo asi 80% obchodných partnerov takisto k môjmu operátorovi. Napriek tomu voláme minimum. Pretože v drvivej väčšine voláme iba keď potrebujeme niečo dôležité riešiť hneď.
Keď ide o niečo menej dôležité a odpoveď pár desiatok minút či pár hodín počká (alebo iba niečo oznamujeme), nastupuje viber. V aplikácii vidím či je kontakt online, prípadne kedy naposledy bol, plus vidím či si už moju správu prečítal a či mu vôbec na mobil prišla....

Z pohľadu komunikácie nevidím rozdiel medzi gsm a viber. Rovnako môžem volať, rovnako môžem poslať sms/mms.

To kolko im aplikácií si dá človek do mobilu je jeho vec, niekomu to prerastie cez hlavu, niekto to efektívne využíva...

Mne stačí viber, tam mám každého s kým komunikujem a som spokojný.

odoslané z mobilu

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » ned 19. led 2014 18:45:55

Pánové takhle vaše debata je uplne o ničem.... @hotovyrado:podle tebe je kazdej socka kdo používá styl téhle komunikace, ale každé funguje tak jak může a pokud říkáš něco o sockach tak nechápu proč se tady z někým vůbec bavis, pokud si myslíš že tady sou socky tak sem nechoď, myslím si že je kazdyho věc jak komunikuje nebo ne.... Tvůj problém je asi ve velkem egu a na to tady není nikdo zvedavej a leč si své komplexi jinde

Datluju Founem B-)
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

hotovyrado
Účet zrušen

Příspěvek od hotovyrado » ned 19. led 2014 18:47:42

Game > cituj mě, kdy jsem nazval někoho sockou - na slovíčka si opravdu dávám pozor..... Tvrdím jen to, že IM má do efektivnosti komunikace v reálném čase daleko, což je prachsprostý a objektivní fakt....

Jsou dva úhly pohledu... jeden je ten "mít komunikaci zdarma" a druhý "mít komunkaci co nejdokonalejší" - obojí se z principu vylučuje. Sockou jsem nikoho nenazval, jen jsem se vyjádřil v tom smyslu, že "z ho*na bič neupleteš"

Tazz1
Droid

Příspěvek od Tazz1 » pon 20. led 2014 7:21:43

To že někdo neumí IM ovládat je jeho problém, to že někdo pořád někoho musí přesvědčovat o své pravdě, aniž by mu předmětné vlákno něco říkalo, je také o ledasčems vypovídající. Jen ta ona jediná pravda a cokoliv jiného je špatné. Že by ono ovlivnění soudruhy z východu? K ostatním poznámky, že by nepustili chlup a podobně, takže evidentně sám bude mít v tomto problém, protože normální člověk by to nezmiňoval v každém svém příspěvku. Takže třeba se konečně chytne za nos a dá pokoj. A bude to tady moci být zase k tématu.

odesláno z telefonu

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pon 20. led 2014 23:15:29

A dost už OT... Tady se řeší Viber nebo WhatsApp, ne jestli volat, atd... Takže buď se budete věnovat tomu, k čemu toto vlákno bylo založeno, nebo bez milosti mažu...
A bylo by fajn, kdyby se pan velkopodnikatel přestal vytahovat a všem vnucovat to své. Navíc, když to sem nepatří...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“