Komunikacestahování pošty - chyba sítě

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ipanema
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

stahování pošty - chyba sítě

Příspěvek od Ipanema » úte 08. říj 2013 10:35:59

Dobrý den / ahoj,
popíšu jednu chybu, co se mi děje, potřeboval bych radu nebo řešení, pokud se toto stalo také někomu.

V telefonu mám nastavené čtyři účty na e-mailové schránky. Tři u jednoho hostingu. Plus jeden účet, u kterého je schránka hostována jinde. Všechny čtyři účty jsou nastavené na protokol IMAP, tři schránky vedené u jednoho hostingu, mají stejné nastavení: IMAP, SSL a SMTP. Jedna z nich se mi do telefonu nestahuje. Ostatní jsou bez problémů. Při pokusu o aktualizaci schránky vždy skončí synchronizace chybou. Načítají se nové zprávy a asi po 3/4 minutě se napíše "Upozornění: chyba sítě". Správně funguje připojení do schránky přes připojení přes WiFi v domácí síti. Výše popsaná chyba synchronizace stránky do telefonu je přes mobilní data u operátora. Nejsem si jistý, jestli je ale chyba na straně operátora nebo telefonu. Telefon jsem restartoval, ostatní e-mailové schránky se synchronizují v pořádku a okamžitě i přes mobilní připojení. Signál plný, FUP dat nejsou vyčerpána. Nastavení dat i schránek v telefonu mám správné, dnes jsem ho kontroloval krok po kroku. Pokud by správné nebylo, tak si myslím, že se mi schránka nebude synchronizovat ani přes WiFi. Špatné/chybové chování je opravdu jen při připojení přes mobilní síť, ale zároveň se chyba objevuje jen u této jedné schránky. Ostatní poštovní účty se chovají zcela normálně. Proto jsem si myslel, že chyba na straně operátora nemůže být. Kontaktoval jsem operátora: "Vše v pořádku máte aktivní a služby jsou standardně u nás nastaveny." (Bůh ví jak to kontrolovali takhle po telefonu). Kontaktoval jsem webhosting: "Vaše e-mailová schránka je plně funkční, po kontrole v našem logu probíhá připojení z mobilního operátora i přes wifi stejně a nenašli jsme zde žádný rozdíl a ani možnou příčinu problému."

Děkuji za případné rady nebo zkušenosti. Používám originální aplikaci Pošta. Mám HTC s OS Android 4.0.3

HTC Sensation XE | S-ON | HBOOT 1.29
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.4 by Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“