Komunikacestahování pošty

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Maxx01
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZOPO 980

stahování pošty

Příspěvek od Maxx01 » stř 16. říj 2013 19:41:34

už fakt nevim, tak zkusím zde

nevim, jak nastavit email klienta tak, aby mi stahoval poštu neustále, aby byl napříjmu pořád .když mi přijde mail , tak se mi to ukáže telefon až tehdy, když ho odemknu . Jinak ani nepípne , zkusil jsem několk clientu , k-9 , profimail atd ale i když nastavím dobu odezvy 5min ,tak nic
ZOPO 980

Předem díky za pomoc

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: stahování pošty

Příspěvek od don_alex » stř 16. říj 2013 19:46:37

Přes wifi nebo mobilní data? Pokud přes wifi, tak problém bude jistě v tom, že máš u wifi nastavené její vypínání při uspaném telefonu. Logicky pak nemůže fungovat ani synchronizace. S klientem to nemá nic společného. :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Maxx01
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZOPO 980

Příspěvek od Maxx01 » čtv 17. říj 2013 8:02:04

přes mobilní data, wi-fi používám min. , faktem je, že jsem si to zkontroloval a mám na to nastavené i při režimu spánku , i když mi připadá, že se mi to na tu wifinu vždycky tak 10 s připojuje pokaždý , ale to neřeším ..........

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 17. říj 2013 8:06:00

Hmm, to bude chyba v nastavení mobilu. Imho v režimu spánku prostě není připojený k datům.. Nemáš v mobilu nějakou aplikaci s automatickými profily? Něco jako Llama, Tasker, apod? Kde by jsi měl nastavené vypínání wifi a mobilních dat při režimu spánku?

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 17. říj 2013 8:45:01

Maxx01 píše:už fakt nevim, tak zkusím zde

nevim, jak nastavit email klienta tak, aby mi stahoval poštu neustále, aby byl napříjmu pořád .když mi přijde mail , tak se mi to ukáže telefon až tehdy, když ho odemknu . Jinak ani nepípne , zkusil jsem několk clientu , k-9 , profimail atd ale i když nastavím dobu odezvy 5min ,tak nic
ZOPO 980

Předem díky za pomoc
To ale nejde. Klasičtí mailoví klienti nemají trvalou synchronizaci. Pokud chtějí zkontrolovat maily, musí se vždy znovu připojit. Můžeš to částečně obejít tak, že nastavíš velmi krátký interval kontrol, ale to ti 1) bude žrát hodně dat a 2) mám trochu obavu, že server mailové služby bude poněkud naštvaný z neustálého otravování a mohl by tě zablokovat. Pokud opravdu je otázkou života a smrti, abys o každém mailu věděl okamžitě, tak jedinou rozumnou cestou je nastavit si ve své mailové schránce přeposílání mailů na gmail a ten má synchronizovaného klienta v mobilu, který ihned pomocí push zprávy zobrazí notifikaci nového mailu. To nebude zatěžovat servery mailové služby, ani ti to nesebere hromady dat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 17. říj 2013 8:58:28

Jenže jemu jde o to, že se mu maily nesynchronizují v režimu spánku vůbec - tedy i když v klientovi nastaví interval 5 minut, v režimu spánku se mu (pokud dobře chápu) nesynchronizují ani jednou za hodinu. Synchronizují se mu vždy až po probuzení telefonu. Což je imho problém v nastavení telefonu.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“