KomunikaceICQ či jiný "na míru"

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
fihbet
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG P500

ICQ či jiný "na míru"

Příspěvek od fihbet » pon 24. úno 2014 9:13:13

Poraďte jaký ICQ (či jiný komunikátor) klient používat, když mám tyto požadavky:
- netrvám na ICQ, přestože ten by byl nejlepší, nechci google talk (ten mám na jiné)
- musí chodit z PC i mobilu
- na mobilu musí chodit jen když ho zapnu (primární je z PC)
- musí zabrat co nejméně místa (klasický ICQ klient má asi 20MB a nevejde se mi do tel. a přesunout na kartu nejde)
- jde pouze o komunikaci s rodinou, takže to nemusí být hojně rozšířený komunikátor
Jde mi tedy o kombinaci komunikátoru a klienta, který co nejlépe splní výše uvedené požadavky.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: ICQ či jiný "na míru"

Příspěvek od ramon.dexter » pon 24. úno 2014 9:29:12

No počkej, celkem ti něco nedochází - "ICQ" není název komunikačního klienta, ale jedný konkrétní služby. Potřebuješ tedy používat službu icq, nebo ti jde o nějakýho klienta?

Proč ne google talk? Je to asi tak o 1000% lepší, než icq.

Co takhle whatsapp, facebook, viber?

Takže dotaz polož ještě jednou, a lépe - nezajímej se o klienta, ten je vedlejší, ale o službu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Příspěvek od ZeKe » pon 24. úno 2014 9:55:05

Pokud pises, ze ICQ by bylo nejlepsi, jen ten jejich klient je naprd, tak proc nevyzkousis bambilion jinych apek, ktere ICQ protokol umi?

IM+, imo.im, Nimbuzz, Trillian, QIP, Jasmine IM, eBuddy messenger, Slick od LonelyCat Games (ten jsem mel rad na Symbianu, ale prvni verze ma Droida byl jen port a nebylo to vono) etc.
Vice treba tady http://androidforum.cz/viewtopic.php?t=11141 nebo na spouste jinych mist na foru.

Nektere z uvedenych uz se mozna nevyvyji, nebo treba nejsou na Play (Jasmine?), nevim. Uz to nesleduju, jsem dlouhou dobu spokojen s IM+ pro.

@phone

Autor tohoto vlákna
fihbet
Nové Androidě

Příspěvek od fihbet » pon 24. úno 2014 10:16:37

ramon.dexter: Ale dochází mi to, však taky píšu, že heldám optimální kombinaci komunikátoru a klienta. Takže pokud to má být znovu a lépe tak:
Google talk je velmi dobrý, ale používám ho na jinou komunikaci (např. nechci kombinovat pracovní a rodinou, aby mě z práce otravovali o víkendech). Proto tedy Google talk ne, přestože uznávám, že je dobrý.
ICQ proto, že teď ho na tu komunikaci používám, ale mám ho jen v PC a hodilo by se mi mít ho někdy i v mobilu (např. si vezmu v práci volno s tím, že budu na příjmu). Takže to trochu otočím:
Hledám ICQ klient na android, který jde kdykoliv zapnout a vypnout (neběží v mobilu trvale) a v mobilu zabere co nejméně místa. Případně můžu použít i jiný systém než ICQ, pokud bude dobře splňovat mé požadavky.
Vím, že se tu problematika ICQ klientů řešila už několikrát, ale já mám poněkud odlišné požadavky. Nechci nic víc než posílání textů a požadavek č.1 co nejméně zabrané paměti.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 24. úno 2014 10:20:32

IM+ a cokoliv, třeba Jabber. Je kompatibilní s talkem (protože talk je jabber), máš možnost volby serveru, datovou náročnost to může mít naprosto minimální (data se dají komprimovat) a klientů je dost.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
fihbet
Nové Androidě

Příspěvek od fihbet » pon 24. úno 2014 10:43:37

Dík, IM+ je správná odpověď :-), sice to má 17MB, což je na mě dost, ale aspoň to jde přesunout na kartu, to ICQ nešel. Jinak se mi zatím líbí.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“